pingvini

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
VinilKonjic
Posts: 5
Joined: 08/07/2005 19:08

#1 pingvini

Post by VinilKonjic »

Jako volim pingvine. Smatram da su to jako umiljate zivotinjice. Razmisljao sam osnovati klub- prijatelji pingvina, ali odlucio sam se ipak ako to i uradim prvo kupiti sebi jednog pravog malog pingvina. Cuo sam da su oni ugrozena vrsta pa su zaštičeni. kako da objasnim nekom da ih ja neću dalje ugrozavati. možda bih uzeo par pa da se razmnožavaju. onda bih poradio na odrzanju njihove vrste. Da li neko zna gdje mogu nabaviti pingvina i molim sve zainteresovane za učlanjenje u klub da se jave na forum.
Znate li da je pedesetih godina (nisam siguran da je pedesetih) na obalama floride uočen divovski pingvin. Vidjali su ga stanovnici kako seta plazom. bio je visok petnaest metara.
kandiranajabuka
Posts: 9
Joined: 10/09/2005 21:46

#2

Post by kandiranajabuka »

to je lijepo. pigvin je zaista jedno od slađih bića našeg planeta. pa i dobar čovjekov prijatelj. mene je jedino strah, ako ti nabaviš pingvina, da nećeš imati odgovarajuće uvjete za njegov sretan i bezbrižan život. :-?
morma priznati da nisam upoznata sa petnejsmetarskim pingivnom sa floride, ali svakako bih voljela čuti više o njemu.
fix tha thing
Posts: 94
Joined: 20/05/2005 23:43

#3 Re: pingvini

Post by fix tha thing »

VinilKonjic wrote:Jako volim pingvine. Smatram da su to jako umiljate zivotinjice. Razmisljao sam osnovati klub- prijatelji pingvina, ali odlucio sam se ipak ako to i uradim prvo kupiti sebi jednog pravog malog pingvina. Cuo sam da su oni ugrozena vrsta pa su zaštičeni. kako da objasnim nekom da ih ja neću dalje ugrozavati. možda bih uzeo par pa da se razmnožavaju. onda bih poradio na odrzanju njihove vrste. Da li neko zna gdje mogu nabaviti pingvina i molim sve zainteresovane za učlanjenje u klub da se jave na forum.
Znate li da je pedesetih godina (nisam siguran da je pedesetih) na obalama floride uočen divovski pingvin. Vidjali su ga stanovnici kako seta plazom. bio je visok petnaest metara.
drzi se teme i bez vrijedjanja molim, hvala
Hana
kandiranajabuka
Posts: 9
Joined: 10/09/2005 21:46

#4

Post by kandiranajabuka »

pa hana, stvarno ne razumijem kako se korisnik vinil_konjic ne drži teme. on je temu i postavio, pa valjda najbolje zna šta je htio da kaže i sigurno mu nije u interesu bilo kakvo skretanje s teme.
također mi nije jasno, tko je tu koga vrijeđao.
ako smatraš da je samo pominjanje pingvina uvredljivo, to me podsjeća na mnoga prošla mračna doba, kada čak ni mnogi narodi nisu bili popularni, a kamoli pingvini. mislila sam da je to davno iza nas.
kako sam optimista, ponadat ću se da misliš da je uvrijedio pigvine komentarom o njihovoj petnejsmetarskoj visini. ovaj korisnik se čini kao istinski ljubitelj tih dražesnih stvornjea i sigurna sam da mu nije bila namjera da ih vrijeđa. rekla bih da se radi o nekakvoj legendi (poput jetija) i još jednom apeliram na vinil_konjica da nam istu detaljnije ispriča.
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#5

Post by hananah »

u pitanju je post fix tha thinka a ne vilinog konjica

a ja sam licno i sama veliki ljubitelj pingvina i imala sam ih priliku vidjeti i oduseviti se s njima :) i posto je tema jako zanimljiva ne vidim razlog da takva i ne ostane :)
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#6

Post by hananah »

Image

:) :-) :) :-) :) :-) :) :-) [/img]
kandiranajabuka
Posts: 9
Joined: 10/09/2005 21:46

#7

Post by kandiranajabuka »

a joj hana, izvini molim te. nova sam na ovom forumu, pa mi još nije jasno ko tu koga i zašto. stvarno mi je neugodno, izvini još jednom :oops:
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#8

Post by hananah »

ma ok je :) a sad malo pricamo o pingvinima to je ljepsa tema :)
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#9

Post by alek »

drzite se stvarnosti :D :D
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#10

Post by stella_k »

Hajde da osnujemo UG Ljubitelji pigvina.
Evo, ja se odmah upisujem i dajem clanarinu. :)
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#11 Re: pingvini

Post by biggrin »

jel kasno da sad javim gdje se može uplatiti taj novac namjenjen za članarinu udruženja ljubitelja pingvina?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#12 Re: pingvini

Post by Ramzess Veliki »

biggrin wrote:jel kasno da sad javim gdje se može uplatiti taj novac namjenjen za članarinu udruženja ljubitelja pingvina?
Poslacu ti broj racuna … 8-)
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#13 Re: pingvini

Post by biggrin »

Ramzess Veliki wrote:
biggrin wrote:jel kasno da sad javim gdje se može uplatiti taj novac namjenjen za članarinu udruženja ljubitelja pingvina?
Poslacu ti broj racuna … 8-)
zbunicemo ljude sa dva racuna, a ja sam se prvi sjetio! 8-)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#14 Re: pingvini

Post by Ramzess Veliki »

biggrin wrote:
Ramzess Veliki wrote:
biggrin wrote:jel kasno da sad javim gdje se može uplatiti taj novac namjenjen za članarinu udruženja ljubitelja pingvina?
Poslacu ti broj racuna … 8-)
zbunicemo ljude sa dva racuna, a ja sam se prvi sjetio! 8-)
60/40% 8-)
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#15 Re: pingvini

Post by biggrin »

mak'se :brusli:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#16 Re: pingvini

Post by Ramzess Veliki »

Ok jes' nakav … :roll: Eto ti pingvini ako hoces, ostavi meni racun … :D
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#17 Re: pingvini

Post by biggrin »

kad je problematika pingvina u BiH u pitanju ja sam samoproglašeni primus inter pares i na osnovu toga ekskluzivno zadržavam sva prava sa posebnim akcentom na obznanivanje broja računa gdje se mogu vršiti uplate nazovimo ih članirina, donacija...i šta god drugo potencijalni entuzijasti požele da im bude motiv za uplate
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#18 Re: pingvini

Post by Ramzess Veliki »

Eto ti pingvini poredaj ih ko kegle pa se kuglaj sa njima kol'ko ti je volja.

Ja cu otvoriti racun za spas narandzastih orangutana. Nemoj poslije ovo ono kad namlatim lovu. 8-)
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#19 Re: pingvini

Post by biggrin »

sve ok, orangutani idu 50-50% :thumbup:
Post Reply