"personolizovane" tablice auta

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
mofo33
Posts: 1000
Joined: 07/04/2008 21:30
Location: pogresna drzava

#1 "personolizovane" tablice auta

Post by mofo33 »

evo se vratih kuci poslije (prve) posjete USA
i zapanjile me tablice na autima :-)
jasno mi je da tamo neki raper naruci tablice stila "king"(ko zna cega?)
nego sam malo zbunjena zasto nas narod mora ragistracijskim tablicama precizovati kako mu se zove dijete ili ime
grada,sela odakle dolazi ili ...ili...ili...
cemu vam to "intimisanje" tablica po autima?
Last edited by mofo33 on 11/11/2008 00:15, edited 1 time in total.
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#2 Re: "personolisovane" tablice auta

Post by melb26sa »

mofo33 wrote:evo se vratih kuci poslije (prve) posjete USA
i zapanjile me tablice na autima :-)
jasno mi je da tamo neki raper naruci tablice stila "king"(ko zna cega?)
nego sam malo zbunjena zasto nas narod mora ragistracijskim tablicama precizovati kako mu se zove dijete ili ime
grada,sela odakle dolazi ili ...ili...ili...
cemu vam to "intimisanje" tablica po autima?
A hoce da se pokazu i imaju mogucnost da to urade (mislim da se dodatno placa pa ko voli nek izvoli). Njihov izbor sto tako izlazu sebe a i svoju porodicu opasnosti.
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#3 Re: "personolisovane" tablice auta

Post by shadow »

PolaHko moja ti, nisu se jos emancipovali, tek su ovdje desetak godina :D, ide malo sporije jbg:-D
Nego, kad naletis na auto s tablicama suljo1 ili mejra2 presaltaj u manju i opali po gasu koliko god mozes :-D
Ja sam kad sam tek dosao u USA ganjao frajera u bijelom pontiacu jer mu je na tablici pisalo "pitari". Pravo nas je malo tada bilo ovdje, svaki novi je dobrodosao, jos pitar, brat po boji. Ja za njim, ufuramo na nekakav parking, izadjem iz auta da vidim ko je, kad frajer zabar. Preziva se Pitari i to stavio na tablicu. Sjeba me hebo mu Sicilija mater :x :D
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#4 Re: "personolisovane" tablice auta

Post by karanana »

sta fali?
ja mislim da je "personalisovanje" :lol: tablica auta veoma cool.

Image
malizeleni
Posts: 1198
Joined: 23/04/2007 11:55
Location: U nas u Sveckoj

#5 Re: "personolisovane" tablice auta

Post by malizeleni »

U Sveskoj to zadovoljstvo kosta oko 600 eura. Vidio sam fakat svasta, od Kozarca, Armina do nekih zaseoka po BIH. Jedina kul registracija je bila BLuSrcu.
location
Posts: 451
Joined: 24/04/2007 08:07

#6 Re: "personolisovane" tablice auta

Post by location »

Ja sam kontao da stavim Tito, ali onda bi svako mislio da sam negdje iz Juzne Amerike. Pa sam kontao kako da Marshall Tito kombinujem u tablicu. Ali sam na kraju odlucio da mi to nije potrebno. Sada razmisljam o Obama=Tito, ali iskreno to mi ne treba i ne vidim razloga zasto ljudi to stavljaju. Jedino dobro sto sam vidio od Amerikanac je WTC 911, to je cool za mene.
User avatar
medaaa
Posts: 2556
Joined: 21/04/2008 13:50

#7 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by medaaa »

Image
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#8 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by Skyfox »

ovdje bi ti to odmah skinuli....
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#9 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by Nosferatu »

Doci iz Amerike i otvoriti temu o tablicama?

Da tebi nije malo bilo dosadno, ili nemas sta drugo reci o Americi, nema drugih impresija, samo - tablice.

Nego kao i u svemu u zivotu, ko zna zna, ko ne zna, njemu dva. U Americi pravljenje tablica je biznis. Tablice prave zatvorenici u zatvorima. Imas tablice obicne, pa onda ukrasne i slicne. Bez uopste da pise ista drukcije, sama podloga na tablicama ako se promjeni - mogu kostati vise. Svaka drzava ima jedno bojne i najobicnije do nekih jako ljepih tablica koje sam vidjeo od drzava Nevade, Wyoming, New Mexico i slicno, dosta boja i egzoticno izgledaju. Druge tablice koje imas su tablice od odredjenog univerziteta. Tj. drzavnih univerziteta. Svaka drzava ima 3-4 velika univerziteta i ljudi dok pohadjaju ih ili nakon - ako su jos uvijek pod dojmom i veliki fanovi, onda imaju te tablice na automobilima, s tim da pise drzava, oznaka/maskota univerziteta. Ni te ne moraju biti personalizirane iako su custom-made. Dakle - moze biti obicni broj i slova. Onda dodju te tablice - o kojima pricas i ja jos nijednog Bosanca nisam vidjeo u Americi - da ima personaliziranu tablicu. Ne znam ih sve, ali pricati kako se mi to prepoznajemo jedni druge po tablicama je glupost. I ako je bilo toga ispocetka, nakon ovolikih godina i mjenjanja tablica i svega, slabo ko ima vremena da se tim bavi, ja ni ne znam registraciju na svom automobilu na pamet, kamoli jos da je customiziram.

Ali evo momka koji je to uradio, i nije ispalo lose, a njemu je za dusu. Za one koji ne znaju - predstavlja BHFanaticos-e tablica.

Image

Ima li jos sta u toj Americi? Kad ce u Francuskoj Garonja postati predsjednik? De ti meni o tim tablicama mnozenja, djeljanja, sabiranja i oduzimanja, a tablice manje vise. U Americi jedino sto je mene iznenadilo je da ne moras prednje tablice da imas, tj. zavisi od drzave do drzave. U nekoj drzavi ti posalju dvije u nekoj jednu tablicu. Ta jedna ide pozada. Naprijed - nema ni potrebe. Sve kamere ako i slikaju slikaju s ledja, nema nista naprijed. A policija nikad nije na ulici s lizalom, to ovdje ne pali. Zbog toga ono sto smo nekad radili u Americi je one BH tablice sa ljiljanima - znali su ljudi staviti naprijed, a pozada normalna tablica. Nekoliko ih je i bilo upozoreno zbog toga, ali i to je - s vremenom se oceifilo i pod zubom vremena zavrsilo u kojekakvim kontenjerima tako da ni toga nema vise. A mozda i od kako je na eBay tablica s ljiljanima jedno $60-100, narucito one sa predznakom Sa... Imam jedne, jos uvijek u garazi, ali nisam nikad ni pomislio da ih vjesam, vise onako u spomen jednog vremena. Ti vjerovatno ni ne znas o cemu govorim, pa eto, skontaj da izmedju petokrake na tablici i ovih danasnjih na kojima se nista ne zna, bile stu tablice kantonalne haman s ljiljanima, i te su bile na cijeni, a najcjenjenije tablice su sa vojnih vozila ABiH. To je istinski i pravi unikat. Americke tablice? Nista mi ne znace, samo boga molim kad automobil izrentam da nije iz Arizone/Kalifornije itd, tj. da nije previse upadljivo i previse daleko, ostalo - vise ni ne primjecujem.
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#10 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by Nosferatu »

Image

Evo za primjer ove tablice da uzmemo.

Imas drzavu gore, i county dole.

Tablice sadrze i neke simbole kao npr. pticu ili drvo ili sta ti ja znam - od te drzave (svaka drzava ima svoju zivotinju, biljku itd) i takodje neku krilaticu, npr. za Ohio je The birthplace of aviation (braca Wright su iz Ohia). Minesota - The land of 10.000 lakes. Ilinois - Lincoln Country. Michigan - Great Lakes. Itd. Svake godine promjenis ovaj sticker. Po njemu policija zna da li si obnovio registraciju ili ne. Jedne je godine npr. crveni, druge zeleni, pa plavi, pa orange i slicno. Registraciju produzavas uvijek na svoj rodjendan. Ako promjenis automobil skines registarske table i stavis ih opet na drugi, i odes i promjenis samo podatke koji idu uz tablicu. Periodicno svako nekoliko godina, promjene se sve tablice. S to malo troskova koliko kosta customeziranje, zatvorenici imaju dnevnicu ili satnicu, koja je npr. $1. Na kraju dana ima dovoljno da ode i kupi sebi paket gaca, majica, nesto dodatno za pojesti i slicno. Plus sto drzava na taj nacin suplementira income da bi odrzala zatvorsku populaciju jer svi zatvori su sponzorirani od strane drzave, osim federalnih. Federalni zatvori su jako dobar biznis za komunu, tj. njih guraju u najgore krajeve gdje nema ekonomije jer ima jako mnogo poslova a i dobro su placeni, imaju federalne beneficije. Imas vise nivoa tih zatvora dakle - od county preko correctional facility/jail, do federalnih zatvora gdje se izdrzavaju duge kazne, i gdje su svi koji su osudjeni na smrt i slicno. Dakle to su zatvori s visokom sigurnosti. U federalnim zatvorima se nista ne pravi ali u drzavnim eto, prave se tablice, po tome su poznati.
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#11 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by Nosferatu »

http://www.worldlicenseplates.com/world/NA_USAX.html

Na ovoj gore stranici imas sve tablice i slike istih po godinama i po drzavama... ako te sta interesuje

Evo neke koje mi se svidjaju da ostavim ovdje.

Wyoming.

Image

Ovo su jedine licence plates pored kojih se zastane.
Image

Zasto se zastane? Pa doci s automobilom s Aljaske na lower 48 je stvarno, put kojim se predje 3500 km u samo jednom smjeru.

Evo mjesane tablice neke su od University of Nebraska (Huskers - od Corn-huskers)...

Image

Kreativnije tablice
Image

Image

Takodje automobili koji su "old-timers" ili "classic cars" - imaju posebne tablice. Na kojima pise "Collectors Car Licence Plates". Te tablice su ja mislim i najskuplje od svih sto se tice automobile. I imaju takodje tablice koje odgovaraju vremenu iz kojeg je automobil, npr.

Image

Sad znas sve o tablicama...

Welcome to USA, the land that liberated French a-holes.
User avatar
ko pita ne skita
Posts: 56
Joined: 15/10/2008 13:45

#12 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by ko pita ne skita »

A, .ebote, jeste strucnjaci vi iz dijaspore, vi ste mi najsladji na ovom forumu...Pogotova jedno 50% likova koji u iskvaren maternji jezik ubacuju engleske postapalice, a sve zivo znaju ljudi. Mislim za ne povjerovat. Pola vas nije znalo naci svoje selo na zavicajnoj karti, sad nam nesto kao "county" i ovo i ono folove prosipaju. Mene je jedan "amerikanac" pitao gdje sam naucio engleski.
Ma Vi ste legende! da Vas nema, trebalo bi ponovo karadzica izmisliti.

Zna li ko slucajno tipa, koji se vjerovatno zove Velija, ali mu je sad umjetnicko ime Wella, negdje u New Yorku...Ili mozda Edhema, ali se sad zove Eddie, Atlanta, Georgia.
Samo da Vas podsjetim da je javna hala u Sarajevu starija od Americke drzavnosti i da u bosanskom, hrvatskom, srpskom jeziku postoji rijec za svaku englesku rijec...
User avatar
mayab
Posts: 27017
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#13 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by mayab »

mofo33 wrote:evo se vratih kuci poslije (prve) posjete USA
i zapanjile me tablice na autima :-)
jasno mi je da tamo neki raper naruci tablice stila "king"(ko zna cega?)
nego sam malo zbunjena zasto nas narod mora ragistracijskim tablicama precizovati kako mu se zove dijete ili ime
grada,sela odakle dolazi ili ...ili...ili...
cemu vam to "intimisanje" tablica po autima?
Gdje si ti to do sada zivio, pa personalizovane tablice si mogao odavno vidjeti u Austriji, pa onda i Sloveniji, a nesto manje i po Hrvatskoj, nisi morao do Amerike!
location
Posts: 451
Joined: 24/04/2007 08:07

#14 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by location »

Nosferatu, je li ti imas neki fetish oko tablica ili radis u odjeljenju za registraciju kola??
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#15 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by Citizen-X »

Kurcenje - da prostis.

"Personalizovati" = Kurciti

Pun mi je vise kurac slusanja kako jedan broj ljudi iz "dijaspore" pametuje frustrirano o zivotu domicilnom bh pucanstvu u istoj onoj mjeri u kojoj mi je pun kurac slusat domicilno bh stanovnistvo foruma kako svoje frustracije izdrkava na forumu neselektivno prema "dijaspori".

Nisam morao da otvorim ovaj podforum, a znao sam da ce pizdarija nic' za sekund.
malizeleni
Posts: 1198
Joined: 23/04/2007 11:55
Location: U nas u Sveckoj

#16 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by malizeleni »

ko pita ne skita wrote:A, .ebote, jeste strucnjaci vi iz dijaspore, vi ste mi najsladji na ovom forumu...Pogotova jedno 50% likova koji u iskvaren maternji jezik ubacuju engleske postapalice, a sve zivo znaju ljudi. Mislim za ne povjerovat. Pola vas nije znalo naci svoje selo na zavicajnoj karti, sad nam nesto kao "county" i ovo i ono folove prosipaju. Mene je jedan "amerikanac" pitao gdje sam naucio engleski.
Ma Vi ste legende! da Vas nema, trebalo bi ponovo karadzica izmisliti.

Zna li ko slucajno tipa, koji se vjerovatno zove Velija, ali mu je sad umjetnicko ime Wella, negdje u New Yorku...Ili mozda Edhema, ali se sad zove Eddie, Atlanta, Georgia.
Samo da Vas podsjetim da je javna hala u Sarajevu starija od Americke drzavnosti i da u bosanskom, hrvatskom, srpskom jeziku postoji rijec za svaku englesku rijec...
Da se sam forum ne zove Dijaspora, da se sama tema ne odnosi na registarske tablice, vjerovatno bih se slozio s tobom. Ovako, na starom, dobrom, bogatom, socnom bosanskom jeziku : .... u skokovima.
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#17 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by Nosferatu »

location wrote:Nosferatu, je li ti imas neki fetish oko tablica ili radis u odjeljenju za registraciju kola??
Jok, ja radim ko kondukter u Ny metroima, i nakon 10 godina nemam automobila jer ga nemam gdje parkirati osim da nije 4 km od stana, a to bi znacilo da bih do sada bio 12 puta mrtav, jer bi me neko kebnuo na odlasku i povratku ili u svadji oko toga ko moze da parkira gdje kad i kako a i kad ga parkiram ne mogu nikud sa njim mrdnuti od saobracajnih guzvi koje pocinju oko 4:15 ujutro, plus sto se svugdje placa parking plus sto je gorivo skupo, pa tako - zivim bez automobila u Americi, u stanu velicine ormara prosjecnog, radni dan mi je u cubicle, gdje nesto skrabuckam na kompjuteru s browswerom uvijek otvorenim na sa-x, i to nazivam American dreamom medju 10+ miliona ljudi koji ni registruju moju egzistenciju...

Nego imas li ti fetish oko zivljenja u dzungli, stanovanja u ormaru i vozanja po metroima i busevima, taksijim i slicnim drugim dok te kolju za zadnji dollar i gangsteri na ulici i oni kojima placas rente ili ne daj boze da si stan kupio od pola miliona dollara (ne daj boze jer negdje drugdje za tu lovicu solidnu kucu dvo-trokatnicu bez komsija, liftova, gang'e i slicno). I ako nemas, ni ne cudi me sto je za tebe registarska tablice vise stran pojam, jednostavno, sve ima svoju cijenu...

Pozdrav u cubicle, iz drzave koje ima manje stanovnika nego NYC, gdje ljudi imaju vise autombila, kuca, i vremena jerbo ne drndaju se po 2-3h svaki dan samo na posao, pa kad to dodas sve, mozes i nesto da naucis, jerbo znati par stvari o tablicama nije fetish sine, to je samo, nesto sto se nauci dok cekas na semaforu zeleno a ispred tebe drugo auto, ili kad odes u onaj Secretary of State u kojem ti nisi bio odkako si Social Security izvadio ili mozda izvadio vozacku samo da imas ID, jerbo ti drukcije ni ne treba, jer pretpostavljam da nemas automobila a i ako imas, tu gdje si, nije pamet nikakva ga imati, tj. tu gdje jesi, samo budzovani imaju automobile, jerbo mogu ih priustiti, ne da ga kupe vec da ga parkiraju, ne moraju letiti na posao, i doci tacno u toliko i toliko i slicno.
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#18 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by Karabaja »

Image

Image

Image

Image
location
Posts: 451
Joined: 24/04/2007 08:07

#19 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by location »

Nosferatu wrote:
location wrote:Nosferatu, je li ti imas neki fetish oko tablica ili radis u odjeljenju za registraciju kola??
Jok, ja radim ko kondukter u Ny metroima, i nakon 10 godina nemam automobila jer ga nemam gdje parkirati osim da nije 4 km od stana, a to bi znacilo da bih do sada bio 12 puta mrtav, jer bi me neko kebnuo na odlasku i povratku ili u svadji oko toga ko moze da parkira gdje kad i kako a i kad ga parkiram ne mogu nikud sa njim mrdnuti od saobracajnih guzvi koje pocinju oko 4:15 ujutro, plus sto se svugdje placa parking plus sto je gorivo skupo, pa tako - zivim bez automobila u Americi, u stanu velicine ormara prosjecnog, radni dan mi je u cubicle, gdje nesto skrabuckam na kompjuteru s browswerom uvijek otvorenim na sa-x, i to nazivam American dreamom medju 10+ miliona ljudi koji ni registruju moju egzistenciju...

Nego imas li ti fetish oko zivljenja u dzungli, stanovanja u ormaru i vozanja po metroima i busevima, taksijim i slicnim drugim dok te kolju za zadnji dollar i gangsteri na ulici i oni kojima placas rente ili ne daj boze da si stan kupio od pola miliona dollara (ne daj boze jer negdje drugdje za tu lovicu solidnu kucu dvo-trokatnicu bez komsija, liftova, gang'e i slicno). I ako nemas, ni ne cudi me sto je za tebe registarska tablice vise stran pojam, jednostavno, sve ima svoju cijenu...

Pozdrav u cubicle, iz drzave koje ima manje stanovnika nego NYC, gdje ljudi imaju vise autombila, kuca, i vremena jerbo ne drndaju se po 2-3h svaki dan samo na posao, pa kad to dodas sve, mozes i nesto da naucis, jerbo znati par stvari o tablicama nije fetish sine, to je samo, nesto sto se nauci dok cekas na semaforu zeleno a ispred tebe drugo auto, ili kad odes u onaj Secretary of State u kojem ti nisi bio odkako si Social Security izvadio ili mozda izvadio vozacku samo da imas ID, jerbo ti drukcije ni ne treba, jer pretpostavljam da nemas automobila a i ako imas, tu gdje si, nije pamet nikakva ga imati, tj. tu gdje jesi, samo budzovani imaju automobile, jerbo mogu ih priustiti, ne da ga kupe vec da ga parkiraju, ne moraju letiti na posao, i doci tacno u toliko i toliko i slicno.
OK...sta god uradis, dont go postal.
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#20 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by rajvosa^ »

malizeleni wrote:
ko pita ne skita wrote:A, .ebote, jeste strucnjaci vi iz dijaspore, vi ste mi najsladji na ovom forumu...Pogotova jedno 50% likova koji u iskvaren maternji jezik ubacuju engleske postapalice, a sve zivo znaju ljudi. Mislim za ne povjerovat. Pola vas nije znalo naci svoje selo na zavicajnoj karti, sad nam nesto kao "county" i ovo i ono folove prosipaju. Mene je jedan "amerikanac" pitao gdje sam naucio engleski.
Ma Vi ste legende! da Vas nema, trebalo bi ponovo karadzica izmisliti.

Zna li ko slucajno tipa, koji se vjerovatno zove Velija, ali mu je sad umjetnicko ime Wella, negdje u New Yorku...Ili mozda Edhema, ali se sad zove Eddie, Atlanta, Georgia.
Samo da Vas podsjetim da je javna hala u Sarajevu starija od Americke drzavnosti i da u bosanskom, hrvatskom, srpskom jeziku postoji rijec za svaku englesku rijec...
Da se sam forum ne zove Dijaspora, da se sama tema ne odnosi na registarske tablice, vjerovatno bih se slozio s tobom. Ovako, na starom, dobrom, bogatom, socnom bosanskom jeziku : .... u skokovima.
:thumbup:
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#21 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by d2 »

Nosferatu wrote:Welcome to USA, the land that liberated French a-holes.
... :thumbup: zanimljiv tekst hvala
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#22 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by ljubav_aha »

ko pita ne skita wrote:A, .ebote, jeste strucnjaci vi iz dijaspore, vi ste mi najsladji na ovom forumu...Pogotova jedno 50% likova koji u iskvaren maternji jezik ubacuju engleske postapalice, a sve zivo znaju ljudi. Mislim za ne povjerovat. Pola vas nije znalo naci svoje selo na zavicajnoj karti, sad nam nesto kao "county" i ovo i ono folove prosipaju. Mene je jedan "amerikanac" pitao gdje sam naucio engleski.
Ma Vi ste legende! da Vas nema, trebalo bi ponovo karadzica izmisliti.

Zna li ko slucajno tipa, koji se vjerovatno zove Velija, ali mu je sad umjetnicko ime Wella, negdje u New Yorku...Ili mozda Edhema, ali se sad zove Eddie, Atlanta, Georgia.
Samo da Vas podsjetim da je javna hala u Sarajevu starija od Americke drzavnosti i da u bosanskom, hrvatskom, srpskom jeziku postoji rijec za svaku englesku rijec...
Citizen-X wrote:Kurcenje - da prostis.

"Personalizovati" = Kurciti

Pun mi je vise kurac slusanja kako jedan broj ljudi iz "dijaspore" pametuje frustrirano o zivotu domicilnom bh pucanstvu u istoj onoj mjeri u kojoj mi je pun kurac slusat domicilno bh stanovnistvo foruma kako svoje frustracije izdrkava na forumu neselektivno prema "dijaspori".
Nisam morao da otvorim ovaj podforum, a znao sam da ce pizdarija nic' za sekund.
:lol: :mrgreen:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#23 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by ljubav_aha »

Image

:lol:

Image

:mrgreen:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#24 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by ljubav_aha »

mofo33 wrote:evo se vratih kuci poslije (prve) posjete USA
i zapanjile me tablice na autima :-)
cemu vam to "intimisanje" tablica po autima?
nije samo u SAD :)

intimisanje auta je pocelo jos davno sa naljepnicama,zar ne,zatim sa registarskim tabilcama,sad su popularne magnetne vrpce/ribbons/

Image
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#25 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by jefferson »

mofo33 wrote:evo se vratih kuci poslije (prve) posjete USA
i zapanjile me tablice na autima :-)
jasno mi je da tamo neki raper naruci tablice stila "king"(ko zna cega?)
nego sam malo zbunjena zasto nas narod mora ragistracijskim tablicama precizovati kako mu se zove dijete ili ime
grada,sela odakle dolazi ili ...ili...ili...
cemu vam to "intimisanje" tablica po autima?
Imal ista drugo sto te zapanjilo?
Evo ja imam personalizovane tablice, nije moje ime niti nadimak, dao $15, troskovi $4, $11 ide osnovnoj skoli koju ja izaberem sa liste!
Stoga, zar nije logicnije temu poceti sa prijedlogom da se nesto slicno u BiH uradi, pa te pare uplate domu za nezbrinutu djecu ili slicnoj ustanovi!
Jebote svu pamet smo pokupili a rupa nam od drzave!
Post Reply