Perilica za suđe

User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#26 Re: Perilica za suđe

Post by Qler »

okanomalo wrote:
Qler wrote:U glavnom kupljena Electrolux masina za pranje sudja :) ovo par dana je super :) nadam se da ce potrajati bar 10 godina :D
jesu skuplje al su dobre.imam masinu za ves i sve pohvale.
https://technoshop.ba/proizvodi/bijela- ... udje-5554/

Ova je izabrana :)
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#27 Re: Perilica za suđe

Post by Naslovnica »

Qler wrote:
okanomalo wrote:
Qler wrote:U glavnom kupljena Electrolux masina za pranje sudja :) ovo par dana je super :) nadam se da ce potrajati bar 10 godina :D
jesu skuplje al su dobre.imam masinu za ves i sve pohvale.
https://technoshop.ba/proizvodi/bijela- ... udje-5554/

Ova je izabrana :)
:thumbup:
Da služi godinama kako treba!
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#28 Re: Perilica za suđe

Post by Naslovnica »

dulekrele wrote:
okanomalo wrote:
Naslovnica wrote: Trpam suđe dok se ne napuni, a to je 2-3 dana, nekada i češće.
Nemamo svakodnevno 3 obroka s tanjira. U porodici se ručak jede samo vikendom, ostalim danima uglavnom nema nikoga kući do večere. 8-)
Djeca kada dođu iz škole nešto čalabrcnu, ili zaprljati nož/viljušku ili ne zaprljati, namažu nešto, šta ja znam.
Šerpetine ionako rijetko u mašini perem, to na ruke odradim(o).
Vrata mašine ionako držim zatvorena, neka smrdi materi.
kad peres ponekad stavi limuntos da pokupi necistoce i miris.
izmisljeno je sredstvo za ciscenje masina i miris za masinu.
Ma vala ja nikakve mirise ne mećem niti nešto plaho smrdi iznutra, pogotovu ako je zatvorita. :lol:
Sol turim jednom u godinu dana, a i tada kada vidim da je na nekom ludom sniženju. 8-)
Dugo smo koristili ond DM-ove tablete, zatim se prebacili na Somat, a u zadnje vrijeme onaj Finish Quantum MAX, kupim na autopijaci za cenera meščini 60 ili 80 komaTa, sve 5.
I volim da ima one tekućine za sjaj i sušenje, toga vazda imam. Uzmem u DM-u onaj od kile, fakat nije skup.
Jedino što mi je otišlo na mašini su oni sivi plastični točkići gornje korpe, vrlo lako se otkače on osovine i ostanu u onoj šini, valjda od korištenja...a kada sam zvao servis, set točkića je bio oko 50 kmica, da ne lažem, uglavnom, kada sam čuo prepao se. I na internetu su skupi.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5572
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#29 Re: Perilica za suđe

Post by azurna_obala »

Kod nas je indesit, kupljena prije tri godine, radi odlično.

Radi svaki dan, ne podnosim prljavo sudje u masini i smrad. Najbolja investicija definitvno.

Ne kontam ovu @naslovnicu, kako jednom godini staviš soL? Kod mene se upali lampica kad nestane soli i odmah je sudje slabije oprano. Baš danas moram kupiti soli.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#30 Re: Perilica za suđe

Post by Qler »

Ma zajebava :)
User avatar
azurna_obala
Posts: 5572
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#31 Re: Perilica za suđe

Post by azurna_obala »

:lol:

Nadam se :zoka:
kokolina
Posts: 219
Joined: 03/12/2006 15:55
Location: mostar

#32 Re: Perilica za suđe

Post by kokolina »

Ima li ko iskustva sa ovim mašinama nižeg cjenovnom ranga vox tesla pa i Candy do nekih 550 maraka?
Ugradna sa skrivenim komandama od 60 cm
Vidim da Candy ima samočisteći trostruki sustav filtracije pa me zanima jel to nešto napredno ili standard - jedino Candy to ima u specifikacije od ovih jeftinijih
Imam mašinu gorenje nekih 15 godina koju sam upalila 20 puta tako da sam totalni laik a djeca kupila novi stan pa valja sve opremit a buđet tanak
Zanima me na šta obratiti pažnju kao obavezno
rename
Posts: 70
Joined: 19/05/2018 03:12

#33 Re: Perilica za suđe

Post by rename »

Zna li ko gdje bi mogao nabaviti uputstvo za masinu za suđe : Gorenje GI 63220e ? Trazio sam po netu ali ne mogu naci a kupljena je polovna i volio bi da nađem uputstvo za nju ?
Tea lana
Posts: 500
Joined: 28/10/2008 08:19

#34 Re: Perilica za suđe

Post by Tea lana »

Jutro ima li ko provjerenog majstora za masinu za suđe?
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#35 Re: Perilica za suđe

Post by Grean »

Zoya wrote: 15/06/2019 09:06Bosch.
+1
User avatar
okanomalo
Posts: 911
Joined: 09/01/2015 16:10

#36 Re: Perilica za suđe

Post by okanomalo »

ja sam kupila beko i ne bih preporucila nikome.dosla je neispravna i trebalo je sest mjeseci da je poprave.razlog je bio banalan,samo su zamjenili posudu za so.
nazalost imam bekov frizider -zamrzivac,bucan je i bas po noci smeta a na usisivacu je otisla stopica i od oktobra cekam dio da stigne iz turske ako ikad stigne. sramota. moje iskustvo NIKAD VISE BEKOV PROIZVOD.
kad kupujete neki proizvod vodite racuna da su servisi dobri i brzi.sa bekom to nije slucaj.
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#37 Re: Perilica za suđe

Post by NediM17 »

okanomalo wrote: 01/03/2022 11:55 ja sam kupila beko i ne bih preporucila nikome.dosla je neispravna i trebalo je sest mjeseci da je poprave.razlog je bio banalan,samo su zamjenili posudu za so.
nazalost imam bekov frizider -zamrzivac,bucan je i bas po noci smeta a na usisivacu je otisla stopica i od oktobra cekam dio da stigne iz turske ako ikad stigne. sramota. moje iskustvo NIKAD VISE BEKOV PROIZVOD.
kad kupujete neki proizvod vodite racuna da su servisi dobri i brzi.sa bekom to nije slucaj.
Jesu li ti uredjaji u garanciji?
Ako jesu nakon 45 dana si imala pravo na zamjenu za novi proizvod.
Ja sam tako dobio novu masinu za sudje, a za ves falila 3 dana, dio stig'o 42. dan. :mrgreen:
Ova zamijenjena sudjarica radi i dan-danas, vise od 10 godina uz jednu zamjenu motora u sopstvenoj reziji.
Perilica-susilica ishrdjala k'o da je sa morskog dna izvadjena. Vise je za 5 godina bila pokvarena nego sto je radila. U novembru izasla iz garancije, prvi sljedeci kvar na otpad ide.
Pisao sam vec na nekim temama, Beko u moju kucu jok.
User avatar
dulekrele
Posts: 3815
Joined: 10/04/2014 18:25

#38 Re: Perilica za suđe

Post by dulekrele »

Imam Indesit i to preko 10 godina i majstor mi nije nikad ni privirio u kucu.
User avatar
mayab
Posts: 27018
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#39 Re: Perilica za suđe

Post by mayab »

Glede makine za suđe, trenutna Beko u 7. godini, neposredno pred istek petogodišnje garancije zamijenjen donji "propeler" i sigurnosna sklopka protiv plavljenja (uzrokovala da mašina nije dolazila u redi stanje, jer stalno pali pumpu za izbacivanje vode),majstor sredio za pola sata i samo ja potpisao.Koristi se 5 do 6 puta tjedno....
Prije te , isto Beko, samo se više nije htio upaliti, umro, a imalo 6 god, van garancije pa nismo htjeli ništa poduzimati
Bekova veš mašina izgurala 18 god bez ikakve intervencije...i crkla, bacili je
Sušilica evo piči 8 god
Zamrzivač ladičar 16 godina radi, samo mijenjao plastične fronte na korpama- ladicama
User avatar
okanomalo
Posts: 911
Joined: 09/01/2015 16:10

#40 Re: Perilica za suđe

Post by okanomalo »

NediM17 wrote: 01/03/2022 12:09
okanomalo wrote: 01/03/2022 11:55 ja sam kupila beko i ne bih preporucila nikome.dosla je neispravna i trebalo je sest mjeseci da je poprave.razlog je bio banalan,samo su zamjenili posudu za so.
nazalost imam bekov frizider -zamrzivac,bucan je i bas po noci smeta a na usisivacu je otisla stopica i od oktobra cekam dio da stigne iz turske ako ikad stigne. sramota. moje iskustvo NIKAD VISE BEKOV PROIZVOD.
kad kupujete neki proizvod vodite racuna da su servisi dobri i brzi.sa bekom to nije slucaj.
Jesu li ti uredjaji u garanciji?
Ako jesu nakon 45 dana si imala pravo na zamjenu za novi proizvod.
Ja sam tako dobio novu masinu za sudje, a za ves falila 3 dana, dio stig'o 42. dan. :mrgreen:
Ova zamijenjena sudjarica radi i dan-danas, vise od 10 godina uz jednu zamjenu motora u sopstvenoj reziji.
Perilica-susilica ishrdjala k'o da je sa morskog dna izvadjena. Vise je za 5 godina bila pokvarena nego sto je radila. U novembru izasla iz garancije, prvi sljedeci kvar na otpad ide.
Pisao sam vec na nekim temama, Beko u moju kucu jok.
masina je prala ali su case ostajale "muzgave" (tragovi kao poslije mineralne) nisu htjeli promjeniti.slali nam majstore cak je jedan pitao sa cim peremo sudje.tog sam najurila iz kuce i dobro je prosao da ga nogom nisam napenalila. inace koristim sve finish proizvode. na kraju su poslali majstora i samo je promjenio dio gdje se stavlja so.sad masina radi normalno.
kuli1961
Posts: 2366
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#41 Re: Perilica za suđe

Post by kuli1961 »

Moje iskustvo sa BEKO perilicom za ves i sudje su sasvim suprotna- vrlo vrlo pozitivna.
Perilica vesa- jednostavna WMB 51021, kupljena 2012-13 godine, placena nekih 470 KM,garancija 5+1 godina, u garanciji jednom promijenjena guma oko bubnja-zvao servis, dosili isti dan, promijenili, moj potpis na radnom nalogu, jedan kupon uzet i adio. Prije 3 godine crkle cetkice motor- 60 KM cetkice, 30 ruke (barem mislim tako) i dalje radi kao blesava, barem 3-5 puta sedicno.
Perilica sudja, kupljena 2013 (mislim da je tada), placena cca 700 KM, garancija takodje 5+1 godina, neka "pametnica" -milion programa, model DIN 5833 Extra, ugradna- skoro svaki dan se ukljucuje. Samo jednom sam imao problem- tokom rada, pukla casa, krhotina odletjela do pumpe, blokirala je. Pokusao sam sam da rijesim, neka je zeznuta stega-selna, odustao- pozvao servis- serviser opet dosao isti dan, skinuo selnu, izvadio krhotinu, sastavio, vratio masinu na mjesto, isprobao-30 KM "ruke", sve 5.
Neka sutra obe crknu, necu zaliti, jeftino placene, davno istekle garancije, radi sve super.
S druge strane, Gorenje ugradni Air Frost frizider, placen cca 1400 KM- GOLGOTA! Pojedince iz Gorenje servisnog centra Sarajevo treba objesiti, kakvi su osorni, neljubazni, neuljudni i koliko ih boli ona stvar za klijente koji imaju problem sa uredjajem u garanciji!
Vox_liberi
Posts: 200
Joined: 25/01/2022 14:39

#42 Re: Perilica za suđe

Post by Vox_liberi »

Pozdrav! Treba mi savjet jedan.

Želimo kupiti mašinu za suđe i smjestili bi naravno u kuhinju. Sad je fazon u tome što se u kuhinji već nalazi mašina za veš, između nje i sudopera stoji element. Meni bi za ugradnju mašine za suđe trebao nastavak ispod sudopera koji ima dvije pipe za dovod i još jedan takav za odvod. Pretpostavljam da to ima kupiti u Sarajevu, nisam još gledao valjda ima u Peniju.

Da li bi bio problem s dovodom i odvodom vode ako bi mašina za suđe bila skoro dva metra od sudopera, zbog prirodnog pada, pritiska il' čega sve već? Ako može neko da me uputi može li ovo ovako kako smo zamislili. Hvala!
User avatar
azurna_obala
Posts: 5572
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#43 Re: Perilica za suđe

Post by azurna_obala »

Vox_liberi wrote: 26/05/2022 11:16 Pozdrav! Treba mi savjet jedan.

Želimo kupiti mašinu za suđe i smjestili bi naravno u kuhinju. Sad je fazon u tome što se u kuhinji već nalazi mašina za veš, između nje i sudopera stoji element. Meni bi za ugradnju mašine za suđe trebao nastavak ispod sudopera koji ima dvije pipe za dovod i još jedan takav za odvod. Pretpostavljam da to ima kupiti u Sarajevu, nisam još gledao valjda ima u Peniju.

Da li bi bio problem s dovodom i odvodom vode ako bi mašina za suđe bila skoro dva metra od sudopera, zbog prirodnog pada, pritiska il' čega sve već? Ako može neko da me uputi može li ovo ovako kako smo zamislili. Hvala!
Grupa na fb, majstori Sarajevo, možda ćeš prije tamo dobiti odgovor.
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#44 Re: Perilica za suđe

Post by rovac13 »

Vox_liberi wrote: 26/05/2022 11:16 Pozdrav! Treba mi savjet jedan.

Želimo kupiti mašinu za suđe i smjestili bi naravno u kuhinju. Sad je fazon u tome što se u kuhinji već nalazi mašina za veš, između nje i sudopera stoji element. Meni bi za ugradnju mašine za suđe trebao nastavak ispod sudopera koji ima dvije pipe za dovod i još jedan takav za odvod. Pretpostavljam da to ima kupiti u Sarajevu, nisam još gledao valjda ima u Peniju.

Da li bi bio problem s dovodom i odvodom vode ako bi mašina za suđe bila skoro dva metra od sudopera, zbog prirodnog pada, pritiska il' čega sve već? Ako može neko da me uputi može li ovo ovako kako smo zamislili. Hvala!
Nemas problema.
Trebas nastavit odvodno crijevo,jos jednim crijevom i spojnicom izmedju ta dva crijeva.
Treba ti ispod sudopera racva ili t komad kako vec zovu kod nas to,da dobijes jedan slobodan prikljucak.To je sve.

Nemas ti nista sa prirodnim padom.
Perilica ima pumpu koja tjera vodu van kroz crijevo.
Problem ti se moze desiti ako crijevo ide u zid visoko,pa pumpa postaje slabasna.

Do visine 1m ili do visine perilice nemas nikakvih problema.Ispod sudopera je to nisko.

Pazi da ne nagnjijecis crijevo iza.
Vox_liberi
Posts: 200
Joined: 25/01/2022 14:39

#45 Re: Perilica za suđe

Post by Vox_liberi »

To kralju moj, hvala ti! Da znam da mogu bez problema
Dzontra_Volta
Posts: 6457
Joined: 20/01/2011 11:10

#46 Re: Perilica za suđe

Post by Dzontra_Volta »

kuli1961 wrote: 01/03/2022 23:05 Moje iskustvo sa BEKO perilicom za ves i sudje su sasvim suprotna- vrlo vrlo pozitivna.
Perilica vesa- jednostavna WMB 51021, kupljena 2012-13 godine, placena nekih 470 KM,garancija 5+1 godina, u garanciji jednom promijenjena guma oko bubnja-zvao servis, dosili isti dan, promijenili, moj potpis na radnom nalogu, jedan kupon uzet i adio. Prije 3 godine crkle cetkice motor- 60 KM cetkice, 30 ruke (barem mislim tako) i dalje radi kao blesava, barem 3-5 puta sedicno.
Perilica sudja, kupljena 2013 (mislim da je tada), placena cca 700 KM, garancija takodje 5+1 godina, neka "pametnica" -milion programa, model DIN 5833 Extra, ugradna- skoro svaki dan se ukljucuje. Samo jednom sam imao problem- tokom rada, pukla casa, krhotina odletjela do pumpe, blokirala je. Pokusao sam sam da rijesim, neka je zeznuta stega-selna, odustao- pozvao servis- serviser opet dosao isti dan, skinuo selnu, izvadio krhotinu, sastavio, vratio masinu na mjesto, isprobao-30 KM "ruke", sve 5.
Neka sutra obe crknu, necu zaliti, jeftino placene, davno istekle garancije, radi sve super.
S druge strane, Gorenje ugradni Air Frost frizider, placen cca 1400 KM- GOLGOTA! Pojedince iz Gorenje servisnog centra Sarajevo treba objesiti, kakvi su osorni, neljubazni, neuljudni i koliko ih boli ona stvar za klijente koji imaju problem sa uredjajem u garanciji!
Može li se znati koji si Beko servis zvao? Je li ovaj u Zabrđu?
kuli1961
Posts: 2366
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#47 Re: Perilica za suđe

Post by kuli1961 »

Riječ je o Banjaluci. Procedura je bila- tada- prvo zovi centralni servis u Tuzli, izdiktiraj neke sifre, kodove iz garantnog lista, opisi kratko kvar i potom oni daju nalog serviseru u svakom pojedinom gradu. Zvao ih ujutro, serviser mi se javio vec tokom istog dana i dosao- nasao neku "rupu" u rasporedu intervencija.
U Banjaluci, za Beko, servis je "Sekulić"- ljudi vrlo profesionalni i azurni.
vehidone
Posts: 86
Joined: 27/03/2014 10:15

#48 Re: Perilica za suđe

Post by vehidone »

Nakon miliona drugih prioriteta došla je na red i mašina za suđe.
Imam otvor predviđen za suđericu 60x60x82 . U stanu mi je sve BEKO , mašina za Veš,el.šporet,napa, frižider i iz dosadašnjeg iskustva sam zaista zadovoljan proizvodima a i servisom. Preko 15 godina koristim Beko i već sam kupio drugi el.sporet a i veš mašinu, frižider se ne da ni nakon 10 godina :D

Gledao sam u Beko shopu na Vojničkom (Sarajevo) mašine za suđe,osoblje nije bilo baš rječito niti se osjetila volja da mi objasni šta je šta (poslije inventure lijepili cijene pa nisu imali kad da mi se posvete). Uglavnom svelo je se na to da je dobra ta neka od skoro 900Km i najbolja im je bila ujedno i najskuplja otprilike 1200 tako nekako. Ja i dalje ne znam šta bi i koju bi uzeo. Očekujem neki bestbuy za uložene pare. Mislim da mi je 1000Km bolna granica,ispod je naravno bolje.

Može li mi neko nešto preporučit ?
User avatar
bavi
Posts: 408
Joined: 04/06/2008 21:24

#49 Re: Perilica za suđe

Post by bavi »

vehidone wrote: 10/12/2022 11:08 Nakon miliona drugih prioriteta došla je na red i mašina za suđe.
Imam otvor predviđen za suđericu 60x60x82 . U stanu mi je sve BEKO , mašina za Veš,el.šporet,napa, frižider i iz dosadašnjeg iskustva sam zaista zadovoljan proizvodima a i servisom. Preko 15 godina koristim Beko i već sam kupio drugi el.sporet a i veš mašinu, frižider se ne da ni nakon 10 godina :D

Gledao sam u Beko shopu na Vojničkom (Sarajevo) mašine za suđe,osoblje nije bilo baš rječito niti se osjetila volja da mi objasni šta je šta (poslije inventure lijepili cijene pa nisu imali kad da mi se posvete). Uglavnom svelo je se na to da je dobra ta neka od skoro 900Km i najbolja im je bila ujedno i najskuplja otprilike 1200 tako nekako. Ja i dalje ne znam šta bi i koju bi uzeo. Očekujem neki bestbuy za uložene pare. Mislim da mi je 1000Km bolna granica,ispod je naravno bolje.

Može li mi neko nešto preporučit ?
Uzmi tu najskuplju, jer ces je ionako svaki dan koristiti. Otplatit ce se to vremenom. KOd mene je gorenje placena 600 km, uzi model i uvjek mi nesto od sudja ostane neoprano. Da mi je prosle godine bila ova pamet :cry:
vehidone
Posts: 86
Joined: 27/03/2014 10:15

#50 Re: Perilica za suđe

Post by vehidone »

Maloprije sam ponovo bio u Beko shopu,ovaj put mi se radnik baš posvetio i objasnio mi neke funkcije. Ta najskuplja što je u ponudi je najskuplja samo iz razloga što ima automatski dozator deterdženta i soli. Košta oko 1200km.
Preporučio mi je sljedeću,model Beko Mašina za suđe BDFN 26430 X” na akciji je , koštala je 819 a sad je za keš 696 a na otplatu 737km nekako sam sada najbliže da uzmem ovu. Ima i nekih jeftinijih..... Radnik mi kaže da ta skuplja uopšte ne opravdava veću cijenu od 500Km osim ako mi baš treba taj automatski dozator. Salzem se sa njim,i za veš mašinu svako pranje se stavi deterdžent i omekšivać 😁
Ako neko kojim slučajem ima ovu perilicu Beko BDFN 26430 X bilo bi lijepo da napiše koju riječ,da li je zadovoljan istom. Hvala puno.
Post Reply