PEUGEOT servis u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
probook
Posts: 4592
Joined: 13/10/2013 22:38

#1126 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by probook »

A desava li vam se na 307-ci kada gasite auto da uvijek bljesne lampica akumulatora, nekada cak se cuje i neki piiip. Akumulator nov, ali ta lampica uvijek zasvijetli kada ugasim auto :?
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#1127 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Seyfo »

basicm wrote:
Seyfo wrote:307 2.0 hdi 79 kw. Prilikom paljenja se svi potrosaci struje u kabini upale pa ugase pa opet sami od sebe upale i centralna brava skljocne,zakljuca se i istog momenta otkljuca. Svi majstori su nemocni. Ideje?
Nizak napon? Slab spoj na klemama/masi na sasiji?
Pojam nemam ali ako mi vjerujete da sam vodio svim majstorima za ovaj brend i svim električarima koje znam i svi su nemoćni. Čak sam razmišljao da se registurjem na one Peugeot Srbija i ostale regionalne forume da pitam al eto ovdje bih prvo. Akumulator je ok, nagađanja su da ta neka centralna jedinica možda ne valja ali je svakom mrsko da to provjerava, mora novu naći pa probati a ne može naplatiti mnogo. A budući da auto normalno vozi osim toga, i meni je mrsko da ih ganjam za to kad je njima već mrsko i kad me izbjegavaju, ne javljaju se na telefon u neka doba isl.
User avatar
enko 1964
Posts: 1085
Joined: 11/02/2010 10:45

#1128 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by enko 1964 »

Ima li u Sarajevu (i okolini) neki dobar (a jeftin :D) električar da mi na P 307 napravi svjetla. Gase se prilikom vožnje.
Mislim da je otišla ručica na volanu jer ponekad neće da upali ni žmigavac prilikom skretanja.

Takođe bi trebalo napraviti "ono" za regulaciju visine svjetala (motorić radi ali se "nešta otkačilo" pa ne reaguje).

I treći problem je podizač stakala sa vozačeve strane.
Rade ali se slomila ona plastika koja se pritiska pa sad moram dobro prst zagurat' :D da spustim ili dignem staklo.
User avatar
ElRe
Posts: 10827
Joined: 12/12/2011 11:28

#1129 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by ElRe »

Vidi AS Dedovic.

Ljetos bila neka akcija u Bloku za servisiranje i odvucem ja 308u kod njih. Urade oni servis, kazu treba zamijeniti diskove i plocice (hvala im pregledali su i to sto nisam trazio) dobijem racun, mislim sve uredu.
Dodjem kuci, hocu da bacim racun, i slucajno pogledam naplatili mi 1l tekucine za staklo 3.50 KM. Jutro pred polazak na servis nasuo tekucinu tako da ni kap nije mogla stati. Pomislim da su mi ostavili u gepeku, na sjedistima, ali nista od toga, nema je.
Ovim gestom su napravili da moje auto tamo vise nece krociti. Dovode u sumnju i da naspu neko losije ulje, filtere...
Na proslom servisu stavljeno ulje Castrol koje odgovara PSA specifikaciji, zena koja radi na prijemu u Bloku kaze, ne moze Castrol, za Peugeot je napravljeno samo jedno ulje, Total.
Kazem im, evidentirajte mi servis u Peugeot elektronsku bazu podataka, kazu mi to ne radimo, samo za auta koja su kod nas kupljena.
User avatar
enko 1964
Posts: 1085
Joined: 11/02/2010 10:45

#1130 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by enko 1964 »

enko 1964 wrote:Ima li u Sarajevu (i okolini) neki dobar (a jeftin :D) električar da mi na P 307 napravi svjetla. Gase se prilikom vožnje.
Mislim da je otišla ručica na volanu jer ponekad neće da upali ni žmigavac prilikom skretanja.

Takođe bi trebalo napraviti "ono" za regulaciju visine svjetala (motorić radi ali se "nešta otkačilo" pa ne reaguje).

I treći problem je podizač stakala sa vozačeve strane.
Rade ali se slomila ona plastika koja se pritiska pa sad moram dobro prst zagurat' :D da spustim ili dignem staklo.
Rekoše mi da negdje u Lukavici ima autoelektričar koji nije loš majstor a kažu nije ni skup :D .
Ako neko ima broj telefona, bio bih zahvalan da napiše ovdje ili da pošalje u pp.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#1131 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Kataklinger »

enko 1964 wrote:
enko 1964 wrote:Ima li u Sarajevu (i okolini) neki dobar (a jeftin :D) električar da mi na P 307 napravi svjetla. Gase se prilikom vožnje.
Mislim da je otišla ručica na volanu jer ponekad neće da upali ni žmigavac prilikom skretanja.

Takođe bi trebalo napraviti "ono" za regulaciju visine svjetala (motorić radi ali se "nešta otkačilo" pa ne reaguje).

I treći problem je podizač stakala sa vozačeve strane.
Rade ali se slomila ona plastika koja se pritiska pa sad moram dobro prst zagurat' :D da spustim ili dignem staklo.
Rekoše mi da negdje u Lukavici ima autoelektričar koji nije loš majstor a kažu nije ni skup :D .
Ako neko ima broj telefona, bio bih zahvalan da napiše ovdje ili da pošalje u pp.
Što se tiče tih ručica na Peugeotu, ja znam samo jednog "doktora" koji je imao muda to rasklapati do u najmanji detalj. Jer nekad davno kad je meni to na P307 riknulo, niko živ po BiH nije smio to otvarati i lalkati, već odmah mijenjaj sve :/
Iskreno, za ovog električara mi je rekao jedan lik sa autootpada (iako mu ne ide u prilog to). Električar je Mujo, živi u Velešićima.
User avatar
konektovan
Posts: 40614
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1132 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by konektovan »

I od mene preporuka za Mujagu, :thumbup: znam neke ljude kojima je uradio te rucice, a imam negdje u autu njegov broj ako sta i meni zatreba. :mrgreen:
TheDocToR
Posts: 198
Joined: 06/02/2009 19:56

#1133 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by TheDocToR »

Molim za pomoc oko 407 2,0 hdi. Kada je hladnije auto ne moze da upali kao da je zaledila nafta pa malo crijevo za dotok nafte "pumpam" i onda upali.
Da li je neko imao slican problem i sta bi moglo biti?

Takodjer, kojeg servisera mozete preporuciti da je iskusan kvalitetan a povoljniji ?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24848
Joined: 08/09/2005 20:08

#1134 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Haris.ba »

ElRe wrote: Kazem im, evidentirajte mi servis u Peugeot elektronsku bazu podataka, kazu mi to ne radimo, samo za auta koja su kod nas kupljena.
Kako to funkcioniše? Je li to inače pravilo Pežoa, ili je to neko naše što smo izmislili? Logično mi je da unosi u bazu podataka. Mada, možda su dobili takvu instrukciju od Slovenaca.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#1135 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by condy »

I meni je to logicno. Sve sto urade trebali bi evidentirat u bazu. Osim ako ugradjuju zamjenske dijelove pa zbog toga nesto muljaju.
TheDocToR
Posts: 198
Joined: 06/02/2009 19:56

#1136 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by TheDocToR »

TheDocToR wrote:Molim za pomoc oko 407 2,0 hdi. Kada je hladnije auto ne moze da upali kao da je zaledila nafta pa malo crijevo za dotok nafte "pumpam" i onda upali.
Da li je neko imao slican problem i sta bi moglo biti?

Takodjer, kojeg servisera mozete preporuciti da je iskusan kvalitetan a povoljniji ?
neko da pomogne ?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1137 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by amar1994 »

TheDocToR wrote:
TheDocToR wrote:Molim za pomoc oko 407 2,0 hdi. Kada je hladnije auto ne moze da upali kao da je zaledila nafta pa malo crijevo za dotok nafte "pumpam" i onda upali.
Da li je neko imao slican problem i sta bi moglo biti?

Takodjer, kojeg servisera mozete preporuciti da je iskusan kvalitetan a povoljniji ?
neko da pomogne ?
http://www.asd.co.ba/

:thumbup:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1138 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by supercali »

Ako neko hoce da kupi original pezo nosace u bloku imam ja neki kupon za popuste pa neka zove da iskoristi i ustedi 60 KM jer ja ne mogu nosace na svoj auto
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#1139 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by liaar »

konektovan wrote:I od mene preporuka za Mujagu, :thumbup: znam neke ljude kojima je uradio te rucice, a imam negdje u autu njegov broj ako sta i meni zatreba. :mrgreen:
Živ bio ako možeš da potražiš to, skopčao bih maglenke a moj ablender izgleda to ne podržava, isti takav sa kontrolom za maglenke košta 120 KM na otpadu, pa da vidim dal mi taj Mujo to može srediti...
User avatar
konektovan
Posts: 40614
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1140 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by konektovan »

liaar wrote:
konektovan wrote:I od mene preporuka za Mujagu, :thumbup: znam neke ljude kojima je uradio te rucice, a imam negdje u autu njegov broj ako sta i meni zatreba. :mrgreen:
Živ bio ako možeš da potražiš to, skopčao bih maglenke a moj ablender izgleda to ne podržava, isti takav sa kontrolom za maglenke košta 120 KM na otpadu, pa da vidim dal mi taj Mujo to može srediti...
Odoh maksuz do auta da potrazim broj, nemam u telefonu, vec negdje na kartici u autu. Cim jamim broj, postavim ovdje, mozda jos nekome zatreba. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 40614
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1141 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by konektovan »

Majstor Mujo, rijesenje za vase strujne probleme. :mrgreen: :thumbup:

061 377 173
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#1142 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by liaar »

konektovan wrote:Majstor Mujo, rijesenje za vase strujne probleme. :mrgreen: :thumbup:

061 377 173
Šta ti je čojek gigant, fala puno :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 40614
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1143 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by konektovan »

liaar wrote:
konektovan wrote:Majstor Mujo, rijesenje za vase strujne probleme. :mrgreen: :thumbup:

061 377 173
Šta ti je čojek gigant, fala puno :mrgreen:
Nema na cemu.
User avatar
sarajevo_84
Posts: 151
Joined: 24/11/2010 14:55

#1144 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by sarajevo_84 »

Peugeot 307 _ 2.0 hdi
Nakon sto dam kontakt i nakon sto se ugasi sta treba da se ugasi, nakon paljenja se javi senzor air bag, akumulatora, ponekad svasta jos nesto ostane da gori. Nekad kad dam kontakt gori samo se upali lampica akumulatora i upali normalno, pa se tek onda upale ostale lampice. :-)

Jel neko imao istu ili slicnu situaciju i gdje u Sarajevu naci lijek? Al efikasno...
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#1145 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Seyfo »

Hoće to kad je hladno vani, ako se sve poslije vrati u normalu onda ignoriši. 307-ica je pravljena za toplije krajeve, čim bude ispod nule, sve se naizvrat okrene.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1146 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

zato sam ja cuo da je najprodavanija u africi i ekvadoru
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1147 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by supercali »

Seyfo wrote:Hoće to kad je hladno vani, ako se sve poslije vrati u normalu onda ignoriši. 307-ica je pravljena za toplije krajeve, čim bude ispod nule, sve se naizvrat okrene.
A 306 za hladnije?
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#1148 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Seyfo »

More bit bidne i da je tako,ali nek se izjasni neko ko je posjedovao 306-icu,ja nisam
Meda_s_kasike
Posts: 239
Joined: 15/06/2013 15:58

#1149 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Meda_s_kasike »

Pozdrav raja,
imam Peugeot 206 (moja mala munja) i trebao bi mi dobar majstor (ne ovlašteni jer nemam para za to) da je dobar.. Ne mora biti ni najjeftiniji nego da je dobar. Moram da radim dosta stvari na autu (od servisa do mijenjanja seta kvačila, diskova i svega toga) pa mi treba neko pouzdan ko će uzeti to auto u svoje ruke i održavati ga još par godina dok bude kod mene. Kasnije ću auto pokloniti sestri, pa mi treba neko na duže staze da to održava.

Sad koga preporučiti ovdje u Sarajevu? Za mehaniku tu i sve.
User avatar
ElRe
Posts: 10827
Joined: 12/12/2011 11:28

#1150 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by ElRe »

Post Reply