Pet šop

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#26 Re: Pet šop

Post by Bloo »

dacha bosanac wrote: 15/01/2022 17:47
Bloo wrote: 15/01/2022 17:44

zast0? :lol: Zezam se.
Dok se nije Ketti otvorio blizu Pozorista, ja sam shoppingovala u Agricomu u Starom Gradu.
Namjeravate li imati i apoteku u okviru prodavnice?
hahaha...ne znam ni ja :) Šalim se.
Pitali su me danas iz Ketti da li ćemo imati i apoteku...mislim da za sada nismo spremni da idemo na to, mada imam dobar odnos sa jednom veterinarskom stanicom u Nemili pa ću se sa njima konsultovati da vidim šta misle (mislim da mi za to treba posebna registracija i da imam veterinatra zaposlenog ili barem privremeno zaposlenog, a to baš ne znam da li mogu dok se malo ne uhodamo)
.
Sretno i drzim fige! :kiss:
I naravno web stranica i FB!
User avatar
dacha bosanac
Posts: 654
Joined: 14/11/2013 10:09

#27 Re: Pet šop

Post by dacha bosanac »

Bloo wrote: 15/01/2022 17:52
dacha bosanac wrote: 15/01/2022 17:47
hahaha...ne znam ni ja :) Šalim se.
Pitali su me danas iz Ketti da li ćemo imati i apoteku...mislim da za sada nismo spremni da idemo na to, mada imam dobar odnos sa jednom veterinarskom stanicom u Nemili pa ću se sa njima konsultovati da vidim šta misle (mislim da mi za to treba posebna registracija i da imam veterinatra zaposlenog ili barem privremeno zaposlenog, a to baš ne znam da li mogu dok se malo ne uhodamo)
.
Sretno i drzim fige! :kiss:
I naravno web stranica i FB!
Hvala :) To pod obavezno. Vjerovatno ćemo pokuašti i da udomljavamo mace i kuce. Inače mi smo do sada (sve ukupnooo) udomili 8-9 maca i kuca. Sada imamo 3 mace i dve kuce :)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#28 Re: Pet šop

Post by Bloo »

dacha bosanac wrote: 15/01/2022 17:54 Hvala To pod obavezno. Vjerovatno ćemo pokuašti i da udomljavamo mace i kuce. Inače mi smo do sada (sve ukupnooo) udomili 8-9 maca i kuca. Sada imamo 3 mace i dve kuce
Sretno i sa tim. To je zajeban "posao". Dosta ljudi zivotinje posmatraju kao igracke i/ili ocekuju da se zivotinje ponasaju kako su oni zamislili.
Takode tretiranje zivotinja u BiH se nekad granici sa nehumanim. Ali nije tema...
Cim zazivi FB i web stranica/shop sheruj nam da te ofirno promovisemo. :mrgreen:
User avatar
dacha bosanac
Posts: 654
Joined: 14/11/2013 10:09

#29 Re: Pet šop

Post by dacha bosanac »

Bloo wrote: 15/01/2022 18:14
dacha bosanac wrote: 15/01/2022 17:54 Hvala To pod obavezno. Vjerovatno ćemo pokuašti i da udomljavamo mace i kuce. Inače mi smo do sada (sve ukupnooo) udomili 8-9 maca i kuca. Sada imamo 3 mace i dve kuce
Sretno i sa tim. To je zajeban "posao". Dosta ljudi zivotinje posmatraju kao igracke i/ili ocekuju da se zivotinje ponasaju kako su oni zamislili.
Takode tretiranje zivotinja u BiH se nekad granici sa nehumanim. Ali nije tema...
Cim zazivi FB i web stranica/shop sheruj nam da te ofirno promovisemo. :mrgreen:
Važi :)
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#30 Re: Pet šop

Post by anex »

Samo ti riješi prostor, dozvolu i ostalo...a dalje ćemo pomagati. Imam ja već par ljudi na koje te mogu uputiti za nabavku hrane i vitamina. Kitti i Zoo Centar će biti mala maca za tebe :)
User avatar
dacha bosanac
Posts: 654
Joined: 14/11/2013 10:09

#31 Re: Pet šop

Post by dacha bosanac »

anex wrote: 15/01/2022 18:41 Samo ti riješi prostor, dozvolu i ostalo...a dalje ćemo pomagati. Imam ja već par ljudi na koje te mogu uputiti za nabavku hrane i vitamina. Kitti i Zoo Centar će biti mala maca za tebe :)
Hvala, hvala.
Ma, prostor sam generalno riješio. Ostaje mi da se ćera sljedeće sedmice prijavi na biro i popuni onaj upitnik za poticaj. Mislim da bi u februaru mogli očekivati da otvorimo. Za dozvolu su mi iz opštine rekli da ne treba dugo čekati.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#32 Re: Pet šop

Post by anex »

Super. Odlično. :thumbup:
Nehaj
Posts: 1
Joined: 17/01/2022 13:22

#33 Re: Pet šop

Post by Nehaj »

dacha bosanac wrote: 13/01/2022 17:26 Pozdrav ljubiteljima svih živuljki :)
Elem, interesuje me sljedeće. Planiram da možda otvorim pet šop, pa me interesuje ima li neko ko već radi da me malo uputi koliko otprilike mogu da se drže konkurentne cijene sa tržnim centrima, gdje sve nabavljate robu, koji se popust dobija itd itd.
Ukratko, je li isplatljivo i koliko otprilike mora da se radi da bi koliko toliko postalo isplatljivo. Ovo najviše želim da otvorim kćerkama da se malo otisnu, a usput vole životinje.
Iskreno ne bih ti savjetovala da sad ulazis u to, kao prvo, za ozbiljan posao treba ti bar 80 hiljada da napunis radnju, nemoj se uzdati u dobavljača da će ti oni napuniti radnju i da ćete dugo čekati da im platiš jer su i oni u ovo vrijeme u problemima i kasne sa plaćanjem svojim dobavljacima, takva radnja može u Sarajevu raditi ali Zenica je tanka, nećeš moći samo jednu kćerku prijaviti jer će ti inspekcija odmah reći da radno vrijeme ne odgovara radu samo jedne prijavljene osobe, to što volite životinje je super ali otvaranje radnje takve je već druga stvar, pojest će vas troškovi jer će proći puno vremena dok se radnja bude uhodala i i tada je pitanje da li biti dovoljno za plaćanje kirije, poreza i drugih troškova, davno je jedan strani političar rekao da je naš poreski sistem lud i da ne zna kako ljudi uopste pozitivno posluju kod nas, onda nemoj zanemariti ni konkurenciju u vidu Binga, robota i ostalih koji drže preniske cijene i teško ćete biti konkurentni, imaš i primjer onoga što je drzao u staroj čaršiji pet Shop, imao je dobru lokaciju, akvarista koji je znao posao,on je sam radio i opet nije uspio
User avatar
dacha bosanac
Posts: 654
Joined: 14/11/2013 10:09

#34 Re: Pet šop

Post by dacha bosanac »

Nehaj wrote: 17/01/2022 13:45 Iskreno ne bih ti savjetovala da sad ulazis u to, kao prvo, za ozbiljan posao treba ti bar 80 hiljada da napunis radnju, nemoj se uzdati u dobavljača da će ti oni napuniti radnju i da ćete dugo čekati da im platiš jer su i oni u ovo vrijeme u problemima i kasne sa plaćanjem svojim dobavljacima, takva radnja može u Sarajevu raditi ali Zenica je tanka, nećeš moći samo jednu kćerku prijaviti jer će ti inspekcija odmah reći da radno vrijeme ne odgovara radu samo jedne prijavljene osobe, to što volite životinje je super ali otvaranje radnje takve je već druga stvar, pojest će vas troškovi jer će proći puno vremena dok se radnja bude uhodala i i tada je pitanje da li biti dovoljno za plaćanje kirije, poreza i drugih troškova, davno je jedan strani političar rekao da je naš poreski sistem lud i da ne zna kako ljudi uopste pozitivno posluju kod nas, onda nemoj zanemariti ni konkurenciju u vidu Binga, robota i ostalih koji drže preniske cijene i teško ćete biti konkurentni, imaš i primjer onoga što je drzao u staroj čaršiji pet Shop, imao je dobru lokaciju, akvarista koji je znao posao,on je sam radio i opet nije uspio
Kao što rekoh, još razmišljamo. Nismo se odlučili 100%, mada...
Kolegica u sarajevu otvorila radnju i kaže da ju je opremila (na samom početku) za 1600 KM i krenula da radi i malo po malo joj krenulo.
Ni ja nisam mislio megalomanski krenuti. Jedini problem bi mogao da bude to radno vrijeme i broj zaposlenih, ali sam se npr. raspitao kod knjigovođe i još nekih ljudi, a vezano je za to da u toj radnji bez prijave mogu da rade uži članovi porodice (kao zamjena vlasniku)
, a nas je još troje (sveukupno četvoro).
Za sada sam od većine distributera dobio ponude i ne izgleda mi toliko loše, s tim da nismo mi odlučili da li ćemo ili ne otvoriti prodavnicu.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#35 Re: Pet šop

Post by anex »

Nehaj wrote: 17/01/2022 13:45
dacha bosanac wrote: 13/01/2022 17:26 Pozdrav ljubiteljima svih živuljki :)
Elem, interesuje me sljedeće. Planiram da možda otvorim pet šop, pa me interesuje ima li neko ko već radi da me malo uputi koliko otprilike mogu da se drže konkurentne cijene sa tržnim centrima, gdje sve nabavljate robu, koji se popust dobija itd itd.
Ukratko, je li isplatljivo i koliko otprilike mora da se radi da bi koliko toliko postalo isplatljivo. Ovo najviše želim da otvorim kćerkama da se malo otisnu, a usput vole životinje.
Iskreno ne bih ti savjetovala da sad ulazis u to, kao prvo, za ozbiljan posao treba ti bar 80 hiljada da napunis radnju, nemoj se uzdati u dobavljača da će ti oni napuniti radnju i da ćete dugo čekati da im platiš jer su i oni u ovo vrijeme u problemima i kasne sa plaćanjem svojim dobavljacima, takva radnja može u Sarajevu raditi ali Zenica je tanka, nećeš moći samo jednu kćerku prijaviti jer će ti inspekcija odmah reći da radno vrijeme ne odgovara radu samo jedne prijavljene osobe, to što volite životinje je super ali otvaranje radnje takve je već druga stvar, pojest će vas troškovi jer će proći puno vremena dok se radnja bude uhodala i i tada je pitanje da li biti dovoljno za plaćanje kirije, poreza i drugih troškova, davno je jedan strani političar rekao da je naš poreski sistem lud i da ne zna kako ljudi uopste pozitivno posluju kod nas, onda nemoj zanemariti ni konkurenciju u vidu Binga, robota i ostalih koji drže preniske cijene i teško ćete biti konkurentni, imaš i primjer onoga što je drzao u staroj čaršiji pet Shop, imao je dobru lokaciju, akvarista koji je znao posao,on je sam radio i opet nije uspio
Ne slažem se s vama.
Svaki posao je težak ali ako si uporan i nisi megaloman onda će rezultat doći.
Kao što sam i rekao čovjeku koji je zapoćeo temu, ja sam u udruzenju registrovan kao uzgajivač tigrica i poznajem potrebe i želje nas uzgajivača. Ljudi iz Maglaja, Žepča, Zavidoviča pa i Kaknja i Visokog dolaze i kupuju u našem Shoping Centru u petshopu. Zašto? Zato što npr hrana za ptice u Bingu, firme "Friend" nije kvalitetna. U Bingu i slicnim centrima nema minerala, vitamina i sl. Ozbiljan uzgajivac zna šta mu treba.
Tu dolazi do izražaja jedan dobar PetShop!
User avatar
gentoo
Posts: 3226
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#36 Re: Pet šop

Post by gentoo »

Posto ja volim transparentnost.. (jer me ne placa Pet shop mafija kao IT mafia :D ), reci ceemo samo da korisnik Nehaj i njegova mail adresa odgovara imenu/prezimenu vlasnika jedne druge Pet Shop radnje..

Dakle konkurencija pokusava da obeshrabri 🙊


PS.

Ja i dalje Foresto moram iz SA narucivati.. toliko o nasim Pet shopovima :zzzz:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#37 Re: Pet šop

Post by anex »

Ubjeđen sam bio da je to tako...Znaći konkurencija ha? :D
Ona iz Centra? :D
User avatar
dacha bosanac
Posts: 654
Joined: 14/11/2013 10:09

#38 Re: Pet šop

Post by dacha bosanac »

gentoo wrote: 17/01/2022 21:35 Posto ja volim transparentnost.. (jer me ne placa Pet shop mafija kao IT mafia :D ), reci ceemo samo da korisnik Nehaj i njegova mail adresa odgovara imenu/prezimenu vlasnika jedne druge Pet Shop radnje..

Dakle konkurencija pokusava da obeshrabri 🙊


PS.

Ja i dalje Foresto moram iz SA narucivati.. toliko o nasim Pet shopovima :zzzz:
Bukvalno cijeli dan juče razmišljam o tome i rekoh hoću li pitati admine ili ne, znaju li o kome se radi. Prvo mi je bilo sumnjivo onih 80k KM. Al nema veze. Znači da bi otvaranje jedne takve prodavnice bilo dobro :)
Vidjećemo.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39 Re: Pet šop

Post by moonca »

Kao i sve prodavnice, druge namjene.. restorani... granapi. itd.... ima ih ..jedan do drugog.. i jedan radi drugi ne.... zasto.. niko ne zna objasniti...ali, jednostavno ugodjaj kupca.... osvjetljenje, boje interiera, kolichina robe..

@Nehaj je u pravu.... trebao bi imati novaca za, godinu dana kirije/ plata radnika, kao i dio koji drzava trazi... i naravno kupovinu robe...
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#40 Re: Pet šop

Post by anex »

moonca wrote: 18/01/2022 13:37 Kao i sve prodavnice, druge namjene.. restorani... granapi. itd.... ima ih ..jedan do drugog.. i jedan radi drugi ne.... zasto.. niko ne zna objasniti...ali, jednostavno ugodjaj kupca.... osvjetljenje, boje interiera, kolichina robe..
O tome sam i govorio drugu bosancu, treba znati slušati kupca...a to ćemo mu mo pojedinci reći sta nam treba... :thumbup:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#41 Re: Pet šop

Post by anex »

Dokle smo stigli sa PetShopom?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#42 Re: Pet šop

Post by Bloo »

onda nemoj zanemariti ni konkurenciju u vidu Binga, robota i ostalih koji drže preniske cijene i teško
Zar u Zenici Bingo i Robot drze normalnu hranu za macke, a ne junk food od whiskasa i tako to?
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#43 Re: Pet šop

Post by belfy »

pa, imali smo jedan jako dobar Pet shop u Zenici koji je, cini mi se, nosio i isto ime. onaj prostor pored pita ispod saca na staroj pijaci... vlasnik je bio veliki entuzijasta i jako prijatna osoba. jednom rijeci - raja. zaista se trudio da udovolji musterijama, pa je cak otvorio i forum koji je svojevremeno odrzavao... mene je jako iznenadilo kada sam jednog dana dosao i vidio da je radnja prazna i sklonjene sve reklame. nazalost, nisam imao priliku da ga pitam za razloge jer ga od tada nisam sreo... osim same prodavnice bilo je jako lijepo i prijatno mjesto za sve ljubitelje zivotinja i razmjenu misljenja, onako uz kaficu u prolazu ili kada se nesto dodje kupiti... uprkos svemu tome nije uspio, a gajio je veliku ljubav prema tome. da li je nasao nesto drugo ili nesto bolje bih i sam volio znati.

tako da je moj, u ovom trenutku, jedini zakljucak da se ne isplati... mada, mozda neko napravi bolji ili siri komercijalni pristup koji bi mogao uspjeti. danas su i razliciti uslovi od onih prije 10 godina...

u svakom slucaju, sve najbolje zelje u ostvarivanju zeljenog cilja koji ce zasigurno i doprinijeti i siroj zajednici. :kakoste:
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#44 Re: Pet šop

Post by jefff »

Roda se doselila u blizini. Cime se moze hraniti.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#45 Re: Pet šop

Post by anex »

jefff wrote: 08/02/2022 14:34 Roda se doselila u blizini. Cime se moze hraniti.
Žabama, ribama, kukcima, skakavcima, zmijama, glistama :-D
User avatar
dacha bosanac
Posts: 654
Joined: 14/11/2013 10:09

#46 Re: Pet šop

Post by dacha bosanac »

anex wrote: 04/02/2022 19:34 Dokle smo stigli sa PetShopom?
Kada prođe ćerino vjenčanje. Ništa prije toga. Previše me to okupiralo.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#47 Re: Pet šop

Post by anex »

dacha bosanac wrote: 16/03/2022 17:36
anex wrote: 04/02/2022 19:34 Dokle smo stigli sa PetShopom?
Kada prođe ćerino vjenčanje. Ništa prije toga. Previše me to okupiralo.
To 👍
tap3ah75
Posts: 5941
Joined: 07/09/2009 14:14

#48 Re: Pet šop

Post by tap3ah75 »

dacha bosanac wrote: 16/03/2022 17:36
anex wrote: 04/02/2022 19:34 Dokle smo stigli sa PetShopom?
Kada prođe ćerino vjenčanje. Ništa prije toga. Previše me to okupiralo.
Udade li ćer?
:lol:
User avatar
dacha bosanac
Posts: 654
Joined: 14/11/2013 10:09

#49 Re: Pet šop

Post by dacha bosanac »

tap3ah75 wrote: 04/05/2022 07:35
dacha bosanac wrote: 16/03/2022 17:36

Kada prođe ćerino vjenčanje. Ništa prije toga. Previše me to okupiralo.
Udade li ćer?
:lol:
Ovaj mjesec :) Šuti, pored toga imam brdo posla na pčelinjaku...ma ne znam gdje udaram.
Nadam se da ću od sljedećeg mjeseca moći "trezvenije" da razmišljam oko te ideje sa pet šopom.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#50 Re: Pet šop

Post by anex »

Šta bi bosanac?
Post Reply