Petarde...

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1 Petarde...

Post by The 51st State »

i slican odron u centru oko nove godine. stvarno, maloumnije omladine nema od nase, postali smo prava odiseja 2001....
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2 Re: Petarde...

Post by PipiDugaDevetka »

Svaki pucanj preživljavam sa prisjećanjem na rat,...Najviše je onih 60 milimetarskih minobacačkih,...Krmača nema,...Nisam u centru Sarajeva, tamo mora da je ludnica,.....Do iznemoglosti piromančići pucaju...Odakle im novac za ovoliko petardetina?
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#3 Re: Petarde...

Post by valter.ba »

Za 4 KM kupis 100 kom. Uzas! Prodaju policiji ispred nosa ali kazu oni nisu nadlezni :shock: vec neka inspekcija :shock:
Prekjucer djecaku od 10 g. explodirala u saci jedva su mu prste spasili,funkcija sake je upitna! Zato svi koji imalo volite sebe a i druge NE TRAZITE ZADOVOLJSTVO U PRASKANJU PETARDI ILI PUCANJU - vec danas vam moze biti zao a tada ce biti kasno :sad:
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#4 Re: Petarde...

Post by karanana »

sjecam se dana kada je kupovina petarde bila luksuz. jedna ona zelena piratovka je bila cirka marku. nije se ni za to imalo para. a sad kutija tih zelenih od 100 komada kosta 2 marke. a te zelene su prskalice po snazi u odnosu na ono sta sada imamo. topovski udari sada idu po marku-dvije. znaci to vise nije luksuz a topovski bas gruhaju. alarmi se pale.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#5 Re: Petarde...

Post by kockica_kockica »

Alipasino polje... ratna zona od ranih jutarnjih sati... kako im ne dosadi... baaah :roll:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#6 Re: Petarde...

Post by dadoka84 »

Ja sam na breci u stambenoj zgradi, stan je u prizemlju a ispred je bastica. Neki "debili" ubacuju petarde na balkon i ispod prozora. Sve se trese, a alarmi se pale...
Ovako ni u ratu nije bilo.

Na alipasinu sam bio godinama, al mi nisu smetale petarde koliko oni sviraci ujutro ;D
Last edited by dadoka84 on 31/12/2009 19:48, edited 1 time in total.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#7 Re: Petarde...

Post by Admir_1984 »

Meni ama bash nikad, al nikad petarde nisu bile interesantne. Kad je raja bacala, ja se uvijek nekako izvucem kao moram sobu sredjivati i slicno :D

Mozda sam u zivotu 4-5 petardi zapalio i to za novu godinu. Al refleks bacanja petarde mi je bio za deset :D u mikro sekundi kad se zapali ona leti iz moje shake :-D :-D

Inace ja bi uveo drasticne kazne za ove petarde. Al i roditelji su krivi. Ev ja vidim djeca im bacaju ovde po mahali petarde, a oni gledaju sa balkona i slicno
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#8 Re: Petarde...

Post by Miki123 »

Al i roditelji su krivi. Ev ja vidim djeca im bacaju ovde po mahali petarde, a oni gledaju sa balkona i slicno
I onda im prste skupljaju po asfaltu i kuku lele kad je već kasno... :oops:
Last edited by Miki123 on 31/12/2009 20:12, edited 1 time in total.
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#9 Re: Petarde...

Post by The Nightwatchman »

neiživljena balavurdija.
User avatar
mayab
Posts: 27173
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#10 Re: Petarde...

Post by mayab »

Kao i vecina drugih problema i stvari koje idu na zivce normalnim civiliziranim ljudima, kombinacija nedostatka kućnog odgoja, primitivizma , i korumpirane države koja ne funkcionira! :x
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#11 Re: Petarde...

Post by ranger »

zadnjih 7 dana ne moze se zivit od njih...
tople zelje, da mu svaka eksplodira u ruci, pa da mu raznese, ne samo prste nego pola ruke...
mamu li im bolesnu, hajd petarde, jbg pucaju al kad rokne ono nesto jbt ko bomba, tacno osjetis talas detonacije...
nevjerovatno, kolko je nas svijet malouman, u pola 1 navece baciti takvo nesto, nije nikakva uzivancija nego cisto da ljude uznemiri i probudi, djeca se bude, placu... nevjerovatno, vise puta sam dolazio u iskusenje da uzmem oruzije i na balkon stanem i da vidim tog idiota sto ce je bacit, al opet...
:x
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#12 Re: Petarde...

Post by Pitar s Kariba »

juče na ferhadiji zamal nisam zaleg'o par puta. bilo je i male djece koja su prestrašeno briznuli u plač :( .oni naši, simpatični, kulturni i dovitljivi , sada već neizostavni dekor ferhadije i prepoznatljivi brend sarajeva i glavne ulice, ulični prodavači, valjda reklamiraju svoju robu i privlače mušterije :x
sirmelle
Posts: 31
Joined: 05/09/2008 12:37

#13 Re: Petarde...

Post by sirmelle »

Tu ne zaostajemo za svijetom... u svim većim evropskim gradovima je ovako kao kod nas...
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#14 Re: Petarde...

Post by ladyblue18 »

Sinoc gdje sam ja bila ono je bio horor. Ne pamtim da se onako pucalo ikada. I petardi i ovoga i onoga...dernek pravi. :-)

A i kod mene u mahali su jucer od sabaha krenuli, kazu moji i do 3 se sinoc pucalo u okolini ovda. :lol: :roll:
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#15 Re: Petarde...

Post by samo malo »



Edukativni video za osnovce :D
User avatar
Truba
Posts: 81744
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#16 Re: Petarde...

Post by Truba »

hm ili je do položaja moje zgrade ili je do percepcije ali već spomenuh da su pravo malo pucali petarde... veoma sam razočaran
nije trajalo ni 12 minuta
:mrgreen:
User avatar
UndergroundMan
Posts: 147
Joined: 11/05/2002 00:00
Location: Sly city
Contact:

#17 Re: Petarde...

Post by UndergroundMan »

Nek' je gurnu sebi (jel, shto veci kalibar to bolje) u znate vec gdje i nek' zapale :x ... ovo prevrshava svaku mjeru :sad: ... zamal' da NG dochekam u MUP-u :D jer je idiot pored nas koji smo doshli na trg bacao petarde u baru :-) :x


... samo da ih nije bilo vishe neg' mene :oops: :D
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#18 Re: Petarde...

Post by Admir_1984 »

Srećom, nije bilo povrijeđenih u pucnjavama ili povrijeđenih od upotrebe noževa. Većina pacijenata je potražila ljekarsku pomoć zbog prekomjernog konzumiranja alkohola, a jedna djevojka je pomoć potražila zbog teže povrede oka zadobijene od petarde.
:( :( :x :x
pjegica
Posts: 284
Joined: 09/12/2006 00:06
Location: Tu negdje oko blizu

#19 Re: Petarde...

Post by pjegica »

Meni je prije nekoliko godina (čini mi se da sam još osnovna škola bila) ispred škole jedan dječak ubacio petardu u kapuljaču. Ja sam prošla sa, sreća, manjom opekotinom na vratu, ali mi je jakna bila skroz izgorena i uništena. Obzirom da sam i ja bila belajsuz u školi moji mi, naravno, nisu htjeli vjerovati, pa sam morala sama otići do njegovih roditelja da tražim naknadu za uništenu jaknu. I doživim još veći šok... Njegova mama mene fino verbalno napadne, a onda kad sam ja pustila jezik i zaprijetila svime i svačim kaže "ma jooj, on se samo šalio, eto nije ti bilo ništa strašno"... i onda još doda: "ma on je još mali, šta on zna" (a imali smo možda 12 ili 13 godina) :shock:
Još da napomenem da je to vrijeme bilo nekako mnogo mirnije nego ovo sad, pa mogu samo zamisliti kakvi su roditelji danas, a posebno kakve su brutalne namjere današnje omladine. Velika je tu krivica onih koji prodaju tu pirotehniku, velika je krivica policije što ne reaguje, al su po mom mišljenju najviše krivi roditelji takve djece!

Juče sam NG dočekala vani... da vam ne pričam doživljaje... možete zaključiti sami...
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#20 Re: Petarde...

Post by Baltazar_khan »

Nek se igraju djeca :razz:
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#21 Re: Petarde...

Post by Jara »

haj što djeca bacaju petarde :x ...ali...ni jedan praznik ne može proći a da komšija ne puca iz pištolja!!! :x :x :x
to je to
Posts: 323
Joined: 13/07/2008 00:45

#22 Re: Petarde...

Post by to je to »

Jara wrote:haj što djeca bacaju petarde :x ...ali...ni jedan praznik ne može proći a da komšija ne puca iz pištolja!!! :x :x :x
Pa milsim da je velika vjerovatnoća da će ta djeca sutra pucati i iz pištolja.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#23 Re: Petarde...

Post by Jara »

to je to wrote:
Jara wrote:haj što djeca bacaju petarde :x ...ali...ni jedan praznik ne može proći a da komšija ne puca iz pištolja!!! :x :x :x
Pa milsim da je velika vjerovatnoća da će ta djeca sutra pucati i iz pištolja.
nažalost :sad:
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#24 Re: Petarde...

Post by pOZz »

Neratna djeca, shvatam ih. :oops: :mrgreen:
lolo_lolo
Posts: 1038
Joined: 18/03/2009 01:24

#25 Re: Petarde...

Post by lolo_lolo »

sad lafo niko ne baca petarde

uvijek su ih bacali,al sad i ljude njima gadjaju,meni je neki dan iznad glava neka pukla,i to neki rafal,veze nemam
nabijem im u guzove te petarde,nije im dosta rata bilo
haj dobro i kontam tu manju djecu,12-15 godina,i meni je nekad dosao cejf da ih bacam u tim godinama(ali nisam :D ),ali kad vidim momka,od 20-22 godine kako ide ulicom,i iza sebe baci petardu svakih 10 sekundi :shock:
Post Reply