Peticija za ukidanje RS i Federacije

User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#76

Post by Soul_Sista »

:D Jel se racuna glas dijaspore? :D :D
Storm
Posts: 10
Joined: 29/07/2004 18:48
Location: 3 Miliona molekula do jos vise molekula

#77

Post by Storm »

Ukinimo RS, posaljimo ih u domovinu onu koja je svakog vikenda stajala pred mojim rovovima :x :x :x
Renata
Posts: 4
Joined: 20/07/2004 19:10

#78

Post by Renata »

Kada sam sebi jednom postavila pitanje koje mi je promijenilo zivot ono je ovako glasilo:

"Renata zelis li da koracas podignute glave?"

Moj odgovor je bio moj potpis na peticiji za moju jedinu Domovinu Bosnu i Hercegovinu.

Ovim komentarom se obracam mnogim mojim prijateljicama Svjetlani, Zorici, Sladji, Snezani, takodje Zoranu, Nedji, Mladenu i.t.d.

Nadam se da ce svojim potpisom na peticiji pokazati da i oni mogu koracati podignute glave.


Bosna i Hercegovina je nasa jedina Domovina.

Ne treba imati previse hrabrosti da budemo ono sto smo oduvijek bili.

Pozivam vas da nastavite potpisivanje peticije.
AhMeT
Posts: 189
Joined: 23/02/2004 00:00

#79

Post by AhMeT »

jako je malo srba koji su potpisali peticiju,jako malo.Prelistajte stranicu po stranicu pa ce te se uvjeriti... :(
Mrmak
Posts: 57
Joined: 17/07/2004 23:19

#80

Post by Mrmak »

AhMeT wrote:jako je malo srba koji su potpisali peticiju,jako malo.Prelistajte stranicu po stranicu pa ce te se uvjeriti... :(
Problem s peticijom je visestruk.
Nije formulisana kako treba.
Nije upucena na koga treba.
Nije ni odradjena kako treba jer iza svake ozbiljne peticije stoje realni potpisi osoba.
Peticija sama po sebi nije nista obavezujuce s pravne strane gledano vec vise kao stav, molba odredjene grupe ljudi da se nesto poduzme.
Nije prezentirana kako treba.
To sto ima malo ovih ili onih je vrlo relevantno jer pitanje je koliko posjeta ima stranica na kojoj se vodi peticija.

Zato, ako vec neko vjeruje da treba mijenjati stanje treba da izlazi na izbore i da glasa protiv nacional-nacisticke gamadi. Cak i ako ne izadjes na izbore glasao si. Nedostaje tvoj glas da parira onima koji ne vide dalje od nosa.

Zao mi je ali ja je ovako formulisanu i prezentiranu ne mogu potpisati. Nema smisla. Samo jos jedno u nizu varki.

IZLAZITE NA IZBORE!!
asd
Posts: 10
Joined: 27/07/2004 01:49

#81

Post by asd »

FBIH I RS NEK SE UTKINE I DASE NIKAD VISE NEVRATI!!
Kokos palma
Posts: 34
Joined: 19/08/2004 00:15
Location: Istrazivac

#82 Blesavi do neba

Post by Kokos palma »

Da nije mozda Federacija izvor svom problemima?

2 i pol milijarde pojede godisnje, a ne uradi nista.

Plus 10 kantona, plus 10 skupstina itd.

Svi penzioneri BiH bi mogli dobijati 2.500 konma mjesecno, ili

sve porodice, s v e po 400 plus kant. maraka mjesecno.

Zar ne vidite tko vas pojede i pokrade?

Uvijek coravi?
MASON33.50
Posts: 129
Joined: 11/08/2004 11:01

#83

Post by MASON33.50 »

asd,
UTKINI ta velika slova, vidimo.
User avatar
morti
Posts: 1594
Joined: 23/03/2004 18:08
Location: Republika Peyton

#84

Post by morti »

asd wrote:FBIH I RS NEK SE UTKINE I DASE NIKAD VISE NEVRATI!!
"nevrati" se piše odvojeno :D :D :D
Ahmed.ibn.Fahalan
Posts: 312
Joined: 19/06/2004 00:32
Location: Sarajevo
Contact:

#85

Post by Ahmed.ibn.Fahalan »

Ja mislim da je to utopija i da do toga neće doći u skoro vrijeme. Prvo treba da doživimo da se u centru Banjaluke počne potpisivati ovakva peticija..što i nije nerealno ali nije ni blizu. Imate primjer gdje se u srpskoj hercegovini u nekim selima potpisivala peticija da se priključe Federaciji..ali isključivo zato što je taj dio RS zaboravljen i prepušten na milost i nemilost sam sebi od strane rukovodstva u Banjaluci. Znači nema tu iskrene želje za nekim ujedinjenjem zato što se neko dozvao pameti.
Mi Bošnjaci moramo da shvatimo da bez obzira što mi na tu Republiku Srpsku gledamo kao na okupiranu teritoriju preko leđa naših najmilijih, Srbi u njoj vide neki ideal za koji su se borili. Ja ne mislim da postoje zli narodi i sa tim ubijeđenjem moram da konstatujem da se Srbi danas nalaze u jednom stanju mamurluka gdje polako počinju da shvataju da ono što su im obečavali na početku rata sada ispada jedna fantazija, RS se nikad neće pripojiti Srbiji mirnim putem, a ako nas nisu mogli pobijediti nenaoružane i neorganizovane ne vidim kako će sad...ovaj proces otrežnjenja će da potraje ali oni ga moraju proći sami i sami između sebe treba da svedu račune..pa da oni pitaju svoje vođe ''ako smo ratovali za naciju i ideal svi Srbi u jednoj zemlji, kako to da si ti iz rata izašao pun para a meni nikad nije bilo gore?''
E onda kad uvide te stvari, da niko ovdje nije njih napadao već da su oni počeli rat, da su prouzrokovali toliko patnji i razaranja a sve zato da se neko obogati i profitira preko njihovih i naših leđa onda će stvari početi da se mijenjaju.
Meni je samo drago što ih je krenulo sa ovim golovima za reprezentaciju..pa ih to možda preokrene da navijaju u kvalifikacijama sa nama a ne protiv nas. Niko se ne može i ne smije tjerati da voli neku zemlju kao svoju..jebo vala i takav patriotizam ako ćemo im morati zavrtati ruke.
Post Reply