Penjanje na dimnjake

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

User avatar
vinnie_jones
Posts: 1148
Joined: 29/04/2007 00:09

#51 Re: Penjanje na dimnjake

Post by vinnie_jones »

michal wrote:Ahoj.

Ne zbog policije nego zbog vlasnika one fabrike. Da ne bi im slučajno palo na pamet pojačati obezbjeđenje objekta naoružanim stražarima, psima ili raznim sličnim zajebancijama.
Vidiš ja sam prvo pomislio na "organe reda", jesi li regrutovao koga od naših omladinaca?
Možda da napraviš blog na .ba domeni ili pokreneš stranicu na fejsbuku, staviš poneku fotografiju i ponešto napišeš. Pisanje ti dobro ide, svaka čast.
michal
Posts: 205
Joined: 07/04/2011 19:10
Location: Čeh sam, oprostite ako mi gramatika ne valja.

#52 Re: Penjanje na dimnjake

Post by michal »

vinnie_jones wrote: Vidiš ja sam prvo pomislio na "organe reda", jesi li regrutovao koga od naših omladinaca?
Možda da napraviš blog na .ba domeni ili pokreneš stranicu na fejsbuku, staviš poneku fotografiju i ponešto napišeš. Pisanje ti dobro ide, svaka čast.
Pitao sam milion ljudi (na FB i uživo) da nađem sparring partnera, ali nema ništa od toga - ljudi ili kažu da to je opasno ili pitaju šta će dobiti od toga (WTF? - šta ćeš dobiti od toga što igraš futbal/voziš bicikl). Ponekad neko kaže: "Ovo je super, evo ti moj broj, dogovorit ćemo se." - kad ga nazovem prvi put, kaže da je bolestan, drugi put mora da uči za ispit, treći put mora kod bake u Zenicu, a četvrti put mu je umrla maca, pa mora nabaviti kutiju od cipela za dženazu. Peti put ga naravno ne zovem i još psujem sam sebe koja sam budala što nisam prestao nakon drugog pokušaja.

Ako hoćeš ti (ili znaš nekoga ko hoće), pošalji mi poruku, ali ja sam već odustao da nekoga aktivno tražim.
hljebarnik
Posts: 983
Joined: 13/11/2011 21:24
Location: kod AcA

#53 Re: Penjanje na dimnjake

Post by hljebarnik »

E cuj penjanje na dimnjake. :lol: :lol:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#54 Re: Penjanje na dimnjake

Post by chuchumbamayumbe »

Mi smo se čuli, ideja kao ideja mi se svidjela (čak sam ti dao i nekih prijedloga), ali nikada nisam obećao da ću krenuti u takavu avanturu.
Jednostavno, iz zdravstvenih razloga. :)
SRETNO!
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#55 Re: Penjanje na dimnjake

Post by žulijan asanž »

michal wrote:
vinnie_jones wrote: Vidiš ja sam prvo pomislio na "organe reda", jesi li regrutovao koga od naših omladinaca?
Možda da napraviš blog na .ba domeni ili pokreneš stranicu na fejsbuku, staviš poneku fotografiju i ponešto napišeš. Pisanje ti dobro ide, svaka čast.
Pitao sam milion ljudi (na FB i uživo) da nađem sparring partnera, ali nema ništa od toga - ljudi ili kažu da to je opasno ili pitaju šta će dobiti od toga (WTF? - šta ćeš dobiti od toga što igraš futbal/voziš bicikl). Ponekad neko kaže: "Ovo je super, evo ti moj broj, dogovorit ćemo se." - kad ga nazovem prvi put, kaže da je bolestan, drugi put mora da uči za ispit, treći put mora kod bake u Zenicu, a četvrti put mu je umrla maca, pa mora nabaviti kutiju od cipela za dženazu. Peti put ga naravno ne zovem i još psujem sam sebe koja sam budala što nisam prestao nakon drugog pokušaja.

Ako hoćeš ti (ili znaš nekoga ko hoće), pošalji mi poruku, ali ja sam već odustao da nekoga aktivno tražim.
a jesi ti u sarajevu?
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#56 Re: Penjanje na dimnjake

Post by VenomousV »

penjala sam se na onaj na trgu heroja :D
imala nekih 14 godina :skoljka:
michal
Posts: 205
Joined: 07/04/2011 19:10
Location: Čeh sam, oprostite ako mi gramatika ne valja.

#57 Re: Penjanje na dimnjake

Post by michal »

žulijan asanž wrote: a jesi ti u sarajevu?
Jesam. Odnosno ne sad trenutno, ali petkom i vikendima.

VenomousV wrote: penjala sam se na onaj na trgu heroja :D
imala nekih 14 godina
Taj mi se pravo sviđa, ali mi se nije dalo da se penjem ovako blizu zgrade, posebno s obzirom da mu merdevine počinju prilično visoko, tako da popeti se dovoljno brzo i tiho do njihova početka bi vjerovatno zahtijevalo ili opremu ili saradnju druge osobe (od čega niti jedno nemam).


Inače, za sada znam u Sarajevu za ovo i otprilike isti broj drugih koji još nisu zabilježeni u onoj karti.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#58 Re: Penjanje na dimnjake

Post by mrtva kokoš »

cini mi se na ovoj karti nemas onog dimnjaka na otoci ili sam ja nesto pobrkao ?!
michal
Posts: 205
Joined: 07/04/2011 19:10
Location: Čeh sam, oprostite ako mi gramatika ne valja.

#59 Re: Penjanje na dimnjake

Post by michal »

U pravu si, nema ga tamo. Samo sam zabilježio one na koje sam se već popeo i izmjerio ih ili na koje se nije moguće popeti. Ako misliš toplanu na Otoci (~40m dimnjak od betonskih segmenata kvadratnog presjeka, čini mi se), tamo smo s par jarana tražili dozvolu za penjanje prije dvije godine, ali je nismo dobili. Od tada nisam imao prilike/partnere.
Last edited by michal on 30/01/2012 21:57, edited 1 time in total.
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#60 Re: Penjanje na dimnjake

Post by Mr. Brightside »

industrijska zona Vogosca :mrgreen: :thumbup:
User avatar
stari_rastafari
Posts: 1005
Joined: 11/03/2011 13:06

#61 Re: Penjanje na dimnjake

Post by stari_rastafari »

michal wrote:Negdje u Češkoj (odnosno Moravskoj). Neda mi se da stavljam više detalja na Internet (iako sam u ovom slučaju vjerovatno previše paranoičan).
Ahoj Michale, tady český benga a jdeme po tobě, jen zůstaň kde seš. Tu fotku z Ostravy jsi snad tam neměl davat. :sax:
michal
Posts: 205
Joined: 07/04/2011 19:10
Location: Čeh sam, oprostite ako mi gramatika ne valja.

#62 Re: Penjanje na dimnjake

Post by michal »

Pche, v Ostravě to není. :p
User avatar
stari_rastafari
Posts: 1005
Joined: 11/03/2011 13:06

#63 Re: Penjanje na dimnjake

Post by stari_rastafari »

Nahodou, potřebujem tady nekoho aby nam vyčistil komín, nemaš asi zajem? :D
michal
Posts: 205
Joined: 07/04/2011 19:10
Location: Čeh sam, oprostite ako mi gramatika ne valja.

#64 Re: Penjanje na dimnjake

Post by michal »

Sinoć sam išao sam, s obzirom da je bila tako dobra prilika za slikanje:
Image
convict
Posts: 2995
Joined: 10/02/2008 01:20

#65 Re: Penjanje na dimnjake

Post by convict »

U Zenici Mittal drži pravo dobre dimnjake
michal
Posts: 205
Joined: 07/04/2011 19:10
Location: Čeh sam, oprostite ako mi gramatika ne valja.

#66 Re: Penjanje na dimnjake

Post by michal »

Mittal svoje dimnjake pravo dobro čuva, koliko znam iz Ostrave. Ali mi se uglavnom neda da odem sam u Zenicu.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#67 Re: Penjanje na dimnjake

Post by Jara »



michal, je l' i ti ovako? 8-)
michal
Posts: 205
Joined: 07/04/2011 19:10
Location: Čeh sam, oprostite ako mi gramatika ne valja.

#68 Re: Penjanje na dimnjake

Post by michal »

Otprilike. Samo što cure većinom nose cipele i trudimo se da nas ne primjete vatrogasci.
(Dimnjak iz filma ovdje.)
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#69 Re: Penjanje na dimnjake

Post by Jara »

michal wrote:Otprilike. Samo što cure većinom nose cipele i trudimo se da nas ne primjete vatrogasci.
(Dimnjak iz filma ovdje.)
:lol: Odmah ga nađe! :thumbup:
BTW, užasNEJ film! :)
užasnej - češko značenje
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#70 Re: Penjanje na dimnjake

Post by atko »

Ideja o penjanju na dimnjake mi je prvo bila -> :lol:
pa onda kontam dobro to ko neko urbano planinarenje -> :thumbup:
pa onda skontam pa vi koristite merdevine da se penjete -> :lol:
pa onda kontam haj ba prestani vise kontati ba -> :D


Svejedno, za jednog Ceha izuzetno fino pricas/pises bosanski ... :thumbup: ... bolje od pola nasih :D
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#71 Re: Penjanje na dimnjake

Post by Jara »

atko wrote:
Svejedno, za jednog Ceha izuzetno fino pricas/pises bosanski ... :thumbup: ... bolje od pola nasih :D
To je kao u Pigmalionu kad rekoše nešto kao "mlada dama suviše dobro govori engleski da bi bila Engleskinja".
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#72 Re: Penjanje na dimnjake

Post by ljubav_aha »

atko wrote:Ideja o penjanju na dimnjake mi je prvo bila -> :lol:
pa onda kontam dobro to ko neko urbano planinarenje -> :thumbup:
pa onda skontam pa vi koristite merdevine da se penjete -> :lol:
pa onda kontam haj ba prestani vise kontati ba -> :D


Svejedno, za jednog Ceha izuzetno fino pricas/pises bosanski ... :thumbup: ... bolje od pola nasih :D
O love you ,smijem li nastaviti niz

vidi urabnog hobija,poput igranja golfa,bacanje loptice,doslovno sa jeddnog ravno korva na drugi :lol: true story
User avatar
dinoo1898
Posts: 382
Joined: 02/10/2011 16:35
Location: Mostar

#73 Re: Penjanje na dimnjake

Post by dinoo1898 »

Upravo prolazim kraj industrijske zone blazuj i upratim jedan potencijalni dimnjak usred nicega... Cisto informacija da podrzim zvoj simpaticni hobi :-)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#74 Re: Penjanje na dimnjake

Post by Edin H. »

Evo ide sada na HRT1, pa mi pade na pamet ova tema :-)

Naslov epizode: Alain Robert - Francuski Spiderman,dokumentarni film

Alain Robert - poznat i kao "francuski čovjek-pauk" - penje se najrazličitijim neboderima (na opću radost javnosti i na nevolju policije), a posebna slabost su mu oni najviši, poput tornja Sears u Chicagu, tornjeva Petronas u Kuala Lumpuru i Taipei 101 na Tajvanu.
S obzirom na to da je relativno nizak i da ima već skoro 50 godina, Alain je svojevrstan fizički fenomen zato što jednim prstom može podići svoje tijelo unatoč invalidnosti uzrokovanoj padom 1982. godine. Paradoksalno je što je upravo nakon ove nezgode razvio svoj stil penjanja pri kojem se koristi samo rukama, bez ikakve zaštite.
Danas, kad iza sebe već ima više od 100 uspona na tornjeve, jednako toliko uhićenja i nekoliko posjeta zatvoru, Alain je legenda. Ali kakav se čovjek krije u tom penjaču? Što ga motivira? Otkrijte u ovom portretu koji obiluje snimkama što će vas ostaviti bez daha.
Trajanje: 54 min.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#75 Re: Penjanje na dimnjake

Post by Edin H. »



Mozda da ovo probate?
Post Reply