"personolizovane" tablice auta

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Visoki Predstavnik
Posts: 127
Joined: 29/09/2008 10:18

#101 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by Visoki Predstavnik »

[quote="ko pita ne skita"]Panthera,

Malo si dezinformisan, a cini mi se i nezadovoljan.
Da ti kazem nesto, ako pogledas postove pojedinaca iz postova ces vidjeti ko je odakle, ko "radi k'o konj" a ko je "nehljeb". Ako Nosferatu radi k'o konj u Americi, vjeruj da bi radio i u Bosni, to ti je dio karaktera i odgoja (osim sto je Nosferatu uz to i aroganatan i malo sere...). Dakle, kome je Allah dao da je vrijedan i da se bori za zivot on ce to raditi bilo gdje. Upravo zbog toga, su te "manufakture" (barem neke koje ja poznajem) nastale kao rezultat necijeg rad i odricanja, pa kad mala manufaktura danas zaposljava 5 ljudi, to znaci da jedan vrijedan covjek uspijeva da prehrani 5 porodica, i svoju sestu. E mozda je nesreca Bosne sto ima vise filozofa (poput tebe) a manje vrijednih ljudi. Kad svako promijeni sebe, promijenice i drzavu. Kao sto sam rekao u prethodnim postovima, ko ne uspije u Americi ili nekoj drugoj ekonomski jakoj i uredjenoj drzavi, ima problem...ali kad uspije u Bosni, u kojoj nema ni cestite razvojne banke, podrska domacoj proizvodnji ravna nuli...e to je nesto. Naprimjer, moj drug poceo prije 10 godina u podrumu zgrade na Alipasinom, danas ima firmu koj proizvodi 1 000 000 Eura godisnje, zaposljava 25 ljudi, itd.
Dakle, lijepo je sto ti podrzavas Nosferatua, ali podrzi sebe prijatelju, uradi nesto, pa ces biti zadovoljan...

Usput, koliko vidim na Aninim tablicama pise ANASLEX![/quote]

E nek si as prosvijetlio... :lol:
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#102 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by d2 »

ja bih primjetio da ovi koji su u usa imaju ko jedan istu pricu, oni vrijedni vakvi nakvi a mi sjedimo i pijemo kafe, zasuci ruke jaro pa ces ko i ja u americi biti hadzo, vozices dodz, imati three bedroom jarane i lcd !!!! jel to nesto gledate na tvu svi zajedno pa vam je ista prica ? smajlikojipovracadvametraudalj

ona nekakava hablesina mi se istovari na automobilima, ocita mi bukvicu kako sjedim i nista ne radim i kako nikada necu zaraditi za njegov usrani krajsler samo zato sto sam mu rekao da mu ljubljeni obozavani krajsler kosta ko napucana oktavija (pogledajte good bad ugly od clarksona iz top geara cisto radi sticanja odnosa prema americkim autima) haman kako sam propao u zivotu i samo gledam da se ogrebem po marke od mame i tate da imam za 2.5 kifle a da me kromanjonac nikad u zivotu nije sreo niti zna bilo sta o meni, mozda sam fahro radoncic i imam milione... on to ne zna, ali on misli da je on car i zakon sto je u americi i upravo je zaradio sebi neko auto na 30 godina kredita i osjeca se pozvanim da sere svima koji su kod kuce...

reci cu vam gospodo, seljak kada dodje u grad ima isti takav stav jer je otisao iz svog sela i za njega je grad ogroman uspjeh, galakticki uspjeh ! on je tada u svojim ocima veci ne samo od svih seljaka koji su ostali u svom selu nego i od svih onih u gradu u koji je dosao. e pa tako isto i vi.

.... u skokovima svi tugedrnički, nakon toga mozete na donuts
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#103 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by d2 »

bice da nisam u pravu cim niko ne dize palceve :thumbup:
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#104 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by rajvosa^ »

mofo33 wrote:
rajvosa^ wrote:Vidis, ja nikad i pored toga sto zivim u SAD nisam pridavao ni sekundu paznje tim personalizovanim tablicama. Sto te jebene tablice nekog tangiraju nikako ne kontam. SAD imaju opciju personalizovanih tablica (fala Bogu), BiH nema (zna se zasto). Zar je to tolika muka, problem, para oci ili sta ti ja znam nekog jebe u zdrav mozak da ne moze spavat? Jebo te ljudi se ubise kojekakvim problemima kako prezivjeti a nekog bode u oci to sto se Ana zajebala pa "slavi" analsex. (dobra ova :D ) Jebo to. Ima ljudi kreativnih, a isto tako i malo paglu. Ako nista daju nam nesto da se na autoputu dobro nasmijemo. :-D
ako ti ne pridajes paznju nekim stvarima, dozvoli lijepo (hvala unaprijed) nekim pimglu,
da se cude i komentarisu na tebi licno suplje teme.
posto zivis u usa, vakat se je naviknut' na demokraciju i slobodu misljenja,ha? :razz:
Fala Bogu, jel to nesto problem?
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#105 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by ljubav_aha »

d2,nisi u pravu :) licno znam vrijedne i lijene ljude ,ovdje tu ,tamo,bilo gdje :) kakve TO veze ima sa presonaliziranim tablicama :?:
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#106 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by rajvosa^ »

d2 wrote:ja bih primjetio da ovi koji su u usa imaju ko jedan istu pricu, oni vrijedni vakvi nakvi a mi sjedimo i pijemo kafe, zasuci ruke jaro pa ces ko i ja u americi biti hadzo, vozices dodz, imati three bedroom jarane i lcd !!!! jel to nesto gledate na tvu svi zajedno pa vam je ista prica ? smajlikojipovracadvametraudalj

ona nekakava hablesina mi se istovari na automobilima, ocita mi bukvicu kako sjedim i nista ne radim i kako nikada necu zaraditi za njegov usrani krajsler samo zato sto sam mu rekao da mu ljubljeni obozavani krajsler kosta ko napucana oktavija (pogledajte good bad ugly od clarksona iz top geara cisto radi sticanja odnosa prema americkim autima) haman kako sam propao u zivotu i samo gledam da se ogrebem po marke od mame i tate da imam za 2.5 kifle a da me kromanjonac nikad u zivotu nije sreo niti zna bilo sta o meni, mozda sam fahro radoncic i imam milione... on to ne zna, ali on misli da je on car i zakon sto je u americi i upravo je zaradio sebi neko auto na 30 godina kredita i osjeca se pozvanim da sere svima koji su kod kuce...

reci cu vam gospodo, seljak kada dodje u grad ima isti takav stav jer je otisao iz svog sela i za njega je grad ogroman uspjeh, galakticki uspjeh ! on je tada u svojim ocima veci ne samo od svih seljaka koji su ostali u svom selu nego i od svih onih u gradu u koji je dosao. e pa tako isto i vi.

.... u skokovima svi tugedrnički, nakon toga mozete na donuts
Hajde ba sta si se nalozio. :thumbup: :D Ko zna ko pise s druge strane kao sto kazes (Fahro jes to ti :D ). Mozda neki balavac koji BiH ni na karti ne zna naci, al mu babo kupio kakvu makinu. Na osnovu 5 ljudi dijaspore / domacih, ne mozes se okomit na sviju. Nego hocel Nosferatu jos sta napisat? Ne bi valjalo da se ne javi ubrzo.
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#107 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by ljubav_aha »

he he he Nosferatu je legenda :-D i ne bi valjalo da se ne javi ubrzo jer,treba pojedincima tlak/pritsak regulisat' :lol:
User avatar
ko pita ne skita
Posts: 56
Joined: 15/10/2008 13:45

#108 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by ko pita ne skita »

d2 wrote:ja bih primjetio da ovi koji su u usa imaju ko jedan istu pricu, oni vrijedni vakvi nakvi a mi sjedimo i pijemo kafe, zasuci ruke jaro pa ces ko i ja u americi biti hadzo, vozices dodz, imati three bedroom jarane i lcd !!!! jel to nesto gledate na tvu svi zajedno pa vam je ista prica ? smajlikojipovracadvametraudalj

ona nekakava hablesina mi se istovari na automobilima, ocita mi bukvicu kako sjedim i nista ne radim i kako nikada necu zaraditi za njegov usrani krajsler samo zato sto sam mu rekao da mu ljubljeni obozavani krajsler kosta ko napucana oktavija (pogledajte good bad ugly od clarksona iz top geara cisto radi sticanja odnosa prema americkim autima) haman kako sam propao u zivotu i samo gledam da se ogrebem po marke od mame i tate da imam za 2.5 kifle a da me kromanjonac nikad u zivotu nije sreo niti zna bilo sta o meni, mozda sam fahro radoncic i imam milione... on to ne zna, ali on misli da je on car i zakon sto je u americi i upravo je zaradio sebi neko auto na 30 godina kredita i osjeca se pozvanim da sere svima koji su kod kuce...

reci cu vam gospodo, seljak kada dodje u grad ima isti takav stav jer je otisao iz svog sela i za njega je grad ogroman uspjeh, galakticki uspjeh ! on je tada u svojim ocima veci ne samo od svih seljaka koji su ostali u svom selu nego i od svih onih u gradu u koji je dosao. e pa tako isto i vi.

.... u skokovima svi tugedrnički, nakon toga mozete na donuts
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#109 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by d2 »

rajvosa^ wrote:Hajde ba sta si se nalozio. :thumbup: :D Ko zna ko pise s druge strane kao sto kazes (Fahro jes to ti :D ). Mozda neki balavac koji BiH ni na karti ne zna naci, al mu babo kupio kakvu makinu. Na osnovu 5 ljudi dijaspore / domacih, ne mozes se okomit na sviju. Nego hocel Nosferatu jos sta napisat? Ne bi valjalo da se ne javi ubrzo.
sjo, ma zurio sinoc na intervju kod Senada pa bio nervozan pa ovdje malo na forumu... Nije lako nama utemeljiteljima :lol: :D
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#110 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by Zoya »

Image :D
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#111 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by Nosferatu »

d2 wrote:ja bih primjetio da ovi koji su u usa imaju ko jedan istu pricu, oni vrijedni vakvi nakvi a mi sjedimo i pijemo kafe, zasuci ruke jaro pa ces ko i ja u americi biti hadzo, vozices dodz, imati three bedroom jarane i lcd !!!! jel to nesto gledate na tvu svi zajedno pa vam je ista prica ? smajlikojipovracadvametraudalj

ona nekakava hablesina mi se istovari na automobilima, ocita mi bukvicu kako sjedim i nista ne radim i kako nikada necu zaraditi za njegov usrani krajsler samo zato sto sam mu rekao da mu ljubljeni obozavani krajsler kosta ko napucana oktavija (pogledajte good bad ugly od clarksona iz top geara cisto radi sticanja odnosa prema americkim autima) haman kako sam propao u zivotu i samo gledam da se ogrebem po marke od mame i tate da imam za 2.5 kifle a da me kromanjonac nikad u zivotu nije sreo niti zna bilo sta o meni, mozda sam fahro radoncic i imam milione... on to ne zna, ali on misli da je on car i zakon sto je u americi i upravo je zaradio sebi neko auto na 30 godina kredita i osjeca se pozvanim da sere svima koji su kod kuce...

reci cu vam gospodo, seljak kada dodje u grad ima isti takav stav jer je otisao iz svog sela i za njega je grad ogroman uspjeh, galakticki uspjeh ! on je tada u svojim ocima veci ne samo od svih seljaka koji su ostali u svom selu nego i od svih onih u gradu u koji je dosao. e pa tako isto i vi.

.... u skokovima svi tugedrnički, nakon toga mozete na donuts
:thumbup:

Dozvoli da napravim i jedan izuzetak na tvoja pravila.

Kad si kreno iz Harmana, neposredno prije samog rata, u ex-Yu, kako to da te nije imao ko za rukav povuci i reci jebem ja Krajsnika, koji bjezi na istok? Jebem ja covjeka koji iz Zapadne Bosne pobjegne u Istocnu Bosnu, narucito nakon svega ovoga sto je bilo u potonjih 16 godina. Jer - Krajsnici su - uvijek bili narod koji je gravitirao zapadu. I druga stvar, tu kad si dosao, kako to da nisi vidjeo - da su neki otisli, i time otvorili tebi - mogucnost i prostor da budes za nijansu vise nego sto bi bio, da su tu ostali. Ti nisu bili seljaci, 50% grada Sarajeva je otislo negdje, ne mozes ti iz Harmana biti veci gospodin od te gospode. Jer gospodinom se radja. Gospodinom se ne postaje.

Na drugu ruku, u Americi nema gospode. To je prva lekcija Amerike kad dodjes, i dobijes najgori posao, na kojem si najmanje placen, to je prva lekcija, a ta je - da je svako gospodin, pod svojom kapom. A koliki si gospodin zavisi od dubine dzepa. Tj. nema gospode, imaju samo pare. E, sad. Ti na Ameriku gledas samo - iz prizme svoje u kojoj se sve plasis da ti golfa crnog metalik s niskoprofilnim gumama nece ko prevazici na semaforu i ako je automobil sa stranim tablama automatski je seljak, vjerovatno si u pravu, 90%+, jer zrelom liku ne znaci mnogo automobil, ne dozvoljava da mu nabija kompleks neko dijete na semaforu koje turira automobil koji mu je kupio babo pa bio on u Njemackoj ili u Visokom ali ja ti kazem ovo.

Amerika je za one koji su dosli, edukativno iskustvo. Ja sam emigrirao jer vise nisam imao sta u BiH da naucim. U Americi nisam nikada uzeo posao za pare, vec sam gledao da na svakom poslu opet imam sta da naucim, od koga da naucim i da me to propelira naprijed. To je ono sto ti i svi vi u BiH marginalizirate jer vama je nejasno da tu gdje je bling-bling poceo da dolazi, i gdje ne radi niko posao sto ga voli i sto zeli da radi vec se radi - na silu i za pare, da nekome nije bitna materija u tako materijalistickom svijetu, pazi - ja cijenim materiju ako je dosla iz postenog rada i odricanja, ja nikada seljaku necu reci - ti si kupio taj automobil da se dokazes, ako je on radio, i ako on plati mjesecnu ratu i ako je to njegova sreca, i moja je.

Ali ne mogu shvatiti tebe jer od 300.000 Bosanaca u Americi, niko ili rijetko ko dovozi svoj automobil, da se tu tebi sa njim kurci, a, seljaka ces najbolje prepoznati - ovo ti je litimus test, seljacina se najbolje prepozna po tome sto se slika kod/sa i pored automobila. Ja sam ih promjenio dovoljno, niti jedne slike nemam. Niti je to kome bitno. Meni nije bitno. Ali meni smeta - da tebi smeta Amerika - jer su neki u nju otisli i profitirali, a ti nisi mogao. Sto? Sto nisi htjeo. Pa to je tvoj izbor bio. I neka ti se peci sad onaj koji je zaradio pare, u tome i jeste poenta ovog sistema - u kojem ce seljacina doci sutra i kupiti i tvoj stan i tebe metnuti u dzep za male pare. Zbog toga je mnogo ljudi i otislo. Da to ne doceka. Jer gradjani nemaju sta u Bosni dokazati, ja da sam imao sta dokazati u Bosni, ostao bih u Bosni. Ako dodjem, dodjem da posjetim familiju. Kad dodjem, gledam prvo da odem na buvljak da kupim trenerku i kineske kakve patike, i da odem kod brice da mi osisa ovu glavu frljavu onako kako sirovine se sisaju, sto - da bih bio neprimjetan. Ovakvih ljudi ma dosta. To sto ti - ne deketiras ih - vizuelno ne znace da nisu tu s tobom. Meni ne treba Amerika da bude u automobilu i kosulji, moja je Amerika u ovome sto ti napisem, a ti vidis sta je to, ja znam da ima dosta neupucenih seljaka i dzibera koji nikada nece moci shvatiti Ameriku, ne na nacin na koji ja mozda mogu, i koji su u Americi da dokazu nesto nekome u Bosni. Oni grijese i ne trebaju to raditi, ali tu i ima sistem, koji treba - da zastiti tebe i sve druge od takvih. Kako, pa samo neka udare po dzepu, ako hoces da uvezes automobil, 5000 eura, na granici, pa se ti vozaj, po Bosni. Medjutim - ako to rade tvoji Europejci, kojima je mnogo lakse doci automobilom do Bosnice, nemoj kukavicije jaje podmetatati Americi, nego budi posten i reci da ti smeta Amerika - jer se kurce a kurcio bi se i ti, ali nemas kurca. Jebi ga, poslje lekcije o gospodi, u Americi je druga lekcija o tome ko ima kitu a ko nema. Ko ima kitu, radi i zaradi. Ko nema, zivi od plate do plate, u Americkoj Bosni. Bitno je da je svako se nasao i sretan u onome sto cini. Ako si ti sretan sa svojim izborima nemoj da ti smeta, ni Amerika, ni bosanci u Americi, jer ti ljudi su i otisli da ne smetaju a i da potraze svoju srecu drugdje. I krajnje je ruzno, kad ti zaradis za 2.5 kifle, jer je otislo 50% Sarajeva, a ti bi dosli do te 2.5 kifle mnogo prije nego ti iz Harmana u Bihacu, krajnje je ruzno, da to zaboravis, i da se pravis iskonskim gospodinom. I kad odes u svoj kraj, i kad vidis sta je i kako je, i kad vidis da imas one kao ti, koji su otisli u prijestolnicu i one koji su ostali i stagnirali, i one koji su otisli na Zapad i ako dodju kao sirovine i stoke, to je zato sto su morali biti huligani da nebi sta - da se nebi vratili - jerbo najlakse je tamo oklena si. Ti vrlo dobro znas koju si cijenu platio, kad si iz Bihaca dosao u Sarajevo. Sad zamisli koju cijenu plate ljudi koji odu 10-20-50 puta dalje. Ne trebas ih nikada voljeti, ne trebas ni mene voljeti, ni nikog iz dijaspore, ali majka mu stara, ako imas sta nauciti, i ako iz nekih izbora koje su ljudi napravili, imas sta vidjeti, ti nemoj da to ucinis - jer je tesko, nego se zatvori u sebe i neka rade emocije 100 milja na sat. Jebi ga, znam ja nas jebo nas.

I umjesto donut-sa, jedam Krasove Napolitanke, hoces i ti koju? Jebi ga, jeftinije u Americi nego u Sarajevu. Sto ti znaci probijati trziste.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#112 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by d2 »

u vezi Harmana posto vidim da se hvatas za stvari koje samo nagadjas

moji su zivjeli u Sarajevu 30 godina prije nego sam se ja rodio, cinjenica je da se nisam rodio u opstini Centar Sarajevo a razlog je samo taj sto je tada sarajevsko porodiliste bilo neuslovno, nije bilo dovoljno kreveta za porodilje i bila je velika smrtnost beba te je moja gospodja majka radi toga odlucila da me rodi u Bihacu posto su uslovi tada tamo bili daleko bolji. Nakon 2 mjeseca, kada je beba, tj ja, mogla na put, beba vracena u opstinu Centar Sarajevo gdje je porodica zivjela. Odrastao, zamisli, pored Holidej ina, proveo tu cijeli zivot osim ta prva dva mjeseca nakon rodjenja. Naravno tada Holidej ina nije bilo, nego se tu okretao tramvaj i dolazili su cirkusi posto je bila velika prazna poljana.

Ipak za ogranicene ljude kao sto si ti moracu ti reci da ja sebe uopste ne dozivljavam kao nesto vecim ili pametnijim jer sam tu gdje sam za razliku od vas koji ste tu gdje ste. Sarajevo je premalo, totalno nebitno u bilo kakvim kretanjima da bi bilo kakva referenca bila bilo ikome ko vidi dalje od sopstvenog nosa, ipak ja gdje god da odem, ako odem, ostacu Sarajlija i nikad ovaj grad i ovu drzavu necu zvati "kod vas dole" a "kod nas gore" misliti na Ameriku i Svedsku. Na tvoju veliku zalost iako mislim da si dozivio sjajnu erekciju kada si nasao da spominjem Harmane na jednoj grupi iako je mjesto rodjenja Bihac ja niti mogu biti Biscanin niti se smatram takvim jer je moja porodica zivjela ovdje prije mog rodjenja a ja sam cijeli zivot proveo takodje u Sarajevu u opstini Centar, i to Sarajevo me je i skolovalo i odgojilo i dalo mi sve sto valja i ne valja.

sada posto to znas - u skokovima Nosferatu a onda na napolitanke...

ostatak nisam citao, mrsko te je citati posto si naporan lik.

imas pusu za laku noć i lijep i prosperitetan americki san
Last edited by d2 on 01/12/2008 00:59, edited 2 times in total.
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#113 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by x0z0y0 »

d2 wrote:ja bih primjetio da ovi koji su u usa imaju ko jedan istu pricu, oni vrijedni vakvi nakvi a mi sjedimo i pijemo kafe, zasuci ruke jaro pa ces ko i ja u americi biti hadzo, vozices dodz, imati three bedroom jarane i lcd !!!! jel to nesto gledate na tvu svi zajedno pa vam je ista prica ? smajlikojipovracadvametraudalj

ona nekakava hablesina mi se istovari na automobilima, ocita mi bukvicu kako sjedim i nista ne radim i kako nikada necu zaraditi za njegov usrani krajsler samo zato sto sam mu rekao da mu ljubljeni obozavani krajsler kosta ko napucana oktavija (pogledajte good bad ugly od clarksona iz top geara cisto radi sticanja odnosa prema americkim autima) haman kako sam propao u zivotu i samo gledam da se ogrebem po marke od mame i tate da imam za 2.5 kifle a da me kromanjonac nikad u zivotu nije sreo niti zna bilo sta o meni, mozda sam fahro radoncic i imam milione... on to ne zna, ali on misli da je on car i zakon sto je u americi i upravo je zaradio sebi neko auto na 30 godina kredita i osjeca se pozvanim da sere svima koji su kod kuce...

reci cu vam gospodo, seljak kada dodje u grad ima isti takav stav jer je otisao iz svog sela i za njega je grad ogroman uspjeh, galakticki uspjeh ! on je tada u svojim ocima veci ne samo od svih seljaka koji su ostali u svom selu nego i od svih onih u gradu u koji je dosao. e pa tako isto i vi.

.... u skokovima svi tugedrnički, nakon toga mozete na donuts
svaka cast :thumbup:
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#114 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by d2 »

:wink:
fatal error
Posts: 98
Joined: 18/12/2006 22:38

#115 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by fatal error »

d2 wrote:u vezi Harmana posto vidim da se hvatas za stvari koje samo nagadjas

moji su zivjeli u Sarajevu 30 godina prije nego sam se ja rodio, cinjenica je da se nisam rodio u opstini Centar Sarajevo a razlog je samo taj sto je tada sarajevsko porodiliste bilo neuslovno, nije bilo dovoljno kreveta za porodilje i bila je velika smrtnost beba te je moja gospodja majka radi toga odlucila da me rodi u Bihacu posto su uslovi tada tamo bili daleko bolji. Nakon 2 mjeseca, kada je beba, tj ja, mogla na put, beba vracena u opstinu Centar Sarajevo gdje je porodica zivjela. Odrastao, zamisli, pored Holidej ina, proveo tu cijeli zivot osim ta prva dva mjeseca nakon rodjenja. Naravno tada Holidej ina nije bilo, nego se tu okretao tramvaj i dolazili su cirkusi posto je bila velika prazna poljana.

Ipak za ogranicene ljude kao sto si ti moracu ti reci da ja sebe uopste ne dozivljavam kao nesto vecim ili pametnijim jer sam tu gdje sam za razliku od vas koji ste tu gdje ste. Sarajevo je premalo, totalno nebitno u bilo kakvim kretanjima da bi bilo kakva referenca bila bilo ikome ko vidi dalje od sopstvenog nosa, ipak ja gdje god da odem, ako odem, ostacu Sarajlija i nikad ovaj grad i ovu drzavu necu zvati "kod vas dole" a "kod nas gore" misliti na Ameriku i Svedsku. Na tvoju veliku zalost iako mislim da si dozivio sjajnu erekciju kada si nasao da spominjem Harmane na jednoj grupi iako je mjesto rodjenja Bihac ja niti mogu biti Biscanin niti se smatram takvim jer je moja porodica zivjela ovdje prije mog rodjenja a ja sam cijeli zivot proveo takodje u Sarajevu u opstini Centar, i to Sarajevo me je i skolovalo i odgojilo i dalo mi sve sto valja i ne valja.

sada posto to znas - u skokovima Nosferatu a onda na napolitanke...

ostatak nisam citao, mrsko te je citati posto si naporan lik.

imas pusu za laku noć i lijep i prosperitetan americki san
nista od toga. u americi se ne spava. tamo se samo uci i radi, pa makar i dzaba da bi se nesto naucilo :D :D :D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#116 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by ljubav_aha »

Nosferatu wrote:Kad si kreno iz Harmana, neposredno prije samog rata, u ex-Yu, kako to da te nije imao ko za rukav povuci i reci jebem ja Krajsnika, koji bjezi na istok? Jebem ja covjeka koji iz Zapadne Bosne pobjegne u Istocnu Bosnu, narucito nakon svega ovoga sto je bilo u potonjih 16 godina. Jer - Krajsnici su - uvijek bili narod koji je gravitirao zapadu. I druga stvar, tu kad si dosao, kako to da nisi vidjeo - da su neki otisli, i time otvorili tebi - mogucnost i prostor da budes za nijansu vise nego sto bi bio, da su tu ostali. Ti nisu bili seljaci, 50% grada Sarajeva je otislo negdje, ne mozes ti iz Harmana biti veci gospodin od te gospode. Jer gospodinom se radja. Gospodinom se ne postaje.
d2 wrote:u vezi Harmana posto vidim da se hvatas za stvari koje samo nagadjas

moji su zivjeli u Sarajevu 30 godina prije nego sam se ja rodio, cinjenica je da se nisam rodio u opstini Centar Sarajevo a razlog je samo taj sto je tada sarajevsko porodiliste bilo neuslovno, nije bilo dovoljno kreveta za porodilje i bila je velika smrtnost beba te je moja gospodja majka radi toga odlucila da me rodi u Bihacu posto su uslovi tada tamo bili daleko bolji. Nakon 2 mjeseca, kada je beba, tj ja, mogla na put, beba vracena u opstinu Centar Sarajevo gdje je porodica zivjela. Odrastao, zamisli, pored Holidej ina, proveo tu cijeli zivot osim ta prva dva mjeseca nakon rodjenja. Naravno tada Holidej ina nije bilo, nego se tu okretao tramvaj i dolazili su cirkusi posto je bila velika prazna poljana.

... Na tvoju veliku zalost iako mislim da si dozivio sjajnu erekciju kada si nasao da spominjem Harmane na jednoj grupi iako je mjesto rodjenja Bihac ja niti mogu biti Biscanin niti se smatram takvim jer je moja porodica zivjela ovdje prije mog rodjenja a ja sam cijeli zivot proveo takodje u Sarajevu u opstini Centar, i to Sarajevo me je i skolovalo i odgojilo i dalo mi sve sto valja i ne valja.


ovdje se bas zakuhalo :-) ko je "veci" gospodin :lol:
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#117 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by shadow »

..a sve to zbog toga sto ana ima dobar lexus :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#118 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by d2 »

ljubav_aha wrote:ovdje se bas zakuhalo :-) ko je "veci" gospodin :lol:
otprilike je to tako najlakse shvatiti pa me ne cudi da si tako i shvatila :mrgreen:
nema veze sto sam ja napisao da sarajevo nikakva referenca nije - ti si naravno zapamtila samo ono sto si zelila da zapamtis i shvatila samo ono sto si zacrtala da trebas shvatiti...

imate mahanje

User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#119 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by ljubav_aha »

d2 wrote:
ljubav_aha wrote:ovdje se bas zakuhalo :-) ko je "veci" gospodin :lol:
otprilike je to tako najlakse shvatiti pa me ne cudi da si tako i shvatila :mrgreen:
nema veze sto sam ja napisao da sarajevo nikakva referenca nije - ti si naravno zapamtila samo ono sto si zelila da zapamtis i shvatila samo ono sto si zacrtala da trebas shvatiti...
d2,nisi uopce shvatio moj komentar,niti sam shvatila da si ti pokusao dokazati ko je "veci" gospodin,nosferatova tendecija ka objasnjenju ko je "veci" gospodin je njegov problem,ali si mu odgvorio istim stilom,kao da je to tvoj takodjer problem,iako si imao cilj objasniti poentu kako to uopce nije vazno i kako je ipak imao pogrean sklop informacija :) ili sam opet pogresno shvatila :)
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#120 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by d2 »

Poenta svega je da to sto imas para negdje tamo u Americi ne cini tebe velikim a to sto neko u BiH nema para ne cini njega malim, sama razlika izmedju toga sto ti imas pare a on nema pare ti NE DAJE PRAVO da nipodastavas bilo koga. Takvim ruznim odnosom, u kojem sa visine, kao dobronamjerno, savjetujes svoje zemljake a u stvari ih vrijedjas bahatošću, zapravo pokazujes koliko si ti mali i zapravo nedostojan tog svog nekog statusa - a to je upravo ono sto mnogi ovdje rade na forumu. I to je ono sto ja spominjem povlaceci paralelu sa kada se papak docepa grada jer se papak tada bahati, niko nije veci od njega. E pa tako i ovih par likova koji su na ovom forumu a docepali su se amerike pa se sada bahate ostalima.

Mozete vi to raditi nije nikakav problem, vrijedjati ljude iz iste zemlje odakle ste i vi otisli prije 5-10 godina i misliti kako ste u medjuvremenu postali uzvišeni medjutim upravo tim odnosnom gdje na svoje dojucerasnje zemljake gledate kao na nedostojne bjednike dok se vozite u svom novom Chrylseru 300 zapravo svrstavate upravo tom bahatošću sebe u onu prezrenu grupu ljudi koje u BIH zovemo zajednickim imenom koje pocinje na slovo š... I ne zovu se dzaba tako.

Eto to je cijela prica, to sto je cika nosferatu malo zakopao nosic kao da je skolu ucio u avazu i pokusao da otkopa neke informacije kako bi rekao nesto drugo je samo jedan lijep pokusaj, cak i totalno nebitan jer poenta uopste nije ko je odakle nego je poenta kako je moguce da ste vas par iz USA toliko bahati prema ljudima sa kojima ste do nedavno zivjeli i kako da se odjednom osjecate tako uzviseni nad tim istim ljudima koje usput smatrate fukarom, ljencinama i slicno.... E za takvo ponasanje ja kazem da je osobina papaka kada se docepaju necega njima velikog pri cemu je totalno nebitno jel papak koji se tako ponaša iz Prače, Golubića. Bjelimića, Zavidovića, Mostara ili Sarajeva, odakle god da je, sa tim ponasanjem - on je papak.

evo ispod razloga koji me je uopste pokrenuo da pisem o ovome...
whow wrote:
d2 wrote: d2 wrote:
jes ti svjestan da je to auto u cjenovnoj klasi napucanije oktavije ?

2009 Chrysler 300

MSRP:
$26,665 - 43,860

Invoice:
$24,794 - 40,704

Ljubomora je gadna stvar covjece . Pogledaj cijene novih automobila u BiH pa onda pricaj. Chrysler 300 C je 75 000 KM a Oktavija sa svom opremom jedva 36 000 KM. Ne samo da si ljubomoran nego i neznalica. Porediti auto od 250 KS i Oktaviju sa nekih bijednih 100 ks je totalna glupost . Jedno sto ti imas je taj stari kompjuter i to je sve . O Chryslery 300C je sve vec receno i tu se nema sta dodati niti oduzeti , auto je jednostavno san : snaga , udobnost , stil , luksuz. Ja cu ti reci da sam od novijih automobila posjedovao 2007 Golf 5 , 2004 Jetta TDI GLS sa svom opremom koja se moze kupiti ,a prije nego sto sam kupio 300C sam extenzivno testirao novoga Pasata sa 2.0T masinom i za 300C sve su to igracke . 300C ovakva auta jede za dorucak. No ti nikada neces imati priliku osjetiti jer tipovi poput tebe skucaju marku za kafu pa onda sjede u Ferhadiji tri sata uz jednu kafu i filozofiraju o autima koje nikada nece imati umjesto da zasucu rukave i nesto rade .
dakle bahatost, dakle papak, dakle rijec sa š koju neću izgovoriti i svi znamo koja je...

to je to

EOD od mene, imate gore link za Rammstein ako kome nesto nije jasno, nosferatu mislim da ti je jasno gdje i tebe svrstavam tako da ne moram dalje objasnjavati.
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#121 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by ljubav_aha »

d2,to je sve istina sto si napisao,dosta ljudi se ponasa tako u inostranstvu,i meni isto tako idu na zivce,vjeruj mi,a sto se mene licno tice,dosla sam u SAD sama,dok sam se iskolovala puno radno vrijeme i radila puno radno vrijeme i spavala 4 sata,promjenila sam nekoliko starih auta,jer nisam mogla imati novo auto,i nije me ni danas briga sto imam novije auto,jedini razlog je sugestija,nada da ce se manje kvariti iako odrzavam auto po svim osnovnim kriterijumima,imam bumper sticker ;-) ,i opet kazem,meni ne smeta sta ko vozi,vec kako vozi,lijep pozdrav :)
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#122 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by Dr.Cuddy »

d2 wrote:bice da nisam u pravu cim niko ne dize palceve :thumbup:
hani nemoj na me, neJmam ja lexus ovdikane u nas u ameriki :thumbup:
User avatar
Experiment13
Posts: 5
Joined: 18/07/2008 03:35

#123 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by Experiment13 »

Posto me dira ova tema, toliko, da cu guknuti prvi komentar i izgubiti forumsku nevinost, pocinjem ovako: moje iskustvo kao nekog iz USA koji je dosao da obidje porodicu i prijatelje u xy gradu BiH je bilo krajnje negativno. Ja sam sutjela tri sedmice, u nastojanju da nikoga ne uvrijedim, dok su me moji sugovornici stavljali u kontekst. Znas sta znaci sjedis u kaficu, i lik ti lijepi sve sto je uvijek zeljeo da kaze nekome iz dijaspore i ti sutis, posto ti je nestalo i glasa i teksta i ideja. Ne zna te, prvi put te vidjeo, ali je duboko upoznat sa tvojom tematikom. Ja sam zbunjeno odgovarala na tiradu pitanja i na kraju je zakljucio da sam ja samo "tockic u masini kapitalizma". A reakcije mojih sugradjanki na nedostatak mog licnog stila do razgovora o meni ispred mene (znaci "ona ovo, ona ono" a ja tu sjedim, zblanuta i pomalo uzasnuta) da ne spominjem. Toliko se gluposti o mom zivotu od ljudi koji su me tada prvi put vidjeli ne naslusah od te posjete. I svo to vrijeme ja sam sutila, posto sta da kazem? Nema u meni tirada kao u Nosferatu, nisam takva i obicno ne objasnjavam ko sam i sta sam ljudima koji me ne znaju.

A obicna sam zena do iznemoglosti, od izgleda do prezentacije.

Pa ti meni reci da tu nesto ne stima?
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#124 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by rajvosa^ »

Experiment13 - dobro dosla. :D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#125 Re: "personolizovane" tablice auta

Post by ljubav_aha »

E13,dobar jutar :-D

sad imas iksustva,drugi put sigurno neces biti zbunjena ;-)
Post Reply