OLX.BA - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#1801 Re: PIK.ba-all about

Post by Snake Eyes »

foxlife wrote: 31/05/2021 10:22
sanse su 50% jer ne krijem sta prodajem i sl
Ništa onda, ne postavljaj slike sa interneta, kvalitetnije slikaj da se fino vidi i to je to.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1802 Re: PIK.ba-all about

Post by foxlife »

Snake Eyes wrote: 31/05/2021 10:25
foxlife wrote: 31/05/2021 10:22
sanse su 50% jer ne krijem sta prodajem i sl
Ništa onda, ne postavljaj slike sa interneta, kvalitetnije slikaj da se fino vidi i to je to.
pojasnio sam zasto su slike takve u postu iznad u ispravci

ps. zasto da ne postavljam slike s neta?
ne kontam ovo
najvise zbog toga sto nisam radnja
Last edited by foxlife on 31/05/2021 10:32, edited 1 time in total.
sale07
Posts: 1282
Joined: 18/05/2018 12:28

#1803 Re: PIK.ba-all about

Post by sale07 »

mozel se za dva artikla na istom profilu staviti razlicita lokacija ?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1804 Re: PIK.ba-all about

Post by foxlife »

Mate_Miso_Kovac wrote: 31/05/2021 10:23 šanse 50%, logićno :D Ili jesi ti, ili nisi :evil: 8)
pa normalno al ljudi ne razmisljaju tako
jedino rijetki kao ti :)
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#1805 Re: PIK.ba-all about

Post by Snake Eyes »

foxlife wrote: 31/05/2021 10:26
Snake Eyes wrote: 31/05/2021 10:25
foxlife wrote: 31/05/2021 10:22
sanse su 50% jer ne krijem sta prodajem i sl
Ništa onda, ne postavljaj slike sa interneta, kvalitetnije slikaj da se fino vidi i to je to.
pojasnio sam zasto su slike takve u postu iznad u ispravci
Nisam vidio :thumbup: , prebacila se komunikacija na drugu stranu.
Kada već pričamo i ove cijene po dogovoru su ti bezveze:

Image
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1806 Re: PIK.ba-all about

Post by foxlife »

Snake Eyes wrote: 31/05/2021 10:32
foxlife wrote: 31/05/2021 10:26
Snake Eyes wrote: 31/05/2021 10:25

Ništa onda, ne postavljaj slike sa interneta, kvalitetnije slikaj da se fino vidi i to je to.
pojasnio sam zasto su slike takve u postu iznad u ispravci
Nisam vidio :thumbup: , prebacila se komunikacija na drugu stranu.
Kada već pričamo i ove cijene po dogovoru su ti bezveze:

Image
mogu i za to dati objasnjenje konkretno
ne volim ni ja to al to radim zato sto bih ovo dao za bilo koju cijenu jer mi je visak skroz a nov kosta sigurno preko 100 a ja bih dao i za 50 npr

e kad stavim cijenu 50 onda ce biti onih koji pitaju moze li nize itd pa da sutra preprodaju po vecoj a to ne zelim
zelim prodati nekome kome stvarno treba po maloj cijeni jer kao sto rekoh meni nije cilj da zaradim nego samo da se rijesim viska stvari po maloj cijeni

isto vazi i za felgu koju prodajem
ps. jedini problem sa felgom je sto ih imam 3 pa ih ne mogu u kompletu prodati a dao bih recimo za 100 po felgi iako ona nova kosta preko 400 maraka a polovan set se prodavao po 700 pa eto otprilike skontaj koliko nize dajem
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3534
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#1807 Re: PIK.ba-all about

Post by JavierBosnia »

Snake Eyes wrote: 31/05/2021 10:14 Nema mi ništa gore nego kada lik stavi sliku sa interneta ili kada je kvalitet slike kao da je digitronom slikano, ono usput, oči bole:

Image


Image
Nije imao pare za bolji telefon, potrosio sve na sonaxove certifikate :lol:
Mozda uspije ispolirati kameru pa da mu progleda
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#1808 Re: PIK.ba-all about

Post by Snake Eyes »

foxlife wrote: 31/05/2021 10:35
Snake Eyes wrote: 31/05/2021 10:32
foxlife wrote: 31/05/2021 10:26

pojasnio sam zasto su slike takve u postu iznad u ispravci
Nisam vidio :thumbup: , prebacila se komunikacija na drugu stranu.
Kada već pričamo i ove cijene po dogovoru su ti bezveze:

Image
mogu i za to dati objasnjenje konkretno
ne volim ni ja to al to radim zato sto bih ovo dao za bilo koju cijenu jer mi je visak skroz a nov kosta sigurno preko 100 a ja bih dao i za 50 npr

e kad stavim cijenu 50 onda ce biti onih koji pitaju moze li nize itd pa da sutra preprodaju po vecoj a to ne zelim
zelim prodati nekome kome stvarno treba po maloj cijeni jer kao sto rekoh meni nije cilj da zaradim nego samo da se rijesim viska stvari po maloj cijeni

isto vazi i za felgu koju prodajem
Realno boli te briga šta ima ko reći i koliko će ponuditi ali ovako ukoso nekompletno slikano sa samo jednom fotografijom, cijenama po dogovoru i slično, privlačiš takve ponude.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1809 Re: PIK.ba-all about

Post by foxlife »

Snake Eyes wrote: 31/05/2021 10:40
foxlife wrote: 31/05/2021 10:35
Snake Eyes wrote: 31/05/2021 10:32

Nisam vidio :thumbup: , prebacila se komunikacija na drugu stranu.
Kada već pričamo i ove cijene po dogovoru su ti bezveze:

Image
mogu i za to dati objasnjenje konkretno
ne volim ni ja to al to radim zato sto bih ovo dao za bilo koju cijenu jer mi je visak skroz a nov kosta sigurno preko 100 a ja bih dao i za 50 npr

e kad stavim cijenu 50 onda ce biti onih koji pitaju moze li nize itd pa da sutra preprodaju po vecoj a to ne zelim
zelim prodati nekome kome stvarno treba po maloj cijeni jer kao sto rekoh meni nije cilj da zaradim nego samo da se rijesim viska stvari po maloj cijeni

isto vazi i za felgu koju prodajem
Realno boli te briga šta ima ko reći i koliko će ponuditi ali ovako ukoso nekompletno slikano sa samo jednom fotografijom, cijenama po dogovoru i slično, privlačiš takve ponude.
nije to da me boli briga nego ne zelim da me smaraju
moze li nize moze li ovoliko itd
srecom niko mi ne salje poruke na ovo pa je ocigledno uspjelo to sto sam i htio
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1810 Re: PIK.ba-all about

Post by foxlife »

JavierBosnia wrote: 31/05/2021 10:39
Snake Eyes wrote: 31/05/2021 10:14 Nema mi ništa gore nego kada lik stavi sliku sa interneta ili kada je kvalitet slike kao da je digitronom slikano, ono usput, oči bole:

Image


Image
Nije imao pare za bolji telefon, potrosio sve na sonaxove certifikate :lol:
Mozda uspije ispolirati kameru pa da mu progleda
jbg ja trosim na nesto drugo ne patim od telefona ipak imam casio dosta
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1811 Re: PIK.ba-all about

Post by un1ted »

Za prvi artikal apsolutno ne treba originalna fotografija, jer nemaš šta dodatno uslikati. Druga bi trebala biti bolja, ali nije ni toliko loša.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1812 Re: PIK.ba-all about

Post by foxlife »

un1ted wrote: 31/05/2021 10:51 Za prvi artikal apsolutno ne treba originalna fotografija, jer nemaš šta dodatno uslikati. Druga bi trebala biti bolja, ali nije ni toliko loša.
na drugom imaju jos dvije slike doduse iste su jer je slikano na suncu kad je doslo iz francuske nije odgovaralo pa je odmah postavljeno na pik
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1813 Re: PIK.ba-all about

Post by un1ted »

sve ok sto se mene tice
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#1814 Re: PIK.ba-all about

Post by Snake Eyes »

Vlastita fotografija govori o stanju, posjedovanju kao i o samom prodavaču. Za sve što se može slikati, treba postaviti vlastitu fotografiju.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1815 Re: PIK.ba-all about

Post by foxlife »

meni manje vise oko slika to nije ni vazno ako me zanima konkretno kontaktiram da mi posalje dodatno slike na viber itd
meni sta je bitno je da ne prevarim i ne lazem i da ne varaju kad stave oglas

ja razumijem da nekoga ovako odbija i ok
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1816 Re: PIK.ba-all about

Post by foxlife »

Snake Eyes wrote: 31/05/2021 10:55 Vlastita fotografija govori o stanju, posjedovanju kao i o samom prodavaču. Za sve što se može slikati, treba postaviti vlastitu fotografiju.
ne kontam ovo govori o posjedovanju?
pa ako sam stavio znaci da i posjedujem jer te necu lagati nestalo itd
dodjes vidis probas i prodam ti zato i ne prodajem slanjem itd nego samo licno da se odmah uvjeris i u stanje i ispravnost
al kao sto rekoh ok ako se nekome to ne svidja kao tebi npr razumijem
preskocis i to je to
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#1817 Re: PIK.ba-all about

Post by Snake Eyes »

foxlife wrote: 31/05/2021 10:57 meni manje vise oko slika to nije ni vazno ako me zanima konkretno kontaktiram da mi posalje dodatno slike na viber itd
meni sta je bitno je da ne prevarim i ne lazem i da ne varaju kad stave oglas

ja razumijem da nekoga ovako odbija i ok
Vjeruj ne želim da kontaktiram priodavača za dodatne slike, ako mi se ne svidi a slao mi slike, takav bi srao na ovoj temi kako ga cimam i maltretiram.
Kome nije stalo da proda i uloži malo truda, nije ni meni stalo da kupim. Lijeno, fušerski, sa šturim opisima, izbačeni oglasi privlače švercere a odbijaju realne kupce. Ne razumijem logiku da bi nekom dao maglenku gratis ali je ne daš za 5KM ili zašto ne navesti ove podatke oko felgi u oglasu? Tebi stoji da prodaješ jednu a imaš ih tri, možda nekome trebaju dvije pa ti zaobilazi oglas.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1818 Re: PIK.ba-all about

Post by un1ted »

Snake Eyes wrote: 31/05/2021 10:55 Vlastita fotografija govori o stanju, posjedovanju kao i o samom prodavaču. Za sve što se može slikati, treba postaviti vlastitu fotografiju.
Ne slazem se. Ako nije narušen kvalitet uređaja i ako nema šta dodatno prikazati, generička fotografija je ok.

Reci mi, kako bi fotografisao fabrički vakumiran artikal koji prodaješ?
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#1819 Re: PIK.ba-all about

Post by Snake Eyes »

foxlife wrote: 31/05/2021 11:01
Snake Eyes wrote: 31/05/2021 10:55 Vlastita fotografija govori o stanju, posjedovanju kao i o samom prodavaču. Za sve što se može slikati, treba postaviti vlastitu fotografiju.
ne kontam ovo govori o posjedovanju?
pa ako sam stavio znaci da i posjedujem jer te necu lagati nestalo itd
dodjes vidis probas i prodam ti zato i ne prodajem slanjem itd nego samo licno da se odmah uvjeris i u stanje i ispravnost
al kao sto rekoh ok ako se nekome to ne svidja kao tebi npr razumijem
preskocis i to je to
Primjetio si da ljudi znaju prodavati ono što nemaju, vlastita fotografija je kakav-takav dokaz posjedovanja.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#1820 Re: PIK.ba-all about

Post by Snake Eyes »

un1ted wrote: 31/05/2021 11:07
Snake Eyes wrote: 31/05/2021 10:55 Vlastita fotografija govori o stanju, posjedovanju kao i o samom prodavaču. Za sve što se može slikati, treba postaviti vlastitu fotografiju.
Ne slazem se. Ako nije narušen kvalitet uređaja i ako nema šta dodatno prikazati, generička fotografija je ok.

Reci mi, kako bi fotografisao fabrički vakumiran artikal koji prodaješ?
Sve što se navodi da je korišteno treba slikati, radnja koja prodaje novu opremu može stavljati generičke slike.
Kolega forumaš je naveo da je korišten, dakle slikaj. Ako nisam radnja, već random prodavač, opet ću slikati nov vakumiran artikal, da se vidi da je vakumiran i nekorišten.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1821 Re: PIK.ba-all about

Post by foxlife »

Snake Eyes wrote: 31/05/2021 11:08
foxlife wrote: 31/05/2021 11:01
Snake Eyes wrote: 31/05/2021 10:55 Vlastita fotografija govori o stanju, posjedovanju kao i o samom prodavaču. Za sve što se može slikati, treba postaviti vlastitu fotografiju.
ne kontam ovo govori o posjedovanju?
pa ako sam stavio znaci da i posjedujem jer te necu lagati nestalo itd
dodjes vidis probas i prodam ti zato i ne prodajem slanjem itd nego samo licno da se odmah uvjeris i u stanje i ispravnost
al kao sto rekoh ok ako se nekome to ne svidja kao tebi npr razumijem
preskocis i to je to
Primjetio si da ljudi znaju prodavati ono što nemaju, vlastita fotografija je kakav-takav dokaz posjedovanja.
naravno zato sam i napisao kontaktiras me dogovorimo se da se nadjemo i sve ti licno predstavim
ako nesto fali ako nije onako kako zelis ako ne radi itd dovidjenja i to je to
zato i dojmovi govore nesto o prodavcu
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1822 Re: PIK.ba-all about

Post by foxlife »

Snake Eyes wrote: 31/05/2021 11:05
foxlife wrote: 31/05/2021 10:57 meni manje vise oko slika to nije ni vazno ako me zanima konkretno kontaktiram da mi posalje dodatno slike na viber itd
meni sta je bitno je da ne prevarim i ne lazem i da ne varaju kad stave oglas

ja razumijem da nekoga ovako odbija i ok
Vjeruj ne želim da kontaktiram priodavača za dodatne slike, ako mi se ne svidi a slao mi slike, takav bi srao na ovoj temi kako ga cimam i maltretiram.
Kome nije stalo da proda i uloži malo truda, nije ni meni stalo da kupim. Lijeno, fušerski, sa šturim opisima, izbačeni oglasi privlače švercere a odbijaju realne kupce. Ne razumijem logiku da bi nekom dao maglenku gratis ali je ne daš za 5KM ili zašto ne navesti ove podatke oko felgi u oglasu? Tebi stoji da prodaješ jednu a imaš ih tri, možda nekome trebaju dvije pa ti zaobilazi oglas.
pa ok vjerovatno gubim tebe kao kupca al meni nije kao sto kazes stalo da prodam nego sam stavio jednostavno da ako treba nekome prodam a ja se rijesim
da ne radi nesto i sl bacio bih tako da u tom smislu necu prevariti ljude
slazem se da vjerovatno nisam dovoljno opisao i predstavio artikl al ja nisam neko kome je to primarno
logika oko maglenke je ta da me podcjenjujes misleci da su tvoje pare nesto s cim mozes sve kupiti a ja sam neki klosar koji bi za 5 maraka ti ljubio stopala
takav primjer imamo i ovdje na forumu kod javiera kojem se zivot vrti oko novca i misli da s njim moze sve

dati nekome maglenku gratis znaci da mi nije do tih 5 10 maraka i da vidis da nije u novcu sve

ok oko felgi se slazem da sam mogao postaviti i 3 za prodaju jer nekome fali toliko i sl al ono to mi nije primarno jer kontam da mozda te 3 felge i ostavim pa je to ono ako prodam ok ako ne prodam ostavim sebi
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#1823 Re: PIK.ba-all about

Post by Snake Eyes »

foxlife wrote: 31/05/2021 11:21
pa ok vjerovatno gubim tebe kao kupca al meni nije kao sto kazes stalo da prodam nego sam stavio jednostavno da ako treba nekome prodam a ja se rijesim
da ne radi nesto i sl bacio bih tako da u tom smislu necu prevariti ljude
slazem se da vjerovatno nisam dovoljno opisao i predstavio artikl al ja nisam neko kome je to primarno
logika oko maglenke je ta da me podcjenjujes misleci da su tvoje pare nesto s cim mozes sve kupiti a ja sam neki klosar koji bi za 5 maraka ti ljubio stopala
takav primjer imamo i ovdje na forumu kod javiera kojem se zivot vrti oko novca i misli da s njim moze sve

dati nekome maglenku gratis znaci da mi nije do tih 5 10 maraka i da vidis da nije u novcu sve

ok oko felgi se slazem da sam mogao postaviti i 3 za prodaju jer nekome fali toliko i sl al ono to mi nije primarno jer kontam da mozda te 3 felge i ostavim pa je to ono ako prodam ok ako ne prodam ostavim sebi
Problemi koje ti imaš na piku i na koje se često žališ upravo vuku korijene iz boldiranog.
Ranije si spomenuo dojmove, dojmovi na piku su dokaz a i nisu, treba ih znati tumačiti.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1824 Re: PIK.ba-all about

Post by foxlife »

Snake Eyes wrote: 31/05/2021 11:36
foxlife wrote: 31/05/2021 11:21
pa ok vjerovatno gubim tebe kao kupca al meni nije kao sto kazes stalo da prodam nego sam stavio jednostavno da ako treba nekome prodam a ja se rijesim
da ne radi nesto i sl bacio bih tako da u tom smislu necu prevariti ljude
slazem se da vjerovatno nisam dovoljno opisao i predstavio artikl al ja nisam neko kome je to primarno
logika oko maglenke je ta da me podcjenjujes misleci da su tvoje pare nesto s cim mozes sve kupiti a ja sam neki klosar koji bi za 5 maraka ti ljubio stopala
takav primjer imamo i ovdje na forumu kod javiera kojem se zivot vrti oko novca i misli da s njim moze sve

dati nekome maglenku gratis znaci da mi nije do tih 5 10 maraka i da vidis da nije u novcu sve

ok oko felgi se slazem da sam mogao postaviti i 3 za prodaju jer nekome fali toliko i sl al ono to mi nije primarno jer kontam da mozda te 3 felge i ostavim pa je to ono ako prodam ok ako ne prodam ostavim sebi
Problemi koje ti imaš na piku i na koje se često žališ upravo vuku korijene iz boldiranog.
Ranije si spomenuo dojmove, dojmovi na piku su dokaz a i nisu, treba ih znati tumačiti.
problemi koje ja imam na piku su da nemaju na stanju i to je jedino na sta sam se zalio sto nema veze sa boldiranim ni sa jednim ni sa drugim al nema veze ti tako mislis

ps. ok dojmovi su tu fifti fifti i nebitni u sustini al eto samo ih pomenuh onako sta ljudi misle o meni kao prodavcu i kao kupcu
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#1825 Re: PIK.ba-all about

Post by Snake Eyes »

foxlife wrote: 31/05/2021 11:40
Snake Eyes wrote: 31/05/2021 11:36
foxlife wrote: 31/05/2021 11:21
pa ok vjerovatno gubim tebe kao kupca al meni nije kao sto kazes stalo da prodam nego sam stavio jednostavno da ako treba nekome prodam a ja se rijesim
da ne radi nesto i sl bacio bih tako da u tom smislu necu prevariti ljude
slazem se da vjerovatno nisam dovoljno opisao i predstavio artikl al ja nisam neko kome je to primarno
logika oko maglenke je ta da me podcjenjujes misleci da su tvoje pare nesto s cim mozes sve kupiti a ja sam neki klosar koji bi za 5 maraka ti ljubio stopala
takav primjer imamo i ovdje na forumu kod javiera kojem se zivot vrti oko novca i misli da s njim moze sve

dati nekome maglenku gratis znaci da mi nije do tih 5 10 maraka i da vidis da nije u novcu sve

ok oko felgi se slazem da sam mogao postaviti i 3 za prodaju jer nekome fali toliko i sl al ono to mi nije primarno jer kontam da mozda te 3 felge i ostavim pa je to ono ako prodam ok ako ne prodam ostavim sebi
Problemi koje ti imaš na piku i na koje se često žališ upravo vuku korijene iz boldiranog.
Ranije si spomenuo dojmove, dojmovi na piku su dokaz a i nisu, treba ih znati tumačiti.
problemi koje ja imam na piku su da nemaju na stanju i to je jedino na sta sam se zalio sto nema veze sa boldiranim ni sa jednim ni sa drugim al nema veze ti tako mislis

ps. ok dojmovi su tu fifti fifti i nebitni u sustini al eto samo ih pomenuh onako sta ljudi misle o meni kao prodavcu i kao kupcu
Možda se nisi ti žalio ali drugi 100% jesu, čitaš i sam temu. Posebno na onoj drugoj o prevarantima.
Post Reply