Perilica za suđe

BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#1 Perilica za suđe

Post by BJB »

Nakon xgodina odlaganja dodje na red renoviranje kuhinje i kupovina 1 perilice..Trenutno sam ja perilica..Sta biste preporucili? Ima li neko totalno lose iskustvo sa nekim perilicama da ne bih slucajno bas tu problematicnu kupila...Gorenje-ne volem jer sam imala i jos nazalost, imam njihov el.sparet i nista ne valja (pece on, ali je napravljen od najslabijih materijala, pecnica izgorila vec nakon 1 godine,iako se nije toliko mnogo koristila, gornja ploča se zagrije nenormalno kad pekara radi tako da se nista plasticno ne smije ostaviti na kolu, cak i ako je iskljuceno)
Molim vas pisite ako imate neku preporuku...
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#2 Re: Perilica za suđe

Post by DaffyDuck »

Ja sam nakon gorenje perilice koja se kvarila 2x u mjesec od kupovine i na kraju pokvarila i treci put tako sto je pustila paru i umalo da mi cijela kuhinja ode u helać ( sreca pa sam bila kuci pa reagovala), uzela Miele i prezadovoljna sam.
Imam iskustva i sa Bekom, super rade, bez nekih problema, dobro peru. Jedino jednoj je korpa dobro otisla (mozda je do nacina koristenja).
Uglavnom, moja preporuka ti je da uzmes ko daje najbolju garanciju jer se svi uredjaji prave da traju manje/vise do isteka garantnog perioda. Ali da je makar servis dobar...
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#3 Re: Perilica za suđe

Post by BJB »

Hvala Duffy Duck..
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15464
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#4 Re: Perilica za suđe

Post by problemnatravunu »

Moja preporuka je Beko, a generalno, nemo kupiti neku mini perilicu, misleći da ti je dovoljna, kao, ono, nema nas puno u kući, neće biti puno suđa i bla bla bla!
Možda se to na tebe ne odnosi, samo kazem vise generalno!
Zoya
Posts: 23149
Joined: 09/06/2008 14:54

#5 Re: Perilica za suđe

Post by Zoya »

Bosch.
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#6 Re: Perilica za suđe

Post by BJB »

problemnatravunu wrote:Moja preporuka je Beko, a generalno, nemo kupiti neku mini perilicu, misleći da ti je dovoljna, kao, ono, nema nas puno u kući, neće biti puno suđa i bla bla bla!
Možda se to na tebe ne odnosi, samo kazem vise generalno!
Mislila sam na ekupin ili Bosch ili Candy ili Beko...Evo srecom ljudi su poceli ostavljati komentare o ovim masinama na ekupi, vidim i na technoshopovoj stranici...
Ima li jos neka online radnja u BiH za tehniku?
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#7 Re: Perilica za suđe

Post by BJB »

https://www.ekupi.ba/Beko-perilica-posu ... 95133.aspxIzabrala sam ovu od Beka..Ima li iko i jeste li zadovoljni?
Ugradbena je, nije samostojeca kao sto pise u opisu i siroka je 45cm..Mala nam je kuhinja..
probook
Posts: 4584
Joined: 13/10/2013 22:38

#8 Re: Perilica za suđe

Post by probook »

Ariston kod mene, ali neka kao malo bolja :D Zadovoljan sam. Znam dvoje ljudi sto nisu zadovoljni sa Beko
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#9 Re: Perilica za suđe

Post by Naslovnica »

Mi imamo Electrolux-ovu otprilike 13-14god, pere min 3 puta heftično, sve 5. Siguran sam da je vrijeme pregazilo što se tiče energetske klase, ali što se tiče kvaliteta - top.
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#10 Re: Perilica za suđe

Post by rovac13 »

Miele.

Onda bosch siemens neff to je sve jedno te isto.

Pa onda ostali.

Ako je problem s lovom,znam mnoge koji su uzeli polovno iz njemacke miele bosch siemens,i to funkcionira dobro i dugo.Ako je ugradna a komandama odozgo,onda se haman i ne vidi da je polovna :)
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#11 Re: Perilica za suđe

Post by Qler »

E, nakon 8 godina Candy poceo da zeza... vec treci put zovem majstora, nece da izbaci vodu, elektronika otisla i pobudali masina...

U galvnom, odlucio sam se za novu masinu, bitno mi je da je sto veci energetski razred i da je naravno neka kvaliteta.

Ova mi je zapala za oko, ali mi je bas na granici budgeta, tj i preko njega je...

https://www.ekupi.ba/Bosch-perilica-pos ... 75953.aspx

ili ova jeftinija varijanta

https://www.ekupi.ba/Bosch-perilica-pos ... 75556.aspx

ima li neko preporuku za nesto slicno, a jeftinije ili neki drugi pametniji prijedlog? :D
ja1977
Posts: 642
Joined: 10/06/2008 11:56

#12 Re: Perilica za suđe

Post by ja1977 »

Bosch :izet: :izet:
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#13 Re: Perilica za suđe

Post by Qler »

Malo mi suha sto je samo 2 godine garancije...
User avatar
dulekrele
Posts: 3815
Joined: 10/04/2014 18:25

#14 Re: Perilica za suđe

Post by dulekrele »

Naslovnica wrote:Mi imamo Electrolux-ovu otprilike 13-14god, pere min 3 puta heftično, sve 5. Siguran sam da je vrijeme pregazilo što se tiče energetske klase, ali što se tiče kvaliteta - top.
Kako mislis peres sudje 3x sedmicno. Moja Indesit pere svaki dan a desi se i 2x dnevno. Odlicna masina koja mi radi vec 10tak godina bez ikakvih problema. Jest da je stariji model bez displeja digitalnog i ostalih fensi stvari ali radi ko zmaj. Imao prije nje Gorenje i nakon 2-3 godine je morao na otpad odnjeti.
Last edited by dulekrele on 11/09/2019 09:21, edited 2 times in total.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#15 Re: Perilica za suđe

Post by Qler »

Dobio sam preporuku od prijatelja koji je i masjtor :) da pogeldam Electrolux... kao sve su vise manje tu u par deka, ali ovi su kao malo kvalitetniji...

Pa meni se cini da cu ovo ganjati:

https://technoshop.ba/proizvodi/bijela- ... udje-5554/

A i meni bar jednom dnevno pere, a cesto i dva puta...
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#16 Re: Perilica za suđe

Post by Naslovnica »

dulekrele wrote:
Naslovnica wrote:Mi imamo Electrolux-ovu otprilike 13-14god, pere min 3 puta heftično, sve 5. Siguran sam da je vrijeme pregazilo što se tiče energetske klase, ali što se tiče kvaliteta - top.
Kako mislis peres sudje 3x sedmicno. Moja Indesit pere svaki dan a desi se i 2x dnevno. Odlicna masina koja mi radi vec 10tak godina bez ikakvih problema. Imao prije nje Gorenje i nakon 2-3 godine je morao na otpad odnjeti.
Pere suđe kada se napuni, a to se dešava otprilike 3 puta sedmično.
Ne znam kako ti stigneš da napuniš mašinu svaki dan, a nekada i 2 puta dnevno? Osim ako nise mnogobrojna porodica, ili ako pališ mašinu zbog 2 lonca?!
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#17 Re: Perilica za suđe

Post by Naslovnica »

Qler wrote:Dobio sam preporuku od prijatelja koji je i masjtor :) da pogeldam Electrolux... kao sve su vise manje tu u par deka, ali ovi su kao malo kvalitetniji...

Pa meni se cini da cu ovo ganjati:

https://technoshop.ba/proizvodi/bijela- ... udje-5554/

A i meni bar jednom dnevno pere, a cesto i dva puta...
Ja bih ti preporučio da pratiš ekupi, kod njih često bude ludih sniženja, često bude određeni popust pa na to dodatni popust za plaćanje određenim karticama.
Mislim da, što se tiče cijena, nemaju konkurencije.
User avatar
dulekrele
Posts: 3815
Joined: 10/04/2014 18:25

#18 Re: Perilica za suđe

Post by dulekrele »

Naslovnica wrote:
dulekrele wrote:
Naslovnica wrote:Mi imamo Electrolux-ovu otprilike 13-14god, pere min 3 puta heftično, sve 5. Siguran sam da je vrijeme pregazilo što se tiče energetske klase, ali što se tiče kvaliteta - top.
Kako mislis peres sudje 3x sedmicno. Moja Indesit pere svaki dan a desi se i 2x dnevno. Odlicna masina koja mi radi vec 10tak godina bez ikakvih problema. Imao prije nje Gorenje i nakon 2-3 godine je morao na otpad odnjeti.
Pere suđe kada se napuni, a to se dešava otprilike 3 puta sedmično.
Ne znam kako ti stigneš da napuniš mašinu svaki dan, a nekada i 2 puta dnevno? Osim ako nise mnogobrojna porodica, ili ako pališ mašinu zbog 2 lonca?!
4 clana porodica. pa nek jedan dan ostane prljavo sude u masini pocne da smrdi.ako je i poluprazna a vrlo vrlo rijetko onda imam program za 50% napunjenosti masine i to koristim. stavis dvije vece serpe i napola vec puna. dodaj tanjire za dorucak, rucak i rijetko veceru i puna do vrha.
Evo ova je u pitanju. stariji model.

Image
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#19 Re: Perilica za suđe

Post by Naslovnica »

dulekrele wrote:
Naslovnica wrote:
dulekrele wrote: Pere suđe kada se napuni, a to se dešava otprilike 3 puta sedmično.
Ne znam kako ti stigneš da napuniš mašinu svaki dan, a nekada i 2 puta dnevno? Osim ako nise mnogobrojna porodica, ili ako pališ mašinu zbog 2 lonca?!
4 clana porodica. pa nek jedan dan ostane prljavo sude u masini pocne da smrdi.ako je i poluprazna a vrlo vrlo rijetko onda imam program za 50% napunjenosti masine i to koristim. stavis dvije vece serpe i napola vec puna. dodaj tanjire za dorucak, rucak i rijetko veceru i puna do vrha.
Trpam suđe dok se ne napuni, a to je 2-3 dana, nekada i češće.
Nemamo svakodnevno 3 obroka s tanjira. U porodici se ručak jede samo vikendom, ostalim danima uglavnom nema nikoga kući do večere. 8-)
Djeca kada dođu iz škole nešto čalabrcnu, ili zaprljati nož/viljušku ili ne zaprljati, namažu nešto, šta ja znam.
Šerpetine ionako rijetko u mašini perem, to na ruke odradim(o).
Vrata mašine ionako držim zatvorena, neka smrdi materi.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#20 Re: Perilica za suđe

Post by Qler »

Ne znam, ali meni sve tri masine rade svakodnevno...
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#21 Re: Perilica za suđe

Post by Qler »

U glavnom kupljena Electrolux masina za pranje sudja :) ovo par dana je super :) nadam se da ce potrajati bar 10 godina :D
User avatar
okanomalo
Posts: 911
Joined: 09/01/2015 16:10

#22 Re: Perilica za suđe

Post by okanomalo »

imala sam gorenje masinu i bila sam zadovoljna.kupila sam beko i tres od masine.skoro osam mjeseci su se dovlacili majstori da vide sta ne valaja sa masinom.case su bile mat,nigdje sjaja nigdje cistoce.na kraju je dosao majstor i promjenio dio gdje se stavlja so.sada masina radi dobro mada ne mogu sebi da oprostim sto opet nisam kupila gorenje.
User avatar
okanomalo
Posts: 911
Joined: 09/01/2015 16:10

#23 Re: Perilica za suđe

Post by okanomalo »

Qler wrote:U glavnom kupljena Electrolux masina za pranje sudja :) ovo par dana je super :) nadam se da ce potrajati bar 10 godina :D
jesu skuplje al su dobre.imam masinu za ves i sve pohvale.
User avatar
okanomalo
Posts: 911
Joined: 09/01/2015 16:10

#24 Re: Perilica za suđe

Post by okanomalo »

Naslovnica wrote: Trpam suđe dok se ne napuni, a to je 2-3 dana, nekada i češće.
Nemamo svakodnevno 3 obroka s tanjira. U porodici se ručak jede samo vikendom, ostalim danima uglavnom nema nikoga kući do večere. 8-)
Djeca kada dođu iz škole nešto čalabrcnu, ili zaprljati nož/viljušku ili ne zaprljati, namažu nešto, šta ja znam.
Šerpetine ionako rijetko u mašini perem, to na ruke odradim(o).
Vrata mašine ionako držim zatvorena, neka smrdi materi.
kad peres ponekad stavi limuntos da pokupi necistoce i miris.
User avatar
dulekrele
Posts: 3815
Joined: 10/04/2014 18:25

#25 Re: Perilica za suđe

Post by dulekrele »

okanomalo wrote:
Naslovnica wrote: Trpam suđe dok se ne napuni, a to je 2-3 dana, nekada i češće.
Nemamo svakodnevno 3 obroka s tanjira. U porodici se ručak jede samo vikendom, ostalim danima uglavnom nema nikoga kući do večere. 8-)
Djeca kada dođu iz škole nešto čalabrcnu, ili zaprljati nož/viljušku ili ne zaprljati, namažu nešto, šta ja znam.
Šerpetine ionako rijetko u mašini perem, to na ruke odradim(o).
Vrata mašine ionako držim zatvorena, neka smrdi materi.
kad peres ponekad stavi limuntos da pokupi necistoce i miris.
izmisljeno je sredstvo za ciscenje masina i miris za masinu.
Post Reply