Pi kriptovaluta

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#51 Re: Pi kriptovaluta

Post by epik »

Dekadentno wrote: 09/02/2021 23:22 Btw za one koji nisu nesto posebno istrazivali postoji vec neka vrsta pi markera na kojem ce se uskoro moći kupovati, tipa patike za 60 Pija i slicno. Sve bi trebalo bit puno jasnije do kraja godine i vjerujem da je za nas mentalitet ovo nesto novo pa smo svi zato skeptični ali nista nas ne kosta da pokusamo
Tako je regaj se na https://minipi.com/nercibald :mrgreen:
Dekadentno
Posts: 4
Joined: 09/02/2021 22:58

#52 Re: Pi kriptovaluta

Post by Dekadentno »

Tu sam ja :D

Šaljem ti 1π! Pi je nova digitalna valuta koju su razvili doktori znanosti na Stanfordu, s više od 10 milijuna članova diljem svijeta. Da biste preuzeli svoj Pi, slijedite ovu vezu https://minepi.com/ambassadorofhappines i upotrijebite moje korisničko ime (ambassadorofhappines) kao svoj pozivni kod.
Ajde ljudi da pravimo tim, imam jednog člana preko kojeg sam usla ali je lik neaktivan danima
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#53 Re: Pi kriptovaluta

Post by epik »

Dekadentno wrote: 10/02/2021 08:23 Tu sam ja :D

Šaljem ti 1π! Pi je nova digitalna valuta koju su razvili doktori znanosti na Stanfordu, s više od 10 milijuna članova diljem svijeta. Da biste preuzeli svoj Pi, slijedite ovu vezu https://minepi.com/ambassadorofhappines i upotrijebite moje korisničko ime (ambassadorofhappines) kao svoj pozivni kod.
Ajde ljudi da pravimo tim, imam jednog člana preko kojeg sam usla ali je lik neaktivan danima
Koliko si prikupila clanova i pi-a isplatili ti se ponovo registrovati, preko moga referrala, ja sam prilicno aktivan,
Oko 50 clanova u timu, aktivirao sam I node pi na racunaru.
Dekadentno
Posts: 4
Joined: 09/02/2021 22:58

#54 Re: Pi kriptovaluta

Post by Dekadentno »

Ma tu sam 3 dana, nemam nista izgubit ako se ponovo registrujem, ali da li to ima veze preko koga se registrujes sa brzinom prikupljanja Pija, jer koliko sam shvatila ako ja clanove nove ne dovedem brzina ostaje ista :?
User avatar
PlusSA
Posts: 3175
Joined: 13/07/2011 16:51

#55 Re: Pi kriptovaluta

Post by PlusSA »

Ne treba srljati ako si vec napravio profil nek ide tako.

Ko nije nek malo precešlja kako ide ovo.


Earning team je skupina ljudi koji su za registraciju na Pi Network aplikaciju koristili tvoj kod (nadimak) kao pozivnicu, te kao takvi povećavaju tvoju brzinu skupljanja Pi tokena. Ti si u timu onoga preko čijeg koda (nadimka) si napravio svoj Pi Network račun. U tvom timu su svi oni koji su napravili svoj Pi Network račun preko tvoga koda (nadimka). U taj tim ne možemo ubaciti nikoga drugoga! Oni ti povećavaju brzinu skupljanja samo ako su aktivni (ako i oni skupljaju Pi u tome trenutku). Za vrijeme njihove neaktivnosti brzina skupljanja ti opada, sve do trenutka dok ponovno ne pokrenu svoj 24 satni ciklus skupljanja. Za svakog člana svoga tima dobiješ 25% od svoje osnovne brzine skupljanja, koja u ovome trenutku iznosi 0.10 pi/h (prijašnja je iznosila 0.20 pi/h, a nakon što smo prošli 10 miliona članova došlo je do halvinga i brzina se prepolovila). U svome timu zarade možeš imati neograničeni broj članova (što više aktivnih članova, to više skupljenih Pi tokena).

Ovo vam je upustvo zašto manje više svi trpamo svoje linkove na forum da se registrujete preko toga.

Povecajete brzinu sakupljanja (piramida).

https://minepi.com/Eldo88

Invite kode Eldo88

Ima nas aktivni dosta u grupi, gdje svaki dan dolaze nove informacije za pi.

Do kraja godine ide na tržište, pa svakako je bolje imati više pijeva na racunu :thumbup:
Last edited by PlusSA on 10/02/2021 09:13, edited 1 time in total.
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#56 Re: Pi kriptovaluta

Post by epik »

Dekadentno wrote: 10/02/2021 08:56 Ma tu sam 3 dana, nemam nista izgubit ako se ponovo registrujem, ali da li to ima veze preko koga se registrujes sa brzinom prikupljanja Pija, jer koliko sam shvatila ako ja clanove nove ne dovedem brzina ostaje ista :?
To jeste princip, da se zakaci sto vise preko tvog referrala, onda pokrenes security circle i prikupljas jos 0,10 pi za doprinos sigurnosti mreze. Klikni na ikonicu stit gdje ces vidjeti detalje... Kako hoces do tebe je, kroz chat cu pomagati dalje ko manje kuzi, istalacija node pi, dockera itd...
https://minepi.com/nercibald
User avatar
PlusSA
Posts: 3175
Joined: 13/07/2011 16:51

#57 Re: Pi kriptovaluta

Post by PlusSA »

ŠTA TREBA DA RADIM?

Već po instalaciji i registraciji, započet je tvoj prvi ciklus rudarenja.
•    Po njegovom isteku (24h) ikonica munje pobijeli pa treba da je pipneš i pokreneš novi ciklus i tako treba da radiš svaki dan,
•    Međutim, već od prvog dana treba da dijeliš svoj KOD drugima kako bi se učlanili. Oni se automatski pojave u tvom Earning timu (ET). Oni ti najviše ubrzavaju rudarenje (broj Pi/h) ali samo ako su aktivni,
•    U svom ET vidiš članove koji su neaktivni pa ih moraš podsjetiti da kliknu na munju ponovo. To radiš tako što klikneš na PING INACTIVE,
•    Nakon isteka trećeg ciklusa pojaviće ti se nova ikona (štit). To je Security Circle (SC). U taj krug, iz svog ET ubaciš one u koje imaš povjerenja. Najbolje je da to budu porodica, rodbina ili prijatelji. Dovoljno ih je 5 da bi se ostvarila maksimalna brzina od 0,2Pi/h (100%), što je maksimum.


https://minepi.com/Eldo88

Invite kode Eldo88
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#58 Re: Pi kriptovaluta

Post by un1ted »

Klasicna primidalna sema.
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#59 Re: Pi kriptovaluta

Post by epik »

un1ted wrote: 10/02/2021 09:23 Klasicna primidalna sema.
Ne, svaki gradi svoju mrezu clanova, ja imam koristi samo od onih koji se registruju preko mog referala minepi.com/nercibald , a oni imaju koristi od njihovih referalnih clanova. Ja nemam koristi od njihovih clanova, sto bi bio slucaj u piramidalnoj semi.

Ako zelis u piramidalnu semu prikljuci se

https://portal.infaceinvestgroup.com/se ... ld/sign-up

Sami sto ovdje placas registraciju 70 KM
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#60 Re: Pi kriptovaluta

Post by un1ted »

Ja cu samo reci, Electroneum :)
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#61 Re: Pi kriptovaluta

Post by diablobih »

Pustite se ovih gluposti, kupujte BSV i BCH.
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#62 Re: Pi kriptovaluta

Post by zemomak »

Nemojte pravit duple naloge, uskoro ide čišćenje networka, svi koji imaju duple naloge bit će izbrisani kao i prikupljeni Pi
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#63 Re: Pi kriptovaluta

Post by epik »

zemomak wrote: 10/02/2021 11:57 Nemojte pravit duple naloge, uskoro ide čišćenje networka, svi koji imaju duple naloge bit će izbrisani kao i prikupljeni Pi
Kad kazes dupli misli se na dva aktivna acc. Moze se desiti da je jedan neaktivan iz nekog razloga.
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#64 Re: Pi kriptovaluta

Post by epik »

Instalirao sam Pi aplikaciju na racunaru I pokrenuo node pi, u pocetku se nije nista desavalo, a sinoc je pocelo

Your computer is starting up the blockchain....

https://minepi.com/nercibald
User avatar
PlusSA
Posts: 3175
Joined: 13/07/2011 16:51

#65 Re: Pi kriptovaluta

Post by PlusSA »

Šta ako sam propustio poziv za KYC? (Davanje licnih podataka, licna, vozacka,pasos)

Ukoliko niste bili u mogućnosti odraditi KYC kad Vam je stigao poziv ili ste ga iz bilo kojeg drugog razloga propustili, stići će Vam novi.

Tako da možete to odložiti dok ne budete sigurni u projekat :thumbup:

Da biste preuzeli svoj Pi, slijedite ovu vezu https://minepi.com/Eldo88 i upotrijebite moje korisničko ime (Eldo88) kao svoj pozivni kod.
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#66 Re: Pi kriptovaluta

Post by epik »

Za 15 dana million vise registrovanih....
ako ima zainteresovanih neka skine aplikaciju Pi network I za invite code koristi nercibald.
https://minepi.com/nercibald
User avatar
PlusSA
Posts: 3175
Joined: 13/07/2011 16:51

#67 Re: Pi kriptovaluta

Post by PlusSA »

PING INACTIVE

Ukoliko neko iz tvog tima, ili onaj ko te je pozvao nije aktivan neće se desiti ništa loše ali u tom slučaju ti se smanjuje brzina rudarenja od njegovog doprinosa. Brzinu sakupljanja povećavaju samo oni članovi koji su aktivni (klikaju na munju). Da bi ih podsjetio na to, klikni na PING INACTIVE i time se svim neaktivnim članovima šalje opomena da kliknu.

***Ova opcija traje 16h i nakon isteka je moguće ponovo kliknuti.

Da biste preuzeli svoj Pi, slijedite ovu vezu https://minepi.com/Eldo88 i upotrijebite moje korisničko ime (Eldo88) kao svoj pozivni kod.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#68 Re: Pi kriptovaluta

Post by un1ted »

I dalje ne mogu da vjerujem da uvlačite druge u ovo sranje od coina. Vama na dušu :)
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#69 Re: Pi kriptovaluta

Post by Qler »

Mene zanima konkretan dokaz da ja prevara. Nije throllanje ili nešto slično, nego mi fakat treba konkretno gdje je neko dokazao da je scam i šta je end result prevare?
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#70 Re: Pi kriptovaluta

Post by Horcrux »

Qler wrote: 21/02/2021 22:14 Mene zanima konkretan dokaz da ja prevara. Nije throllanje ili nešto slično, nego mi fakat treba konkretno gdje je neko dokazao da je scam i šta je end result prevare?
Nije open-source, kao sto je bitcoin ili etherum, gdje ko god hoce moze provjeriti kod, kako i sta radi. Cim je kod zatvoren, to je veliki red flag. Dalje ti nista ni ne treba.
epik
Posts: 1492
Joined: 10/05/2011 14:15

#71 Re: Pi kriptovaluta

Post by epik »

Pi network nije valuta vec mreza, valutom ce postati u 3. Fazi. Ja u crypto wallet imam zCash, Horizon, Bitcoin, rado cu prebaciti protivrijednost akumuliranih Pi coina u isti. Za prikupljanje ZEC, ZEN I BTC moram placati rentu masina za raduranje da nesto prikupim, i onda cekam da vrijednost poraste....
Pi Network je besplatan trenutno, za sirenje mreze dobijamo zauzvrat Pi Coine, u momentu kad izadje na trziste nece se moci priupljati preko moba, jer je nemoguce. Ono sto prikupimo moci cemo iskoristiti. Aplikacija se ne osjeti, ne trosi resurse, nema reklama, I ne vidim razlog da se neko ne pridruzi. Da se placa gurali bi se.
Prikljucite se preko https://minepi.com/nercibald I koristite inivte code nercibald
User avatar
PlusSA
Posts: 3175
Joined: 13/07/2011 16:51

#72 Re: Pi kriptovaluta

Post by PlusSA »

Vizija Pi Networka je da zamjeni novac kao sredstvo plaćanja. Trenutno, Pi je u drugoj fazi (testnet) i nije monetiziran i kao takvog ga još nije moguće unovčiti.

Nakon što ovaj projekt uđe u treću fazu (mainnet) te bude u potpunosti decentraliziran sa svojim blockchainom, mjenjačnice će ga moći uvrstiti za razmjenu, ako to budu željele. U tom trenutku će se Pi moći mijenjati za druge kriptovalute ili Fiat (novac), ovisno o samim mjenjačnicama.

Tokom testneta, DAPP aplikacije (decentralizirane aplikacije) će biti integrirane unutar same Pi Network aplikacije koje će omogućiti Pionirima koji su uspješno obavili KYC da koriste svoje Pi za kupnju i prodaju određenih proizvoda ili usluga.
Prva takva aplikacija je Fever IQ.

Bujrum registrujte se:

https://minepi.com/Eldo88 i upotrijebite moje korisničko ime (Eldo88) kao svoj pozivni kod
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#73 Re: Pi kriptovaluta

Post by un1ted »

Qler wrote: 21/02/2021 22:14 Mene zanima konkretan dokaz da ja prevara.
Pi nije kripto valuta. Pi je privatno vlasništvo, kao neka socijalna mreža, da se tako izrazim. Pi moze jednog dana biti na brzama, ali to se zasniva na povjerenju u jednog covjeka/korporaciju.

Nema ukupnog broja coina, sto znaci da moze biti 100 miliona ili 100 milijardi. Sto veci broj coina, to manja vrijednost istog.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#74 Re: Pi kriptovaluta

Post by un1ted »

PlusSA wrote: 22/02/2021 07:40 Pi Networka je da zamjeni novac kao sredstvo plaćanja.
Wow, da ne kazem sta uradim s vizijom :) Zasto bi nesto centralizovano zamijenilo novac? Koja je razlika izmedju dolara i toga neceg novog sto nudi PI? Koliko je TPS? Ko ce koristiti i gdje ce implementirati PI?

Jos mi niko od ovih PI fan bois nije odgovorio, zasto Pi, a ne Electroneum koji je godinama tu?
User avatar
PlusSA
Posts: 3175
Joined: 13/07/2011 16:51

#75 Re: Pi kriptovaluta

Post by PlusSA »

un1ted wrote: 24/02/2021 12:01
PlusSA wrote: 22/02/2021 07:40 Pi Networka je da zamjeni novac kao sredstvo plaćanja.
Wow, da ne kazem sta uradim s vizijom :) Zasto bi nesto centralizovano zamijenilo novac? Koja je razlika izmedju dolara i toga neceg novog sto nudi PI? Koliko je TPS? Ko ce koristiti i gdje ce implementirati PI?

Jos mi niko od ovih PI fan bois nije odgovorio, zasto Pi, a ne Electroneum koji je godinama tu?
Hajd ovako.
Za pravo rudarenje treba (barem tako mislim) racunar, dobra graficka što košta poprilicno.

Ovo je bzv mobitel nabacis app i klik dnevno.

Ulog 30 dana 30x klikova pa šta bude :mrgreen:

Ako propadne sve, šta sam izgubio vrlo malo ili bolje receno ama baš ništa :thumbup:
Post Reply