PEUGEOT servis u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Spear
Posts: 270
Joined: 01/07/2011 20:27
Location: in your head

#1026 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Spear »

Pomagajte ljudovi :D

peugeot 206, benzinac 75 konja.

kad se auto zagrije pa onda stoji u mjestu cuje se neko štektanje, takataktaka...

Kad se tek upali i stoji nema nikakvih zvukova. Kad se zagrije zna početi tako štektati često kad stoji, bukvalno na crvenom na semaforu. Inace ne osjetim nikakve razlike u voznji ili necemu.

Moj stari, "stručnjak", tvrdi da je to nekakva ventilacija motora kad se upali pa zapinje negdje. a dok sam na parkingu to gledao prišao mi neki lik kaže da je anlaser.

Znam da je najbolje odvesti nekom majstoru i to vidjeti, ali ja se ne razumijem puno i nemam nekog iskustva pa da vidim zna li neko nešto, i gdje da pogledam/pravim...
Last edited by Spear on 12/09/2016 22:27, edited 1 time in total.
User avatar
Spear
Posts: 270
Joined: 01/07/2011 20:27
Location: in your head

#1027 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Spear »

dupli
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1028 Re: RE: Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by konektovan »

Spear wrote:Pomagajte ljudovi :D

peugeot 206, benzinac 75 konja.

kad se auto zagrije pa onda stoji u mjestu cuje se neko štektanje, takataktaka...

Kad se tek upali i stoji nema nikakvih zvukova. Kad se zagrije zna početi tako štektati često kad stoji, bukvalno na crvenom na semaforu. Inace ne osjetim nikakve razlike u voznji ili necemu.

Moj stari, "stručnjak", tvrdi da je to nekakva ventilacija motora kad se upali pa zapinje negdje. a dok sam na parkingu to gledao prišao mi neki lik kaže da je anlaser.

Znam da je najbolje odvesti nekom majstoru i to vidjeti, ali ja se ne razumijem puno i nemam nekog iskustva pa da vidim zna li neko nešto, i gdje da pogledam/pravim...
Je l' se cuje tak tak tak ili takatakatak??????[emoji1]

poslano sa Sonija Ze
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1029 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by 530i »

Anlaser nije jer je on u funkciji samo dok auto vergla. Možda negdje ventilator hladnjaka dodiruje nešto...otvori haubu i pogledaj i oslušni.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#1030 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Bakir1 »

Da ne kuckaju ventili?
User avatar
alcho
Posts: 1468
Joined: 31/08/2006 09:08

#1031 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by alcho »

Kondenzator wrote:Pozdrav, imam 206, 1999 godiste benzinac. Danas nam nije htio da upali. Odem majstoru on ga spoji na dvije dijagnostike,ispsuje se posteno jer mu ni jedna nije htjela da ocita peugeota. Pocne onda pogadjat do cega je i proglasi da je do bombine. Nazove motorex kaze imaju 129 KM hoces li? reko moze kontam sta cu..

odem po bombinu kupim vratim se postavi je mece da upali... nastavi cackat tamo vamo kaze hajde opet probaj i tad auto fakat upali... ali tektad kad sam dao kontakt cula se potopna pumpa i tad je upalio...pitam ga jel do bombine kaze VJEROVATNO jest, ali ako ti ne bude htio upalit samo kucni u rezervoar ispod desne gume zavuci ruku moze biti da je do potopne...

govorim mu sta mislis da probamo sad sa starom bombinom ? on me hladno izignorise... platim mu za ruke i dodjem kuci.. posto sam upratio kako postavlja i skida bombinu skinem tu iz motorex postavim staru i gle cuda auto pali normalno... vratim istu u motorex i uzmem novac nazad.

pitanje je do cega je.. povremeno mi se pali lampica koja signalizira gresku, ali naravno ne znam koju i do cega je.

gdje bi mogao obaviti dijagnostiku ili eventualno i dijagnostiku i servis? ne znam isplatil se radit u ovlastenom, jer je auto poprilicno staro. cuo sam da ima dobar majstor u hadzicima koji je radio u pezo servisu i presao u privatnike..
To si garant radio u servisu 206 na stupu. Oni isto tako "strucno" rjesavaju probleme po principu "moglo bi biti ovo, moglo bi biti ono", a sve po tvom novcaniku.
User avatar
ElRe
Posts: 10818
Joined: 12/12/2011 11:28

#1032 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by ElRe »

Da li u Sarajevu postoji specijalizirani i priznati servis za Peugeot vozila kao npr Hota za Fiat ili Edvin za Renault?
User avatar
one hundred eyes
Posts: 172
Joined: 11/08/2016 21:17

#1033 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by one hundred eyes »

ElRe wrote:Da li u Sarajevu postoji specijalizirani i priznati servis za Peugeot vozila kao npr Hota za Fiat ili Edvin za Renault?
Ako mislis na priznati od strane Peugeot Francuska onda je to Blok d.o.o kod GRAS-a.
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1034 Re: RE: Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by konektovan »

one hundred eyes wrote:
ElRe wrote:Da li u Sarajevu postoji specijalizirani i priznati servis za Peugeot vozila kao npr Hota za Fiat ili Edvin za Renault?
Ako mislis na priznati od strane Peugeot Francuska onda je to Blok d.o.o kod GRAS-a.
Dedovic, 206 manje priznati [emoji1] i ne zmam sta je sa nekadasnjim Igmanom na ilidzi, da li je jos uvijek u funkciji?!

poslano sa Sonija Ze
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1035 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

ElRe wrote:Da li u Sarajevu postoji specijalizirani i priznati servis za Peugeot vozila kao npr Hota za Fiat ili Edvin za Renault?
a ko je to njih priznao?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1036 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by 530i »

bitanga_sa_otesa wrote:
ElRe wrote:Da li u Sarajevu postoji specijalizirani i priznati servis za Peugeot vozila kao npr Hota za Fiat ili Edvin za Renault?
a ko je to njih priznao?
raja po forumima :oops:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1037 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
ElRe
Posts: 10818
Joined: 12/12/2011 11:28

#1038 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by ElRe »

bitanga_sa_otesa wrote:
ElRe wrote:Da li u Sarajevu postoji specijalizirani i priznati servis za Peugeot vozila kao npr Hota za Fiat ili Edvin za Renault?
a ko je to njih priznao?
Ja sa Hotom, Adinom i Kinom imam najbolja iskustva sto se tice odrzavanja i popravki na Fiat vozilima. Dok su ostali dundjeri nagadjali sta bi i kako bi oni su probleme rješavali iz prve.
Last edited by ElRe on 25/09/2016 08:50, edited 1 time in total.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#1039 Re: RE: Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Ned071 »

konektovan wrote:
one hundred eyes wrote:
ElRe wrote:Da li u Sarajevu postoji specijalizirani i priznati servis za Peugeot vozila kao npr Hota za Fiat ili Edvin za Renault?
Ako mislis na priznati od strane Peugeot Francuska onda je to Blok d.o.o kod GRAS-a.
Dedovic, 206 manje priznati [emoji1] i ne zmam sta je sa nekadasnjim Igmanom na ilidzi, da li je jos uvijek u funkciji?!

poslano sa Sonija Ze
Bogami dugo nisi bio na Ilidzi...
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1040 Re: RE: Re: RE: Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by konektovan »

Ned071 wrote:
konektovan wrote:
one hundred eyes wrote: Ako mislis na priznati od strane Peugeot Francuska onda je to Blok d.o.o kod GRAS-a.
Dedovic, 206 manje priznati [emoji1] i ne zmam sta je sa nekadasnjim Igmanom na ilidzi, da li je jos uvijek u funkciji?!

poslano sa Sonija Ze
Bogami dugo nisi bio na Ilidzi...
Idem redovno, al' ne tim putem.[emoji1]

poslano sa Sonija Ze
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1041 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

ElRe wrote:
Ja sa Hotom, Adinom i Kinom imam najbolja iskustva sto se tice odrzavanja i popravki na Fiat vozilima. Dok su ostali dundjeri nagadjali sta bi i kako bi oni su probleme rješavali iz prve.
imam i ja najbolja iskustva sa salemom iz dogleda,triput mi je popravio ves masinu,i ja mu napravio naljepnice gorenje na kombiju ,sad je ovlasteni :-D
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1042 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by konektovan »

Mislim da je covjek mislio na servise koji su priznati od raje, a ne samog proizvodjaca.[emoji12]

poslano sa Sonija Ze
User avatar
one hundred eyes
Posts: 172
Joined: 11/08/2016 21:17

#1043 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by one hundred eyes »

konektovan wrote:Mislim da je covjek mislio na servise koji su priznati od raje, a ne samog proizvodjaca.[emoji12]

poslano sa Sonija Ze
I ja sam to pretpostavio kad je spomenuo ona dva neovlaštena, al kontam ne naziva valjda 'priznatim' servise koji očima nisu vidjeli priznatog (od strane proizvodjača). Al' eto izgleda da je na to mislio, koja komedija :lol: nazivati priznatim servis koji je priznat 'kod raje' (valjda). :lol:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#1044 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by direstraits0078 »

Ti servisi na čiji račun se cerekate riješe probleme koje ovlašteni ne znaju ili ne žele riješiti, a uz to vam neće tražiti bubreg. U tim servisima rade mehaničari koji su često bili glavni mehaničari u ovlaštenim servisima. Tako da, ispadate smiješni. :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1045 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

meni je smijesno samo ovo ''priznati''
User avatar
one hundred eyes
Posts: 172
Joined: 11/08/2016 21:17

#1046 PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by one hundred eyes »

Kako mi ispadamo smijesni kad covjek pod nazivom 'priznati servisi' smatra priznate od strane raje (kakve raje, gradske :D) a ne one od proizvodjaca? Na stranu ko je bolji i sve ostalo, definicija 'priznatog u raji' je ono sto je smijesno :D bar meni.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1047 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by supercali »

direstraits0078 wrote:Ti servisi na čiji račun se cerekate riješe probleme koje ovlašteni ne znaju ili ne žele riješiti, a uz to vam neće tražiti bubreg. U tim servisima rade mehaničari koji su često bili glavni mehaničari u ovlaštenim servisima. Tako da, ispadate smiješni. :-)
al i ti servisi znaju bubati da ja koji ne zivim od tog posla rijesim problem a oni ne znaju ili ne zele
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#1048 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by direstraits0078 »

Smiješan je onaj kome ugrade polovan motor brisača od 800 KM u ovlaštenom , uredno naplate kao nov, pa slijedećem pacijentu ugrade onaj što su tebi skinuli. I slično. Ugrade pločice za vozila starija od 5 godina, a naplate kao OE. Šišanje ovaca je unosan biznis. Prije bih odvezao auto kod poštenog neovlaštenog, a platio kao da sam kod ovlaštenog.
User avatar
one hundred eyes
Posts: 172
Joined: 11/08/2016 21:17

#1049 PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by one hundred eyes »

A kao to se desava kod ovlastenih (koji itekako imaju sta izgubiti - licencu) a ne desava kod neovlastenih? Ma daj, bar malo razmislite prije nego sto lupite takve gluposti.

I ja smatram da u nekim kvalitetnim neovlastenim servisima rade bolji majstori nego u vecini ovlastenih ali necemo sad lupati besmislice bez pokrica.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#1050 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by direstraits0078 »

one hundred eyes wrote:A kao to se desava kod ovlastenih (koji itekako imaju sta izgubiti - licencu) a ne desava kod neovlastenih? Ma daj, bar malo razmislite prije nego sto lupite takve gluposti.

I ja smatram da u nekim kvalitetnim neovlastenim servisima rade bolji majstori nego u vecini ovlastenih ali necemo sad lupati besmislice bez pokrica.
To se dešava. Ima i izdat račun, i kataloški broj. Ne pričam napamet, govorim o konkretnim situacijama. To što ti nisi ovca, njih ne brine, jer ovaca ima u velikim količinama.
Post Reply