Perks of samoizolacije

Moderator: O'zone

Locked
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58429
Joined: 03/08/2010 19:04

#101 Re: Perks of samoizolacije

Post by kakavdanakneiskustvu »

muha_sa wrote: 24/03/2020 14:58 Image
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#103 Re: Perks of samoizolacije

Post by hadzinicasa »

omar little wrote: 24/03/2020 12:53 baj d vej, ima li kakvih drustvenih igara za dzabe da se moze igrati? nekad smo igrali covjece ne ljuti se ili jamba, dobra zajebancija bila. ima li toga jos negdje da se igra?
mislis online?
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#104 Re: Perks of samoizolacije

Post by sadie_forever »

e moj muha,tako se zena znaci cijeni cccc :D
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#105 Re: Perks of samoizolacije

Post by Sara03 »

Izgleda da pojedini ne razumiju čemu služi ova tema.

Bilo bi poželjno da se ove neke gluposti prebace na odgovarajuće teme.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4191
Joined: 25/08/2013 13:31

#106 Re: Perks of samoizolacije

Post by JanuaryJones »

tap3ah75 wrote: 24/03/2020 14:21 Vidim da je našla. :lol:
Ako misliš na dizni crtić

Poslaću ti pp ili staviti ovdje link
Fercera! Muchas gracias :thumbup:
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4191
Joined: 25/08/2013 13:31

#107 Re: Perks of samoizolacije

Post by JanuaryJones »

https://najboljamamanasvetu.com/najveca ... 6743a9ecdc

Za sve one koji imaju male klince a treba im inspiracija kako da kvalitetno utroše vrijeme


https://drive.google.com/drive/mobile/f ... drive_open

Digitalni marketing i digitalni trendovi, 40 ebooks
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#108 Re: Perks of samoizolacije

Post by Wind »

www.igre123.net

hadzinicasa wrote: 24/03/2020 15:53
omar little wrote: 24/03/2020 12:53 baj d vej, ima li kakvih drustvenih igara za dzabe da se moze igrati? nekad smo igrali covjece ne ljuti se ili jamba, dobra zajebancija bila. ima li toga jos negdje da se igra?
mislis online?
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#109 Re: Perks of samoizolacije

Post by muha_sa »

Sara03 wrote: 24/03/2020 16:02 Izgleda da pojedini ne razumiju čemu služi ova tema.

Bilo bi poželjno da se ove neke gluposti prebace na odgovarajuće teme.
Hajd mi prevedi naslov teme ne bil razumio.

Jel to sramota na maternjem jeziku naslovit temu :?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#110 Re: Perks of samoizolacije

Post by ExNihilo »

Hajd da probamo još jednom.


Ova tema nije namijenjena dijeljenju šaljivih slika, memes, i srodnog. Za to već postoji tema: Oj tegobo sto nas napade... Ja mislim da nije prevelik napor tražiti da se pročita naslov teme prije postanja na istu.

Ova tema nije namijenjena dijeljenju savjeta kako ubiti dosadu u izolaciji i popuniti vrijeme. Za takvo šta možete otvoriti zasebnu temu.

Ova tema nije namijenjena requestanju piraterije.

Ideja je da jedni s drugima podijelimo sadržaj koji kompanije i institucije inače ne dijele besplatno, ali sada otvaraju svoja vrata zbog vanredne situacije.
User avatar
-daniel-
Posts: 227
Joined: 17/06/2019 20:57

#111 Re: Perks of samoizolacije

Post by -daniel- »

muha_sa wrote: 24/03/2020 16:49
Sara03 wrote: 24/03/2020 16:02 Izgleda da pojedini ne razumiju čemu služi ova tema.

Bilo bi poželjno da se ove neke gluposti prebace na odgovarajuće teme.
Hajd mi prevedi naslov teme ne bil razumio.

Jel to sramota na maternjem jeziku naslovit temu :?

Šta znači perks of?

Ako može neko da prevede, a da nije @Bloo ?
Ona mi nekako djeluje ufurana. Nadam se da me neće banovati zbog toga što sam ovo napisao?

Image

:meza1:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#112 Re: Perks of samoizolacije

Post by ExNihilo »

Benefit, povlastica ili prednost koja proizilazi iz određene situacije ili stanja.
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#113 Re: Perks of samoizolacije

Post by muha_sa »

ExNihilo wrote: 24/03/2020 17:21 Benefit, povlastica ili prednost koja proizilazi iz određene situacije ili stanja.
:-)
Zar je problem tako temu naslovit :?

Modernije kako si je naslovio :? :D
mokhac
Posts: 433
Joined: 02/06/2012 21:15

#114 Re: Perks of samoizolacije

Post by mokhac »

GTA V za pc na instantgamingu 11.7 dolara. Evo ga skida se... potrajaće ova izolacija :lol:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#115 Re: Perks of samoizolacije

Post by ExNihilo »

muha_sa wrote: 24/03/2020 17:25
ExNihilo wrote: 24/03/2020 17:21 Benefit, povlastica ili prednost koja proizilazi iz određene situacije ili stanja.
:-)
Zar je problem tako temu naslovit :?

Modernije kako si je naslovio :? :D
Ti si boomer koji ne priča nijedan strani jezik, pa misli da svijet završava na onome što on zna i razumije. Moja tema, i ja ću je nazvati kako god hoću.

Da pričaš drugi jezik, znao bi da postoje termini, kakav je i perk, koji nisu do kraja prevodivi, a koji bolje hvataju esenciju onoga što se želi prenijeti.

Ali ne pričaš, pa ćeš tražiti da ti se objasni, a kad ti se objasni, tražit ćeš da ti se prevede, a kad ti se prevede, pitat ćeš što nije moglo od početka biti prilagođeno tvom znanju i razumijevanju.

Nije. Zato što si glup.
User avatar
konektovan
Posts: 40054
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#116 Re: Perks of samoizolacije

Post by konektovan »

E moj nihilo na sta spade, da vrijedjas ljude zato sto ne razumiju par rijeci.... :-)
Nadam se da ces u banoviće....
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#117 Re: Perks of samoizolacije

Post by dale cooper »

Meni je i naslovom i uvodnim postom bilo jasno o čemu se radi u ovoj temi koja je za svaku pohvalu. Uz dužno poštovanje godinama
muhe i ostalih starijih, ako već nešto ne razumijete i pored postova i linkova na temi koji jasno daju do znanja o čemu se to ovdje
radi, radije zaobiđite temu. Ne odobravam, ali u potpunosti shvatam Nihila kad pogubi živce i kaže nešto što ne bi trebao.
User avatar
Fuzzy Dunlop
Posts: 436
Joined: 18/04/2012 00:40
Location: Ispred monitora

#118 Re: Perks of samoizolacije

Post by Fuzzy Dunlop »

Uradite cancel membership na scribd.com

Probao sam sa upload pdf, ali nema opcije za download :(
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#119 Re: Perks of samoizolacije

Post by Riddle »

Stanje izolacije pokazuje prve pukotine. :D
omar little
Posts: 16349
Joined: 14/03/2008 21:14

#120 Re: Perks of samoizolacije

Post by omar little »

piraterija? moj link sa filmovima i materijalima je piraterija?
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#121 Re: Perks of samoizolacije

Post by spree »

Football manager besplatan do 1. aprila. I neka malo i piraterije sto se mene tice. Nisu bas vremena za postovanje svega.
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#122 Re: Perks of samoizolacije

Post by Entropio »

ExNihilo wrote: 24/03/2020 17:32
muha_sa wrote: 24/03/2020 17:25
ExNihilo wrote: 24/03/2020 17:21 Benefit, povlastica ili prednost koja proizilazi iz određene situacije ili stanja.
:-)
Zar je problem tako temu naslovit :?

Modernije kako si je naslovio :? :D
Ti si boomer koji ne priča nijedan strani jezik, pa misli da svijet završava na onome što on zna i razumije. Moja tema, i ja ću je nazvati kako god hoću.

Da pričaš drugi jezik, znao bi da postoje termini, kakav je i perk, koji nisu do kraja prevodivi, a koji bolje hvataju esenciju onoga što se želi prenijeti.

Ali ne pričaš, pa ćeš tražiti da ti se objasni, a kad ti se objasni, tražit ćeš da ti se prevede, a kad ti se prevede, pitat ćeš što nije moglo od početka biti prilagođeno tvom znanju i razumijevanju.

Nije. Zato što si glup.
Au, sto je neko nekulturan.

Rijec perk je itekako prevodiva, ali ocigledno nije za tebe. Pogresno si napisao ovaj naslov i promasio padeze, sto je razumljivo jer kao sto si rekao, rijec za tebe nije do kraja prevodiva i ne znas kako da je koristis u kombinaciji sa nasim jezikom.

Dakle, ili je perks samoizolacije, ili perks of samoizolacija, a to kako si ti napisao je nepravilni buckuris koji pokazuje elementarno neznanje. I jos se pravis pametan.

Da, tvoja tema, tvoj naslov. Boli me q. Ali nemoj se praviti pametan i vrijedjati ljude ako neko pita sta znace tvoje cool rijeci. Zapravo mi tebe trebamo vrijedjati za ovaj usrani nepravilni naslov teme. Cuj perks of samoizolacije... :-)
Last edited by Entropio on 24/03/2020 19:11, edited 1 time in total.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#124 Re: Perks of samoizolacije

Post by ExNihilo »

Entropio wrote: 24/03/2020 19:09
ExNihilo wrote: 24/03/2020 17:32
muha_sa wrote: 24/03/2020 17:25
:-)
Zar je problem tako temu naslovit :?

Modernije kako si je naslovio :? :D
Ti si boomer koji ne priča nijedan strani jezik, pa misli da svijet završava na onome što on zna i razumije. Moja tema, i ja ću je nazvati kako god hoću.

Da pričaš drugi jezik, znao bi da postoje termini, kakav je i perk, koji nisu do kraja prevodivi, a koji bolje hvataju esenciju onoga što se želi prenijeti.

Ali ne pričaš, pa ćeš tražiti da ti se objasni, a kad ti se objasni, tražit ćeš da ti se prevede, a kad ti se prevede, pitat ćeš što nije moglo od početka biti prilagođeno tvom znanju i razumijevanju.

Nije. Zato što si glup.
Au, sto je neko nekulturan.

Rijec perk je itekako prevodiva, ali ocigledno nije za tebe. Pogresno si napisao ovaj naslov i promasio padeze, sto je razumljivo jer kao sto si rekao, rijec za tebe nije do kraja prevodiva i ne znas kako da je koristis u kombinaciji sa nasim jezikom.

Dakle, ili je perks samoizolacije, ili perks of samoizolacija, a to kako si ti napisao je nepravilni buckuris koji pokazuje elementarno neznanje. I jos se pravis pametan.

Da, tvoja tema, tvoj naslov. Boli me q. Ali nemoj se praviti pametan i vrijedjati ljude ako neko pita sta znace tvoje cool rijeci. Zapravo mi tebe trebamo vrijedjati za ovaj usrani nepravilni naslov teme. Cuj perks of samoizolacije... :-)
Ako tvrdiš da je do kraja prevodiva, onda bi bio red da si je preveo. Ako me prozivaš da sam nekulturan, onda bi bio red da nisi i sam vulgaran.

Sama činjenica da kombiniram dva jezika u istoj sintagmi već sugerira da sam odstupio od standardnog književnog jezika. U tom smislu, pravilno i nepravilno postaju relativni, jer nisu ni definirani. Što će reći, ne govorimo više o jednom jezičkom standardu, preko kojeg ćemo utvrditi da li sam napravio gramatičku omašku, već govorimo o dva moguća standarda: našem i engleskom.

Padež koji ću koristiti za riječ "samoizolacija", u ovom konkretnom slučaju, zavisit će od jezičkog standarda za koji ću se odlučiti. Ako slijedim gramatičku logiku anglosaksonskih naroda i narodnosti, puna sintagma bi glasila perks of self-isolation, pa vidimo da se riječ samoizolacija javlja u nominativu (subjective case), što sugerira da je, kako si i naveo, perks of samoizolacija adekvatan izbor.

Ako, pak, odlučim da slijedim našu gramatičku logiku, puna sintagma bi glasila benefiti ili povlastice samoizolacije, pa je tada neophodna deklinacija riječi "samoizolacija" kroz genitiv, što znači da je perks of samoizolacije, kako sam ja napisao, adekvatan izbor.

Kako već rekoh, ne postoji ispravno, jer, koliko mi je poznato, još nije u štampi gramatika englesko-bosanskog jezika, pa se sve svodi na to koja gramatička struktura nam je bliža. To što je tvoj jezički osjećaj zapeo na nivou petog osnovne, pa ovo ne možeš razlučiti, sasvim je druga stvar.

Da, istina, ja sam nastupio nekulturno, ali bolje biti nekulturan nego glup. Ti si, bojim se, oboje. Makar da nisi koristio vulgarizme, sada bi se mogao pozicionirati kao moralna vertikala! :D

I prije nego zaboravm, još jedna stvar. Perks samoizolacije je što sam se jutros naspavao. Perks of samoizolacije je što gledam kurs koji je Unity otključao.

Ne, ne očekujem da razumiješ razliku.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#125 Re: Perks of samoizolacije

Post by Snake Eyes »

Dakle, perks samoizolacije je to što ti sada imaš vremena da napišeš toliki post o nebitnoj stvari a perks of samoizolacije je to što te moderacija nije banovala iako si uvrijedio forumaša? :D
Jesam dobro razumio? :-D
Locked