Pink Floyd

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
smurf
Posts: 70214
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#201 Re: Pink Floyd

Post by smurf »

Pa kako sam vidio obavijest o novoj turneji naravno da sam pomislio odmah na Split, a ni Beges nije bio daleko, taman imam neke raje da obidjem usput. Dumam ja navece, preracunavam se, kad dodje e-mail i pozivnica za Svicu. Digitron uredno odlozio, rijesio sve dileme u par recenica ;-)
Okudzava
Posts: 186
Joined: 07/04/2009 21:34

#202 Re: Pink Floyd

Post by Okudzava »

aupickumaterinu -- http://www.b92.net/kultura/vesti.php?na ... _id=720094

Ova vest ce mi se dopasti samo u slucaju opsteg potopa i pljuska tog dana, a dotle... aupickumaterinu.

Edit: hajd' nismo jedini: http://www.roger-waters.com/news060513.php
Okudzava
Posts: 186
Joined: 07/04/2009 21:34

#203 Re: Pink Floyd

Post by Okudzava »

Izbačene cene za sve delove Arene: http://www.kombankarena.rs/scc/events/d ... HE+WALL%22
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#204 Re: Pink Floyd

Post by Comrad »

Gledam za Split, podosta je prodano karata. Posljednji put kad sam gledao onu mapu, bilo je sigurno manje od 1/3 ispunjeno.

Zna li neko ima li kakav organizovani prijevoz iz Sarajeva?
Okudzava
Posts: 186
Joined: 07/04/2009 21:34

#205 Re: Pink Floyd

Post by Okudzava »

Comrad wrote:Gledam za Split, podosta je prodano karata. Posljednji put kad sam gledao onu mapu, bilo je sigurno manje od 1/3 ispunjeno.
Izmedju ostalog i što je tu skoro bio aktuelan popust od 50% na sve koncerte u Hrvatskoj (Waters, Santana, Iron Maiden, Leonard Cohen, Joe Cocker, itd), zbog ulaska HR u EU. Eto i neke koristi od EU...
AenemA
Posts: 415
Joined: 23/04/2004 04:32

#206 Re: Pink Floyd

Post by AenemA »

Evo Floyda iz sloge:



Muris k'o Gilmour iz mladjih dana :)
User avatar
se7en84
Posts: 117
Joined: 17/01/2012 18:48
Location: Zemlja javova i tigjova

#207 Re: Pink Floyd

Post by se7en84 »

AenemA wrote:Evo Floyda iz sloge:



Muris k'o Gilmour iz mladjih dana :)
svaka cast!!! wow :shock:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55802
Joined: 15/12/2008 16:53

#208 Re: Pink Floyd

Post by ultima_palabra »

Orgazmično... sad mi krivo što nisam bio :cry:
User avatar
Point.
Posts: 27916
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#209 Re: Pink Floyd

Post by Point. »

Imal gdje ovo skinuti, mislim cijeli koncerAt?
Verocious
Posts: 1613
Joined: 28/06/2012 23:47

#210 Re: Pink Floyd

Post by Verocious »

Pitaj na Jubitu, odgovorit ce ti Muris


p.s.

Ja konatm ti pitas ima li gdje kupiti, sumnjam da ce ti odgovoriti ima li gdje skinuti :mrgreen:
User avatar
Point.
Posts: 27916
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#211 Re: Pink Floyd

Post by Point. »

A mrsko mi se uclanjivati na jutube sad. A i kupio bi, no problem, kad bi samo nasao djegod cidi.. :)
AenemA
Posts: 415
Joined: 23/04/2004 04:32

#212 Re: Pink Floyd

Post by AenemA »

Ja mislim da će biti napravljen neki DVD, ima već cijeli koncert na Youtube-u. Uostalom, pitajte maestra Varajića na Youtube, biće vjerovatno još koncerata.
Murga ga je odsvirao samo tako!
Okudzava
Posts: 186
Joined: 07/04/2009 21:34

#213 Re: Pink Floyd

Post by Okudzava »

Waters u Beogradu razvalio :stolica:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55802
Joined: 15/12/2008 16:53

#214 Re: Pink Floyd

Post by ultima_palabra »

Okudzava wrote:Waters u Beogradu razvalio :stolica:
Haj malo opširnije, ako ti nije mrsko ;-)
User avatar
smurf
Posts: 70214
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#215 Re: Pink Floyd

Post by smurf »

Prava si skrtica, ni slicice da postavis. Neka, neka, necu ni ja tebi :D
Okudzava
Posts: 186
Joined: 07/04/2009 21:34

#216 Re: Pink Floyd

Post by Okudzava »

Nisam ti nesto bas strucan u pisanju izvestaja; sto se samog dogadjaja tice, ti si cini mi se bio u Zagrebu pa znas, nema potrebe da prepricavam? Bas citam jedan ocajno suvoparan izvestaj jednog novinara, "onda se pojavila ova lutka na naduvavanje, onda ona druga, onda deca iz prihvatilista, onda efekti, zid se rusi", itd, itd. Ma daj koju o svirci, ozvucenju, solazama...

Mogu samo par reci iz mog ugla... stigoh oko 18.00 h iz Novog Sada organizovanim prevozom... usao unutra odmah, bacio pogled na stand sa suvenirima... 300 dinara poster sa imenima gradova na turneji ( ta di cu s tim?), 1000 dinara zvanicna "tour book" (previse para za par fotki i max. 20-ak stranica), 2500 din. majice (oko 20 eura, opet ne hvala), 4000 din. knjiga Geralda Scarfa (koji je radio animacije naravno), "The making of The Wall", e TO mi se najvise svidelo al' opet reko' di cu u fan pit s tim cudom, vidim posle otprilike ista cena na Amazonu, pa mogu uvek da narucim, a volim da su mi ruke slobodne tokom svirke... i tako udjem u fan pit, osnova zida je vec tu (koji ce se postepeno graditi), pored Rogerovog mikrofona stoji civiluk sa odelom za "In the flesh?", prva dva reda ispred bine popunjena i mog'o sam komotno tu da stojim, al' ja sam odavno isplanirao da cu se pozicionirati na samom kraju fan pita, u sredinu, naslonjen na ogradu, sto je ispalo super, taman sam mogao da obuhvatim pogledom celu binu. Levo od mene bracni par iz Minhena, caskamo malo, cude se sto je poluprazno, reko' "cekajte poslednjih 15 minuta pred koncert, videcete kako ce da pokuljaju". I zaista, 15 minuta POSLE zakazanog pocetka (19.30 h), u 19.45 h masa jos ulazi, heh heh, nasa posla...

Ustvari, evo ti da vidis gde sam bio, taman me neko iza iz partera uhvatio dok ide "Mother" od Lennona; oko pete sekunde je krupni plavi Svaba, desno od njega sam ja: http://www.youtube.com/watch?v=VjHh-YL5f1Y

Daklem, pred pocetak isle sa razglasa kao i na svakom koncertu turneje pesme Lennona (Mother, Imagine), i posle mraka i trube u daljini... BAM-BAM! BAM! BAM, BAM BA-BAM... u jeee, kakav napad na sva cula, zvuk k'o sa ploce, izlazi Rodzer, haos, svi u transu... stuka koja se zabija u zid sasvim jasno se vidi dok prolece sa moje desne strane, zatim lutke... ups! Pocinjem k'o onaj, hehe... samo da dodam da je ono svinjce letelo na par metara iznad mene tokom "Run like hell", vidim sve natpise, Davidovu zvezdu, itd, ali nije se spustilo u masu kao na koncertima na otvorenom (ima snimaka na Youtube sa nekih koncerata gde bukvalno pokidaju zivuljku), nego se vratilo odakle je i doslo. I tako hm, sta jos... ponavljam, kucam ovo 'ad hoc', sta mi padne napamet... bilo je puno "najezih se!" momenata (dva cveta u "Empty spaces" npr.), a dok sam unisono skandirao sa ostalima "Tear down the wall!"... eh... malko se zamaglise oci... takodje i tokom "Outside the wall"... posle svirke, ulazi u bus ekipa iz Novog Sada, kad dva garija sa kartonskom ciglom suvenirom, kazu "bili smo u Zagrebu pre dve godine i jos tada snimili gde je najbolje da se sedne kad se bude rusio zid"... gde ce sad sa tom grdosijom ne znam, ha!

Evo ja se razbrbljah, al' kako je nadiralo, ja prenosio... :-D
User avatar
smurf
Posts: 70214
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#217 Re: Pink Floyd

Post by smurf »

Okudzava :thumbup:
User avatar
jethro
Posts: 1709
Joined: 31/10/2003 00:00

#218 Re: Pink Floyd

Post by jethro »

Da malo ozivimo temu o Floydima.. 8)

User avatar
rossoner
Posts: 499
Joined: 12/12/2004 01:29
Location: Država Željo

#219 Re: Pink Floyd

Post by rossoner »

Evo od mene jedan mali doprinos Floydima, cover od mene.

chino
Posts: 689
Joined: 21/11/2002 00:00

#220 Re: Pink Floyd

Post by chino »

Okudzava
Posts: 186
Joined: 07/04/2009 21:34

#221 Re: Pink Floyd

Post by Okudzava »

"4000 din. knjiga Geralda Scarfa (koji je radio animacije naravno), "The making of The Wall", e TO mi se najvise svidelo al' opet reko' di cu u fan pit s tim cudom, vidim posle otprilike ista cena na Amazonu, pa mogu uvek da narucim, a volim da su mi ruke slobodne tokom svirke..."

- ipak sam nabavio, preko samog Scarfovog sajta (http://www.geraldscarfe.com/shop/books/ ... k-version/), par funti skuplja nego na Amazonu, ali svaki primerak je potpisan licno od strane autora (ja dobih "To Milan, best wishes, Gerald Scarfe"), plus sam zamolio njegovu ljubaznu sekretaricu da stavi na paket da je "gift" sto je i ucinila i spasla me nase uzasne carine koja bi me odrala, a sto bi se desilo da sam preko Amazona narucio... uglavnom, knjigu toplo preporucujem!
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#222 Re: Pink Floyd

Post by Murat Sabanovic »

Okudzava
Posts: 186
Joined: 07/04/2009 21:34

#223 Re: Pink Floyd

Post by Okudzava »

Pre par dana se pojavio snimak Flojda u Hajd parku 1970, "Atom Heart Mother" sa sve orkestrom i horom:

chino
Posts: 689
Joined: 21/11/2002 00:00

#224 Re: Pink Floyd

Post by chino »

Došlo vrijeme da se oživi tema i to sa odličnim vijestima (čudi me da se nije ranije o ovome pisalo) :)


Pink Floyd u novembru objavljuju novi album

Pink Floyd su prije 20. godina objavili svoj posljednji studijski materijal ‘Division Bell’.

Tim povodom bend je odlučio da pored deluxe reizdanja objavi sasvim novi album. Materijal nosi naziv ‘The Endless River’, i bit će objavljen u novembru.
Izdanje nosi naziv ‘The Endless River’, a dolazi 20. godina nakon posljednjeg izdanja ‘Division Bell’. Album će biti objavljen 10. novembra, a David Gilmore i Nick Mason su počeli raditi na ovom izdanju u jedanaestom mjesecu prošle godine. Proveli su 30 dana snimajući gitare i bubnjeve. S njima je kao producent radio Phil Manzanera, poznat i kao gitarist benda Roxy Music.

Album će sadržavati i originalne snimke klavijaturiste Pink Floyda Richarda Wrighta, koje su snimljene u junu 1969. godine.

Kružile su glasine da će materijal sadržavati i dijelove Gilmoreovog neobjavljenog eksperimentalnog albuma ‘The Big Stuff’, ali to ipak nije tačno, sadržavat će samo nekoliko sekundi. Također, izdanje ne sadržava materijal sa ‘The Soundscape’, instrumentalne pjesme koju je benda objavio na ‘Pulse Cassette’.

Album se sastoji od četiri različita dijela, koji se fokusiraju na više aspekata Pink Floyda, a uključuje i snippete različitih govora. Navodno pjesma ‘Louder Than Words’ sadrži tekstove koji reflektuju historiju benda: “We bitch and we fight / But this thing that we do / It’s louder than words / The sum of our parts / The beat of our hearts / It’s louder than words.”
Na materijalu se nalazi 18 pjesama.

‘The Endless River’ popis pjesama:

Side 1

Things Left Unsaid
It’s What We Do
Ebb And Flow

Side 2

Sum
Skins
Unsung
Anisina

Side 3

The Lost Art Of Conversation
On Noodle Street
Night Light
Allons-y (1)
Autumn’68
Allons-y (2)
Talkin’ Hawkin’

Side 4

Calling
Eyes To Pearls
Surfacing

[youtube] https://www.youtube.com/watch?v=UHtlwQNVQeo [/youtube]
jedva ikako
Posts: 83
Joined: 02/08/2011 01:20

#225 Re: Pink Floyd

Post by jedva ikako »

Post Reply