OLX.BA - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#876 Re: PIK.ba-all about

Post by Naslovnica »

Mehemed wrote:
skafiskafsnjak wrote: sverceri su svi osim Domoda, IMteca i slicnih ...ali zato su im i cijene... :-) :-) :-)
Što je sigurno, sigurno je. Prihvatljivo je kupiti na akciji, ja kupio Nokiu 6.1 za 539KM na akciji u Imtecu, bolju cijenu sa dvije godine ovlaštene garancije sigurno nebi mogao naći. Na ekupi bilo preko 600KM tada(Prošlu Lumiu 630 DS kupio u njih). U Univ. 440KM sa godinom "njihove garancije". Neka hvala
Da ima u nas kao u Hrvatskoj i boljim zemljama osiguranje za mobitel i to bi kupio, gledam u Hrvatskoj 30€ godina dana osiguranja i 55€ dvije godine koji pokriva razbijanje displaya, ili još jače 35€ godina i 65€ dvije godine koja pokriva bukvalno sve.
Ovo se itekako isplati, zamjena displaya nije sigurno ispod 200KM, može biti samo više.

Image
Ja fakat ne znam šta je sa ovim pucanjem stakala...?!
Koritim mobilne od tamo neke 1997-98, izmijenjao mobitela ne znam im broja, nikada mi niti na jednom nije pukao display.
Doduše, na onim starim i nije mogao tako lako da pukne, ali od kada se furaju ovi touch-screen, nikada mi ekran nije pukao. Ispadali "na namazanu stranu", sjedao na njih, šta ti ja znam...
Fakat mi nije jasno kako raji pucaju ti ekrani, svako malo nekome ćiza na ekranu ili skroz puknut ekran.
Ko da većina radi na građevini...
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#877 Re: PIK.ba-all about

Post by Mehemed »

Ni u mene još do sada nije puklo staklo na smartphone-u. Jesam davno razbio display na staroj Nokii 5130 Xpress Music, ali na smartphonu nikada. Na prošlom sam imao jaku gumenu zaštitu plus zaštitno staklo na ekran, a na trenutnom imam samo zaštitu, naručeno i zaštitno staklo ali još nisu stigli.
Na većini Samsunga je display i touch skuplji nego kompletan polovan telefon.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#878 Re: PIK.ba-all about

Post by Sodom1 »

Mehemed wrote:Ni u mene još do sada nije puklo staklo na smartphone-u. Jesam davno razbio display na staroj Nokii 5130 Xpress Music, ali na smartphonu nikada. Na prošlom sam imao jaku gumenu zaštitu plus zaštitno staklo na ekran, a na trenutnom imam samo zaštitu, naručeno i zaštitno staklo ali još nisu stigli.
Na većini Samsunga je display i touch skuplji nego kompletan polovan telefon.
znas li mozda stranicu gdje da bi se mogao naruciti Display za Samsung , neki je Note ne znam sad na pamet
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#879 Re: PIK.ba-all about

Post by Mehemed »

Ne znam, ja samo gledam na ebayu. Neki Samsunzi neće da prihvate kopiju već samo orginal, sa kopijom samo bace u safe mode i neda ga isključiti.
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#880 Re: PIK.ba-all about

Post by tap3ah75 »

Šta im znači OLX RADNJA?
Jel' to meni kao kupcu garantuje neku sigurnost ili?

Trebam dzojstik za ps3 ... i tip mi kaže ... ako ne bude radilo možeš vratiti ... olx radnja smo.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#881 Re: PIK.ba-all about

Post by Mehemed »

Ništa to ne znači. Znači ti fiskalni račun od registrovane radnje(registrovane u BiH kao firma) i vjerovatno neka potvrda sa njihovim pečatom, mada za to drugo nisam siguran. OLX radnju može pokrenuti bilo ko, a to piše i na stranici.

Image
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#882 Re: PIK.ba-all about

Post by tap3ah75 »

Mehemed wrote:Ništa to ne znači. Znači ti fiskalni račun od registrovane radnje(registrovane u BiH kao firma) i vjerovatno neka potvrda sa njihovim pečatom, mada za to drugo nisam siguran. OLX radnju može pokrenuti bilo ko, a to piše i na stranici.

Image
Fala :thumbup:

Nisam znao na mobu naći to objašnjenje.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#883 Re: PIK.ba-all about

Post by ExNihilo »

Temeljita socio-psihološka studija je potrebna na PIKu.

Stavim oglas potražnja. Trebaju mi ti i ti brojevi. Javlja se frajer, veli imam ti ja dosta toga. Pitam ga, imaš li brojeve koje sam naveo da su mi potrebni. Lik odgovara daj mi viber broj pa ćemo pričati.

Ja više ne mogu da pojmim psihomentalni sklop debosa s pika.

Znači, kanali komunikacije koje već koristimo da komuniciramo, koji su razvijenu u tu svrhu, iz nekog fantomskog razloga nisu dovoljno dobri da mi odgovoriš na pitanje, već moramo koristiti te iste kanale da bismo razmijenili druge kontakt kanale, da bi mi ti u konačnici odgovorio na pitanje.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#884 Re: PIK.ba-all about

Post by Truba »

i ja sam to primijetio
vjerojatno bi ti sliku poslao jer mu je lijeno tipkati i pretipkavati

a viberom je najlakše poslati foto koliko znam
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#885 Re: PIK.ba-all about

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote:Temeljita socio-psihološka studija je potrebna na PIKu.

Stavim oglas potražnja. Trebaju mi ti i ti brojevi. Javlja se frajer, veli imam ti ja dosta toga. Pitam ga, imaš li brojeve koje sam naveo da su mi potrebni. Lik odgovara daj mi viber broj pa ćemo pričati.

Ja više ne mogu da pojmim psihomentalni sklop debosa s pika.

Znači, kanali komunikacije koje već koristimo da komuniciramo, koji su razvijenu u tu svrhu, iz nekog fantomskog razloga nisu dovoljno dobri da mi odgovoriš na pitanje, već moramo koristiti te iste kanale da bismo razmijenili druge kontakt kanale, da bi mi ti u konačnici odgovorio na pitanje.
Hoce da ti posalje sliku mrsko mu kucat.

EDIT:Evo vidim komi vec isto napisao :mrgreen:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#886 Re: PIK.ba-all about

Post by ExNihilo »

Nije, ne radi se o proizvodu koji mi može uslikati. :D Odnosno, može uslikati, ali ne bih mogao razaznati.
User avatar
vivax
Posts: 1004
Joined: 04/07/2011 20:07

#887 Re: PIK.ba-all about

Post by vivax »

Pozdrav raja. Ima li ikakvog nacina prijaviti korisnika olx-a. Naime radi se o tome da sam kupio telefon od lika. Nakon sto sam preuzeo telefon i isti dan isti poceo koristiti telefon se poceo gasiti i na kraju se skroz ugasio. Javljam mu se da vrati novac ali ignorise poruke.. Broj telefona na olx profilu je promjenio .. Ima li ikakvog nacina da se sankcioniše lik ili da mu idem na kucnu adresu da ga bijem.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#888 Re: PIK.ba-all about

Post by Mehemed »

Naravno da ima, uvijek možeš prijaviti OLX administraciji, ali trebaš probati preko policije da povratiš novac ako je malo značajnija suma jer neće pomoći za baš sve iznose.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#889 Re: PIK.ba-all about

Post by Sodom1 »

Da li je covjek napisao u opisu oglasa , ne garantujem , ne vracam , treba to prvo pogledati.
Polovno kad se kupuje u biti nemas garancije , zato je polovno i zato je cjena niza .
User avatar
vivax
Posts: 1004
Joined: 04/07/2011 20:07

#890 Re: PIK.ba-all about

Post by vivax »

https://www.olx.ba/artikal/30885160/app ... loud-free/
Evo o cemu se radi... U opisu pise da je potpuno nov.. a kako vec napisah gore ... telefon u totalnom defektu...
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#891 Re: PIK.ba-all about

Post by Sodom1 »

Iphone je govno od mobitela , nevezano za ovaj slucaj.
Znaci imo .5S
jednog dana nit mi je ispao nit ista ,kamera od sebe pocela stekati nekad se upali nekad ne.Kad nece da se upali pise pregrijano , samo moze prednja .
To se nakon par meseci resilo samo od sebe.
I zadnji slucaj ,pisem normalno , kad jednog dana nece touch ,cas hoce cas nece . Isto iz cista mira ,nit je ispao nit je se pokvasio nista .
E to mu je zadnje bilo kad sam ga trehno od pod :izet:
Poserem se na iphone ko ga izmisli a pogotovo one gluposti icloud , pa daj sifre kodeve , samo handri zivce
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#892 Re: PIK.ba-all about

Post by Sodom1 »

vivax wrote:https://www.olx.ba/artikal/30885160/app ... loud-free/
Evo o cemu se radi... U opisu pise da je potpuno nov.. a kako vec napisah gore ... telefon u totalnom defektu...
Ovo je govno skupo ,ne vredi tih para.
Moj je bio jaci 32 gige cini mi se da je ikamera bila jaca , ail dzaba govno je govno
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#893 Re: PIK.ba-all about

Post by Mehemed »

Vidim da je prošle godine dobio negativan dojam da prodaje neispravnu robu, a treba prebaciti diskusiju u pravu temu
prevaranti-na-pik-u-t108365s6200.html
User avatar
vivax
Posts: 1004
Joined: 04/07/2011 20:07

#894 Re: PIK.ba-all about

Post by vivax »

Mehemed wrote:Vidim da je prošle godine dobio negativan dojam da prodaje neispravnu robu, a treba prebaciti diskusiju u pravu temu
prevaranti-na-pik-u-t108365s6200.html
Da, cak sam i ovog covjeka kontaktirao sto mu je dao negativan komentar i on je rekao da mu je poslao neke sijalice koje nisu radile...
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#895 Re: PIK.ba-all about

Post by perfect_guy »

kad uđem u profil, imam prikazan broj aktivnih oglasa. Međutim, na listi je jedan manje (koji je bio neko vrijeme neaktivan). Gdje se i može li se uopšte taj oglas naći unutar profila?
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#896 Re: PIK.ba-all about

Post by Truba »

mislim da to izbrišu
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#897 Re: PIK.ba-all about

Post by Mehemed »

Prije su se mogli obnoviti isteknuti oglasi, a sada se brišu. Može se on naći ali kada se pokuša obnoviti piše da nije tvoj oglas.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#898 Re: PIK.ba-all about

Post by ExNihilo »

Hljeba mi, na PIKu pod hitno treba pored "polovno" i "novo" uvesti kategoriu "zapakovano". Jer svaki moron stavlja polovno pod novo zato što je "malo korišteno".
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#899 Re: PIK.ba-all about

Post by un1ted »

ExNihilo wrote:Hljeba mi, na PIKu pod hitno treba pored "polovno" i "novo" uvesti kategoriu "zapakovano". Jer svaki moron stavlja polovno pod novo zato što je "malo korišteno".
:thumbup: :thumbup: :thumbup: Ja neki dan saljem poruku, stavio frajer novo, a koristeno 15 dana. Jos se uvrijedio sto sam mu sugerisao da stavi "Koristeno".
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#900 Re: PIK.ba-all about

Post by Mehemed »

Novo se može kategorisat nešto što je samo testirano(tehničke stvari), ali korišteno 15 dana je itekako korišteno. Takve treba prijavljivati ako piše novo a korišteno nekoliko dana.
Post Reply