PEUGEOT servis u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
MC_82
Posts: 154
Joined: 11/08/2006 11:26

#76 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by MC_82 »

rias wrote:Hvala na savjetima. A zasto bas na Stupu? ( i samo tren, jel to onaj u stvari u Nedzaricima preko puta domova ), jer vidim svi govorite o Stupu.

Sad sam zvala taj servis. Cijena velikog servisa je oko 1 000 km a na Barama je 600km. Kako je moguce da je tolika razlika!!!!!!!

Opet sam zvala da provjerim. Kazu i jedan i drugi da mjenjaju sve: remenove , zupcasti, pumpu,ššaner, ulje, filter i ruke naravno idu uz to. (Samo mi je ovaj na Barama rekao da .... joj zaboravih .... za jedan dio, ako je ok valdja remenovi il nesto slicno..... ako ej ok da ne mjenjaju vec da se mjenja po potrebi.

Pa jel moguće da je tolika razlika??????

Pa sto onda na bih na Barama? :)

(u ovim situacijama je musko preko potrebno:)
razlika u cijeni je zbog ruku. u bloku je norma-sat oko 40KM, a na barama 20KM. oba su ovlaštena i oba ugrađuju original dijelove. pug 206 je također dobar serviser i oni rade sa dijelovima koje uzimaju u bloku (koji je glavni distributer dijelova za sarajevo ako ne i za cijelu bih) i daje ti garanciju isto kao i ovlašteni servis, samo što oni nisu ovlašteni :D
a ovaj što nablati servis 206, možeš li nam reći kakav je problem bio, gdje su te zavrnuli? meni je to malo sumnjivo jer znam da ljudi neće napamet raditi.
u koji god da doeš od pomenuta tri nećeš pogriješiti, pitanje je samo koliko para traže, svi daju 1. godinu garancije na rad i dijelove.
User avatar
psiho
Posts: 194
Joined: 11/09/2010 19:33
Location: id

#77 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by psiho »

Par činjenica o Peugeot servisima u Sarajevu, ali prije toga treba reći da je to moje vlastito iskustvo.
Radi se o vozilu P 307 SW 1.6 HDI 2006 godina, kojem je došlo vrijeme da se radi veliki servis, tj promjena ulja, svih filtera, remena, mikroremena itd... Telefonom sam kontaktirao P servis na Stupu, a tom prilikom me moj sagovornik tako otkačio da nisam stigao ništa da mu kažem: "... treba zakazati termin, nazovi slijedeće sedmice da zakažeš termin, i doviđenja..." !? OK, nije problem, ljudima se ne radi, idemo dalje. Zovem P servis (ovdje na forumu nahvaljeni, i ovom prilikom pozdravljam gazdu, koji sam sebe hvali po forumima) u Barama, dogovaram dijagnostički pregled vozila, tj prikopčavanje na računar i vizuelni pregled, digli su vozilo na dizalicu i pregledali detaljno. Pitam za veliki servis majstora koji je pregledao vozilo, kaže mi jako fin momak da košta oko 680 km i da ne treba najavljivati termin, ali da se dogovorim sa starijim majstorom. Super, kontam, jest malo skupo, ali vrijedi, da bi se zaštitilo vozilo od većeg belaja. Kaže mi stariji majstor da je cijena velikog servisa ok0 780 km "...ako se uzima ulje kod njih...", ali da konsultujem gazdu. OK, idemo kod gazde. Kaže meni gazda, servis je 990 km :x sa svim dijelovima. ?!
Molio bih raju koja ima iskustvo sa ovim da kaže da li su to normalne cijene, jer nisam prije imao pežo, ali ja mislim da oni mene hoće ozbiljno da opale po ušima. Ovlašteni servis je ovlašteni servis, ali ja ne bih davao tolike pare zbog njihovog pečata u servisnoj knjizi, ukoliko je poznato da postoje majstori koji isti servis odrađuju za daleko, odnosno duplo jeftinije cijene. Imam brojeve od dvojice majstora, jedan je u Kiseljaku, a jedan u Blažuju, sutra ću ih kontaktirati, da se informišem, ap ću ako budem imao vremena postavit ovdje rezime.

Pozdrav! :bih:
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#78 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by respo »

ne znam
ali mislim da je cijena koju ti je prvi momak rekao realna
to 990 je vec skupo koliko god imao rijeci hvale o servisu u barama u vezi mog iskustva
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#79 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by citroen »

psiho wrote:Par činjenica o Peugeot servisima u Sarajevu, ali prije toga treba reći da je to moje vlastito iskustvo.
Radi se o vozilu P 307 SW 1.6 HDI 2006 godina, kojem je došlo vrijeme da se radi veliki servis, tj promjena ulja, svih filtera, remena, mikroremena itd... Telefonom sam kontaktirao P servis na Stupu, a tom prilikom me moj sagovornik tako otkačio da nisam stigao ništa da mu kažem: "... treba zakazati termin, nazovi slijedeće sedmice da zakažeš termin, i doviđenja..." !? OK, nije problem, ljudima se ne radi, idemo dalje. Zovem P servis (ovdje na forumu nahvaljeni, i ovom prilikom pozdravljam gazdu, koji sam sebe hvali po forumima) u Barama, dogovaram dijagnostički pregled vozila, tj prikopčavanje na računar i vizuelni pregled, digli su vozilo na dizalicu i pregledali detaljno. Pitam za veliki servis majstora koji je pregledao vozilo, kaže mi jako fin momak da košta oko 680 km i da ne treba najavljivati termin, ali da se dogovorim sa starijim majstorom. Super, kontam, jest malo skupo, ali vrijedi, da bi se zaštitilo vozilo od većeg belaja. Kaže mi stariji majstor da je cijena velikog servisa ok0 780 km "...ako se uzima ulje kod njih...", ali da konsultujem gazdu. OK, idemo kod gazde. Kaže meni gazda, servis je 990 km :x sa svim dijelovima. ?!
Molio bih raju koja ima iskustvo sa ovim da kaže da li su to normalne cijene, jer nisam prije imao pežo, ali ja mislim da oni mene hoće ozbiljno da opale po ušima. Ovlašteni servis je ovlašteni servis, ali ja ne bih davao tolike pare zbog njihovog pečata u servisnoj knjizi, ukoliko je poznato da postoje majstori koji isti servis odrađuju za daleko, odnosno duplo jeftinije cijene. Imam brojeve od dvojice majstora, jedan je u Kiseljaku, a jedan u Blažuju, sutra ću ih kontaktirati, da se informišem, ap ću ako budem imao vremena postavit ovdje rezime.

Pozdrav! :bih:

Obrati se u "206" servis na stupu,mene je zamjena zupcastog,vodene i spanera kostala oko 400Km sa rukama,naravno uz garanciju.Motor 1.6HDI 66KW
User avatar
rotor
Posts: 69
Joined: 10/05/2009 01:09
Location: Lokacija.

#80 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by rotor »

psiho wrote: Molio bih raju koja ima iskustvo sa ovim da kaže da li su to normalne cijene,

Pozdrav! :bih:
Napisi ovdje, ili na pp zadnjih osam brojeva sa br. sasije od tvoje 307-ce i sutra cim stignem na pos"o dobices cijene dijelova koji su ti potrebni za veliki servis, u fening...
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#81 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by shlauf »

Taj Pežo servis u Barama je bio dobar dok je stari gazda bio živ a zvao se Hamo, nadimak PRLJO (uvijek masne i prljave ruke) a znao je posao ko niko živ. Poslije su njegovi radnici pod pokroviteljstvom žene i ostalih iz porodice preuzeli posao. Sa drugom sam bio par puta dok je on imao P406 dizela i nisam bio oduševljen njihovim radom. :dance:

Aleeee aleeeeeeeeeee :dance:
User avatar
psiho
Posts: 194
Joined: 11/09/2010 19:33
Location: id

#82 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by psiho »

rotor wrote:
psiho wrote: Molio bih raju koja ima iskustvo sa ovim da kaže da li su to normalne cijene,

Pozdrav! :bih:
Napisi ovdje, ili na pp zadnjih osam brojeva sa br. sasije od tvoje 307-ce i sutra cim stignem na pos"o dobices cijene dijelova koji su ti potrebni za veliki servis, u fening...
Sutra preuzimam vozilo, dobićeš te brojeve čim prije na pp, a ako imate na stanju sve što je potrebno, ja bih se namirio kod tebe.

Planirao sam još ugraditi neku zaštitu, npr Zeder ili Houdini plus neki alarm, pa ako zna gdje ima kvalitetna i brza usluga, molim napišite.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#83 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Control panel »

psiho wrote:
rotor wrote:
psiho wrote: Molio bih raju koja ima iskustvo sa ovim da kaže da li su to normalne cijene,

Pozdrav! :bih:
Napisi ovdje, ili na pp zadnjih osam brojeva sa br. sasije od tvoje 307-ce i sutra cim stignem na pos"o dobices cijene dijelova koji su ti potrebni za veliki servis, u fening...
Sutra preuzimam vozilo, dobićeš te brojeve čim prije na pp, a ako imate na stanju sve što je potrebno, ja bih se namirio kod tebe.

Planirao sam još ugraditi neku zaštitu, npr Zeder ili Houdini plus neki alarm, pa ako zna gdje ima kvalitetna i brza usluga, molim napišite.
ugradi samo alarm ali niposto nemoj te dvije mehanicke zastite.
User avatar
psiho
Posts: 194
Joined: 11/09/2010 19:33
Location: id

#84 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by psiho »

Control panel wrote: ugradi samo alarm ali niposto nemoj te dvije mehanicke zastite.
...mora da postoji neki dobar razlog? konto sam Houdini alarm, cijena je 450 km za P307 ?...
User avatar
psiho
Posts: 194
Joined: 11/09/2010 19:33
Location: id

#85 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by psiho »

citroen wrote: Obrati se u "206" servis na stupu,mene je zamjena zupcastog,vodene i spanera kostala oko 400Km sa rukama,naravno uz garanciju.Motor 1.6HDI 66KW
je li to servis Blok d.o.o.? ovlašteni serviser za P...
User avatar
Cabadahija
Posts: 280
Joined: 11/05/2010 18:27
Location: Na sigurnom

#86 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Cabadahija »

Bio sam sa pajdom u Peugeot servisu u Tuzli, i promjena ulja i svih filtera (ruke) stajala je ni manje ni više nego 20 KM (dvadeset Konvertibilnih Maraka), tako da ove priče da zvanični, tj ovlašteni
servisi "gule" raju, apsolutno NISU TAČNE !!!!



Litar ulja za Peugeotov HDi (dizel) motor košta oko 15 maraka (treba oko 3,5 litara za 1.4 motor), filter za gorivo je oko 100 maraka, filter za zrak oko 15, i filter za klimu oko 10 maraka), sve originalni dijelovi.

Sve te iste stvari rade i "obični" majstori, naravno, za ruke će ti uzet najmanje 50 maraka, jer te vazda ufate na foru, kao, dotegno sam, pritegno sam i slične laži, a kod Peugeota imaš sve napismeno, tako da i ako se odlučiš prodat vozilo, možeš prezentovat i sva ulaganja i popravke.

Sve u svemu, glasam za oficijelni servis Peugeota (barem ovaj u Tuzli).
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#87 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by citroen »

psiho wrote:
citroen wrote: Obrati se u "206" servis na stupu,mene je zamjena zupcastog,vodene i spanera kostala oko 400Km sa rukama,naravno uz garanciju.Motor 1.6HDI 66KW
je li to servis Blok d.o.o.? ovlašteni serviser za P...
Jel vidis kako pise ime servisa :-) ,"206" je ime servisa i evo ti broj pa kontaktiraj:033638053..Blok je nesto drugo :D
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#88 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Control panel »

psiho wrote:
Control panel wrote: ugradi samo alarm ali niposto nemoj te dvije mehanicke zastite.
...mora da postoji neki dobar razlog? konto sam Houdini alarm, cijena je 450 km za P307 ?...
u servisu su mi rekli niposto te blokade koje podrazumijevaju rezanje letve volana.jer se nesto osteti. i ti se raspitaj.
MC_82
Posts: 154
Joined: 11/08/2006 11:26

#89 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by MC_82 »

fakat ne mogu da vjerujem nekim komentarima na ovo forumu. 10 godina vozam peugeota, 3 različita promijenio. servisirani djelimično po ovlaštenim servisima. moje iskustvo sa servisom "206" na stupu i ovlaštenim na barama je pozitivno. nikad nisam doživio neku neugodnost, pokušaj zavale ili da su nešto izfušerili. mislim da sam bio dovoljno puta kod njih da mogu reći da su korektni u svakom pogledu. eh sad možda imamo različitu percepciju korektnosti i dobro obavljenog posla.....sve je to relativno. što se tiče zamjene ulja i filtera, za to ne treba ovlašteni servis. isto vađi za neke manje popravke, tipa zamjena krajnice, kugle i sl, to svako može uraditi.
User avatar
psiho
Posts: 194
Joined: 11/09/2010 19:33
Location: id

#90 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by psiho »

citroen wrote:
psiho wrote:
citroen wrote: Obrati se u "206" servis na stupu,mene je zamjena zupcastog,vodene i spanera kostala oko 400Km sa rukama,naravno uz garanciju.Motor 1.6HDI 66KW
je li to servis Blok d.o.o.? ovlašteni serviser za P...
Jel vidis kako pise ime servisa :-) ,"206" je ime servisa i evo ti broj pa kontaktiraj:033638053..Blok je nesto drugo :D
hvala ti, idem sutra do njih, malo sam se raspitivao i čuo sam da su korektni, pa eto....

ovaj jaro u Blažuju ne ugrađuje originalne dijelove i traži 600 km za veliki servis, a ako se donesu dijelovi ruke su mu 150 km, što i nije uopšte loše, tako da i t aopcija još uvijek nije izbačena
User avatar
psiho
Posts: 194
Joined: 11/09/2010 19:33
Location: id

#91 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by psiho »

Control panel wrote:
psiho wrote:
Control panel wrote: ugradi samo alarm ali niposto nemoj te dvije mehanicke zastite.
...mora da postoji neki dobar razlog? konto sam Houdini alarm, cijena je 450 km za P307 ?...
u servisu su mi rekli niposto te blokade koje podrazumijevaju rezanje letve volana.jer se nesto osteti. i ti se raspitaj.
to mi je još par ljudi reklo, ali niko od njih ne vozi pežo, pa ako su stručnjaci rekli nemoj onda nemoj...
onda ću samo neki alarm...
User avatar
rotor
Posts: 69
Joined: 10/05/2009 01:09
Location: Lokacija.

#92 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by rotor »

psiho wrote: hvala ti, idem sutra do njih, malo sam se raspitivao i čuo sam da su korektni, pa eto....

ovaj jaro u Blažuju ne ugrađuje originalne dijelove i traži 600 km za veliki servis, a ako se donesu dijelovi ruke su mu 150 km, što i nije uopšte loše, tako da i t aopcija još uvijek nije izbačena
Poslo sam ti na PP cijene, ako nije kasno, a evo i ovdje da i ostali vide.


Evo dijelovi sa cijenama koji su ti potrebni za veliki servis: (PEGEOT 307 hdi 110)

set zupcastog remena (remen i dva spanera) 278,00
PK remen 41,00
spaner 65.50
vodena pumpa 117,00

Filteri:
ulja 17.00
vazduha 30.50
goriva (mjenja se na 100 000 km) 95.00
klime 38.00

ulje, sinteticko 4 l 80.00

lanac+klizac 196.00 (mnogi majstori ne mjenjaju ovaj lanac, a treba)

Sve cijene su u KM-u sa PDV-om.

P.S. U svakom ovlastenom Peugeot servisu cijene dijelova moraju biti iste.
User avatar
psiho
Posts: 194
Joined: 11/09/2010 19:33
Location: id

#93 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by psiho »

citroen wrote:
psiho wrote:
citroen wrote: Obrati se u "206" servis na stupu,mene je zamjena zupcastog,vodene i spanera kostala oko 400Km sa rukama,naravno uz garanciju.Motor 1.6HDI 66KW
je li to servis Blok d.o.o.? ovlašteni serviser za P...
Jel vidis kako pise ime servisa :-) ,"206" je ime servisa i evo ti broj pa kontaktiraj:033638053..Blok je nesto drugo :D
bio jutros dogovorio veliki servis za utorak oko 600 km sve komplet, original dijelovi, ovlašteni servis
šta sad da mislim? ovo što je navedeno košta s rukama 1100 km, baš kako su rekli u bloku, dok je na barama 990, s tim što ne spominju lanac + klizač (200 km)

uglavnom neko mulja i nek nam je dragi bog na pomoći, hvala svima
pantera
Posts: 35
Joined: 22/05/2007 12:00

#94 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by pantera »

Može li mi neko odgovoriti ?
Imam P-307 2002.god 79 kW.
Kad sam ga kupio imao je pređenih 160.000 km, a trenutno je prešao 205.000 km.
Pošto nemam pojma da li je mijenjan zupčasti, interesuje me na koliko se na ovom autu treba izvršiti zamjena ?

Hvala !!!
User avatar
drndalo
Posts: 22822
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#95 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by drndalo »

Posto nemas pojma jel mijenjan, zamijeni ga odmah jucer, da ne bi bilo kuku-lele...
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#96 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by madner »

pantera wrote:Može li mi neko odgovoriti ?
Imam P-307 2002.god 79 kW.
Kad sam ga kupio imao je pređenih 160.000 km, a trenutno je prešao 205.000 km.
Pošto nemam pojma da li je mijenjan zupčasti, interesuje me na koliko se na ovom autu treba izvršiti zamjena ?

Hvala !!!
Pogledaj ima li naljepnica kada je promjenjen prosli put.
Ili je 90 000 hiljada ili 120 000. S tim da se obicno urani da ne bi bila totalna havarija.
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#97 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by citroen »

pantera wrote:Može li mi neko odgovoriti ?
Imam P-307 2002.god 79 kW.
Kad sam ga kupio imao je pređenih 160.000 km, a trenutno je prešao 205.000 km.
Pošto nemam pojma da li je mijenjan zupčasti, interesuje me na koliko se na ovom autu treba izvršiti zamjena ?

Hvala !!!
Taj bi se trebao na 220 000km raditi,ali to se radi u njemackoj,francuskoj,svici itd..ovdje kod nas druga prica, a ti si taj jos uzeo i polovan..odmah mijenjaj :sax:
User avatar
psiho
Posts: 194
Joined: 11/09/2010 19:33
Location: id

#98 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by psiho »

pantera wrote:Može li mi neko odgovoriti ?
Imam P-307 2002.god 79 kW.
Kad sam ga kupio imao je pređenih 160.000 km, a trenutno je prešao 205.000 km.
Pošto nemam pojma da li je mijenjan zupčasti, interesuje me na koliko se na ovom autu treba izvršiti zamjena ?

Hvala !!!
na ovim vozilima veliki servis (zupčasti itd.)se radi najkasnije na 160000 km ,
ma kad nisi do sada ništa promjenio nemoj ni od sada, prodaj ga i kupi šta mlađe
User avatar
psiho
Posts: 194
Joined: 11/09/2010 19:33
Location: id

#99 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by psiho »

urađen veliki servis na P 307 2006 god. 1.6 HDI 80 kw
cijena : 570 km, 4 kile ulja, zupčasti remen, svi filteri i ostali dijelovi + ugradnja
lanac + klizač nije promjenjen jer nema potrebe, provjeren
majstori stručni, uslužni, ljubazni
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#100 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by citroen »

psiho wrote:urađen veliki servis na P 307 2006 god. 1.6 HDI 80 kw
cijena : 570 km, 4 kile ulja, zupčasti remen, svi filteri i ostali dijelovi + ugradnja
lanac + klizač nije promjenjen jer nema potrebe, provjeren
majstori stručni, uslužni, ljubazni
Postena cijena, a di si radio ako se sme znati :D
Post Reply