Peticija za zaštitu Vjetrenice

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

User avatar
frxon
Posts: 2
Joined: 18/05/2011 21:40

#26 Re: Peticija za zaštitu Vjetrenice

Post by frxon »

Potpisano! :dance:
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#27 Re: Peticija za zaštitu Vjetrenice

Post by bandini »

Sargan wrote:U zemlji u kojoj desetine hiljada ratnih zlocinaca setaju slobodno ulicama, u zemlji u kojoj se u mezare djece od 4 mjeseca bacaju mrtvi psi, u zemlji u kojoj je politicka i ekonomska na rubu ekslozije, neko ocekuje da zastita Vjetrenice (sto inace naravno podrzavam) bude neka woou vijest i da se neko za nju nasekira.

Bio obisao Vjetrenicu i prije i poslije rata (i ne vidio niti jedan znak da je Vjetrenica u BiH!!!!) ali nema te pecine koja je vrijednija vise paznje od 10.000 zlocinaca koji hodaju nasim ulicama i nepravde za neosudjenje ubice djece od 4 mjeseca.

Laku noc.
laku noc i tebi
svaka cast kad mozes mirno zaspati navece
kakve veze ima jedno s drugim?
jadran
Posts: 76
Joined: 18/02/2011 10:48

#28 Re: Peticija za zaštitu Vjetrenice

Post by jadran »

Potpisano:)
Missgreenn
Posts: 54
Joined: 02/08/2011 13:36

#29 Re: Peticija za zaštitu Vjetrenice

Post by Missgreenn »

Potpisujem.

Vjetrenica je predivno mjesto, još uvijek čuvam kamičke koje sam iz nje donijela kao suvenir. :-)
Bosnian1980
Posts: 175
Joined: 22/10/2011 20:53

#30 Re: Peticija za zaštitu Vjetrenice

Post by Bosnian1980 »

Na zalost - nisam bi u Vjetrenici.
Bio na Bijambarama, ali mislim da ni gore ne bi bilo nista bolje da se ne nalaze u Kantonu Sarajevo i da nisu kojim slucajem blizu glavnog puta. Kod nas se sve unistava - od prirode, kulturno-historijskih spomenika, pa do samih ljudi. Zar ce nekoga biti briga za neku tamo pecinu, ako ne misli o ljudima?

Ovdje mozete naci nesto slika i prigodan tekst o Vjetrenici:

http://go2bosnia.com/discover-bosnia/it ... polje.html
t1rejble2r
Posts: 12
Joined: 13/08/2012 10:19

#31 Re: Peticija za zaštitu Vjetrenice

Post by t1rejble2r »

upisao se..odlicno je ovo da je napravljeno
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#32 Re: Peticija za zaštitu Vjetrenice

Post by sokkia »

podpis :)

i da se malo pofalim da sam dao svoj skromni doprinos za ovaj dragulj time što sam lijevu stranu ulaza i iznad njega deminirao a za nagradu imao besplatan obilazak ovog prirodnog cuda. ;-)
User avatar
piupiu
Posts: 16297
Joined: 05/01/2008 05:08

#33 Re: Peticija za zaštitu Vjetrenice

Post by piupiu »

Ima li kakav update?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#34 Re: Peticija za zaštitu Vjetrenice

Post by banjaluka078 »

Bila proljetos. http://fotkanje.blogspot.ba/2015/05/pec ... rnica.html

Put je asfaltiran sve do Zavale. Vodiči su se hvalili jako velikim brojem posjeta. Čak im nekad bude i previše. Vjetrenica se jako dobro reklamira u Dubrovniku, tih dana sam vidjela dosta ponuda u starom gradu za posjetu Vjetrenici, čak i autobuse kompletno oblijepljene ono reklamnom folijom sa slikom Vjetrenice. S magistralne ceste u CRO postoje putokazi i jako je dobar put. Čini mi se da joj posvećuju vise pažnje nego mi.
U Hercegovini su se "umrežili" turistički radnici, pa će vam u Mostaru preporučiti posjetu Stocu/Radmilji, tamo će vam neizostavno spomenuti Daorson, Vjetrenicu, Zavalu...uglavnom, gdje god smo došli, nismo bili jedini turisti.
YzKon
Posts: 2
Joined: 29/03/2013 14:01

#35 Re: Peticija za zaštitu Vjetrenice

Post by YzKon »

:)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
User avatar
MikroBelaj
Posts: 897
Joined: 13/07/2016 15:45
Location: Jasminova Tuzla :)

#36 Re: Peticija za zaštitu Vjetrenice

Post by MikroBelaj »

:thumbup:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#37 Vjetrenica 2020

Post by dobar osjecaj »

Bili smo neki dan s djecom u Vjetrenici.
Vodič izuzetno ugodna, obrazovana žena koja je cijeli obilazak prilagodila djeci i njihovim interesovanjima.
Svidjelo mi se što nema mogućnosti nekontrolisanih ulazaka, puštanja muzike i divljanja kakvo se dešava zadnjih godina npr. u pećini na Bijambarama.
Stazice lijepo održavane, rasvjeta ugodna i gasi se čim posjetioci izađu. Ulaznica za odrasle po 15 KM, za malu djecu besplatno.
Poslije obilaska svratili smo na ručak u restoran u blizini koji je otvoren u kući nekadašnje željezničke stanice. Vlasnik i konobari izuzetno ljubazni i djelovali su iskreno sretno što smo došli kod njih na ručak. Osim pića dobrodošlice pričali su nam o tom kraju, donijeli da pregledamo jako zanimljivu knjigu "Pruge koje su život značile". Poslije ručka smo obišli i manastir Zavala. Ni za trenutak se nisam osjećala kao da nisam u svojoj zemlji.
User avatar
stubrijez
Posts: 1068
Joined: 09/11/2012 11:12

#38 Re: Peticija za zaštitu Vjetrenice

Post by stubrijez »

Dobre vijesti htio sam u nekoliko navrata da odem nije bilo prilike a ispravicu to,
sjecam se sa roditeljima smo jednom isli u Vjetrenicu, mogla je biti 1985-6, vracali smo se s mora. Nazalost, kad dodjosmo gore kapija vec je bilo zatvoreno, sjecam se i tad je bio neki rezim cudan za posjete isl., popricali smo sa mjestanima ljudi se ibrete kud smo posli a starog neki jaran zavalio reko mu najkraci ti je put tuda do Mostara nema guzve eto te sad pa sad. E sad ne znam koji je to put nije ovaj Svitava ali je bio uzas krenuli ujutro dosli u Mostar navece morali nocit kod tetke hehehehe... Drzava se ne stara o bogatstvu prirodnom ni historijskom i posebno bih naglasio vodnom, unistava se na svakom koraku bez ikakvog povoda.
User avatar
stubrijez
Posts: 1068
Joined: 09/11/2012 11:12

#39 Re: Peticija za zaštitu Vjetrenice

Post by stubrijez »

Sargan wrote: 21/06/2009 12:27 U zemlji u kojoj desetine hiljada ratnih zlocinaca setaju slobodno ulicama, u zemlji u kojoj se u mezare djece od 4 mjeseca bacaju mrtvi psi, u zemlji u kojoj je politicka i ekonomska na rubu ekslozije, neko ocekuje da zastita Vjetrenice (sto inace naravno podrzavam) bude neka woou vijest i da se neko za nju nasekira.

Bio obisao Vjetrenicu i prije i poslije rata (i ne vidio niti jedan znak da je Vjetrenica u BiH!!!!) ali nema te pecine koja je vrijednija vise paznje od 10.000 zlocinaca koji hodaju nasim ulicama i nepravde za neosudjenje ubice djece od 4 mjeseca.

Laku noc.
A ovaj je paćenik stao na sugreb ko bundavu!
Post Reply