Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#26 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

Post by calculator »

karanana wrote:....sad ce doci i reci....ne interesuju mene hrvatski kantoni, interesuje me rejon ilidza-vijecnica.
problem je sto ce napaceni bosnjo muslima imati 5 dana umjesto sadasnja 2.
Nemoj zaboraviti da "napaćeni Bošnjo" svakog petka zbog džume koristi plaćeno otsustvo po 2-3 sata.
48 sedmica x 2 sata min = 96 sati : 8 = 12 radnih dana

Plus 5 dana što mu je VM odobrilo legalno, "napaćeni Bošnjo" koristi najmanje 17 radnih dana na račun poslodavca, a sigurno nakupi se toga i za cijeli mjesec
detroit-mercy
Posts: 16057
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#27 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

Post by detroit-mercy »

calculator wrote:
karanana wrote:....sad ce doci i reci....ne interesuju mene hrvatski kantoni, interesuje me rejon ilidza-vijecnica.
problem je sto ce napaceni bosnjo muslima imati 5 dana umjesto sadasnja 2.
Nemoj zaboraviti da "napaćeni Bošnjo" svakog petka zbog džume koristi plaćeno otsustvo po 2-3 sata.
48 sedmica x 2 sata min = 96 sati : 8 = 12 radnih dana

Plus 5 dana što mu je VM odobrilo legalno, "napaćeni Bošnjo" koristi najmanje 17 radnih dana na račun poslodavca, a sigurno nakupi se toga i za cijeli mjesec
Kurac ce kod privatnika izaci svakog Petka, to jos malo ovi po drzavnim firmama koriste hlaodvinu. Kod privatnika bi izasao u Petak al bi zato nadoknadio u Subotu :skoljka: .
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#28 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

Post by jao_situacije »

tako i treba, fino odeš uzmeš abdest pa džuma pa onda na ručak i kahvu
ko je kriv kršćanima što su namjestili da je neradni dan kad je sedmična misa
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#29 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

Post by insomnia78 »

VjecitiStudent wrote:Ovo je sve svakako za uhljebe, velika većina ostalih će rintati i praznicima i vikendom, sa heftom godišnjeg.
Nemoguce, gdje je bosanski rahatluk
Pa na zapadu samo postoji pidjama i radno odjelo
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#30 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

Post by vjesticanametli »

calculator wrote:
karanana wrote:....sad ce doci i reci....ne interesuju mene hrvatski kantoni, interesuje me rejon ilidza-vijecnica.
problem je sto ce napaceni bosnjo muslima imati 5 dana umjesto sadasnja 2.
Nemoj zaboraviti da "napaćeni Bošnjo" svakog petka zbog džume koristi plaćeno otsustvo po 2-3 sata.
48 sedmica x 2 sata min = 96 sati : 8 = 12 radnih dana

Plus 5 dana što mu je VM odobrilo legalno, "napaćeni Bošnjo" koristi najmanje 17 radnih dana na račun poslodavca, a sigurno nakupi se toga i za cijeli mjesec
Ovo je za muske muslimane ....zene ne idu na dzumu a ne mogu da iskoriste te sate hihihi ako neko zna nacin kako se ispaliti petkom na racun dzamije.....molim iznesite prijedloge hahahahh
Ionako i srbi i hrvati imaju vise placenih dana pa taman ovo.....sad cu raditi kad svi slave oli onda se heftu ispaliti hihihi plus 2 vikenda ojha godisnji na vidiku
User avatar
shmizlica
Posts: 57849
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#31 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

Post by shmizlica »

karanana wrote:e pa znas sta, ako su pravoslavci mogli imati citav januar slobodan zbog raznoraznih bozica, novih godina, svetih sava...
ako katolici mogu imati velike gospe, tri kralja, dan mrtvih, bozic uskrs......

e pa onda mogu i napaceni muslimani imati 5 dana.

mislim....godinama krscani ove zemlje imaju ovoliko dana slobodnih dok muslimani imaju svega dva, i sad kad se konacno ovo izravnava nalazi se neko da se buni.
u SBK i jedni i drugi imaju po 6 dana sada
User avatar
desni
Posts: 1498
Joined: 10/03/2012 01:21

#32 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

Post by desni »

calculator wrote:
karanana wrote:....sad ce doci i reci....ne interesuju mene hrvatski kantoni, interesuje me rejon ilidza-vijecnica.
problem je sto ce napaceni bosnjo muslima imati 5 dana umjesto sadasnja 2.
Nemoj zaboraviti da "napaćeni Bošnjo" svakog petka zbog džume koristi plaćeno otsustvo po 2-3 sata.
48 sedmica x 2 sata min = 96 sati : 8 = 12 radnih dana

Plus 5 dana što mu je VM odobrilo legalno, "napaćeni Bošnjo" koristi najmanje 17 radnih dana na račun poslodavca, a sigurno nakupi se toga i za cijeli mjesec
Ma da se ne lazemo problem je sto se napaceni Bosnjo usudio da trazi i dan za neke svoje praznike :wink:
    Cuj na racun poslodavca,jos ono ko fol ljevicar,citav svijet se bori za povecanje prava radnika po svim osnovama a ono bi radniku ukinulo sva prava da ne bi ne daj boze nesto na racun u Bosni izrazito korektnih poslodavaca :run:
    emillio estevez
    Posts: 2002
    Joined: 27/05/2009 20:06
    Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

    #33 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

    Post by emillio estevez »

    desni wrote:
    calculator wrote:
    karanana wrote:....sad ce doci i reci....ne interesuju mene hrvatski kantoni, interesuje me rejon ilidza-vijecnica.
    problem je sto ce napaceni bosnjo muslima imati 5 dana umjesto sadasnja 2.
    Nemoj zaboraviti da "napaćeni Bošnjo" svakog petka zbog džume koristi plaćeno otsustvo po 2-3 sata.
    48 sedmica x 2 sata min = 96 sati : 8 = 12 radnih dana

    Plus 5 dana što mu je VM odobrilo legalno, "napaćeni Bošnjo" koristi najmanje 17 radnih dana na račun poslodavca, a sigurno nakupi se toga i za cijeli mjesec
    Ma da se ne lazemo problem je sto se napaceni Bosnjo usudio da trazi i dan za neke svoje praznike :wink:
      Cuj na racun poslodavca,jos ono ko fol ljevicar,citav svijet se bori za povecanje prava radnika po svim osnovama a ono bi radniku ukinulo sva prava da ne bi ne daj boze nesto na racun u Bosni izrazito korektnih poslodavaca :run:


      Bit ce da posjeduje dionicko drustvo pa mu zao da placa neradne dane.
      Sto ne progleda ?
      User avatar
      JoseMujica
      Posts: 27604
      Joined: 11/01/2011 14:33
      Location: škripe oko Lištice
      Grijem se na: Legitimnost
      Vozim: Političko Sarajevo
      Horoskop: Poskok

      #34 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

      Post by JoseMujica »

      mora da je sve pravovjerne zaposlio u firmu
      User avatar
      Truba
      Posts: 81592
      Joined: 17/03/2004 09:36
      Location: Vizantija

      #35 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

      Post by Truba »

      tu sam negdje vec godinama
      al znate kako je beze ne radit kad svi rade i raditi kad niko ne radi
      User avatar
      JThomas
      Posts: 69048
      Joined: 24/05/2008 15:01
      Location: Sic semper tyrannis

      #36 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

      Post by JThomas »

      VjecitiStudent wrote:Ovo je sve svakako za uhljebe, velika većina ostalih će rintati i praznicima i vikendom, sa heftom godišnjeg.
      država za podobnog lažnog vjernika na budžetu. nepodobni će riljati sve k'o i dosad.
      User avatar
      malamirha
      Posts: 180
      Joined: 29/03/2015 20:45

      #37 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

      Post by malamirha »

      VjecitiStudent wrote:Ovo je sve svakako za uhljebe, velika većina ostalih će rintati i praznicima i vikendom, sa heftom godišnjeg.
      moja kona nikad nije imala pravo na slobodan dan za bozic.poslodavac joj ne da, jer citava firma ne radi za bajram.ne vjerujem da ce se njoj bila sta promjeniti jer radi u trgovini.
      ovih pet dana koristit ce oni koji su na budzetu, oni koji rade kod privatnika bit ce sretni ako dobiju i jedan dan po prazniku.
      User avatar
      JThomas
      Posts: 69048
      Joined: 24/05/2008 15:01
      Location: Sic semper tyrannis

      #38 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

      Post by JThomas »

      i nije u pravom fildžanu, ko joj je kriv što nije otišla kod svojih. a lijepo ju je vlast pozvala.
      45cents
      Posts: 1081
      Joined: 03/03/2008 20:35
      Location: Ono
      Contact:

      #39 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

      Post by 45cents »

      Vrijeme je da odluče šta će radti sa onim "radnim" danima koji liče na "October fest" u odnosu na okrutni život kojeg žive obični smrtnici.
      User avatar
      spreca
      Posts: 66518
      Joined: 07/11/2006 19:31
      Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

      #40 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

      Post by spreca »

      Bobi wrote:A kaj je s nama partizanima :D?
      vi ni u onoj drzavi niste imali vjere :lol: :lol: :lol: :lol:
      User avatar
      malamirha
      Posts: 180
      Joined: 29/03/2015 20:45

      #41 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

      Post by malamirha »

      JThomas wrote:i nije u pravom fildžanu, ko joj je kriv što nije otišla kod svojih. a lijepo ju je vlast pozvala.
      neposlusna neka herka.nit se mogla otjerati nit se odazvala pozivu.sta covjek da radi sa tavim? :pusi:
      User avatar
      japin_mutapi
      Posts: 11521
      Joined: 11/06/2011 19:00
      Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

      #42 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

      Post by japin_mutapi »

      подржајем
      User avatar
      Sephora
      Posts: 9477
      Joined: 01/07/2013 14:37

      #43 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

      Post by Sephora »

      insomnia78 wrote:
      VjecitiStudent wrote:Ovo je sve svakako za uhljebe, velika većina ostalih će rintati i praznicima i vikendom, sa heftom godišnjeg.
      Nemoguce, gdje je bosanski rahatluk
      Pa na zapadu samo postoji pidjama i radno odjelo
      A sta ti jos treba? :D
      User avatar
      agent_zero
      Posts: 10478
      Joined: 27/01/2010 23:58
      Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

      #44 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

      Post by agent_zero »

      karanana wrote:e pa znas sta, ako su pravoslavci mogli imati citav januar slobodan zbog raznoraznih bozica, novih godina, svetih sava...
      ako katolici mogu imati velike gospe, tri kralja, dan mrtvih, bozic uskrs......

      e pa onda mogu i napaceni muslimani imati 5 dana.

      mislim....godinama krscani ove zemlje imaju ovoliko dana slobodnih dok muslimani imaju svega dva, i sad kad se konacno ovo izravnava nalazi se neko da se buni.
      Potpis!

      Ne znam u čemu je problem otvaraču teme? Krvo mu što će svi konačno biti izjednačeni, a ne kao druge dvije narodnosti kojih svako malo nema na poslu radi nekog sveca itd?
      nightvision
      Posts: 3427
      Joined: 04/02/2014 14:21

      #45 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

      Post by nightvision »

      emillio estevez wrote:
      desni wrote:
      calculator wrote:
      Nemoj zaboraviti da "napaćeni Bošnjo" svakog petka zbog džume koristi plaćeno otsustvo po 2-3 sata.
      48 sedmica x 2 sata min = 96 sati : 8 = 12 radnih dana

      Plus 5 dana što mu je VM odobrilo legalno, "napaćeni Bošnjo" koristi najmanje 17 radnih dana na račun poslodavca, a sigurno nakupi se toga i za cijeli mjesec
      Ma da se ne lazemo problem je sto se napaceni Bosnjo usudio da trazi i dan za neke svoje praznike :wink:
        Cuj na racun poslodavca,jos ono ko fol ljevicar,citav svijet se bori za povecanje prava radnika po svim osnovama a ono bi radniku ukinulo sva prava da ne bi ne daj boze nesto na racun u Bosni izrazito korektnih poslodavaca :run:


        Bit ce da posjeduje dionicko drustvo pa mu zao da placa neradne dane.
        Sto ne progleda ?
        Vi se mozete kofrcit' koliko hocete, covjek je u pravu. Ali opet sve je to prisutno kod budzetskih korisnika kojima je dozvoljeno da kradu od radnog vremena za upraznjavanje navodnih vjerskih obaveza i vjerskih sloboda.
        Da se radno vrijeme potroseno na nekakve mise, slave i dzume mora nadoknaditi dzamije bi bile prazne petkom. Najmanje je tamo vjernika a najvise licemjera.
        mg
        Posts: 976
        Joined: 22/07/2004 19:28

        #46 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

        Post by mg »

        2 dana je maksimum.

        I ja kao pripadnik dzedaja, kako da koristim?
        User avatar
        insomnia78
        Posts: 61961
        Joined: 03/04/2011 14:43

        #47 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

        Post by insomnia78 »

        Sta fali bgt
        Evo ja ovdje, kod privatnika koristim 6 neradnih placenih dana za vrijeme katolickih i jos 5 za vrijeme drzavnih praznika
        Sve to ide u rok sluzbe :thumbup:
        User avatar
        animals
        Posts: 21500
        Joined: 19/04/2013 22:13

        #48 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

        Post by animals »

        Iu Austriji npr..imamo najvise vjerski katolicki praznika,koji su neradni i placeni..
        i svi uzivaju te dane, i vjernici i nevjernici :D svima placeno, svima dobro :D
        User avatar
        jao_situacije
        Posts: 17943
        Joined: 29/03/2014 19:20

        #49 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

        Post by jao_situacije »

        sherbett wrote:
        jao_situacije wrote:tako i treba, fino odeš uzmeš abdest pa džuma pa onda na ručak i kahvu
        ko je kriv kršćanima što su namjestili da je neradni dan kad je sedmična misa
        Hajd ne lozi bezveze! :mrgreen:
        Imamo velike svetke usred tjedna..moji, koji su privatnici, te dane nisu radili. A nije zapovjedni blagdan.

        A muslimani ne rade ni nedjeljom...sta sad? Ne rade ni nase blagdane, ne rade ni drzavne praznike
        ja i dalje stojim iza onoga što sam rekao
        User avatar
        Opetja033
        Posts: 10040
        Joined: 01/11/2011 20:33

        #50 Re: Pet plaćenih neradnih dana za vjerske praznike

        Post by Opetja033 »

        Pa u svim drzavama EU vjerski blagdani su neradni dani. Naravno placeni od strane poslodovca. Od onih najsekularnijih u Skandinaviji do juzne Europe. Sasvim normalna stvar. Mislim cak da sa ovih 5 dana spadamo medju zemlje sa manjim brojem vjerskih blagdana u poredjenju sa zemljama Zapada.

        Pokretacu teme (a i svima kojima vjerske slobode smetaju) predlazem da presele u Sjevernu Koreju ili Kinu. Tamo nece imati slicnih problema. Ovdje ih je ionako premalo da bilo sta mogu promijeniti a pogotovo ne uticati na ovakve stvari. Naravno tu je uvijek i mogucnost psihoterapijskog izlijevanja zuci po forumima. To im je otprilike krajnja granica mogucnosti djelovanja.
        Post Reply