"personolizovane" tablice auta

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#76 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by Skyfox »

location wrote:


Image

super :thumbup:
User avatar
ja_cura_
Posts: 941
Joined: 14/03/2007 10:10
Location: Sarajevo

#77 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by ja_cura_ »

i meni definitivno najjaca.... :D
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#78 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by ladyada »

Nosferatu wrote:
ko pita ne skita wrote:A, .ebote, jeste strucnjaci vi iz dijaspore, vi ste mi najsladji na ovom forumu...Pogotova jedno 50% likova koji u iskvaren maternji jezik ubacuju engleske postapalice, a sve zivo znaju ljudi. Mislim za ne povjerovat. Pola vas nije znalo naci svoje selo na zavicajnoj karti, sad nam nesto kao "county" i ovo i ono folove prosipaju. Mene je jedan "amerikanac" pitao gdje sam naucio engleski.
Ma Vi ste legende! da Vas nema, trebalo bi ponovo karadzica izmisliti.

Zna li ko slucajno tipa, koji se vjerovatno zove Velija, ali mu je sad umjetnicko ime Wella, negdje u New Yorku...Ili mozda Edhema, ali se sad zove Eddie, Atlanta, Georgia.
Samo da Vas podsjetim da je javna hala u Sarajevu starija od Americke drzavnosti i da u bosanskom, hrvatskom, srpskom jeziku postoji rijec za svaku englesku rijec...
e obozavam ovakve komentare , ali da ne pametujem samo me interesuje jedno .............znas li jos koji jezik da citas , pises i govoris osim svog maternjeg ...........onda mozemo na ovu temu polemisati ..........
User avatar
Visoki Predstavnik
Posts: 127
Joined: 29/09/2008 10:18

#80 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by Visoki Predstavnik »

Last edited by Visoki Predstavnik on 25/11/2008 16:44, edited 1 time in total.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#83 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by d2 »

Visoki Predstavnik wrote:Image
haaaaaaa morel ovo na golfa 2 diesela :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#84 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by d2 »

User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#85 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by rajvosa^ »

Visoki Predstavnik wrote:Image
haha dobra. Dobre i ostale predstavnice. :thumbup:
User avatar
Visoki Predstavnik
Posts: 127
Joined: 29/09/2008 10:18

#86 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by Visoki Predstavnik »

Cini mi se da ova NGGA PLZ ide na teget plavog Golfa IV :)
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#87 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by rajvosa^ »

Visoki Predstavnik wrote:Cini mi se da ova NGGA PLZ ide na teget plavog Golfa IV :)
Moj glas ide tvom postu :thumbup:
User avatar
Visoki Predstavnik
Posts: 127
Joined: 29/09/2008 10:18

#88 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by Visoki Predstavnik »

Image
Jedna od jachih... :lol:

Ana je pokusala da se pohvali svojim Lexusom ali... :lol:
Last edited by Visoki Predstavnik on 27/11/2008 09:06, edited 2 times in total.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#89 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by karanana »

Visoki Predstavnik wrote:Image

Jedna od jachih... :lol:
jos kad bi bila vidljiva.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#90 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by d2 »

Visoki Predstavnik wrote:Image
Jedna od jachih... :lol:

Ana je pokusala da se pohvali svojim Lexusom ali... :lol:
sjo, beton :thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#91 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by karanana »

dobra, dobra
User avatar
Panthera
Posts: 411
Joined: 02/07/2008 00:10

#92 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by Panthera »

kijameta wrote:
Nosferatu wrote:
kijameta wrote:@ Nosferatu Hvala na tekstu o tablicama,zanimljivo i poucno.Procitao sam sa zanimanjem. Dok ostala komunikacija sa forumasima,ti i nije za pohvalu,gadljiva je,ima tu i istina ali nacin i stil su ; bljaaaaak.
Sto se tice personaliziranih tablica,meni se cini skroz u redu,ko voli nek izvoli.Ali cini mi se da vrli dijasporci ne znaju da personalizirane tablice mozes imati i u Bosni.Jedini problem a i razlog sto ih nema vise,jeste cijena oko 450 maraka.
Kod nas nisu napravili biznis od tablica.Nedostatak poslovnog duha i osjecaja ili jednostavna istina da je tasko praviti biznis medzu 3 miliona(niskoplateznih ljudi) sasvim drugacije od USA,gdje je sa 300 miliona (visokoplateznih ljudi) sve izuzetno lako.
Sto bi rekli u filmu finskoga rezisera Aki Kariusmakija,Leningrad cowboys,kada finske svirace istjeraju sa svirke u stepi kao lose i oni onda kazu i odluce ; 'Hajmo mi u Ameriku svirati,tamo se svako govno moze prodati'.
Pa kad moze - sto ne dodjes? Strah te da Bosnica ne odgalopira negdje daleko, ili je tesko krenuti opet od nista, od onoliko koliko nikada u Bosni nisi kretao, jel to "to"?

Dodji momce, muda stavi na liniju, i ne trebas ni $1 dollara zaraditi i odnjeti u Sarajevo. Samo ovo meni trebas reci. Jednom sam u zivotu krenuo sa nule, u svim dimenzijama, od jezicne, do poznavanja i familije, preko finansija, do skolovanja i diploma. Jednom sam u zivotu sve anulirao, presjekao i dosao. Samo to. To je ono sto se cijeni i zbog cega ja volim dijasporca - i najgoreg - jer je jednom u zivotu krenuo s kesom nekud, i kad je dosao, usao u prazan stan koji nije njegov, raspremio imovinu od dvije kese, i legao da spava a nema se cim pokriti, i nema koga zovnuti telefonom u tom gradu, nema telefona, nema nista.

Ti to nikad nisi. I mozes samo Finske filmove gledati o tome, a o prodaji cemo tek nakon sto budes imao muda da propadnes. Jerbo - ne moze se uspjeti ako nemas muda - da ne uspijes. Jer da bi se prodao mora se nesto riskirati. Ovako - drazi je 400 grama bureka i masnim rukama uzeti Avaz - sportsku stranu - nego pokusati nesto. Jebi ga "jajane" - nije BiH nisko-platezna koliko je nizak moral, koliko je neradnika i koliko je onih koji su rodjeni za penkala i kancelarije, koliko je mekih kita, koji bi kurcili i koliko je pakasa koji ce ti zabiti noz u ledja, samo jel imaju od tog - ma nista dovoljno je satisfakcija ego-tripa, i koliko je pobornika svih propalih sistema od Turskog preko Svapskog, komunistickog pa do ovog neo-Nazi, koji samo mjenja badem ogrtace, a ishodi nekako, nepromjenjeni, dockeaces ti polako, i da ne odes u Ameriku ali da osvoje kapitalci sve, i da ono sto je u Americi bude za Bosnicu humanizam, a oni koji su tu ostali da budu Atile Bicevi Boziji koji ce tjerati druge za 1/5 onog sto je placen Amerikanac da obavljaju i budu sretni jer su zaposleni. I to je fobija od koje bolujuci - Amerika se nesto - mrzi, ali sta bi bez nje - pa Bosna ako ima 2 sretne okolnosti to je - da je u Europi, i da ima neko interesovanje Americko, zavisno od administracije ali - barem od 1994-1999 je imala podrsku, ne finansijsku u smislu - da ce Amerika slati cek na svaku adresu u BiH - ali - znamo mi vrlo dobro sta je i kako je bilo do 1994 s Bosnicom.

To ces mi reci da niko u Sarajevu nema 450 maraka da dadne za registraciju - Hor-de-Zla? Tu pricu mozes pricati nekom drugom, dok svaki treci gradjanin ima telefon mobilni koji kosta otprilike toliko i cija modna kolekcija je u cjenjena na koliko kermica, shvati samo ovo - nisu ljudi otisli iz BiH zbog para. U BiH i danas ima dovoljno love, narucito za tog koje sposoban. Otisli su ljudi da ih ne zajebavaju ukravaceni idioti koji im izigravaju vlasnike kao kerovima, i otisli su jer vise se nista nije moglo nauciit, mogao si samo postati biljka i meditirati tj. gledati kako ti odumire mozak jer se ni na sta ne aplicira sto je - normalno - a tjeraju ga da procesira sve nenormalne informacije i sve aberacije s kojima se u drustvu susreces. Zbog toga su ljudi otisli, a to gdje su otisli od Albanije do Amerike - sve, sve jedno je. Ja samo znam da i tamo gdje su otisli - nije se niko nikad bolje prodao bez ikakve sposobnosti kao u BiH. To i ti sam znas, ko je tu na vlasti i kako se bore - grcevito - sto - jer znaju da ako ih iko ikad odatle otrese - gotovo je. A sposobnosti se nema da se pocne drugdje, ili u drugoj bransi ili zemlji - dakle - ostaje grcevita borba za fotelju u kojoj se ne gledaju sredstava, za nijansu vise nego bilo sto drugdje sto se gledaju.

Meni je jasno da smeta Amerika - jer - kapitalizam je dosao na velika vrata, ja svaki put kad u BiH dodjem, uvidjam da je sve blize i blize, a mnogi se boje toga - boje se arbeita od 6 do 6, i boje se da ih plate duplo vise a da rade duplo vise. Radije bi da zabusavaju i lezi ljebe da te jedem na bezmislenoj kancelarijskoj poziciji u kojoj neke papire filam, igramo se drzave i predstavnista, ambasade u zemlji koja neka nikakve konsekvetnosti, predstavnistva koje ne moze da proda u BiH nista od kompanije koju predstavlja itd, itd. Nije sve tako - ali - mnogo je toga takvoga - i ti namecu i sputavaju i ispamecuju ljude svojom anti-Americkom pricicom. Ja ti samo mogu ovo reci. Amerika je Sarajevo prehranila, a nista ne dolazi u zivotu besplatno i sve ima svoju cijenu. Amerikanci su ti uzeli svakog 10 Bosanca, a BiH drze na oku, i od kad je tako, oni Srbi i Hrvati koji bi je kolonizirali makar su na velikom odmoru. TI i dalje budi budala i slusaj efendijice i ostale komunjare skucene filozofije jer su tvoji suvremenici ali ti ja ovo mogu reci. Kad ne bude - Amerike - supci iz Finske ce gledati kako ti familije nabijaju na kolce i buljuke, a u Bosni ce samo "govna moci da zive i govna ubijaju govna, a to je proces neutralizacije fekalije, stoga - sto bi neko dobijao zgaravicu po Finskoj, od 2 litra Vodke, koju dovrsi jerbo sutra se moze zovnuti na posao i reci da nesto nije dobar, a i ako dobije nogicu doci ce cekic od drzave, poslali donaciju oni koji rade - da mozes biti pjano koji ce na kraju - skoncati roknuvsi se, ali - ali... meni ne treba Finski film da je interpretiram Ameriku. Kao sto tebi u BiH ne trebaju Finci govoriti sta je i kako je, i koje i sta je i kakvim je. A ti i dalje - kurci se s gradom koji je oslobodila okruzenja ili Krajiska ukaljana kalosa ili glava koja je pala s panja preklanom Srebrenicanina. Neka se ti nisi prodao, s tim sto si ostao, i neka mi ne bolujes od kokosijeg sljepila, i ranog Alzheimera, jerbo, najbitnije da je tebi dobro - i da ti ljepo s ljudima koji su stoka i plesu drugoma tango na ledjima, sa svojim mini vizurama svijeta i pricom "jajane znas ti Smaju koji se zove Shawn a zivi u Idahu". Jeste, trebam sa takvima ja ljepo, umjesto da ih zatjeram u kurac krasni, nego ne rece ti meni sto ti nisi sa cetaljima kad opkolise Sarajevo - ljepo se ljudski sporazumjeo, sto je trebalo da se krvimo i ginemo ovoliko? Zato jarane, sto nekada ne mozes nista dokazati drukcije - osim silom. Stoka samo silu postuje. Nista drugo - drugo sve gazi sigurnim papkom u 30 poruci pa se onda jarani sa mnom privatnim porukama. E pa - kad je to tako - po meni nece gacati niko. Previse sam ja krvario da bih od mene neko pravio perca sudja, a sto se tice para, jebes bolan lovicu ali mozes tek da je jebe onaj koji zna kako da je zaradi, a ne fukara, koji je gladan i guze bi dao, samo da dodje do kapitala, jebi ga - taj mora prvo da nauci, da ima neko ko ima, pa da je zaradio to nekom sposobnosti i na kraju da to nije prodaja - vec se zove arbeit sveti - i vrlo je edukativan, jer ko arbeituje nema vremena za bijelosvjetske gluposti na koje se svede zivot mnogih ne samo u Bosnici, vec svugdje drugdje u svijetu - koje god na rezervnom kolosjeku - nema svojih problema, ima tudje. Kurce se ljudi sa tablicama od $15. A u BiH ih nema jer svi nemaju podjednako. Nema niko 450 maraka da na automobil koji kosta 70-80.000 maraka - stavi tablice? Ili nece da ih stavlja da jos dodatno upada nekom u oko. Ili jos uvijek to "kurcenje" nije doslo u modu. Iako - 50% kustimiziranih tabli u Americi su saljivog karaktera tj da nasmiju - onog koji je iza tog automobila. To je "kurcenje" najcesce. Nije to sto je to u BiH 450 maraka a imati 450 maraka vise - je kurcenje, jer "ja to nemam, okle to meni, a ako ja nemam sto ce to tebi, ja sam mjera svih stvari u zivotu". Aferim bola - Amerika je govna samo kupovala, narucito iz Europe - svi su govna, i svi smrde, i sve su idioti, i sve je laz, i na lazi je zemlja nastala i postala ko jeste i izmisla 90% zivota kojim danas zivis, ukljucujuci i internet i 90% komponenti koje imas u kompjuteru, i sistem korporacija i veleprodajnih centara i bezicne telefonije itd, itd iz nje ti je od cokolade do kukurza i duhana, doslo koji % zivota, koji % Europljana je utekao - u tu Ameriku i u nju se utkao, sto - pa sto su Europljani malo ratovali, malo gladovali, malo neko izigravao kralja i kraljicu i vladao, na kraju nas nece da prime - u Europu jer smo presli na stranu Turaka - i gledase tako da nas kolju - ali to nisu govna, to je elita kojoj se treba diviti. Gledaj ti Fince, poslali su ti muzike malo, dok su crijeva svirala orkestaralno u okruzenju cetnickom, "What smells like a shit, looks like a shit, Bosnian gril" - to su Holandjani iz Srebrenice napisali a neki avioni stizali iz Avijana, zaboravio si ti moj jarane, da si zivjeo koliko godina - hranio te neko - jest da je bilo oskudno, jebi ga krali ljudi, morala se armija od 200.000 ljudi hraniti nekako od humanitarne- u punoljetnosti - ko behindaritog, sta si ti uradio za uzvrat? Tesko ti sutati samo. Reci mi sta ti smeta? Sta te zulja? Sta je tebi Amerika umanjila u zivotu i uzela, de javi da ti ja posaljem to u koverti - da ne bude necu zvake, hocu kusur.
Vidim da si se sa ovim svojim cudnim dugim i nesuvislim samogovorom ,na neki nacin meni obratio,sto stvarno nije bilo potrebno,ne cijenim to nimalo.Izbjegavam komunicirati sa ljudima koji imaju psihickih problema,kao kriza identiteta.Kod tebe se vidi da nisi ni tamo,ni vamo.Ti imas potrebu da dokazujes nekome da je tvoj stav o Bosni(Bosna -ne bosnica kako ti kazes) jedino pravilan i da je tvoj izbor da zivis i radis u USA pravilan i dobar.Sto dokazuje da ti sam nisi u to siguran.Psihicki stabilna osoba,nema potrebu dokazivanja svojih stvavova i ubjedzivanja ostalih u ispravnost svojih postupaka.Psihicki stabilne osobe,zive svoj zivot,tragajuci za srecom. A sreca nisu pare,ni personalizirane tablice.Sreca je imati lijep zivot sa svojom porodicom,roditeljima na kucnom pragu,zenom pored sebe i sa djecom koja te vole a ti uzivas gledajuci kako odrastaju i sa mirom u dusi cekas da tvoje vrijeme na ovom svijetu prodze a tvoj duh ostane zivjeti u tvojem potomstvu i ostalim ljudima kojima je ostalo sjecanje puno ljubavi na tebe i tvoj zivot.
Nisam opterecen mjestom zivljenja,USA,Njemacka,Turska,Bosna,Eritreja to je sve isto. Meni je u Bosni dobro,tu sam sretan i zadovoljan i ne vidim razloga ici ni u Hrvatsku a kamoli u USA. A ako bi nekad zivot potjerao da budem izbjeglica,naravno da bih pokusao zivjeti negdje u Evropi,mozda i u Finskoj u svakom slucaju USA bi mi bila zadnja opcija.
Prema USA ja imam pozitivan stav,oni su meni dragi,kao i Azerbejdzan, Turska,Italija uostalom.Strana zemlja,koja ima dobrih strana,gdje se osjecam ugodno i koja je prijateljska prema mojoj zemlji ali nemam nikakvu potrebu da se zaklinjem i kunem u nju,niti da neselektivno branim svaku stvar koja od tamo dolazi,niti da zatvaram oci pred njenim losim stranama.
Malo o tablicama,personalizirane tablice u BiH nisu furka,raja bi davala 450 maraka,naravno,kada bi one predstavljale neki statusni simbol ili dobru zajebanciju,kao u USA.Medzutim takve u BiH predstavljaju samo more potencijalnih problema za njihovog vlasnika.Licno ih ne bi nikad stavio iz razloga sto su skupe,pare potrosene na taj nacin smatram bacenim,potracenim a drugi vazniji razlog je sto su tablice koje mi u BiH imamo idealne za nase uslove i ne bih mjenjao nizasta, ni kad bi meni neko placao za to .Daju nam mogucnost bezbriznog kretanja po Bosni,Balkanu i Evropi. Tablicu 'Horde zla' bi u Sarajevu,mnogo ko stavio ali njena cijena nije ono sto bi platio za same tablice,nego je cijena ogranicavanje kretanja autom sa tim tablicama na podrucje od Vratnika od Marin Dvora. Vidim ja da ste davno otisli iz Bosne i da je jedina veza sa maticom domovinom ostala ; dokazivanje onim anamo supcima,da se u pravu sto se otislo.
BTW nikad americki filmovi nece prismrditi finskim filmovima,ni blizu.Preporucujem ti film Rambo 6 od Akija Karousmakija.
tablice su banalan primjer koliko ova zemlja, mislim na Bosnu, zaudara na ustajalost...nemoj promjena, valja se potrudit oznojit ili pomac s mjesta...bas Bosna...Hajde sto se tablica tice u zadnje vrijeme primjecujem tablice sa saljivim sadrzajem koje se stavljaju onako ispod zadnjeg/prednjeg vjetrobrana i pravo su simpa, nesto slicno onima sto kamiondzije stavljaju na sofersajbu...al to je bilo i u Titinom vaktu bar kod kamiondzija....
Ustvari jedini razlog sto sam se javio je da kazem da se u potpunosti slazem sa analizama i zakljucima Nosferatu-a i da je notorna cinjenica da Bosna zaudara na ustajalost da sluzi kao privjesak necijoj politici i sve vise poprima karakteristike zemalja treceg svijeta u svakom pogledu...i da svaki komentar Nosferatu-a stoji...u ostalom u prilog tome evo i jedan clanak tj. intervju sa Alexandrom Hemonom koji na jednoj drugoj razini secira stanje u Bosni..http://www.sarajevo-x.com/clanak/081127050 .
kako mozete uopste kritikovati dijasporu i medjunarodnu zajednicu kad gotovo cijela ekonomija pa i one kafe i cigarete koje svakodnevno ispijaju i puse nasi "sretnici", ovise od pomoci medjunarodne zajednice i novca koje salju dijasporci svojima ...BOSNA GOTOVO NEMA PROIZVODNJE.. nesto malo mnufakture i zanatstva, ko za osmanskog vakta.....a o kvalitetu zivota otvorite bilo koju temu na ovom forumu i slusajte tuzne pjesme o 'kerusi i sedam kucica" .I samo imbecil smjesten u fotelju kakvog drustvenog parazita tj. ministarstva ili kojeg drugog organa uprave, ili pak kakve strane Banke il medjunarodne organizacije, moze reci da je zivot ovdje kvalitetan ili reci NOSFERATU da je psihicki bolestan jer covjek radi ko konj ulaze u sebe i buducnost odrice se i NEZALI SE i nema BABA i STRICEVA....uz pozdrave iz sarajeva. :wink:
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#93 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by karanana »

Panthera wrote: tablice su banalan primjer koliko ova zemlja, mislim na Bosnu, zaudara na ustajalost...nemoj promjena, valja se potrudit oznojit ili pomac s mjesta...bas Bosna...Hajde sto se tablica tice u zadnje vrijeme primjecujem tablice sa saljivim sadrzajem koje se stavljaju onako ispod zadnjeg/prednjeg vjetrobrana i pravo su simpa, nesto slicno onima sto kamiondzije stavljaju na sofersajbu...al to je bilo i u Titinom vaktu bar kod kamiondzija....
Ustvari jedini razlog sto sam se javio je da kazem da se u potpunosti slazem sa analizama i zakljucima Nosferatu-a i da je notorna cinjenica da Bosna zaudara na ustajalost da sluzi kao privjesak necijoj politici i sve vise poprima karakteristike zemalja treceg svijeta u svakom pogledu...i da svaki komentar Nosferatu-a stoji...u ostalom u prilog tome evo i jedan clanak tj. intervju sa Alexandrom Hemonom koji na jednoj drugoj razini secira stanje u Bosni..http://www.sarajevo-x.com/clanak/081127050 .
kako mozete uopste kritikovati dijasporu i medjunarodnu zajednicu kad gotovo cijela ekonomija pa i one kafe i cigarete koje svakodnevno ispijaju i puse nasi "sretnici", ovise od pomoci medjunarodne zajednice i novca koje salju dijasporci svojima ...BOSNA GOTOVO NEMA PROIZVODNJE.. nesto malo mnufakture i zanatstva, ko za osmanskog vakta.....a o kvalitetu zivota otvorite bilo koju temu na ovom forumu i slusajte tuzne pjesme o 'kerusi i sedam kucica" .I samo imbecil smjesten u fotelju kakvog drustvenog parazita tj. ministarstva ili kojeg drugog organa uprave, ili pak kakve strane Banke il medjunarodne organizacije, moze reci da je zivot ovdje kvalitetan ili reci NOSFERATU da je psihicki bolestan jer covjek radi ko konj ulaze u sebe i buducnost odrice se i NEZALI SE i nema BABA i STRICEVA....uz pozdrave iz sarajeva. :wink:
da ne ulazim u analize drugih ljudi i da se vratim na topic, deder ti nama reci sta konkretno mislis o bh tablicama i u kojem smislu ti one zaudaraju kao bosna? sta ti tacno ne valja kod njih i sta bi ti napravio sa tim tablama. ja licno mislim da su tablice, ma koliko banalan i malen primjer bile, jedna od najuspjesnijih stvari koje su stranci uveli i sa njima konkretno i u stvarnosti proveli jedan dio dejtonskog sporazuma a to je anex o slobodi kretanja.

i reci mi, po cemu se koncepcija tablice u bosni razlikuje od koncepcije tablica u americi ili recimo kanadi? kad kazem koncepcija, ne mislim na ljepotu i sarenilo neko na koncepciju nelogicnih brojeva i slova koji sastavljaju tvoju tablicu.
User avatar
Panthera
Posts: 411
Joined: 02/07/2008 00:10

#94 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by Panthera »

karanana wrote:
Panthera wrote: tablice su banalan primjer koliko ova zemlja, mislim na Bosnu, zaudara na ustajalost...nemoj promjena, valja se potrudit oznojit ili pomac s mjesta...bas Bosna...Hajde sto se tablica tice u zadnje vrijeme primjecujem tablice sa saljivim sadrzajem koje se stavljaju onako ispod zadnjeg/prednjeg vjetrobrana i pravo su simpa, nesto slicno onima sto kamiondzije stavljaju na sofersajbu...al to je bilo i u Titinom vaktu bar kod kamiondzija....
Ustvari jedini razlog sto sam se javio je da kazem da se u potpunosti slazem sa analizama i zakljucima Nosferatu-a i da je notorna cinjenica da Bosna zaudara na ustajalost da sluzi kao privjesak necijoj politici i sve vise poprima karakteristike zemalja treceg svijeta u svakom pogledu...i da svaki komentar Nosferatu-a stoji...u ostalom u prilog tome evo i jedan clanak tj. intervju sa Alexandrom Hemonom koji na jednoj drugoj razini secira stanje u Bosni..http://www.sarajevo-x.com/clanak/081127050 .
kako mozete uopste kritikovati dijasporu i medjunarodnu zajednicu kad gotovo cijela ekonomija pa i one kafe i cigarete koje svakodnevno ispijaju i puse nasi "sretnici", ovise od pomoci medjunarodne zajednice i novca koje salju dijasporci svojima ...BOSNA GOTOVO NEMA PROIZVODNJE.. nesto malo mnufakture i zanatstva, ko za osmanskog vakta.....a o kvalitetu zivota otvorite bilo koju temu na ovom forumu i slusajte tuzne pjesme o 'kerusi i sedam kucica" .I samo imbecil smjesten u fotelju kakvog drustvenog parazita tj. ministarstva ili kojeg drugog organa uprave, ili pak kakve strane Banke il medjunarodne organizacije, moze reci da je zivot ovdje kvalitetan ili reci NOSFERATU da je psihicki bolestan jer covjek radi ko konj ulaze u sebe i buducnost odrice se i NEZALI SE i nema BABA i STRICEVA....uz pozdrave iz sarajeva. :wink:
da ne ulazim u analize drugih ljudi i da se vratim na topic, deder ti nama reci sta konkretno mislis o bh tablicama i u kojem smislu ti one zaudaraju kao bosna? sta ti tacno ne valja kod njih i sta bi ti napravio sa tim tablama. ja licno mislim da su tablice, ma koliko banalan i malen primjer bile, jedna od najuspjesnijih stvari koje su stranci uveli i sa njima konkretno i u stvarnosti proveli kroz zakon o slobodi kretanja.
@karanan svidjaju mi se tvoji komentari opcenito, i volio bi da ti onako iscrpno odgovorim na ova pitanja, al mi je to gubitak vremena i ponavljanje svega vec recenog na ovom forumu..ipak, s obzirom da mislim da to zasluzujes kratko cu se osvrnuti....bh tablice kakve jesu su nazalost trenutno jedino prihvatljivo rjesenje....al samo po jednom kriteriju - kriteriju sigurnosti....i slazem se da je to jedan od najvecih uspjeha u reformama na poboljsanju sigurnosti...ipak nije li to ujedno i jako tuzno..uspjeh nam je da nam neko nerazbije auto zato sto na tablicama pise SA ili TZ ili MO ili BL...smrdi po tome sto se tako malo gotovo nista ne mjenja vec 13 godina i te tablice su argument koji ide u prilog tezi....sjecam se ko dijete da sam ucio napamet razlicite predznake na tablicama auta ex YU pa je to pored sto je bilo zanimljivo bilo i poucno...nije li lijepo u jednom gradu vidjeti tablice sa predznacima desetina drugih gradova iz bih i drugih zemalja...e sada je i ovo off topic jer govorimo o personalizovanim tablicama, koje su stvar ukusa, i meni se svidjaju..mislim da je svakom iznudi osmjeh il kakvu slicnu reakciju kada vidi kakvu novotariju i smjesnu poruku na tablicama...no o tome je vec receno u prethodnim postovima....pozz
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#95 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by karanana »

poz i tebi i hvala. ma i ja bih najvise volio da imamo one ratne tablice sa ljiljanima i imenima gradova, ali tako je kako je. i sad i ja ponavljam vec receno na temi, ali i zemlje koje nisu imale ovakav rat i koje nisu ovako podjeljene imaju ovakve nelogicne tablice, tako da se nije cuditi sto su ovakve i kod nas. pa i prije rata je bilo razbijanja auta jer su tablice iz drugog grada ili druge republike. ja mislim da je jugoslavija i ostala, table bi se promjenile u nesto ovako. Poznat je primjer kad su grobari u split donosili beogradske tablice i sarafili ih na splitska auta, pa je onda torcida "svoje" automobile gurala u more. I dan danas se u hrvatskoj razbijaju auta zbog tablica iako su svi oni hrvati i iako su izasli kao pobjednici u ratu. nekad se razbija iz sportsko-rivalskih razloga a nekad bogami i zbog onih politickih i netrpeljivosti splita i zagreba recimo.
tako bi ti to bilo i sa gradovima koji su hajmo reci vecinom bosnjacki. mislis da bi moje SA 234-567 auto bilo sigurno u Zenici? Ili obratno?

sad bas odosmo od teme personalizovanih tabli.
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#96 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by rajvosa^ »

Vidis, ja nikad i pored toga sto zivim u SAD nisam pridavao ni sekundu paznje tim personalizovanim tablicama. Sto te jebene tablice nekog tangiraju nikako ne kontam. SAD imaju opciju personalizovanih tablica (fala Bogu), BiH nema (zna se zasto). Zar je to tolika muka, problem, para oci ili sta ti ja znam nekog jebe u zdrav mozak da ne moze spavat? Jebo te ljudi se ubise kojekakvim problemima kako prezivjeti a nekog bode u oci to sto se Ana zajebala pa "slavi" analsex. (dobra ova :D ) Jebo to. Ima ljudi kreativnih, a isto tako i malo paglu. Ako nista daju nam nesto da se na autoputu dobro nasmijemo. :-D
User avatar
mofo33
Posts: 1000
Joined: 07/04/2008 21:30
Location: pogresna drzava

#97 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by mofo33 »

rajvosa^ wrote:Vidis, ja nikad i pored toga sto zivim u SAD nisam pridavao ni sekundu paznje tim personalizovanim tablicama. Sto te jebene tablice nekog tangiraju nikako ne kontam. SAD imaju opciju personalizovanih tablica (fala Bogu), BiH nema (zna se zasto). Zar je to tolika muka, problem, para oci ili sta ti ja znam nekog jebe u zdrav mozak da ne moze spavat? Jebo te ljudi se ubise kojekakvim problemima kako prezivjeti a nekog bode u oci to sto se Ana zajebala pa "slavi" analsex. (dobra ova :D ) Jebo to. Ima ljudi kreativnih, a isto tako i malo paglu. Ako nista daju nam nesto da se na autoputu dobro nasmijemo. :-D
ako ti ne pridajes paznju nekim stvarima, dozvoli lijepo (hvala unaprijed) nekim pimglu,
da se cude i komentarisu na tebi licno suplje teme.
posto zivis u usa, vakat se je naviknut' na demokraciju i slobodu misljenja,ha? :razz:
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#98 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by cico x »

zna i svabo sta valja !!

Image
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#99 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by Cholina_Lokica »

Visoki Predstavnik wrote:Image
ocu i jaaaa ovuuuuu
User avatar
ko pita ne skita
Posts: 56
Joined: 15/10/2008 13:45

#100 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by ko pita ne skita »

Panthera,

Malo si dezinformisan, a cini mi se i nezadovoljan.
Da ti kazem nesto, ako pogledas postove pojedinaca iz postova ces vidjeti ko je odakle, ko "radi k'o konj" a ko je "nehljeb". Ako Nosferatu radi k'o konj u Americi, vjeruj da bi radio i u Bosni, to ti je dio karaktera i odgoja (osim sto je Nosferatu uz to i aroganatan i malo sere...). Dakle, kome je Allah dao da je vrijedan i da se bori za zivot on ce to raditi bilo gdje. Upravo zbog toga, su te "manufakture" (barem neke koje ja poznajem) nastale kao rezultat necijeg rad i odricanja, pa kad mala manufaktura danas zaposljava 5 ljudi, to znaci da jedan vrijedan covjek uspijeva da prehrani 5 porodica, i svoju sestu. E mozda je nesreca Bosne sto ima vise filozofa (poput tebe) a manje vrijednih ljudi. Kad svako promijeni sebe, promijenice i drzavu. Kao sto sam rekao u prethodnim postovima, ko ne uspije u Americi ili nekoj drugoj ekonomski jakoj i uredjenoj drzavi, ima problem...ali kad uspije u Bosni, u kojoj nema ni cestite razvojne banke, podrska domacoj proizvodnji ravna nuli...e to je nesto. Naprimjer, moj drug poceo prije 10 godina u podrumu zgrade na Alipasinom, danas ima firmu koj proizvodi 1 000 000 Eura godisnje, zaposljava 25 ljudi, itd.
Dakle, lijepo je sto ti podrzavas Nosferatua, ali podrzi sebe prijatelju, uradi nesto, pa ces biti zadovoljan...

Usput, koliko vidim na Aninim tablicama pise ANASLEX!
Post Reply