Piramida Bosanske Prevare

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#1 Piramida Bosanske Prevare

Post by znanje »

1. Raskopavajući srednjevjekovnu nekropolu ovaj je amater udario na nadgrobne ploče. Prije 4 dana je kratko javljeno da je iskopao i jedan ljudski kostur, ali o tome više nema detaljnijih informacija.
2. Nije on bio ni u kakvim "tunelima" nego u 3 km udaljenoj pećini u kojoj je pronašao veliko ništa.
3. Nisu kamene lopte nikakve "energetske čakre" nego municija drevnog oruđa katapult.
4. Ne postoje nikakve metode "satelitskih snimanja" kojima se "vidi ispod zemlje". Postoje jedino metode analiziranja imagea u različitim dijelovima spektra termalne refleksije plitko-podzemnih materijala na površinsku vegetaciju i rastinje, iz čega se tek da naslutiti nešto više o vrsti i kvalitetu vegetacije kao i doći do indikacija o mineraloškim svojstvima na plitkim dubinama (do nekih desetak metara). Osim toga, rezolucija "piramide" od par stotina metara neostvariva je takvim satelitskim mjerenjima koja se bave varijacijama u tonu na snimcima velikih prostranstava.
5. Nisu erozivne degeneracije humusa otvorenog brda položenog u pravcu jakih vjetrova (istok-zapad) znak postojanja piramide paralelne s četiri strane svijeta. Čak se ni na geodetskom snimku ne vide tri nego (eventualno) jedna prirodno izvajana strana, i to upravo ona istok-zapad sa sjevera (je li neko čuo za vjetar sjeverac u ovim krajevima?).
6. Geomorfologija prirodno izvajanih brda nije ništa neobično, i u zemlji koja se smatra planinskom broj takvih brda je u stotinama.
7. Po Zakonu o obrazovanju, ekonomista ne može doktorirati na Fakultetu političkih nauka u oblasti arheologije koja se u Bosni uopće ne obrađuje na postdiplomskom nivou.
8. Populistički (nenaučni) listovi Dnevni Avaz i Oslobođenje prodaju prostor za novac. I vi možete za odgovarajuću sumu (vidjeti posljednju stavku u njihovom komercijalnom cjenovniku koji vam po zahtjevu šalju na fax) naručiti novinara sa ili bez fotografa, kao i redigovati članak prije objave odnosno odabrati na kom će se mjestu u novini štampati. Žalosno je da urednici Reuters-a i BBC-a nisu bili upućeni u našu besparicu koja je pogazila sve etičko i poremetila sisteme vrijednosti (šta ono bi odgovornost javnih medija?).
9. Navodne knjige ustvari su knjižice-pamfleti u džepnom izdanju objavljene od strane obskurnih izdavačkih kuća. Toliko obskurnih, ustvari, da ih čak ni Amazon.com koji uistinu objavljuje sve i svašta - ne želi prodavati (tražiti pod imenom Semir Osmanagić ili Sam Osmanagich).
10. Država mora pod svaku cijenu i to hitno zaustaviti ludaka prije nego bude kasno za jedan vrijedni kulturno-historijski spomenik od nacionalne važnosti, te zapečatiti lokalitet od daljnjih amaterskih skrnavljenja. Na žalost, tužba ne dolazi u obzir jer je dotični kupio sve potrebne dozvole, ali zato oni koji su dozvole izdali, na čelu sa kustosom visočkog muzeja, moraju odgovarati.
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#2

Post by Qwert »

Izvini na vulgarnosti, al' ne seri.

Covjek je genijalac.
User avatar
dizZaster
Posts: 589
Joined: 23/09/2005 11:19
Location: Sarajevo

#3

Post by dizZaster »

brada sranja :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 32162
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4

Post by Bobi »

Ma pustite covjeka nek kopa...dok placa radnike dobar je...kad mu nestane love...otjerat cemo ga...:D.
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#5

Post by neko iz mase »

znanje ovako naucno treba ustrojiti i ne dopustiti da se razmnozava. Mensecini da nekom fali masta i djetinjstvo.
Sto bi se reklo na selu, ohani dorate
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#6

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 15:06, edited 1 time in total.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9904
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#7

Post by Bosanac sa dna kace »

Qwert wrote:Izvini na vulgarnosti, al' ne seri.

Covjek je genijalac.
Pa da, covjek genijalno vara i laze! A mi idioti najveci jos mu i povjerovali! :x :x :x
User avatar
max_power
Posts: 901
Joined: 14/10/2005 04:41
Location: planeta Mars
Contact:

#8

Post by max_power »

Pa nece covjek minirati taj stari grad ili sta se vec nalazi na tom brdu vec kopa okolo i u podnozju...
I to sve sam finansira, ima dozvole...
U cemu je problem?
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#9

Post by rumenko »

ne letite pred rudu omladinci...svako je nevin (nisam mislio junfer) dok se drugacije ne dokaze...nek covjek otkopa ako sta ima konkretno pa cemo onda vjerovati ili ne vjerovati...ja bih volio da je tacno..
micika
Posts: 3439
Joined: 27/02/2004 00:00
Location: ankara

#10

Post by micika »

Rumenko :-) ljubim ti okice :D :D
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#11

Post by rumenko »

ooo kako si mi mici...e bio sam se zabrinuo nije te bilo nekoliko dana...il si se bila nesto usutila na forumu...
micika
Posts: 3439
Joined: 27/02/2004 00:00
Location: ankara

#12

Post by micika »

Bila sam odsutna nekoliko dana :D :D al sam se tebe pozelilaaaaaaaaaaaa :D :D

nego da se vratimo temi :D :D ne vjerujem dok ne vidim svojim okicama,a volila bih da je istina :D :D onda ce bit jebo zemlju koja piramidu nema :lol: :lol: :lol:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9904
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#13

Post by Bosanac sa dna kace »

nobody wrote:Pa nece covjek minirati taj stari grad ili sta se vec nalazi na tom brdu vec kopa okolo i u podnozju...
I to sve sam finansira, ima dozvole...
U cemu je problem?
jest nece minirat strai grad al je vec miniro (citaj unistio) jednu nekropolu stecaka i nalazista iz neolita! a stari grad na tom brdu kasnije mozes hebat! :x
User avatar
SiSaJuMe
Posts: 983
Joined: 27/10/2005 12:24

#14

Post by SiSaJuMe »

Aj ja Pompe oko ove piramide. nekontam ljude koji su toliko PROTIV ovih radova da pozivaju na 'ZAUSTAVLJENJE LUDJAKA'" Pa taj covjek radi ono sto u zivotu voli, ima love da finansira svoj poso, ima dozvolu i kome smeta. Pa i ako sanja , sanja o svom trosku. Ako nista nenadje nice bit ni prvi ni zadnji koji je sanjario. I sta tu ima toliko lose da se taj covjek proziva Ludjakom. Ja ga licno nepoznajem al zelim mu svu srecu u radu. Bar neko u ovoj drzavi donosi malo 'pozitivne energije", pozitvinih tema i ako nista drugo raspravljamo o temi koja nije Politicka (citaj naci). Hvala mu za to. A ako je pronadje (usta nevjerujem al se nadam) onda ce se svi usrat od srece i palamudit kako su bili uz njega. Pustite ga nek radi, nek kopa pa vidjecemo ocel je bit il nece.

Pozdrav.
User avatar
max_power
Posts: 901
Joined: 14/10/2005 04:41
Location: planeta Mars
Contact:

#15

Post by max_power »

To sto je unisteno unistio je neki covjek, vlasnik zemljista, kad je poceo graditi kucu.
To nikome ne smeta, valjda smo navikli na bespravnu gradnju...
Pored najpoznatije nekropole stecaka u BiH, Radimlja kod Stoca, napravljen je poslovni prostor. Bespravno.
Ne vidim da se iko buni radi toga.
User avatar
max_power
Posts: 901
Joined: 14/10/2005 04:41
Location: planeta Mars
Contact:

#16

Post by max_power »

Utvari, nije na Radimlji samo poslovni prostor vec se od ljetos i >ovo < nalazi pored stecaka :roll:
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#17

Post by rumenko »

dobro si ...oscar imamo...jos pramidu da ufatimo...culi bi i u tanzaniji za nas...
DonDavudes
Posts: 814
Joined: 09/12/2003 00:00
Location: sarajevo

#18

Post by DonDavudes »

SiSaJuMe wrote:Aj ja Pompe oko ove piramide. nekontam ljude koji su toliko PROTIV ovih radova da pozivaju na 'ZAUSTAVLJENJE LUDJAKA'" Pa taj covjek radi ono sto u zivotu voli, ima love da finansira svoj poso, ima dozvolu i kome smeta. Pa i ako sanja , sanja o svom trosku. Ako nista nenadje nice bit ni prvi ni zadnji koji je sanjario. I sta tu ima toliko lose da se taj covjek proziva Ludjakom. Ja ga licno nepoznajem al zelim mu svu srecu u radu. Bar neko u ovoj drzavi donosi malo 'pozitivne energije", pozitvinih tema i ako nista drugo raspravljamo o temi koja nije Politicka (citaj naci). Hvala mu za to. A ako je pronadje (usta nevjerujem al se nadam) onda ce se svi usrat od srece i palamudit kako su bili uz njega. Pustite ga nek radi, nek kopa pa vidjecemo ocel je bit il nece.

Pozdrav.
lijepo receno. slazem se :oops:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#19

Post by Alfons Kauders »

rumenko wrote:dobro si ...oscar imamo...jos pramidu da ufatimo...culi bi i u tanzaniji za nas...
ma ne bi nas 10 piramida izvuklo iz govana

jedino ako u njima nadjemo ogromne zatvore spremne za upotrebu, da potrpamo hajvane i opet ih zakopamo, i usput koju stotinu tona zlata...
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#20

Post by Qwert »

Bosanac sa dna kace wrote:
nobody wrote:Pa nece covjek minirati taj stari grad ili sta se vec nalazi na tom brdu vec kopa okolo i u podnozju...
I to sve sam finansira, ima dozvole...
U cemu je problem?
jest nece minirat strai grad al je vec miniro (citaj unistio) jednu nekropolu stecaka i nalazista iz neolita! a stari grad na tom brdu kasnije mozes hebat! :x
Nasli znanstvenici sada da palamude :D o ocuvanju nacionalnog blaga, dok se sirom bih isti raspadaju od silne paznje.

Ne interesuje me piramida koliko trenutni interes za nesto sto je do sada tabu.
La_Forge
Posts: 644
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#21

Post by La_Forge »

... lično nisam previše siguran ni da se je Djevica Marija ukazala u Medjugorju pa ne znam da je to do sada previše demantovano ...
doduše, tematiuke i nisu previše povezane :)

ali gledajući iz nekog turističo atraktivnog ugla mislim da nam ovakva "reklama" može samo ići u korist..... ne škodi da se čovjek malo i fura ...

a ako je u pravu još i bolje ...

ja lično tu priču ne smatram previše isključivo.... zna se da priamide južne amerike nemaju previše dodirnih tačaka sa ekipatskim,.....
što to nebi i na poručiju evrope mogla stajati jedna ....

i ako je u Visokom..... pa šta....
meni bi lično to razjasnilo mnoge stvari i vezane za područije Visokog i njegovih stanovnika ... :-D
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#22

Post by rumenko »

sad ce suho meso iz visokog poskupiti...garant...
Bastet
Posts: 128
Joined: 01/04/2005 01:53
Location: trenutno uzagrebljena, inace Sarajevo :D

#23

Post by Bastet »

Qwert wrote:Izvini na vulgarnosti, al' ne seri.

Covjek je genijalac.
čovjek je govno od genijalca (a ni toliko)
odnosno kratko i jasno PREVARANT koji nema veze sa arheologijom i lupa ko maksim po diviziji...
La_Forge
Posts: 644
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#24

Post by La_Forge »

... dok recimo ti imaš dugogodišnje arheološko iskustvo ....
Bastet
Posts: 128
Joined: 01/04/2005 01:53
Location: trenutno uzagrebljena, inace Sarajevo :D

#25

Post by Bastet »

La_Forge wrote:... dok recimo ti imaš dugogodišnje arheološko iskustvo ....
nije baš dugo al u svakom slučaju mislim da 3 godine nisu malo...
Post Reply