OLX.BA - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#1126 Re: PIK.ba-all about

Post by Mehemed »

Vjerovatno poštar nije imao ništa više za dostavu na tvojoj dionici pa ti zbog toga još nije donio pare. Pare su dostupne za jedan radni dan, u najgorem slučaju dva radna dana nakon što se dostavi pošiljka, što znači da su pare bile u Ponedjeljak, najkasnije u Utorak u pošti.
Raptor44
Posts: 365
Joined: 25/03/2017 14:02

#1127 Re: PIK.ba-all about

Post by Raptor44 »

Mehemed wrote:Vjerovatno poštar nije imao ništa više za dostavu na tvojoj dionici pa ti zbog toga još nije donio pare. Pare su dostupne za jedan radni dan, u najgorem slučaju dva radna dana nakon što se dostavi pošiljka, što znači da su pare bile u Ponedjeljak, najkasnije u Utorak u pošti.
Zvali su me jutros, kažu ne znaju gdje budem tj. ne mogu naći stan. Na pitanje zašto me kurir nije zvao kao milion puta do sada, jer nije stan na moje ime, tu samo studiram, kaže da ne znaju. :?
Uglavnom, morat ću prošetati do pošte po novac.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#1128 Re: PIK.ba-all about

Post by Mehemed »

Kurir preuzima pošiljku a obični poštar dostavlja novac, bar je tako ovdje u Visokom.
tap3ah75
Posts: 5977
Joined: 07/09/2009 14:14

#1129 Re: PIK.ba-all about

Post by tap3ah75 »

Može pomoć?

Naručio mi je neko grafičku koju prodajem i označio BH poštu.
Šta ja sad radim? Pratim korake na piku, popunim tamo šta me pita.
I onda?
Šta radim sa artiklom? Je li ja pakujem u nešto ili oni? U pitanju je grafička u originalnom pakovanju.
I je li mogu kad sve popunim na piku ja odnijeti u lokalnu poštu, jer mi više tako odgovara ili mora neko doći po to?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#1130 Re: PIK.ba-all about

Post by Mehemed »

Ne moraš ništa pakovati, ali ja preferiram da omotam kutiju bijelim papirom pa nebi bilo loše ako imaš bijelog papira da je omotaš.
Najvjerovatnije će te nazvati pa im samo kažeš da ne dolaze da ćeš ti donijeti.

Nebi vjerovao kako sam ja primio jedan artikal, artikal je bio ubačen u dvije-tri kese, mogao se izvaditi iz tih kesa i zamijeniti nečim drugim da ispadne da je poslao nešto drugo, ali došlo je ono šta sam naručio. Nisam mogao da vjerujem kada sam vidio, najgore zapakovan artikal svih vremena :lol: :lol: :lol:
tap3ah75
Posts: 5977
Joined: 07/09/2009 14:14

#1131 Re: PIK.ba-all about

Post by tap3ah75 »

Mehemed wrote:Ne moraš ništa pakovati, ali ja preferiram da omotam kutiju bijelim papirom pa nebi bilo loše ako imaš bijelog papira da je omotaš.
Najvjerovatnije će te nazvati pa im samo kažeš da ne dolaze da ćeš ti donijeti.

Nebi vjerovao kako sam ja primio jedan artikal, artikal je bio ubačen u dvije-tri kese, mogao se izvaditi iz tih kesa i zamijeniti nečim drugim da ispadne da je poslao nešto drugo, ali došlo je ono šta sam naručio. Nisam mogao da vjerujem kada sam vidio, najgore zapakovan artikal svih vremena :lol: :lol: :lol:
A onda? Imam još par stvari što me zanima ... je li ovako otprilike:

- Predam im kad dođu po to ili odnesem u poštu?
- Vjerovatno popunim neki obrazac i napišem koliko je love?
- Ja ne plaćam ništa samo kupac?
- Kad kupac preuzme i plati ja za dan/dva dobivam lovu? Kako opet zovu ili poštar donese?

Je li tako ide otprilike?

Hvala unaprijed na pomoći i odgovorima. :lol:
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#1132 Re: PIK.ba-all about

Post by Mehemed »

Ne popunjaješ ništa, sve to oni povuku sa olxa podatke o cijeni, pošiljaocu i primaocu, samo se potpišeš.
Ako si odabrao da kupac plaća poštarinu ne plaćaš ništa prilikom slanja, oni će naplatiti poštarinu od kupca kada mu uruče pošiljku.
Pare stižu u poštu jedan ili najkasnije dva radna dana nakon što kupac preuzme pošiljku i poštar ih donosi kada mu bude usput ili ti odeš u poštu po njih, ne zovu kada stignu pare.
tap3ah75
Posts: 5977
Joined: 07/09/2009 14:14

#1133 Re: PIK.ba-all about

Post by tap3ah75 »

Hfala.
:thumbup:
tap3ah75
Posts: 5977
Joined: 07/09/2009 14:14

#1134 Re: PIK.ba-all about

Post by tap3ah75 »

Mehemed wrote: 10/11/2019 01:02 Ne popunjaješ ništa, sve to oni povuku sa olxa podatke o cijeni, pošiljaocu i primaocu, samo se potpišeš.
Ako si odabrao da kupac plaća poštarinu ne plaćaš ništa prilikom slanja, oni će naplatiti poštarinu od kupca kada mu uruče pošiljku.
Pare stižu u poštu jedan ili najkasnije dva radna dana nakon što kupac preuzme pošiljku i poštar ih donosi kada mu bude usput ili ti odeš u poštu po njih, ne zovu kada stignu pare.
Obavljena prva prodaja ... hvala ti još jednom.
S tim da je meni više odgovaralo da ja odnesem u poštu i da ja poslije po lovu odem.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#1135 Re: PIK.ba-all about

Post by Mehemed »

Samo kada nazovu kažeš da ćeš ti donijeti u poštu, njima još draže.
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2447
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#1136 Re: PIK.ba-all about

Post by cenecimoveocino »

fashionguru
https://www.olx.ba//profil/fashionguru
Moze kontakt br. Od korisnika, nemam acc pa nevidim telefon.
User avatar
kabal1337
Posts: 8053
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#1137 Re: PIK.ba-all about

Post by kabal1337 »

cenecimoveocino wrote: 25/11/2019 20:50 fashionguru
https://www.olx.ba//profil/fashionguru
Moze kontakt br. Od korisnika, nemam acc pa nevidim telefon.
Ne moze, sakrio je br. Telefona
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1138 Re: PIK.ba-all about

Post by ExNihilo »

Ova BH Post Express brza pošta se ekstremno ubezobrazila.

Nedavno me zove kurir i kaže frajer nije mu usput da dođe do mene po pošiljku, ka'e moram za Velešiće gore, ne mogu ti ja to, hajd sutra da dođem. Rekoh moram poslati danas. Eh, kaže, onda otiđi do pošte sam odnijeti.

I odnio sam. Prošlo 20 dana još čekam novac. Valjda trebam opet otići napomenuti ih.

Dno dna.
sarajevo-x.com
Posts: 840
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#1139 Re: PIK.ba-all about

Post by sarajevo-x.com »

ExNihilo wrote: 04/12/2019 13:13 Ova BH Post Express brza pošta se ekstremno ubezobrazila.

Nedavno me zove kurir i kaže frajer nije mu usput da dođe do mene po pošiljku, ka'e moram za Velešiće gore, ne mogu ti ja to, hajd sutra da dođem. Rekoh moram poslati danas. Eh, kaže, onda otiđi do pošte sam odnijeti.

I odnio sam. Prošlo 20 dana još čekam novac. Valjda trebam opet otići napomenuti ih.

Dno dna.
Ako ste radili preko OLX integrisane dostave trebali ste samo OLX obavijestiti (kurir mora doci po paket). Isto tako ako nema novca samo OLXu pisite doci ce do veceras
To su in poslovni partneri i kada OLX reaguje i dodje njima nalog iz vrha poste, dolazi kurir iz starog grada u velesice vjerujte :kiss:
User avatar
avetinja
Posts: 31426
Joined: 19/07/2014 13:31

#1140 Re: PIK.ba-all about

Post by avetinja »

Dostavlja li BH pošta subotom i nedjeljom i do kada?
sarajevo-x.com
Posts: 840
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#1141 Re: PIK.ba-all about

Post by sarajevo-x.com »

Nedjeljom ne, subotom ako je baš naznačeno i dodatno plaćeno
User avatar
avetinja
Posts: 31426
Joined: 19/07/2014 13:31

#1142 Re: PIK.ba-all about

Post by avetinja »

sarajevo-x.com wrote: 21/12/2019 12:58 Nedjeljom ne, subotom ako je baš naznačeno i dodatno plaćeno
Hvala. :thumbup:
zippoo87
Posts: 15526
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1143 Re: PIK.ba-all about

Post by zippoo87 »

ExNihilo wrote: 04/12/2019 13:13 Ova BH Post Express brza pošta se ekstremno ubezobrazila.

Nedavno me zove kurir i kaže frajer nije mu usput da dođe do mene po pošiljku, ka'e moram za Velešiće gore, ne mogu ti ja to, hajd sutra da dođem. Rekoh moram poslati danas. Eh, kaže, onda otiđi do pošte sam odnijeti.

I odnio sam. Prošlo 20 dana još čekam novac. Valjda trebam opet otići napomenuti ih.

Dno dna.
to je do radnika poste,tj. ljudi ...ako ga ne prijavis i ne reagujes,on ce se i nastaviti tako ponasati
prijavi i bh posti i olxu i reci da to obara ugled i olxa i bh poste

ja u svom gradu imam dobre postare,koji me znaju tako da nemam ni najmanjih problema oko poste,ali kao sto rekoh,to je sve do ljudi...dobar radnik ce naci nacina da rijesi problem,los nece ni pokusati
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1144 Re: PIK.ba-all about

Post by ExNihilo »

Prijavio sam pošti i OLX-u. Bolje da ne govorim šta se desilo nakon toga. :lol:
zippoo87
Posts: 15526
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1145 Re: PIK.ba-all about

Post by zippoo87 »

ExNihilo wrote: 26/12/2019 20:29 Prijavio sam pošti i OLX-u. Bolje da ne govorim šta se desilo nakon toga. :lol:
kazi ,kazi ... :D
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#1146 Re: PIK.ba-all about

Post by seoBIH »

Ja sve prijavlujem, nevezano za olx. Hajd bas javi sta ce javiti, ja stoke postarske. Ne kontam kako misle da se niko nece zaliti?
sarajevo-x.com
Posts: 840
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#1147 Re: PIK.ba-all about

Post by sarajevo-x.com »

Kada dostava ide preko OLX integrisane dostave najučinkovitije je žaliti se OLX-u jer je tada reakcija znatno bolja jer im je to poslovni partner a ovako kad šalješ kao fizičko lice boli njih briga :mrgreen:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1148 Re: PIK.ba-all about

Post by ExNihilo »

Prijavio sam OLX-u nakon čega su ovi najurili kretene iz pošte. Međutim :D

Poštar otišao na staru adresu (na OLX bila adresa radnog mjesta koje sam u međuvremenu promijenio, nakon čega sam promijenio adresu na OLX). Kako me tamo nije našao, umjesto da me nazove, ili da provjeri aktuelnu adresu na OLX, frajer je pare dao mom bivšem radnom kolegi. Hladno frajer trećem licu predao novac. :lol:

Sreća kolega normala lik, zove i kaže poštar mi ostavio neke pare za tebe.

Dno života.
zLatk0
Posts: 1283
Joined: 05/07/2009 01:21

#1149 Re: PIK.ba-all about

Post by zLatk0 »

Meni slična situacija neki dan - 1.put stavio moj broj telefona, 2. put stavio od ukucana broj jer nisam taj dan bio tu, 3.put stavio ponovo moj broj, on zove na broj od ukucana

Potvrda o preuzimanju paketa - moj broj
Limited Sky
Posts: 462
Joined: 01/02/2019 02:00
Location: rajvoSa

#1150 Re: PIK.ba-all about

Post by Limited Sky »

jel moguce pratiti dostavu ako sam nesto poslao preko OLX?
prije dok sam imao Samsung pisalo je dosta informacija, tipa da je posiljka stigla u taj i taj grad, dok sad preko iPhonea ili PC kad hocu da vidim dokle je stiglo nista ne pise konkretno samo ovo

Image
Post Reply