Pijesak za mace

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

pravabubica
Posts: 155
Joined: 16/10/2007 11:38

#1 Pijesak za mace

Post by pravabubica »

Koji pijesak koristite, cijena, iskustva... Maca je duze vremena koristila DM pijesak, medjutim nema vise onog srednje granulacije. samo jako sitni m( raznosi se po kupatilu) i neki novi- velike bijele granule. Medjutim taj jos se nikako ne svidja pa sam kupila Natusan.Zasada je sve OK. Zanimaju me iskustva drugih mackoljubaca :)
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#2 Re: Pijesak za mace

Post by dust in the wind »

taj natusan sam koristila, ali je smrdio strasno...a jos mi se macak tjero tada.sada dm koristim, te velike bijele granule i ok mi je. ne danfa :D moja drugarica koristi silikonski, dosta je skup, oko 12-13 maraka, ali je fakat savrsen. ne osjeti se nista...ali eto.ja vala za maciji wc ne dam tolike pare. iz principa. :D
zgembudin
Posts: 116
Joined: 22/08/2010 04:57

#3 Re: Pijesak za mace

Post by zgembudin »

Prethodna maca nesto nije voljela taj silica pijesak nikako (poluprovidne bijele granule, malo krupnije) valjda jer su granule pucketale kad piski :D

Zasad se friskies najbolje pokazao, po omjeru cijene, "smrada" i trajanja:

Image
pravabubica
Posts: 155
Joined: 16/10/2007 11:38

#4 Re: Pijesak za mace

Post by pravabubica »

Kupicu taj Friskis da probam kako se gospodji svidja. Ovaj iz DM krupne granulacije joj nikako ne odgovara. Ja sam bas mislila da je super, lagan, bijel, lijepo izgleda upija super ali maci nije nikako bila zadovoljna. Demonstrativno je piskila itd. tamo gdje nije mjesto. Sad se nekako nadam da sam pronasla rjesenje :roll:
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#5 Re: Pijesak za mace

Post by dalmatinka »

pravabubica wrote:Kupicu taj Friskis da probam kako se gospodji svidja. Ovaj iz DM krupne granulacije joj nikako ne odgovara. Ja sam bas mislila da je super, lagan, bijel, lijepo izgleda upija super ali maci nije nikako bila zadovoljna. Demonstrativno je piskila itd. tamo gdje nije mjesto. Sad se nekako nadam da sam pronasla rjesenje :roll:
Ista stvar s mojom mačkom, svojevremeno je koristila isključivo Natusan. Kad bih kupila drugi morala sam čistiti pored pijeska. :roll: Sad kupujem u Lidlu - njihovu robnu marku, 10 kg - super cijena, super granulacija i odgovara joj.
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#6 Re: Pijesak za mace

Post by DON_eARL »

Image

Najbolji definitivno... Cijena mu varira od 6-8KM. Za razliku od ostalih, grudva se odmah.

Do sad sam ga kupovao u AS-Hoše komerc i Merkatoru.
pravabubica
Posts: 155
Joined: 16/10/2007 11:38

#7 Re: Pijesak za mace

Post by pravabubica »

Natusan ( 5kg)u Konzumu skoro 10 KM, u Heljica 8 KM , Friskis (8 KG) u Heljica oko 12 KM
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#8 Re: Pijesak za mace

Post by privremeni »

Moje mace nisu posebno izbirljive, svaki su do sada prihvatale, vazno je da ga ima dovoljno. Svaka doduse insisitira na svom dijelu "pisaone". Meni se "Natusi" pokazao kao najlosiji, pogotovo kad se uporedi kvalitet i cijena. Ne grudva se, vec bi prije rekao da se pretvara u blato, pa ga je tesko vaditi kod svakodnevnog ciscenja.
luna09
Posts: 365
Joined: 16/10/2010 21:39

#9 Re: Pijesak za mace

Post by luna09 »

Glasam za friskis a može i biokat`s. super se grudva, upija mokraću i što je jako važno neutrališe miris . kako moje macice jedu malo mog malo svog ručka dok sam koristila drugi pjesak smmmrrdilo je ma 3 sata poslije promjene pijeska, dok sad uz redovno prečišćavanje može biti i 5-6 dana od pa da stavljam novi pijesak. čak sad puuno manje koristim osvježivače zraka nego ranije.
User avatar
cappuccino
Posts: 312
Joined: 13/05/2010 13:15
Location: Wonderland

#10 Re: Pijesak za mace

Post by cappuccino »

Ako nekome treba, imam vreću ovog mirišljavog pijeska za mace na poklon. Uzela da probam za mog psa kad je bio štene, ali nije upalilo, pa je sada samo ćuškam po stanu tj. smeta. Eto, kome nije mrsko da dođe po nju, nek mi se javi na pp ;-)
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#11 Re: Pijesak za mace

Post by dystopia »

Kakav je onaj iz dma? Čini mi se 4.60 8litara.

Ovaj sad što uzimam je 14KM za 10L :(
sabanss
Posts: 4590
Joined: 13/08/2006 11:20

#12 Re: Pijesak za mace

Post by sabanss »

Prijateljica koristi pelet za grijanje kao zamjenu. Ima intenzivan miris na četinare i kaže da neutrališe miris mačijeg urina pa se ne osjeti i što je najbitnije mačku se sviđa.

Nije da volim mačke ali eto... Možda nekome posluži.
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#13 Re: Pijesak za mace

Post by didgeridoo »

dystopia wrote: 06/09/2021 09:25 Kakav je onaj iz dma? Čini mi se 4.60 8litara.

Ovaj sad što uzimam je 14KM za 10L :(
Iz dm-a, bar meni, jedini dobar je onaj u žutoj kutiji. Ostali su baš loši. Sad uzimam ovaj 14 KM 10l u Pet Shopu na okretaljci Mojmilo (ima puder - roza vreća, neki minerali - tamno plava i još nešto svijetlo plavo).
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#14 Re: Pijesak za mace

Post by dystopia »

didgeridoo wrote: 06/09/2021 10:28
dystopia wrote: 06/09/2021 09:25 Kakav je onaj iz dma? Čini mi se 4.60 8litara.

Ovaj sad što uzimam je 14KM za 10L :(
Iz dm-a, bar meni, jedini dobar je onaj u žutoj kutiji. Ostali su baš loši. Sad uzimam ovaj 14 KM 10l u Pet Shopu na okretaljci Mojmilo (ima puder - roza vreća, neki minerali - tamno plava i još nešto svijetlo plavo).
Moj koristi sanicat sa mirisom marsej nešto. Miriše na sapun. Ali stvarno ogromna razlika u cjeni
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4835
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#15 Re: Pijesak za mace

Post by Tvrtko II Kotromanić »

sabanss wrote: 06/09/2021 09:30 Prijateljica koristi pelet za grijanje kao zamjenu. Ima intenzivan miris na četinare i kaže da neutrališe miris mačijeg urina pa se ne osjeti i što je najbitnije mačku se sviđa.

Nije da volim mačke ali eto... Možda nekome posluži.
ovo i ja koristim za svoju macu
definitivno bolja opcija od pijeska i sto se tice mirisa a i sto se tice rasipanja
deff preporuke
User avatar
YuGiOhMoDDeR
Posts: 118
Joined: 12/04/2015 16:07
Location: Travnik

#16 Re: Pijesak za mace

Post by YuGiOhMoDDeR »

koristio Biokat's Bianco Fresh Hygienic pijesak i onda prešao na Sanicat Marseille Soap, zato sto mi je bio isplativiji :D međutim nisam bio zadovoljan sa Sanicat-om (zbog zgrudnjavanja) i ponovo sam se vratio na Biokat ( pogotovo jer sam našao veće pakovanje za manju cijenu)

zanima me ima li igdje kupiti Dreamies sltkiše za mace??

Image
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17 Re: Pijesak za mace

Post by dystopia »

YuGiOhMoDDeR wrote: 14/09/2021 12:59 koristio Biokat's Bianco Fresh Hygienic pijesak i onda prešao na Sanicat Marseille Soap, zato sto mi je bio isplativiji :D međutim nisam bio zadovoljan sa Sanicat-om (zbog zgrudnjavanja) i ponovo sam se vratio na Biokat ( pogotovo jer sam našao veće pakovanje za manju cijenu)

zanima me ima li igdje kupiti Dreamies sltkiše za mace??

Image
Kako misliš zbog zgrudnjavanja? Nije se dovoljno grudvao?

Pa Bianco ko i Sanicat...
User avatar
YuGiOhMoDDeR
Posts: 118
Joined: 12/04/2015 16:07
Location: Travnik

#18 Re: Pijesak za mace

Post by YuGiOhMoDDeR »

dystopia wrote: 02/12/2021 18:12
YuGiOhMoDDeR wrote: 14/09/2021 12:59 koristio Biokat's Bianco Fresh Hygienic pijesak i onda prešao na Sanicat Marseille Soap, zato sto mi je bio isplativiji :D međutim nisam bio zadovoljan sa Sanicat-om (zbog zgrudnjavanja) i ponovo sam se vratio na Biokat ( pogotovo jer sam našao veće pakovanje za manju cijenu)

zanima me ima li igdje kupiti Dreamies sltkiše za mace??

Image
Kako misliš zbog zgrudnjavanja? Nije se dovoljno grudvao?

Pa Bianco ko i Sanicat...
da, nije se dovoljno grudvao.. svaki put kad bi čistio pijesak, samo bi se grudve raspadale.. a sa Biokat's nemam tih problema.. gruda se kao kamen :-D
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#19 Re: Pijesak za mace

Post by dystopia »

YuGiOhMoDDeR wrote: 16/12/2021 23:55
dystopia wrote: 02/12/2021 18:12

Kako misliš zbog zgrudnjavanja? Nije se dovoljno grudvao?

Pa Bianco ko i Sanicat...
da, nije se dovoljno grudvao.. svaki put kad bi čistio pijesak, samo bi se grudve raspadale.. a sa Biokat's nemam tih problema.. gruda se kao kamen :-D
Nisam imala tih problema sa Sanicatom.
Sad koristim onaj iz dma, u kutiji, i on mi je ok.
User avatar
Logovan
Posts: 94388
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#20 Re: Pijesak za mace

Post by Logovan »

U zadnje vrijeme kupujem ovaj i ok je, mačak zadovoljan. :D Cijena malo manje od 8 KM.

Image
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#21 Re: Pijesak za mace

Post by dystopia »

Gdje se snadbjevate opremom za mace? Koje su prodavnice najpovoljnije?
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#22 Re: Pijesak za mace

Post by Hajvan »

Agricom
User avatar
YuGiOhMoDDeR
Posts: 118
Joined: 12/04/2015 16:07
Location: Travnik

#23 Re: Pijesak za mace

Post by YuGiOhMoDDeR »

dystopia wrote: 18/12/2021 19:58 Gdje se snadbjevate opremom za mace? Koje su prodavnice najpovoljnije?
online.. tražim najbolji odnos cijene i kvalitete 😁😁😁
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#24 Re: Pijesak za mace

Post by zippoo87 »

Poskupila i hrana za mace...konzerve 400 gr sam nalazio 0.90 i kupovao i evo prije 15ak dana...1.10-1.20 ista hrana.
Kupujem po 10 konzervi svakih tako 10-12 dana...imam dvije mace i jos dodatno ide tvrda hrana...granulice.

Sto se pijeska tice...ja koristim neki u plavo-bijeloj papirnoj vreci,mislim iz Binga...oko 9 KM kosta ta kesa ali sam skontao da se pijesak moze mijesati i sa klasicnim pijeskom i da moje mace normalno to koriste...pa ja pomijesam 80% obicnog pijeska a 20% ovog kupovnog i mace normalno koriste a i kada piske,zgruda se sitni pijeska pa izbacim sve.
Ja cistim odmah cim vidim da su piskile a realno i ne smrdi kada ostane cijeli dan...osim ako kake,jer ove moje nisu bas najbolje naucile da zagrnu kaku...pa to odmah pocistim,jer ostane gore na pijesku i normalno da smrdi ako se ne ocisti odmah.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#25 Re: Pijesak za mace

Post by 90minut »

zippoo87 wrote: 13/02/2022 23:46 Poskupila i hrana za mace...konzerve 400 gr sam nalazio 0.90 i kupovao i evo prije 15ak dana...1.10-1.20 ista hrana.
Kupujem po 10 konzervi svakih tako 10-12 dana...imam dvije mace i jos dodatno ide tvrda hrana...granulice.

Sto se pijeska tice...ja koristim neki u plavo-bijeloj papirnoj vreci,mislim iz Binga...oko 9 KM kosta ta kesa ali sam skontao da se pijesak moze mijesati i sa klasicnim pijeskom i da moje mace normalno to koriste...pa ja pomijesam 80% obicnog pijeska a 20% ovog kupovnog i mace normalno koriste a i kada piske,zgruda se sitni pijeska pa izbacim sve.
Ja cistim odmah cim vidim da su piskile a realno i ne smrdi kada ostane cijeli dan...osim ako kake,jer ove moje nisu bas najbolje naucile da zagrnu kaku...pa to odmah pocistim,jer ostane gore na pijesku i normalno da smrdi ako se ne ocisti odmah.
Kupovao sam i ja pijesak dok nisam shvatio da im uopšte ne treba kupiš samo da može stati posrati se voda i u šolju kraj problema kakvih crnih 9 marki..
Post Reply