OLX.BA - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
_Reds_
Posts: 9356
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#1226 Re: PIK.ba-all about

Post by _Reds_ »

Mehemed wrote: 11/06/2020 23:35 Danas... Odgovara li toliko i moja poštarina, ne odgovara reko, premalo je. Toliko i da odmah započnem narudžbu, može reko i pošaljem mu zahtjev za slanjem preko OLX dostave po toj cijeni i napišem mu da potvrdi. Ulazio nekoliko puta i niti je šta odgovorio niti je potvrdio.
Inače ima 62 dojma od ukupno 12 različitih korisnika(čak 49 dojmova od jednog korisnika hahaha), jedan negativan dobio kao prodavac.
Koko šalješ ovaj zahtjev ?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#1227 Re: PIK.ba-all about

Post by Mehemed »

@_Reds_ Ima u poruci opcija "Pošalji artikal", preko računara je na vrhu poruke a preko mobilne aplikacije na dnu poruke. Ta opcija ima samo ako je poruka poslata preko artikla Ako je otvorio tvoj profil i kliknuo da ti pošalje poruku neće ti biti te opcije, a to odmah vidiš po naslovu poruke, ako piše ime artikla poruka je poslata preko artikla a ako piše "Poruka od korisnika" onda je otvorio profil i kliknuo na "pošalji poruku"
User avatar
_Reds_
Posts: 9356
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#1228 Re: PIK.ba-all about

Post by _Reds_ »

I šta njemu tamo dođe? Da unese svoje podatke? Dakle kupac mora da prihvati?

Ili mu automatski povuče podatke sa njegovog profila? Moze li te podatke izmjeniti?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#1229 Re: PIK.ba-all about

Post by Mehemed »

Dođe mu isto što mu dođe kao i kada šalje zahtjev za narudžbom, mora upisati podatke za dostavu i potvrditi narudžbu, ili samo potvrditi ako već ima unesene sve podatke, a vjerujem da se podaci mogu mijenjati.
User avatar
Hellas
Posts: 42
Joined: 28/06/2013 22:38

#1230 Re: PIK.ba-all about

Post by Hellas »

tap3ah75 wrote: 11/06/2020 22:25 Pa prijavite takve oglase i eto.
Pik ne reaguje na takve prijave pogotovu ako su radnje u pitanju. Ja sam skonto da su u pojedinim kategorijama 90 oglasa laznjaci.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#1231 Re: PIK.ba-all about

Post by Mehemed »

Ne reaguju ni na one "dostava na vašu adresu u roku 20-30 dana", svi takvi trebaju ići pod kategoriju posredovanja prilikom kupovine, jer to nije prodaja artikla, on nema taj artikal, već ga tek naručuje kada mu uplatiš.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1232 Re: PIK.ba-all about

Post by _BataZiv_0809 »

:lol: Naletih slucajno na ovaj svoj post.
_BataZiv_0809 wrote: 18/08/2019 16:05 Je li ko prodavo auto preko pika? Uspio prodat?
I osjecam potrebu da napisem koju.

Ni slutio nisam kakva me avantura ceka nakon ovog posta :lol: uglavnom kao neko ko je prvi put ovako prodavao auto na slobodnom trzistu (sva dosadasnja sam rjesavao ili u paketu za novo ili su otisla prijateljima i poznanicima bez da ih stavljam na oglas) ovo je nesto sasvim drugo i nadam se da ce nekome biti od koristi da cuje kakve sve stvari moze dozivjeti:

Dakle krenuo sam zestoko i ambiciozno , nakrkao promocije, opisao sve detaljno, naravno velikim crvenim slovima da mi se ne nude zamjene :D i za jedno dva dana krenule su poruke i pozivi.

Porukasi su uglavnom nudili neke trulje u zamjenu, dok su pozivaci uglavnom bili konkretni, cesto i sasvim ok i korektni i mislim da je samo jedan covjek koji je nazvao telefonom ponudio zamjenu za Mercedes A klasu, ali mu je bilo vidno neugodno i izvinjavao se.

Trajalo je to mozda nekih desetak dana tako, kad eto ti prve musterije koja hoce da dodje i pogleda. Dodje frajer golfa dvicu vozi...kontam ovaj ce se sjebat kad sjedne u auto i tako i bi. Vidim nalozio se drama, dodjosmo do cijene nudi 300 maraka manje nego sto sam spreman ici od minimalne cijene. Ja reko ne moze ta i ta je zadnja, kaze haj vidjet cu, javit cu se i ne javi se nikad vise .

Nakon njega dodje neki mladi braco, jedva 20 godina ima i poveo sa sobom nekakvog majstora kojem je glavna uzrecica nedo bog rata i fiata i ostale seljacke doskocice.....decko je fin, malo prepadnut, svidjelo mu se auto, dogovorimo cijenu (nije se uopste puno cjenkao mozda 100 KM dole) i kaze javit ce tu vece da potvrdi sigurno. Tad na scenu stupa ovaj pseudomajstor, valja frajer neke gluposti, hoce da sjedne za volan sa zapaljenom cigarom u zvaljama :-) ja zalupim vrata i kazem u autu se ne pusi. Vidim muka mu, odusta od ulaska, poce nesto oblijetat oko auta, nista konkretno ne govori, ali vidim ja da ce ovog bracu odgovoriti od kupovine i tako i bi.

Nakon njih dodje mladji bracni par imaju golfa cetvorku dvoje vrata, treba im nesto sa cetiri, ali kao kupili bi za kes, cetvorku nude u zamjenu samo ako ja hocu..... tako je bilo preko telefona, ja se zajebem i kazem dodjite...kad se pojavise bilo mi je sve jasno :D on lanac oko vrata, nekakvo prstenje, brze cvike, ona sa vidljivom kilometrazom, bila nekad dobra jasno je, ali sad bogme stomak kipi pomalo iz preuske trenerke, ponasaju se ko na pijaci, cetvorka sa angel eyes mejd in čajna, moze na papanluk direktno bez kvalifikacija ...on nesto podviruje ispod auta, suta gume, ona sjela za volan raskoracila se i prica sa mnom sa onim kurvanjskim usiljenim smijehom i kao voli velika auta imaju prostora nazad :D naravno sad je golf oficijelna ponuda kljuc za kljuc, nigdje vise spominjanja da je to samo ako ja hocu i da imaju kes, reko nista hvala vam. Kontam se jebem vam mater....

Ni 5-6 dana iza njih zove frajer eto koja bi bila zadnja za kes i ja mu kazem, kaze javice se. Zove sutra kaze ja bi doso da pogledam za onu cijenu kako smo rekli i rece cifru koju sam ja dao -500 maraka :lol: . Reko za tu cifru nema potrebe da dolazite, a on kao joj zbunio se, gleda kao lafo vise auta pa me pomjesao :lol: uglavnom dodje lola golfom trojkom sav sretan, bazdi malo na alkohol ali sustinski djeluje kao ok lik, ono seoski vragolan a la Ramiz zmaj. Svidjelo mu se auto, lafo bolje mu od Mercedesa, ovo ono i eto on ne bi da mi uzima vrijeme da zavrsimo posao....kaze golf i 700 maraka jel posteno :shock: :lol: i izvadi novcanik i pokazuje pare, pa ga vrati u zadnji dzep i pruza ruku kao dogovorili smo se :lol: ja se samo na peti okrenem i sjednem u auto bez pozdrava :D

I nakon svega toga, prosla su mozda i 2 mjeseca, kad zvoni telefon pita covjek koja je zadnja i ja kazem, moze li sta ispod i ja vise iznerviran od smaranja sa idiotima kazem ma ne moze ni marke ispod vala bas onako drsko.

Kaze covjek dobro, ja bi dosao u nedjelju da je vidim, reko moze. Dodje nedjelja, dodje i on sa dvojicom jarana. Pozdravimo se i ja im odmah dam kljuc, bez ikakve price, reko evo provozajte se bez mene. Dodjose nakon 10tak minuta, kaze covjek nemam sta puno pricat, auto govori samo za sebe, mozes li mi samo oko plina objasniti za atest i to, ja mu objasnim, pokazem papire i covjek veli evo tebi druze kapara, ja bih u srijedu dosao po auto a ti zavrsi papire da mogu uzet probne tablice. Za cca 20 minuta sve bi gotovo bez smaranja i izdrkavanja. Dodje i srijeda, covjek dodje tacno na vrijeme, izbroja pare, ja mu dadoh papire, popismo po jednu i to bjese to. Zove nakon par dana kaze prezadovoljan autom. :thumbup:

Naravoucenje: svaka roba ima svog kupca i prva musterija je najbolja musterija. Mozda sam trebao liku sa pocetka price halalit 300 maraka i postedit se ovih zajebancija i jos desetina poruka gdje mi se nude gluposti...mozda je to bilo najpametnije, ali ne zalim ni sekunde, sve je to skola.

I eto necete vjerovat ali ima i ko ce izbrojat pare za Italijana :kiss: , a bogme se za Italijana ponudi sijaset Nijemaca (u pp su mi nudili izmedju ostalih i Fox+kes, americku Boru, Pasat delfin plus kes, Mercedes A klasu, Vectru i A4 iz 1998...)

Zivjeli :thumbup:
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#1233 Re: PIK.ba-all about

Post by Mehemed »

Normalno, svaka roba ima svog kupca. Jednom sam prodao nešto za 2-3 dana sa samo 7 pregleda na oglasu, nevjerovatno, a nešto je znalo stojati 2-3 godine sa četverocifrenim brojem pregleda prije nego se prodalo.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#1234 Re: PIK.ba-all about

Post by Naslovnica »

Prodao sam ja 2 auta, u roku od 24 sata.
Dao skroz fer cijenu, nabrojao sve nedostatke, došli ljudi i ne mogu da vjeruju da ima neko pošten, završili sve u roku od 24 sata.
Doduše, u pitanju su bila vozila manje vrijednosti.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1235 Re: PIK.ba-all about

Post by un1ted »

Hellas wrote: 13/06/2020 08:04
tap3ah75 wrote: 11/06/2020 22:25 Pa prijavite takve oglase i eto.
Pik ne reaguje na takve prijave pogotovu ako su radnje u pitanju. Ja sam skonto da su u pojedinim kategorijama 90 oglasa laznjaci.
Nije tačno. Zarađujem kredit prijavama i jedna od najlakših prijava je za prodane artikle. Moraš priložiti link do poruke ili javnog pitanja, gdje se vidi navod da je prodano. Drugscije ne brišu.
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#1236 Re: PIK.ba-all about

Post by nagibSA »

Ovi likovi (prodavnice) po OLXu sto prodaju telefone ili se ne javljaju nikad na tel ili nemaju na stanju (doci ce za par dana)... :-)

Univerzalci su mi najkriticniji... :lol:
User avatar
Hellas
Posts: 42
Joined: 28/06/2013 22:38

#1237 Re: PIK.ba-all about

Post by Hellas »

To sa prijavama definitivno ne radi. Ja sam prijavio 10tak u zadnjih mjesec dana i ništa.

Univerzalci su najgori...
Image

A prije 45 minuta uredno obnoviše sve oglase :D
User avatar
Hellas
Posts: 42
Joined: 28/06/2013 22:38

#1238 Re: PIK.ba-all about

Post by Hellas »

Evo da se ispravim sa prijavom uz link poruke opomenuse korisnika i dadose mi 3 kredita. Tako da un1ted zna poso.
Dr Arsla
Posts: 1182
Joined: 05/01/2013 16:16

#1239 Re: PIK.ba-all about

Post by Dr Arsla »

Nije mi jasan mentalni sklop ljudi na piku. Recimo prodaješ neki artikal i tip se javi kao zainteresovan je, možel šta niže cijena, spustiš cijenu i i kaže da sutra dolazi po artikal i traži broj telefona. Naravno sutra nit se javi telefonom nit porukom na piku. Ili ako je tip iz tvog mjesta pita u kojem si dijelu grada i lično će doći. Ne kontam, što je tim tipovima bitan tvoj broj telefona ili dio grada gdje si kad se ne pojave il ne nazovu. Kad im pogledam profile imaju prilično transakcija i pozitivnih dojmova. Nisu znači neki obični zezatori. A posebna priča je prodaja auta. Džaba što navedeš bez zamjena i u detaljnom opisu velikim slovima navedeš da te zamjene ne interesuju sve do i jedne poruke a ima ih na desetine su hoćeš mijenjat za njegovu ljutu guju (bmw) ;) i tako slične gluposti
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1240 Re: PIK.ba-all about

Post by zippoo87 »

Dr Arsla wrote: 16/06/2020 19:22 Nije mi jasan mentalni sklop ljudi na piku. Recimo prodaješ neki artikal i tip se javi kao zainteresovan je, možel šta niže cijena, spustiš cijenu i i kaže da sutra dolazi po artikal i traži broj telefona. Naravno sutra nit se javi telefonom nit porukom na piku. Ili ako je tip iz tvog mjesta pita u kojem si dijelu grada i lično će doći. Ne kontam, što je tim tipovima bitan tvoj broj telefona ili dio grada gdje si kad se ne pojave il ne nazovu. Kad im pogledam profile imaju prilično transakcija i pozitivnih dojmova. Nisu znači neki obični zezatori. A posebna priča je prodaja auta. Džaba što navedeš bez zamjena i u detaljnom opisu velikim slovima navedeš da te zamjene ne interesuju sve do i jedne poruke a ima ih na desetine su hoćeš mijenjat za njegovu ljutu guju (bmw) ;) i tako slične gluposti
i ja se isto to pitam...kao da neko puskom tjera likove da budu debili
evo moja sinocnja/danasnja situacija

prodaje lik mobitel...javim mu se na olx porukom i postavim jos dodatnih pitanja i tako on meni odgovori sve,salje slike i pise i sto ga pitam i sto ne pitam ali hajde
kazem mu,javiti cu ti se sutra ako budem htio kupiti i odlucim da sam zainteresovan za telefon
jutros mu se javim,pitam ga kada mogu doci u njegov grad (nekih 60 km od mene) i da to zavrsimo,kaze iza 16 sati i jos nesto smo pisali ,na viberu i tako zavrsimo pricu,reko javi mi malo prije kad da krenem,treba mi oko sat da dodjem
i 15 sati,vidim nista ne javlja...zovem ga na mobitel,ne javlja se...posaljem poruku,ne odgovara

kad tamo oko 4 sata,javlja se i evo slikovito sta kaze
ovo mi je treci pacijent u zadnjih 15 dana,koji dogovori da hoce prodati nesto i onda odustane

Image
Image
ninjahepek
Posts: 202
Joined: 12/02/2014 17:10

#1241 Re: PIK.ba-all about

Post by ninjahepek »

Aj dobro sve, ali lik na poslu posudi pare da kupi mobitel... pa strpi se još mjesec dana pa k'o gospodin bolan a ne ovako :roll:
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1242 Re: PIK.ba-all about

Post by zippoo87 »

ma debil teski haman ...svega tamo ima...ali ono bas teski pacijenti

ja ako nesto prodajem, prodajem...nema hocu necu

ovo je drugi lik u 7 dana sto je odustao od prodaje a dan prije smo sve dogovorili,samo trebao pokupiti uredjaj

a prije tog na par dana,isto dogovorio sa likom i reko salji sutra,kad nije poslao,piram prekosutra sta bi,kaze jbga ja prodao telefon nekom drugom :D
Dr Arsla
Posts: 1182
Joined: 05/01/2013 16:16

#1243 Re: PIK.ba-all about

Post by Dr Arsla »

Javi se lik da mijenjamo auto za auto. Iako sam naveo da samo prodajem a ne mijenjam napravim izuzetak i odgovorim mu da mi pošalje neke detalje koji nisu navedeni za njegov auto. Lik u odgovoru piše trebaš doplatiti. Auta isto godište, njegov prešao 50 000 km više i ono najbitnije kod njega auto srednje klase a kod mene limuzina (golf-audi). Koji mentol majko draga
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1244 Re: PIK.ba-all about

Post by un1ted »

Hellas wrote: 15/06/2020 15:57 Evo da se ispravim sa prijavom uz link poruke opomenuse korisnika i dadose mi 3 kredita. Tako da un1ted zna poso.
Ih koliko sam puta bio u top 5 korisnika i dobio pofino krredita :mrgreen: Mnogi to znaju ovdje, ali sute, manja konkurencija ;)

To je isto kad pitas inspekciju sta da popravim, a on kaze pise ti sve u zakonu :lol:
User avatar
Hellas
Posts: 42
Joined: 28/06/2013 22:38

#1245 Re: PIK.ba-all about

Post by Hellas »

un1ted wrote: 16/06/2020 21:14
Hellas wrote: 15/06/2020 15:57 Evo da se ispravim sa prijavom uz link poruke opomenuse korisnika i dadose mi 3 kredita. Tako da un1ted zna poso.
Ih koliko sam puta bio u top 5 korisnika i dobio pofino krredita :mrgreen: Mnogi to znaju ovdje, ali sute, manja konkurencija ;)

To je isto kad pitas inspekciju sta da popravim, a on kaze pise ti sve u zakonu :lol:
Sta je nagrada koliko kredita? Cini mi se kao mnogo posla.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#1246 Re: PIK.ba-all about

Post by Mehemed »

Nagrada je dupli kredit, koliko zaradiš još toliko dobiješ.
User avatar
Keynes
Posts: 25
Joined: 04/02/2017 09:08

#1247 Re: PIK.ba-all about

Post by Keynes »

Koji je to red veličina? Koliko otprilike moraš zaraditi da bi dospio u top 5?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#1248 Re: PIK.ba-all about

Post by Mehemed »

Vjerovatno zavisi od mjeseca do mjeseca, nekada se sakupi više prijava i kredita, nekada manje. Ja nisam nikada stigao u top 5, a vjerujem da nisam bio ni blizu, ne mogu dostići ni 100 kredita za mjesec na prijavama, a kamo li više, a za TOP 5 vjerujem da treba minimalno 500 kredita, tj. minimalno 170 prijava po 3 kredita.
User avatar
Keynes
Posts: 25
Joined: 04/02/2017 09:08

#1249 Re: PIK.ba-all about

Post by Keynes »

Možda nam united otkrije koliko je on imao. :D
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#1250 Re: PIK.ba-all about

Post by Mehemed »

Keynes wrote: 20/06/2020 17:41 Možda nam united otkrije koliko je on imao. :D
Jedino to, pošto je bio u top 5 više puta nek napiše neki prosjek(mislim da neće biti ispod 500 kredita).
Post Reply