Pink Floyd

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#776 Re: Pink Floyd

Post by guruguru95 »

samsonsam wrote: 30/10/2022 17:28 Kao vec dugo veliki fan od Floydova naletih na ovaj bend. Brit Floyd 26 oktobra u Amsterdamu na veliko zadovoljstvo odgledani :izet: Kad vec nema originala ovi dodju kao vrlo dobra opcija. Sve stima, od muzike,vokala,scenskih efekata,pratecih vokala itd.
Ko bude u prilici da ih uzivo pogleda nek ne propusta sansu :izet:
https://www.britfloyd.com/tour-dates/265-europe-2022

Svaka čast! Gledao ih u Zetri prije tačno 10 godina. Odličan koncert bio :thumbup: :gunjastajl:
User avatar
samsonsam
Posts: 1783
Joined: 18/09/2008 01:19

#777 Re: Pink Floyd

Post by samsonsam »

guruguru95 wrote: 30/10/2022 17:32
Svaka čast! Gledao ih u Zetri prije tačno 10 godina. Odličan koncert bio :thumbup: :gunjastajl:
mozes mislit koliko su se jos "popravili" u zadnjih 10 godina ;-)

kolega mi preporucio The Australian Pink Floyd Show pa cu gledat da i nijh kako uganjam :izet:
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#778 Re: Pink Floyd

Post by guruguru95 »

samsonsam wrote: 30/10/2022 17:38
guruguru95 wrote: 30/10/2022 17:32
Svaka čast! Gledao ih u Zetri prije tačno 10 godina. Odličan koncert bio :thumbup: :gunjastajl:
mozes mislit koliko su se jos "popravili" u zadnjih 10 godina ;-)

kolega mi preporucio The Australian Pink Floyd Show pa cu gledat da i nijh kako uganjam :izet:
Bravo :thumbup: Pošalji kakav video ako budeš išao :mrgreen:
User avatar
samsonsam
Posts: 1783
Joined: 18/09/2008 01:19

#779 Re: Pink Floyd

Post by samsonsam »

guruguru95 wrote: 30/10/2022 17:39
samsonsam wrote: 30/10/2022 17:38

mozes mislit koliko su se jos "popravili" u zadnjih 10 godina ;-)

kolega mi preporucio The Australian Pink Floyd Show pa cu gledat da i nijh kako uganjam :izet:
Bravo :thumbup: Pošalji kakav video ako budeš išao :mrgreen:
ima ih na jutubetu ali cekam ih uzivo pogledati :D
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Austr ... Floyd_Show

The Australian Pink Floyd is the only Pink Floyd tribute act to play for a member of Pink Floyd for in 1996; they performed at David Gilmour's 50th birthday party. ...kad sam ovo vidio znao sam da nisu obicni cover band sto svira po kaficima :izet:
User avatar
Point.
Posts: 27805
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#780 Re: Pink Floyd

Post by Point. »

samsonsam wrote: 30/10/2022 17:55
guruguru95 wrote: 30/10/2022 17:39

Bravo :thumbup: Pošalji kakav video ako budeš išao :mrgreen:
ima ih na jutubetu ali cekam ih uzivo pogledati :D
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Austr ... Floyd_Show

The Australian Pink Floyd is the only Pink Floyd tribute act to play for a member of Pink Floyd for in 1996; they performed at David Gilmour's 50th birthday party. ...kad sam ovo vidio znao sam da nisu obicni cover band sto svira po kaficima :izet:
Ima i Brit Floyd jaki do jaja, def najjači tribute band koji sam čuo. Doduše, nisam ove iz down under, daću im šansu.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#781 Re: Pink Floyd

Post by Better Man »

Point. wrote: 31/10/2022 14:55
samsonsam wrote: 30/10/2022 17:55

ima ih na jutubetu ali cekam ih uzivo pogledati :D
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Austr ... Floyd_Show

The Australian Pink Floyd is the only Pink Floyd tribute act to play for a member of Pink Floyd for in 1996; they performed at David Gilmour's 50th birthday party. ...kad sam ovo vidio znao sam da nisu obicni cover band sto svira po kaficima :izet:
Ima i Brit Floyd jaki do jaja, def najjači tribute band koji sam čuo. Doduše, nisam ove iz down under, daću im šansu.
Brit Floyd su svirali Davidu Gilmoreu na proslavi 50-og rođendana.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#782 Re: Pink Floyd

Post by guruguru95 »

:gunjastajl: :run:

Osmi Socrates
Posts: 8113
Joined: 19/10/2020 15:33

#783 Re: Pink Floyd

Post by Osmi Socrates »

Ovi iz Australije su fantastični. Odgledao sam ih jednom, ima možda i decenija.

Ali, imam neki otpor prema cover bendovima pa ne bih više nikad nijednog odgledao. Možda se taj otpor pojavio upravo na tom koncertu.
User avatar
Nepenthe11
Posts: 894
Joined: 10/10/2020 18:59

#784 Re: Pink Floyd

Post by Nepenthe11 »

Imaju i Slovenci ECHOES, isto tribute Floydova. Slušao ih davno, odlični, nije razvikana produkcija, ali stvarno odlični.

EDIT: Ili je ECLIPSE, uglavnom super su :)
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#785 Re: Pink Floyd

Post by guruguru95 »

Legendarna scena :gunjastajl:

User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#786 Re: Pink Floyd

Post by dale cooper »

Pink Floyd’s Roger Waters Addresses U.N. Security Council About Russian Invasion of Ukraine
At the invitation of Russian diplomats, he claimed to speak for “voiceless millions” and said the war was “not unprovoked”


Roger Waters addressed the United Nations Security Council today (February 8), appearing at the invitation of Russian diplomats amid the country’s ongoing martial campaign in Ukraine. Waters appeared by video conference at the U.N.’s New York headquarters. Introduced by security council president Vanessa Frazier as a “civil peace activist,” the musician called for an “immediate ceasefire,” claiming to speak for the “voiceless millions” while disavowing so-called Ukrainian “provocateurs.” Watch his remarks in full, beginning around -36:00, here. Pitchfork has contacted Waters’ representatives for further comment.

Though he condemned all violence “in the strongest possible terms,” Waters claimed that Russia’s invasion of Ukraine, which began on February 24, 2022, was “not unprovoked,” a sentiment at odds with the general diplomatic consensus of Russian aggression. “If this is a toothless chamber,” he said, referring to the council, “I can open my big mouth on behalf of the voiceless, without fear of my head getting bitten off. How cool is that?” Nearing the end of his statement, Waters relayed advice he’d gotten from his mother: “Read, read, read. Find out everything you can about whatever it is.”

In response to Waters’ remarks, Japan’s Osuga Takeshi said that efforts to end the war should be “about recovering the dignity and people of individuals through stopping Russian aggression and achieving sustainable peace.” United States ambassador Richard Mills pointedly expressed his skepticism of Waters’ position. “While I certainly acknowledge his impressive qualifications as a recording artist, his qualifications to speak to us as an expert briefer on arms control or European security issues [are] less evident to me,” he said.

Speaking on behalf of the United Kingdom, Barbara Woodward criticized the meeting in broader terms, saying that Russia was attempting to “deflect responsibility for its war.” She pointed to the country’s increased armament as evidence that Russia is not sincere in its efforts at diplomatic conflict resolution. “Russia is why there is no peace in Ukraine,” she said.

Ukrainian ambassador Sergiy Kyslytsya rebutted Waters during the proceedings, noting Pink Floyd’s banishment from the Soviet Union in 1979 for their condemnation of its invasion of Afghanistan. “Mr. Waters knows so little, but he seems to know it so fluently,” Kyslytsya said. He continued, quoting Waters’ own songwriting, “How sad for his former fans to see him accepting the role of just another brick in the wall: the wall of Russian disinformation and propaganda.”

Waters has maintained a skeptical stance toward Russia’s imposition in Ukraine, earning rebukes from colleagues and fans. Prior to Waters’ U.N. appearance, Polly Samson, the wife of Waters’ former Pink Floyd band mate David Gilmour, called Waters an anti-Semitic, misogynistic Putin apologist in a tweet, with Gilmour affirming her assessment in his own post. Last year, Waters told Rolling Stone that he believes he’s on a Ukrainian “kill list,” and that reports of Russian forces perpetrating human rights abuses are “lies, lies, lies, lies.”



https://pitchfork.com/news/pink-floyds- ... f-ukraine/

Daj odjebi više Rogere. :jbt:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55697
Joined: 15/12/2008 16:53

#787 Re: Pink Floyd

Post by ultima_palabra »

"He is lucky to be in New York, in a free country, speak his mind, say whatever he likes, including about the Russian aggression and how wrong that is. If he had been in Russia, with what he said, he might have been in custody by now," Albania's U.N. Ambassador Ferit Hoxha told the 15-member Security Council.
Ovaj ko da je forumas :mrgreen:
User avatar
Point.
Posts: 27805
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#788 Re: Pink Floyd

Post by Point. »

Duvaj ga Watersu. Uzmi tu jednu ciglu iz zida i lupi se od tintaru.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#789 Re: Pink Floyd

Post by Thorgerson »

Jedan od rijetkih muzicara koji je stao na stranu Palestine. :run: Tj. Nije stao, nego je uvijek bio na njihovoj strani i nije zelio nastupati u Izraelu.

Rijetko nesto sto bilo od poznatih licnosti smije uraditi.

A samo pogledati ove bljutave komentare iznad o doticno..

Kapa dole Watersu.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55697
Joined: 15/12/2008 16:53

#790 Re: Pink Floyd

Post by ultima_palabra »

Thorgerson wrote: 27/10/2023 16:43 Jedan od rijetkih muzicara koji je stao na stranu Palestine. :run: Tj. Nije stao, nego je uvijek bio na njihovoj strani i nije zelio nastupati u Izraelu.

Rijetko nesto sto bilo od poznatih licnosti smije uraditi.

A samo pogledati ove bljutave komentare iznad o doticno..

Kapa dole Watersu.
Pa na njihovoj strani je jer se to uklapa u njegov narativ. Nije stao na stranu Ukrajine jer se to ne uklapa.

Sve isto kao i zapadni politicari i mediji, samo u ogledalu.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#791 Re: Pink Floyd

Post by Thorgerson »

ultima_palabra wrote: 27/10/2023 17:52
Thorgerson wrote: 27/10/2023 16:43 Jedan od rijetkih muzicara koji je stao na stranu Palestine. :run: Tj. Nije stao, nego je uvijek bio na njihovoj strani i nije zelio nastupati u Izraelu.

Rijetko nesto sto bilo od poznatih licnosti smije uraditi.

A samo pogledati ove bljutave komentare iznad o doticno..

Kapa dole Watersu.
Pa na njihovoj strani je jer se to uklapa u njegov narativ. Nije stao na stranu Ukrajine jer se to ne uklapa.

Sve isto kao i zapadni politicari i mediji, samo u ogledalu.
Kakav ba narativ. Lik je na strani Palestine oduvijek. I prije sranja u Ukrajini. Pa i prije prvog sranja u Ukrajini. O cemu pricas?

2013. God.

https://electronicintifada.net/content/ ... ters/12287
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55697
Joined: 15/12/2008 16:53

#792 Re: Pink Floyd

Post by ultima_palabra »

Thorgerson wrote: 27/10/2023 19:18
ultima_palabra wrote: 27/10/2023 17:52
Thorgerson wrote: 27/10/2023 16:43 Jedan od rijetkih muzicara koji je stao na stranu Palestine. :run: Tj. Nije stao, nego je uvijek bio na njihovoj strani i nije zelio nastupati u Izraelu.

Rijetko nesto sto bilo od poznatih licnosti smije uraditi.

A samo pogledati ove bljutave komentare iznad o doticno..

Kapa dole Watersu.
Pa na njihovoj strani je jer se to uklapa u njegov narativ. Nije stao na stranu Ukrajine jer se to ne uklapa.

Sve isto kao i zapadni politicari i mediji, samo u ogledalu.
Kakav ba narativ. Lik je na strani Palestine oduvijek. I prije sranja u Ukrajini. Pa i prije prvog sranja u Ukrajini. O cemu pricas?

2013. God.

https://electronicintifada.net/content/ ... ters/12287
Narativ je da je zapad zao i imperijalisticki, a ko god je protiv njega je ok (Putin, Assad, Kim, Slobo - Waters osudjuje i “agresiju protiv Srbije” 1999.)

Za Palestinu zasluzuje pohvale, za Ukrajinu zasluzuje pljuvanje. Neko ko je neopterecen ideologijom i ko sudi po pravdi i moralu bi podrzao i Palestinu i Ukrajinu.
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#793 Re: Pink Floyd

Post by Ateista »

Malo je bezveze sto se na temi o Pink Floydu vise prica o politici nego o muzici...
Zaboli me za stavove Watersa, slusam muziku, ne moram sa njim palamuditi o polikiti. :D
zikamu
Posts: 2955
Joined: 10/09/2005 09:40

#794 Re: Pink Floyd

Post by zikamu »

Osmi Socrates wrote: 02/11/2022 02:24 Ovi iz Australije su fantastični. Odgledao sam ih jednom, ima možda i decenija.

Ali, imam neki otpor prema cover bendovima pa ne bih više nikad nijednog odgledao. Možda se taj otpor pojavio upravo na tom koncertu.
I ja sam ih gledao u Tampi (FL) prije nekih 6 godina i bio sam sokiran perfekcijom performansa, tako da sam na momente mislio da je u pitanju playback pravih Floydova... 😊
Da bih izbjegao otpor koji spominjes namjerno sam uzeo karte u zadnjim redovima da ne bih bio u stanju vidjeti detalje clanova benda i izbjegao na taj nacin da ih poredim sa Pravim Floydima...
Perfektna izvedba, fenomenalan light show... Nezaboravno! :thumbup:
Post Reply