Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#26 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by Cholina_Lokica »

Ma Carli je dusa ba od kera, njega kad negdje odemo gdje pocalim on ne mrda, on se stacionira pored mojih nogu, zalegne i ne mrda dok ne krenemo, ne cuje se uopce. Carli je veci od Baste, za drugo kerce ne znam :D Al' sa onom malom gdje god odem, haos pravi, mora sve da vidi, da na sve zalaje, haos, samo me bruka :-)
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#27 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by pakica_ »

Cholina_Lokica wrote:Ma Carli je dusa ba od kera, njega kad negdje odemo gdje pocalim on ne mrda, on se stacionira pored mojih nogu, zalegne i ne mrda dok ne krenemo, ne cuje se uopce. Carli je veci od Baste, za drugo kerce ne znam :D Al' sa onom malom gdje god odem, haos pravi, mora sve da vidi, da na sve zalaje, haos, samo me bruka :-)
zengijeva zvjerka je sarplaninka :D golema, brate hehehe :D
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#28 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by Op3r4t0r »

Pascetu nikad nije bilo mjesto u restoranu i ne treba ni da bude.

Inace podrzavam temu kako bi i ljudi koji ne zele da jedu tamo gdje im se nekakvo pasce sa susjednog stola moze popisati na nogu znali koja mjesta da obilaze.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#29 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by Cholina_Lokica »

Moj se popista na nogu samo ovim natakarenim, jbg, zna i on ko je naporan :mrgreen:
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#30 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by kojeime »

jaca-maca wrote:Ja sam prosle zime usla s psom na Bjelasnici u kafic tamo na pocetku, gdje je prva zicara. Konobar je nevoljno rekao da moze uci, ali da bude ispod stola da ne bi prestrasila djecurliju koja je okolo skakala.

Mene takodje i zanima da li postoji ijedan hotel/motel u BIH koji prima pse?!
I ja bih se naljutio na konobara. Sta ima djeca da trckaraju po kaficu kada se zna da kafici nisu pravljeni za ljude sa djecom nego za ljude sa kucnim ljubimcima. Na ulazu svakog kafica mora biti obavjestenje da je ulazak sa djecom zabranjen da bi ljudi sa kucnim ljubimcima mogli na miru tu sjediti.
User avatar
anjusha
Posts: 1783
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#31 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by anjusha »

Da rezimiramo:
Babalu, pizzeria Orhideja, Pravda, Delikatesna i to je to?
Piiiiih... Tugo moja. Tek sada kada trebam da predjem u vlasnike pasa vidim koji je to moguci problem. Sto kazu ljudi - sit gladnog ne razumije.
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#32 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by una_bo »

Balkan express kafić
Route 66
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#33 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by febo_acm »

Cuo sam da moze i Buybook. Ako neko zna neka potvrdi.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
User avatar
jaca-maca
Posts: 919
Joined: 11/11/2010 15:58
Location: A da me vidi babo

#34 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by jaca-maca »

Sto se tice objekata koji imaju bastu vani, ja uopste ne pitam da li moze pas ili ne...samo sjednem 8-)

A unutra...ne znam ni za jedan objekat koji dozvoljava pse, ali polako, bice i toga :D
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#35 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by Op3r4t0r »

Zhìxin wrote:
Op3r4t0r wrote:Pascetu nikad nije bilo mjesto u restoranu i ne treba ni da bude.

Inace podrzavam temu kako bi i ljudi koji ne zele da jedu tamo gdje im se nekakvo pasce sa susjednog stola moze popisati na nogu znali koja mjesta da obilaze.
Inače ti si veće pašče od kerova po tim komentarima. Očigledno nisi dalje od svoje avlije u životu vidio. Da si ikada bio vani sve bi ti bilo jasno. Znači od restorana, shoping centara... Svugje je psima dozvoljeno. I sigurno da bilo koje pašče zaslužuje više pažnje nego ti sa tim maloumnim komentarima.
Pasce ti je onaj ko te napravio tako kulturnog a i ti zajedno s njima :skoljka:

P.S. a sta ti znaci to vani? :lol: gdje vani? ispred zgrade? u tuzli? inostranstvo? :)
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#36 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by pakica_ »

anjusha wrote:Da rezimiramo:
Babalu, pizzeria Orhideja, Pravda, Delikatesna i to je to?
Piiiiih... Tugo moja. Tek sada kada trebam da predjem u vlasnike pasa vidim koji je to moguci problem. Sto kazu ljudi - sit gladnog ne razumije.
sos, trasa i evo rekose balkan express i route 66 :D pa eto, nije da nemamo gdje sa zivotinjama.. :D
ove seronje sto trolaju necu pocastiti komentarom 8-)
4. njutnov zakon je jasan- seljak ostaje seljak, bez obzira na predjeni put
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#37 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by febo_acm »

Pokusavam se spustiti na nivo da me razumijes, mislio sam na inostranstvo. Nemas potrebe da upadas na temu kao padobranac, ako imas nesto protiv pasa, otvori temu i tu komentarisi i zali se. Ako nemas, onda suti. Ljudi pokusavaju da razmjene iskustva o necemu sto ih zanima i onda dodje jedan padobranac da podjebava. Znaci, razligu :run:
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#38 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by Op3r4t0r »

Zhìxin wrote:Pokusavam se spustiti na nivo da me razumijes, mislio sam na inostranstvo. Nemas potrebe da upadas na temu kao padobranac, ako imas nesto protiv pasa, otvori temu i tu komentarisi i zali se. Ako nemas, onda suti. Ljudi pokusavaju da razmjene iskustva o necemu sto ih zanima i onda dodje jedan padobranac da podjebava. Znaci, razligu :run:
A upravu si, nisam nikad bio u inostranstvu osim sto sam pola zivota proveo u njemu i cak i ovog momenta sam vani kako ti kazes ali ovo nije tema emisije ali sam ti ipak morao dati do znanja da lupetas ko maksim po diviziji ;)

Nego nek se ljudi vrate temi, pa ce i jedni i drugi znate gdje da idu ili ne idu
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#39 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by febo_acm »

Pola života proveo u inostranstvu i opet tako mišljenje... Svaka čast :thumbup:

Ti meni nemaš šta dati do znanja, jer sam ja sve svojim očima vidio... Njemačka, Austrija, Francuska... Ali eto meni je drago da si ti meni "dao do znanja" i objasnio neke stvari.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#40 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by KatarinaKosaca »

Dugo smo i bili mirni od ovih životinjo mrzaca na ovom pdf-u. Opet se počeli dovlačiti :-) :-) :-) Fakat mi nije jasno, ja ne volim religiju, ali baš nemam nikakvu potrebu da idem na taj pdf i ljudima nešto se***m.
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#41 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by febo_acm »

KatarinaKosaca wrote:Dugo smo i bili mirni od ovih životinjo mrzaca na ovom pdf-u. Opet se počeli dovlačiti :-) :-) :-) Fakat mi nije jasno, ja ne volim religiju, ali baš nemam nikakvu potrebu da idem na taj pdf i ljudima nešto se***m.
Očigledno neko ima višak vremena i višak energije koji usmjerava na pogrešan način :D
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#42 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by Op3r4t0r »

KatarinaKosaca wrote:Dugo smo i bili mirni od ovih životinjo mrzaca na ovom pdf-u. Opet se počeli dovlačiti :-) :-) :-) Fakat mi nije jasno, ja ne volim religiju, ali baš nemam nikakvu potrebu da idem na taj pdf i ljudima nešto se***m.
Ti ne volis religiju i ne ides tamo, ja volim pse i dolazim ovdje, cak sta vise vjerovala ili ne vjerovala i svog psa sam nasao odnosno usvojio upravo sa ovog podforuma, tema jos ima negdje pa mozes potraziti ;)

Dakle, volim cuke, imam cuku, ali nikad mi na kraj pameti nebi palo da s njim idem u restoran i organski ne podnosim kad to drugi rade i posto zivim vani ovdje to vidjam jako cesto i sa zadovoljstvom izbjegavam takve objekte i kao sto rekoh drago mi je i da ova tema postoji da i kad u bosnu dodjem da znam koje objekte izbjegavati a koje ne.

I opet da ponovim, pascetu nije mjesto u restoranu!
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#43 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by KatarinaKosaca »

Smijela sam se tvom postu da pomišljaš da će te pas popiškiti u restoranu, jer moja je Paz prava dama, ona piški kad ne nitko ne gleda, ali da bi ti hladno i bez blama ispraznila tanjir, to sigurno. Mrkvicu bi ti ostavila :lol: :lol:
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#44 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by dustaban »

More li mi neko objasniti kakav je ono cirkus u ALTI, onaj gore restoran na vrhu, sta je ono - citaonica, autobuska stanica, lodja za cjelodnevni boravak djaka...

Ondje djeca u fol uce a samo zentaju ko ih gleda i koga ce vidjeti. Sve je to u redu treba omladini izac u susret, ali ono je prekomicno.

Ondje garant mozes doci i sa cukom... ma samo cekam kad ce neki djak iz okolnih gradskih naselja ondje konja svezat!
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#45 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by una_bo »

galerija smoje :)
neki dan smo sreli vlasnika i rekao je da je više nego poželjno, jer su psi bolji ljudi od ljudi :)
zengi
Posts: 976
Joined: 05/12/2010 12:34

#46 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by zengi »

pakica_ wrote:
Cholina_Lokica wrote:
pakica_ wrote:update nakon haj haj- zatvoreni prostori koji pustaju pasce unutra: sos (gabelina) i trasa :D
Jel' zavisi od velicine psa, nest kontam sa Carlijem me nidje ne pustaju :lol: A da znaju da me je bolje sa njim pustit nego sa malom vjesticom :lol:
kad moRe moj basta i damir (zengi) sa zvjerkom, moRe i carli :D samo se napravis kinez i udjes haha :D doduse, u sosu nas pustaju jer smo stalno tu, pa idemo u onaj k'o separe, sta li je, al' ne seru.. kad sam s bastom, daljinski narucim kafu, pa mi je donese za drugi sto', pa ja to preuzmem, al' inace, sve udure :D mada, sreca, sad ce nam baste, akoBoooogda!
E i ja sam bas htio da nahvalim SOS, ali eno, vodjela si sinoc kako sve usrase gazda i ona njegova raja.

Inace, onako generalno, ja mislim da se situacija sto se tice prihvacenosti pasa na javnim mjestima uopste (bilo ulicnih ili vlasnickih) znatno popravila u zadnjih par godina. Rijetko da ko vise ciči i vrišti kad vidi psa i roditelji vise ne sklanjaju djecu a to se odrazava na prihvacenost pasa u ugostiteljskim objektima. Ja mislim da je sad ok dovesti psa u bastu u dosta mijesta a i to je veliki korak prema prihvacenosti pasa i unutar objekta.
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#47 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by kojeime »

una_bo wrote:galerija smoje :)
neki dan smo sreli vlasnika i rekao je da je više nego poželjno, jer su psi bolji ljudi od ljudi :)
Galerija Boris Smoje nije samo pet friendly, to je ono bas ono objekat :) Naravno, to treba i uzvratiti pa postovati galeriju kao sto ona postuje tebe :)
User avatar
cappuccino
Posts: 312
Joined: 13/05/2010 13:15
Location: Wonderland

#48 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by cappuccino »

Slastičarna Ramiz na Vilsonovom šetalištu je provjereno pet friendly :thumbup:
User avatar
pringless
Posts: 267
Joined: 14/08/2009 13:11

#49 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by pringless »

Valcer u Kralja Tomislava :thumbup:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#50 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by pakica_ »

pringless wrote:Valcer u Kralja Tomislava :thumbup:
upravo dodjoh da ih reklamiram :D sad sam otamo s pascetom hehe
Post Reply