Peticija za ukidanje svih kabl operatera na podrucju OP N.G.

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply

Da li se slazete da se pokrene ovakva peticija??

Da !!!
20
80%
Ne !!!
5
20%
 
Total votes: 25

User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#1 Peticija za ukidanje svih kabl operatera na podrucju OP N.G.

Post by DobroJutroKolumbo »

Sta mislite da se pokrene ova peticija i da se dostavi nacelniku opstine Damiru H. ???

Peticija za ukidanje svih kablovskih operatera na podrucju opstine Novi Grad Sarajevo , ponistenje ugovora svih M.Z-a sa kablovskim operaterima , isplatiti iz opcinskog budjeta ulaganja kablovskih operatera u stvaranje kablovske mreze na podrucju svih MZ-a ,raspisivanje javnog tendera za dobijanje jednog kablovskog operatera na podrucju opstine Novi Grad Sarajevo koji ce biti partner Opstine Novi Grad i uplacivati 10-20% neto zarade od pretplate , interneta i reklama u budjet opstine Novi Grad Sarajevo...U tenderu jasno treba stajati programska shema od 60 do 80 najraznovrsnijih kanala koji ce kablovski operater morati obezbijediti a koja ce se prethodno dogovoriti na osnovu ankete sa stanovnicima ove opstine...cijena pretplate nesmije biti veca od 12 KM , koja i nije velika s obzirom koje ce sve kanale kablovski operater morati obezbijediti ali sa obzirom da ce dobiti ogroman broj korisnika tj. kompletnu opstinu Novi Grad sigurno je da ce imati bolju ekonomsku racunicu nego sto sad imaju kablovski operateri pokrivajuci po par MZ-a !!!
ek
Posts: 206
Joined: 09/09/2006 20:27

#2

Post by ek »

Fino pokreni u svojoj MZ i neka se dostavi u sva stubišta na oglasne table ali prije toga pričati sa načelnikom da li je to uopće moguće jer ako je i on u kakvim talovima to neće dopustiti.
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#3

Post by Sarafcina »

a konkurencija?
sabanss
Posts: 4597
Joined: 13/08/2006 11:20

#4

Post by sabanss »

Sarafcina wrote:a konkurencija?
Pa ni sada je nemas. Imas podijeljenu teritoriju.
Sarajevski Marlboro
Posts: 147
Joined: 30/10/2006 11:19
Location: SARAJEVO

#5

Post by Sarajevski Marlboro »

ek wrote:Fino pokreni u svojoj MZ i neka se dostavi u sva stubišta na oglasne table ali prije toga pričati sa načelnikom da li je to uopće moguće jer ako je i on u kakvim talovima to neće dopustiti.
Naravno, svi trebaju poceti od svojih mz, ali problem je sto ti nacelnici, korumpirani kakvi jesu, nece dozvoliti pokretanje takve inicijative.
Sta je raditi?
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#6

Post by in33sa »

A ko je birao nacelnike?

Sto bi rekao tompson, e moj narode..
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#7

Post by DobroJutroKolumbo »

Ne ovo bi trebalo ici kao peticija u kompletnoj opcini N.G. Sarajevo ... i onda predati opcinkim strukturama vlasti tj. nacelniku...pa nek oni odlucuju...ja ne mislim da D.H. ima bilo kakav tal sa njima... opstina je naravno iznad M.Z-a pa tako moze ponistiti njihove odluke vezane za ugovor...!?
ek
Posts: 206
Joined: 09/09/2006 20:27

#8

Post by ek »

Svaka čast DobroJutroKolumbo dok svi mi ostali pričamo gluposti ti bar pričaš konkretno iako ne vjerujem da ćeš i ti otiči dalje od priče ali barem ti je priča dobra.
Ali ako slučajno pokušaš dalje od priče da znaš imaš moj potpis.
User avatar
AfromMann
Posts: 481
Joined: 24/01/2007 13:57
Location: Grad bez boje

#9

Post by AfromMann »

A sta kad nam iskljuce ovo dno dna od kabla sta da onda gledam:hajat,99 ili alfu?Dokle god ima hrt,nov@,diskaveri,animal ja se ne odjavljujem.Mada mi je svejedno jer imam digitalu al sta da mi starci gledaju.Ideja nije losa al ne moze proci zbog raznih talova!!! :x :x
ek
Posts: 206
Joined: 09/09/2006 20:27

#10

Post by ek »

Ma može se izdržati i godinu bez kablovske, a i interneta ako bude nešto od ovoga a biće samo ako neko baš napravi peticiju i potpiše se jedno 5 000 građana i tek onda preda načelniku ili skupštini općine da peticiju stavi na dnevni red.
Ali pošto mi ovdje samo pričamo, a ništa ne činimo od toga NIŠTA.
Sarajevski Marlboro
Posts: 147
Joined: 30/10/2006 11:19
Location: SARAJEVO

#11

Post by Sarajevski Marlboro »

ek wrote:Ma može se izdržati i godinu bez kablovske, a i interneta ako bude nešto od ovoga a biće samo ako neko baš napravi peticiju i potpiše se jedno 5 000 građana i tek onda preda načelniku ili skupštini općine da peticiju stavi na dnevni red.
Ali pošto mi ovdje samo pričamo, a ništa ne činimo od toga NIŠTA.
5 000 gradjana? Ne mislis li da je to malo preambiciozno?
ek
Posts: 206
Joined: 09/09/2006 20:27

#12

Post by ek »

Ma dobro 5000 je megalomanski jer ne vjerujem ni u 100. Stvarno ne znam što stavih 5000 i dalje mislim da je ideja dobra i ja ću biti drugi na potpisu u toj akoBogda peticiji.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#13

Post by van Basten »

A mene je uvijek oduševljavao taj princip "konkurencije" među operaterima gdje su oni među sobom zacrtali teritorije koje će ko pokriti i tačka. Ne znam jesam li ja malo romantičnarski gledao na sve to al ja sam konkurentost zamišljao kao: kablovi sva tri (il koliko već) operatera mi dođu pred vrata i onda JA biram kome ću dati svoje pare i od koga uzeti priključak. Pa me moj odabir razočara, smatram da kod drugih mogu proći bolje za iste pare ili isto al jeftinije pa se fino odjavim i uzmem priključak kod drugog. Tržišna utakmica, ponuda i potražnja, da bi opstao moraš napredovati svakodnevno... a ovako... ni tržišta ni utakmice, samo hrpa lopova koja puni svoje džepove na jednom vidu monopola
eeeeeee
Posts: 750
Joined: 02/01/2006 00:06

#14

Post by eeeeeee »

Zasto samo na opstini N.G ko da je nama u N.S nesto bolje ili u Centru ili u S.G svi smo u istom halu :roll:
AmchoSM
Posts: 144
Joined: 20/09/2006 15:48
Location: Sarajevo

#15

Post by AmchoSM »

ek wrote:Fino pokreni u svojoj MZ i neka se dostavi u sva stubišta na oglasne table ali prije toga pričati sa načelnikom da li je to uopće moguće jer ako je i on u kakvim talovima to neće dopustiti.
Baš tako :-) :-) :-)
Mada ne živim u N.Gradu to bi bila dobra stvar al sumnjam da će se takvo što desiti. Ne znam ko to dole dominira al već su te kuće koje egzistiraju dole puno uložile u infrastrukturu da bi sad rizikovale da to izgube. Pobuniće se sve ako bude to krenulo ozbiljnijim tokom
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#16

Post by Skyfox »

Ubaci i opstinu NS u anketu da vidimo koliko su ljudi zainteresovani...
ek
Posts: 206
Joined: 09/09/2006 20:27

#17

Post by ek »

Evo kao što rekoh daBogda i 100 eto nije ni sto nego 22 znaći svi smo zadovoljni sadašnjim kablovskim operaterima.
Post Reply