Pink Floyd

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#251 Re: Pink Floyd

Post by NIN »

Nego, jel procurio ovaj novi materijal?
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#252 Re: Pink Floyd

Post by dale cooper »

NIN wrote:Nego, jel procurio ovaj novi materijal?
Jeste. Imaš ga i na torrentima i na većini mp3 blogova.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55470
Joined: 15/12/2008 16:53

#253 Re: Pink Floyd

Post by ultima_palabra »

Ma ako je neko od ovoga očekivao puno, onda se prevario... materijal koji nije mogao ući na The Division Bell. Sigurno nije neka revolucija u svijetu muzike, ali eto može se slušati kao podloga dok nešto radiš.

Inače je Gilmourov Floyd takav... ambijent i instrumentalizam prije svega, nema onog Watersovog creda da svakim stihom mora spasiti svijet :D Za mene kao hardcore fana je oboje dobro, zato i jesu bili toliko dobri tih par godina dok su se podnosili.
User avatar
Point.
Posts: 27555
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#254 Re: Pink Floyd

Post by Point. »

Meni je The Division Bell jedan od omiljenih albuma uopste, tako da jedva cekam da vidim "nastavak".
User avatar
Better Man
Posts: 16686
Joined: 01/10/2006 20:10

#255 Re: Pink Floyd

Post by Better Man »

ultima_palabra wrote:Ma ako je neko od ovoga očekivao puno, onda se prevario... materijal koji nije mogao ući na The Division Bell. Sigurno nije neka revolucija u svijetu muzike, ali eto može se slušati kao podloga dok nešto radiš.

Inače je Gilmourov Floyd takav... ambijent i instrumentalizam prije svega, nema onog Watersovog creda da svakim stihom mora spasiti svijet :D Za mene kao hardcore fana je oboje dobro, zato i jesu bili toliko dobri tih par godina dok su se podnosili.
Koliko imamo primjera gdje neki band objavi album od b strana singlova ili pjesama koje nisu završile na albumu i ispostavi se da je to daleko bolje od onih pjesama koje su završile na albumu.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55470
Joined: 15/12/2008 16:53

#256 Re: Pink Floyd

Post by ultima_palabra »


Jedina sa vokalima :D
tagomago
Posts: 550
Joined: 10/09/2012 19:38

#257 Re: Pink Floyd

Post by tagomago »

ima li gdje full album stream a da nije via spotify?
doktor78
Posts: 2987
Joined: 14/09/2006 11:02

#258 Re: Pink Floyd

Post by doktor78 »

ultima_palabra wrote:Ma ako je neko od ovoga očekivao puno, onda se prevario... materijal koji nije mogao ući na The Division Bell. Sigurno nije neka revolucija u svijetu muzike, ali eto može se slušati kao podloga dok nešto radiš.

Inače je Gilmourov Floyd takav... ambijent i instrumentalizam prije svega, nema onog Watersovog creda da svakim stihom mora spasiti svijet :D Za mene kao hardcore fana je oboje dobro, zato i jesu bili toliko dobri tih par godina dok su se podnosili.
:thumbup:
chino
Posts: 686
Joined: 21/11/2002 00:00

#259 Re: Pink Floyd

Post by chino »

Trebao bi slijedece godine izaci novi Gilmour-ov album :izet:
User avatar
tzipiripi
Posts: 2208
Joined: 25/03/2011 09:01

#260 Re: Pink Floyd

Post by tzipiripi »

Upravo odgledan na HRT2, kao i uvijek odabrao Đelo Hadžiselimović.


Ovo mi je njihov prvi album koji sam kupio, prvi kontakt s njima. Nekad davno. Kod mene nije bio crni omot nego oker. Oko zasuzilo, što zbog nostalgije i žala za mladosti, što zbog spike u filmu. Kad su David, a vala i Roger bili na rubu suza š'o ne bi i ja. :D

Zadnji album na brzaka preslušan i pobrisan. Hebi ga, ja zapeo kod Zida i ne ide dalje.
User avatar
Better Man
Posts: 16686
Joined: 01/10/2006 20:10

#261 Re: Pink Floyd

Post by Better Man »

Meni je novi album baš dobar. Baš ono pustiš da svira i ploviš bespućima.
User avatar
smurf
Posts: 70202
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#262 Re: Pink Floyd

Post by smurf »

Kupit cu ga da popunim kolekciju ali vala mi nije nesto, varijacije na vec odslusane teme.
User avatar
tzipiripi
Posts: 2208
Joined: 25/03/2011 09:01

#263 Re: Pink Floyd

Post by tzipiripi »

O ukusima se ne raspravlja :roll:
Ima polijepo vremena kako sam ja raskin'o s Pink Floydom. Jednostavno mi više nije bilo to. Ko s nekom curom. Ljubav o'ladila, ofucala se ona a vala i ja :D Ost'o samo album sa slikama.

Ova pjesma ostavlja još uvijek isti utisak na mene, u stvari još jači. Iskreno, davno kad sam kupio LP nisam je baš plaho ni razumio. Više podsvjesno me opalila. Baš mi pogodila frekvenciju, više od drugih s ovog albuma. Hebo te da radim nešto uz ovu pjesmu, npr. s električnom pilom, mislim da bi bez ruku ostao.

Prva ljubav se nikad ne zaboravlja :D

User avatar
Better Man
Posts: 16686
Joined: 01/10/2006 20:10

#264 Re: Pink Floyd

Post by Better Man »

tzipiripi wrote:O ukusima se ne raspravlja :roll:
Ima polijepo vremena kako sam ja raskin'o s Pink Floydom. Jednostavno mi više nije bilo to. Ko s nekom curom. Ljubav o'ladila, ofucala se ona a vala i ja :D Ost'o samo album sa slikama.

Ova pjesma ostavlja još uvijek isti utisak na mene, u stvari još jači. Iskreno, davno kad sam kupio LP nisam je baš plaho ni razumio. Više podsvjesno me opalila. Baš mi pogodila frekvenciju, više od drugih s ovog albuma. Hebo te da radim nešto uz ovu pjesmu, npr. s električnom pilom, mislim da bi bez ruku ostao.

Prva ljubav se nikad ne zaboravlja :D

Meni jedna od nadražih njihovih pjesama.
User avatar
tzipiripi
Posts: 2208
Joined: 25/03/2011 09:01

#265 Re: Pink Floyd

Post by tzipiripi »

Better Man wrote:
Meni jedna od nadražih njihovih pjesama.
Jedna od njih puno najdražih :D Ali svakako prva koja me ono baš...

Sljedeća u živac je bila

Poslije u Pompeii verziji. Iliti š'o bi rek'o jedan od Topalovića "hebitačno" :-)
https://www.youtube.com/watch?v=Y6VKhA2hz0g
User avatar
tzipiripi
Posts: 2208
Joined: 25/03/2011 09:01

#266 Re: Pink Floyd

Post by tzipiripi »

Svojevremeno je kod nas bilo jako teško naći ovaj album... Pjesma na kojoj je prvi put zapjevao DG.
Također jako draga.
Last edited by tzipiripi on 18/11/2014 10:46, edited 2 times in total.
User avatar
tzipiripi
Posts: 2208
Joined: 25/03/2011 09:01

#267 Re: Pink Floyd

Post by tzipiripi »

Dupli post. Malo me ove ikonice :roll:
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#268 Re: Pink Floyd

Post by ferratilis »

Ne znam da li sam išta u životu slušao više puta nego njihovu svirku u Pompejima :D Riječi ovo ne opisuju

User avatar
AcaLukas
Posts: 835
Joined: 09/09/2014 20:25

#269 Re: Pink Floyd

Post by AcaLukas »

Kada Stoja pjema o parama to je primitivno, kada Pink Floydsi pjevaju Money onda su umjetnici. Napaceni bosnje, samo nek je pljuvati nase
User avatar
Better Man
Posts: 16686
Joined: 01/10/2006 20:10

#270 Re: Pink Floyd

Post by Better Man »

AcaLukas wrote:Kada Stoja pjema o parama to je primitivno, kada Pink Floydsi pjevaju Money onda su umjetnici. Napaceni bosnje, samo nek je pljuvati nase
Ne zagađuj temu svojim primitivnim postovima i razmišljanjima. Na spomen Pink Floyda treba da ustaneš i staneš mirno.
User avatar
Point.
Posts: 27555
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#271 Re: Pink Floyd

Post by Point. »

AcaLukas wrote:Kada Stoja pjema o parama to je primitivno, kada Pink Floydsi pjevaju Money onda su umjetnici. Napaceni bosnje, samo nek je pljuvati nase

Hahahahahahahaha post godine. Jebala te Stoja, ako je ona nasa onda je Gilmore ultra bosnjo. Popusti nas bar na ovoj temi o Stoji i slicnim cajkama.
User avatar
LSD
Posts: 27192
Joined: 24/07/2007 08:26

#272 Re: Pink Floyd

Post by LSD »

AcaLukas wrote:Kada Stoja pjema o parama to je primitivno, kada Pink Floydsi pjevaju Money onda su umjetnici. Napaceni bosnje, samo nek je pljuvati nase
:pisnuo: :pisnuo: kraljuuu :lol: :lol:
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#273 Re: Pink Floyd

Post by Anestezija »

AcaLukas wrote:Kada Stoja pjema o parama to je primitivno, kada Pink Floydsi pjevaju Money onda su umjetnici. Napaceni bosnje, samo nek je pljuvati nase
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
AcaLukas
Posts: 835
Joined: 09/09/2014 20:25

#274 Re: Pink Floyd

Post by AcaLukas »

Better Man wrote:
AcaLukas wrote:Kada Stoja pjema o parama to je primitivno, kada Pink Floydsi pjevaju Money onda su umjetnici. Napaceni bosnje, samo nek je pljuvati nase
Ne zagađuj temu svojim primitivnim postovima i razmišljanjima. Na spomen Pink Floyda treba da ustaneš i staneš mirno.
Sta sam slago? I prihvati ili ne ja bendu koji pjeva o parama i drogi nebi ustao da me tjeraju puskom.
User avatar
AcaLukas
Posts: 835
Joined: 09/09/2014 20:25

#275 Re: Pink Floyd

Post by AcaLukas »

Point. wrote:
AcaLukas wrote:Kada Stoja pjema o parama to je primitivno, kada Pink Floydsi pjevaju Money onda su umjetnici. Napaceni bosnje, samo nek je pljuvati nase

Hahahahahahahaha post godine. Jebala te Stoja, ako je ona nasa onda je Gilmore ultra bosnjo. Popusti nas bar na ovoj temi o Stoji i slicnim cajkama.
Pazi, nejebem ja Stoju ni dva posto nit je slusam, ali je cinjenica da ona i ti tkz. umjetnici iz Pink Floyda pjevaju o istim stvarima. Parama.
Post Reply