Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

giantschnauzer
Posts: 12
Joined: 23/06/2011 12:46

#1 Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by giantschnauzer »

Kada su nam dolazili prijatelji na izložbu imali smo užasne probleme da im pronađemo hotel koji prima velike pse pa bih voljela da u ovoj temi napišete kakva su vaša iskustva sa ugostiteljskim objektima koji primaju pse i mačke?

U kojim hotelima, restoranima i kafićima je vaš kućni ljubimac je dobrodošao?

Za sada imamo pozitivno iskustvo sa Hotelom Imzit u kojem su potpuno normalno primili ljude sa velikim psom i nisu dodatno naplaćivali boravak psa.

Naše iskustvo je da su veliki psi dobrodošli u kafić Babalu a redovna destinacija nam je Pizzeria Orhideja.

Negativnih iskustava imamo i previše da bi ih sve nabrajala pa ću izdvojiti najgora: Vrelo Bosne „Labud“ i Autokamp Oaza.
User avatar
Dark Emperor
Posts: 33
Joined: 14/06/2010 15:15

#2 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by Dark Emperor »

Ja sam mislio radi se o broju 5.
Pa rekoh da vidim koji su to "friendly" objekti u Sarajevu. Kad ono o kucnim ljubimcima. :-)
Sto ne volim kad ubacuju engleske rijeci.
User avatar
jaca-maca
Posts: 919
Joined: 11/11/2010 15:58
Location: A da me vidi babo

#3 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by jaca-maca »

Pa iduci put pogledaj koji je podforum... :-)
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#4 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by Cholina_Lokica »

Da se utefterim :D
AF81
Posts: 143
Joined: 25/11/2009 15:07

#5 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by AF81 »

Ni meni nisu dali jednom na Vrelu Bosne da sjednem u baštu sa cukom, e sad ne znam jel to ''Labud''..i da cuko mi je bio srednje veličine.. :(
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#6 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by Friesian »

isli smo jednom na druzenje sa psima (5-6 pasa, nisam siguran) na Vrelo Bosne.. i kad smo sve zavrsili sjeli smo u bastu "Sunset" ili je "Sunrise".. nesta je na taj fazon blizu onih hotela na pocetku Aleje.. ustvari blizu "Ildzis"-a koji ne da psima ni blizu.. ovima to ne predstavlja nikakav problem.. :D
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#7 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by Cholina_Lokica »

Ja ljeti nikad stvarno nemam problema gdje god da sjednem u bastu. Mene vose zanima postoji li objekat gdje se moze sjesti da je zatvoreno
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#8 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by Friesian »

ma sumnjam da moze igdje.. tu bi havarija nastala :)
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#9 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by Cholina_Lokica »

Friesian wrote:ma sumnjam da moze igdje.. tu bi havarija nastala :)
Znam onaj kafic u sklopu pet shopa na ciglanama.
Sto bi havarija nastala, kerce ce mi sjedit unutra isto kao i vani pored stolice
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#10 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by Pasiflora »

Nije u gradu, ali meni se svidjelo: setali smo po Velikom polju na Igmanu (a bilo pravo hladno) i nabasali na neku kucu u prizemlju koje je nesto nalik planinskom domu ili sl... Odlucili svratiti na grah (sta se drugo moze po zestokoj zimi jesti :-) ) i pitali vlasnika moze li zlatni uci unutra. I zamislite: dozvolio je, samo je zamolio da zlatni ne obilazi stolove uokolo.
I tako smo se mi ubili grahom, zlatni malo odmorio pored naseg stola, a za nagradu sto je bio dobar, dobio od gazde slasnu kost sa kojom se zabavio dok smo mi jeli. Covjek je rekao da nije problem kad god dodjemo gore...
Nisam sigurna ni da znam objasniti gdje se objekat nalazi (negdje pri kraju staze kojoj ljudi setaju, u sumi).
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#11 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by Cholina_Lokica »

Pasiflora wrote:Nije u gradu, ali meni se svidjelo: setali smo po Velikom polju na Igmanu (a bilo pravo hladno) i nabasali na neku kucu u prizemlju koje je nesto nalik planinskom domu ili sl... Odlucili svratiti na grah (sta se drugo moze po zestokoj zimi jesti :-) ) i pitali vlasnika moze li zlatni uci unutra. I zamislite: dozvolio je, samo je zamolio da zlatni ne obilazi stolove uokolo.
I tako smo se mi ubili grahom, zlatni malo odmorio pored naseg stola, a za nagradu sto je bio dobar, dobio od gazde slasnu kost sa kojom se zabavio dok smo mi jeli. Covjek je rekao da nije problem kad god dodjemo gore...
Nisam sigurna ni da znam objasniti gdje se objekat nalazi (negdje pri kraju staze kojoj ljudi setaju, u sumi).
Ah da, na Jahorini smo i mi usli u neki restorancic sa dva psa normalno, covjek nam sasvim normalno rekao da mozemo. Al da me ubijete veze nemam kako se zove :D
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#12 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by Friesian »

ma ne bi havarija bila s tvojim psom, Arijem, mojim psima i slicno.. ali ce ti tu uvijek doci neki klosar "s pittom" ili neki pekinezer koji je naucio da mu je sve dozvoljeno pa ce htjeti prici nekom od nasih pasa.. ako ga ne pusti vristace, ponasace se kao razmazeno derle.. ako ga pusti nece dati mira ovim psima koji nastoje odmoriti.. i tako dalje :D

u domu na Bijelim Vodama su meni dali sa ovom malom svrscom da boravim unutra.. nocili smo tu i nije bilo problema..
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#13 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by Cholina_Lokica »

Friesian wrote:ma ne bi havarija bila s tvojim psom, Arijem, mojim psima i slicno.. ali ce ti tu uvijek doci neki klosar "s pittom" ili neki pekinezer koji je naucio da mu je sve dozvoljeno pa ce htjeti prici nekom od nasih pasa.. ako ga ne pusti vristace, ponasace se kao razmazeno derle.. ako ga pusti nece dati mira ovim psima koji nastoje odmoriti.. i tako dalje :D
Doduse... Sjo postajem alergicna na te male drecece pse :lol:
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#14 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by Friesian »

hahhhaha.. i ja iako imam jednu.. ali ona ne dreci da bi prisla nekom vec sto joj je muka sjediti :D
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#15 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by Pasiflora »

Cholina_Lokica wrote:
Friesian wrote:ma ne bi havarija bila s tvojim psom, Arijem, mojim psima i slicno.. ali ce ti tu uvijek doci neki klosar "s pittom" ili neki pekinezer koji je naucio da mu je sve dozvoljeno pa ce htjeti prici nekom od nasih pasa.. ako ga ne pusti vristace, ponasace se kao razmazeno derle.. ako ga pusti nece dati mira ovim psima koji nastoje odmoriti.. i tako dalje :D
Doduse... Sjo postajem alergicna na te male drecece pse :lol:
@Friesian, vjerovatno si u pravu...
@Lokice, pitam se bas zasto :D :-) :-) Ma nije problem toliko u psima koliko u gazdama koji ih histericno sklanjaju cim vide ista vece od macke :skoljka:
User avatar
jaca-maca
Posts: 919
Joined: 11/11/2010 15:58
Location: A da me vidi babo

#16 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by jaca-maca »

Ja sam prosle zime usla s psom na Bjelasnici u kafic tamo na pocetku, gdje je prva zicara. Konobar je nevoljno rekao da moze uci, ali da bude ispod stola da ne bi prestrasila djecurliju koja je okolo skakala.

Mene takodje i zanima da li postoji ijedan hotel/motel u BIH koji prima pse?!
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#17 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by manki »

Dark Emperor wrote:Ja sam mislio radi se o broju 5.
Pa rekoh da vidim koji su to "friendly" objekti u Sarajevu. Kad ono o kucnim ljubimcima. :-)
Sto ne volim kad ubacuju engleske rijeci.
Inace kad se u engleskom zargonu govori u "friendly" objektima, misli se na "gay friendly", to si mislio na 5 gay friendly objekata u Sarajevu ili? :D
vom Kalidorf
Posts: 36
Joined: 16/07/2010 19:09

#18 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by vom Kalidorf »

Friesian wrote:.. ustvari blizu "Ildzis"-a koji ne da psima ni blizu..
Svojim usima danas slusao gazdu Ildzisa kako se svojim radnicima hvali da ce nocas pobiti ulicne pse koji se vrte onim podrucjem. Zao mi je sto nisam znao o cemu se prica pa na vrijeme da ukljucim mobitel i snimim skota kao dokazni materijal. :x
Maybach
Posts: 465
Joined: 24/07/2008 15:31

#19 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by Maybach »

Od kafica,unutra,znam da se moze u Pravdu,a sa bastama stvarno ne znam sto nekome smeta zivotinja.Sigurno je po tom pitanju najbolje rjesena Svicarska,gdje sa psom mozes apsolutno svugdje 8)
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#20 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by Friesian »

ma Ildzis je fuj! od usluge do svega ostalog.. da zamoslis s kravom da udjes naravno da bi dozvolili, seljacine.. na ulazu se nalazi znak da je zabranjeno psima..
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#21 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by Cholina_Lokica »

LPMonroe wrote:Moze unutra i u Izlogu tj. Delikatesnoj radnji kod Akademije scenskih. Jel` to sigurno za Pravdu da moze unutra???
Ja nisam znala da u pravdu moze, znam da oni ljeti u basti uvijek imaju zdjele sa hranom i vodom za pse
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#22 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by pakica_ »

ja redovno ispijam kafu s nalom u valceru kod druge gimn. al to je zato sto je ona mrva, a ja u valceru non stop :D
al' zato s bastom ne mogu nigdje u zatvorenom prostoru sjediti :( (doduse, slagah, danas smo sjedili u onoj kolibi na bjelasnici, al' to je zato sto nikog nije bilo u tom dijelu, osim jedne macke koja mu je je*avala zivce i 5-6 ljudi u drugom dijelu, koji su bili istraumirani sto je moj dingospo lajao na tu macku haha konobar kralj, nije frajer A rek'o negativno zbog toga sto se zidovi tresu od glascine moje masine bastosa)
zato jedva cekam da ovo sunce progrije, da se otvore baste i da rahat mogu i njega vodat sa sobom :dance:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#23 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by pakica_ »

update nakon haj haj- zatvoreni prostori koji pustaju pasce unutra: sos (gabelina) i trasa :D
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#24 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by Cholina_Lokica »

pakica_ wrote:update nakon haj haj- zatvoreni prostori koji pustaju pasce unutra: sos (gabelina) i trasa :D
Jel' zavisi od velicine psa, nest kontam sa Carlijem me nidje ne pustaju :lol: A da znaju da me je bolje sa njim pustit nego sa malom vjesticom :lol:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#25 Re: Pet friendly ugostiteljski objekti u Sarajevu

Post by pakica_ »

Cholina_Lokica wrote:
pakica_ wrote:update nakon haj haj- zatvoreni prostori koji pustaju pasce unutra: sos (gabelina) i trasa :D
Jel' zavisi od velicine psa, nest kontam sa Carlijem me nidje ne pustaju :lol: A da znaju da me je bolje sa njim pustit nego sa malom vjesticom :lol:
kad moRe moj basta i damir (zengi) sa zvjerkom, moRe i carli :D samo se napravis kinez i udjes haha :D doduse, u sosu nas pustaju jer smo stalno tu, pa idemo u onaj k'o separe, sta li je, al' ne seru.. kad sam s bastom, daljinski narucim kafu, pa mi je donese za drugi sto', pa ja to preuzmem, al' inace, sve udure :D mada, sreca, sad ce nam baste, akoBoooogda!
Post Reply