Pelješki most - ko koga zeza

Post Reply
User avatar
lotPi
Posts: 496
Joined: 19/09/2005 13:59

#3976 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by lotPi »

TheGodfather001 wrote:
lotPi wrote:
TheGodfather001 wrote:Čuj luka Neum?? :D :D :D za par godina uz onakvu gradnju, Neum će postati glavna septička jama, a ne luka još kad Kinezi počnu bacati kojekakve otpatke sa mosta, biće šou.
Drugo, umjesto da vlasti iskoriste trenutak i potenciraju sada gradnju ceste Stolac - Neum, gubi se vrijeme na izgubljenu bitku gradnje Pelješkog mosta. Realno, kada se presječe koridor Klek-Neum-Ston-Dubrovnik, Neum će ekonomski propasti. HDZ ne želi da vidi da će oni afirmacijom gradnje P. mosta pucati sebi u koljeno.
Ali "luka Neum" mi je vrh, erotski san Adila Osmanovića... Ne mogu obnoviti most u Halilovićima dužine 10 metara, a da izgrade luku :lol: :lol: :lol: :lol:

Sa ovakvim stavovima i razmisljanjima nije ni cudo da nam je drzava u ku*cu!

Ne znaju sanirati most u Halilovicima, dajmo hidroelektrane Srbiji!
Ne znaju sanirati most u Halilovicima, *ebes pomorsku granicu!
Ne znaju sanirati most u Halilovicima, Hrvatska ima pravo ekploatisati Busko Blato!
Ne znaju sanirati most u Halilovicima, *ebes nasu imovinu u BiH i Hrvatskoj!
Pa šta hoćeš da čitaš ono što želiš ili da čitaš ono što je istina??? Nema više "hedije" nigdje.
Drugo, bitke se vode na više frontova, ali ih treba deifinisati prema ciljevima, Hrvatska vodi 1:0.
Evo prilike vlastima da reaguju i ublaže udar gradnje Pelješkog mosta. Gradnja ceste Stolac - Neum.
Ja nazalost ne mogu nista niti se pitam a zelim istinu i pravdu :)
Ovdje nema bitaka i neprijatelja, sve treba dovesti na pravni teren.
Bez emocija.
Ako treba platiti medjunarodne strucnjake.
Ali nazalost BiH nema sposobnih ljudi za taj poduhvat.
A i one sto imaju se prodaju za vrecu brasna.
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#3977 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by decembar2017 »

PM72 wrote:
lotPi wrote: Ni ti ne mozes graditi na svojoj parceli sta hoces i gdje hoces ako katastraski nije rijesena granica izmedju tebe i tvog komsije.
Makar on bio najveci kokuz na svijetu i nikada nece sagraditi kucu.

Mislim na pravno silovanje jedne drzave od strane druge drzave.
Polupao si lončiće.Ovdje je problem što mi kao branimo da komšija pravi most na svojoj zemlji i to preko zajedničkog pristupnog puta ,bez obzira što nemamo kapije da uđe trotinet -mi tražimo da može ulaziti šleper...dakle,inat i pasjaluk,kakvo silovanje pravne države.
hajde u opstinu sa tim svojim stavom i reci im da zelis da napravis most izemdju svoje dvije parcele a da taj most prelazi preko puta koji vodi prema tvome komsiji i reci to sto ovdje tvrdis , da komsija nema ni za trocikla pa ti smatras da mozes da pravis sta ti i kako zelis..javi nam se kako je proslo. Ali mislim da ni ne trebas vec znas da nema veze to sto ti pricas ali treba tjerati kontru po svaki cijenu.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3978 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by cyprus »

lotPi wrote:A silovanje je primjer da ti mislis on nema ni trotinet pa cu sagraditi garazu i novu kucu na granici pristupnog puta, tako da nikada u budunosti nece moci proci nista vece od trotineta.
Uzimas si za pravo odlucivati sta je zakon i sta je ispravno bez konsultacije sa suprotnom stranom.
Ne stoji poređenje... Most je dovoljno visok da ispod njega prođu skoro svi brodovi (tako bar kažu)...
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#3979 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Bodkin »

lotPi wrote:
PM72 wrote:Od mletačke republike do sada u neumski zaljev je upolovio jedan jedini brod i to turski vojni i ti to porediš sa slovenačkim lukama u koje dnevno uplovljava stotine brdova?
Apsolutno ne, nikada mi nije bila namjera niti to mogu porediti.
Ali takve cinjenice ne mijenjanju stanje primjene zakona koji je isti za sve.
Je li mi imamo luku ili ne, nije niti najmanje bitno?
Ne postoje dva zakona za one zemlje koje odavno imaju pomorsku tradiciju i za one koji nemaju, pa se po potrebi primjenjuju.
Zelim reci da je prvo potrebno utvrditi pomorsku granicu pa tek onda poceti gradnju.

Sta ako hipoteticki gledano (ne vjerujem da jeste) most prolazi malim dijelom nad nasom teritorijom!?
Treba se onda zainatiti kao sada hrvati i zahtijevati rusenje pa nek ga pomaknu recimo 1 km dalje. :)
Glupost, zar ne!?
Uvijek sam misljenja prvo rijesiti odnose pa onda graditi.
Ovo sto se sada desava je jednostavno silovanje BiH kao drzave, u svakom pogledu.

Ko to ne vidi ili je naivan ili zlonamjeran.
Da je pameti pregovalo bi se sa hrvatskom sta mozemo dobiti za brzi dogovor okogradnje ovog mosta. Luka tu nikad nece biti izgradjena. Ali nasi politicari su prvo naviklinda seru godinama jer tako jebu domaci narod u bih da ostanu na vlasti sto hrvati nece i jos onda hdz ne zeli da gleda korist lokalne zajednice nego radi u korist hrvatske.

A to sto ce neum najvise najebati je druga prica. Osim lijepog pogleda na most, nista drugo nece imati pozitivno. A sve ce imati negativno. To sto nece par auta proci tuda i kupiti kikiriki je manje bitno. To sto ce sjebati obalubje malo vise bitno, mada i to sve su klikeri jer nije neum biser jadrana pa da pravi milijarde od turizma

I sve to bi bilo ok da glavni protivnici mosta ne dizu galanu jer “ga treba zabiti hrvatima” ili “jer ce sutra nosac aviona zapeti za most” (kao da ne moze poletjeti avion 20 km od obale) ili “jer ce sutra u ratu hrvati zatvoriti sve i luka ce biti jedini ulaz za oruzje” (kao da hrvati nece i luku zatvoriti ako budu na suprotnoj strani) its itd
User avatar
lotPi
Posts: 496
Joined: 19/09/2005 13:59

#3980 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by lotPi »

cyprus wrote:
lotPi wrote:A silovanje je primjer da ti mislis on nema ni trotinet pa cu sagraditi garazu i novu kucu na granici pristupnog puta, tako da nikada u budunosti nece moci proci nista vece od trotineta.
Uzimas si za pravo odlucivati sta je zakon i sta je ispravno bez konsultacije sa suprotnom stranom.
Ne stoji poređenje... Most je dovoljno visok da ispod njega prođu skoro svi brodovi (tako bar kažu)...
I te kako stoji poredjenje.
100%
Je li pristanak obostran ili je samo jedna strana odlucila sta je najbolje za onu drugu!?
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#3981 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by decembar2017 »

TheGodfather001 wrote:Čuj luka Neum?? :D :D :D za par godina uz onakvu gradnju, Neum će postati glavna septička jama, a ne luka još kad Kinezi počnu bacati kojekakve otpatke sa mosta, biće šou.
Drugo, umjesto da vlasti iskoriste trenutak i potenciraju sada gradnju ceste Stolac - Neum, gubi se vrijeme na izgubljenu bitku gradnje Pelješkog mosta. Realno, kada se presječe koridor Klek-Neum-Ston-Dubrovnik, Neum će ekonomski propasti. HDZ ne želi da vidi da će oni afirmacijom gradnje P. mosta pucati sebi u koljeno.
Ali "luka Neum" mi je vrh, erotski san Adila Osmanovića... Ne mogu obnoviti most u Halilovićima dužine 10 metara, a da izgrade luku :lol: :lol: :lol: :lol:
Ta vlast tu vec ima vlast 28 dugih godina i da je htjela cestu mogla ju je pozlatiti ali im je ustvari cilj da uniste svaki oblik konkurencije turizmu u matici im pa zato ne samo da nema ni ceste vec ni obicne stanice za autobuse. Pa se njima obrati , firer im ima hacijendu pored rijeke kojoj je promjenjen tok zbog njegovog ceifa, lahko ga je naci.
Last edited by decembar2017 on 22/01/2019 14:53, edited 1 time in total.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#3982 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Bodkin »

lotPi wrote:
cyprus wrote:
lotPi wrote:A silovanje je primjer da ti mislis on nema ni trotinet pa cu sagraditi garazu i novu kucu na granici pristupnog puta, tako da nikada u budunosti nece moci proci nista vece od trotineta.
Uzimas si za pravo odlucivati sta je zakon i sta je ispravno bez konsultacije sa suprotnom stranom.
Ne stoji poređenje... Most je dovoljno visok da ispod njega prođu skoro svi brodovi (tako bar kažu)...
I te kako stoji poredjenje.
100%
Je li pristanak obostran ili je samo jedna strana odlucila sta je najbolje za onu drugu!?
Jedino oko cega se mozes sporiti je visina mosta. Sve ostalo je uzaludno
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3983 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by cyprus »

lotPi wrote:
cyprus wrote:
lotPi wrote:A silovanje je primjer da ti mislis on nema ni trotinet pa cu sagraditi garazu i novu kucu na granici pristupnog puta, tako da nikada u budunosti nece moci proci nista vece od trotineta.
Uzimas si za pravo odlucivati sta je zakon i sta je ispravno bez konsultacije sa suprotnom stranom.
Ne stoji poređenje... Most je dovoljno visok da ispod njega prođu skoro svi brodovi (tako bar kažu)...
I te kako stoji poredjenje.
100%
Je li pristanak obostran ili je samo jedna strana odlucila sta je najbolje za onu drugu!?
Koliko se sjećam, naša strana je na početku tražila da taj most bude visok 55 metara... Hrvati su dosta zatezali, ali su na kraju ispoštovali taj zahtjev... Most će zaista biti visok toliko (valjda)...

Tek nakon toga kreću neki novi, uglavnom neartikulisani zahtjevi i prigovori sa naše strane (pojedinih političara i ponekog samoprozvanog stručnjaka), u koje se udrobilo svašta...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3984 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

santo gral wrote:
General War wrote: Pa eto procitaj, pa ces znat...ljudi udarili granicu, moze " neskodljiv prolaz"....znaci digne im se cuna prvo u ploce na pretres pa onda dalje ili curik.
Pa po čemu se ovo tvoje razlikuje od Hrvatskog "Nećemo auto put kroz Neum pa da nas svaka šuša moze zajebavat" Kako se samo jednostrano sve u "regijonu" gleda i gle čuda uvijek su oni drugi spremni zajebat situaciju.
Pa najjednostaviji odgovor bi bio, bolje ti da imas problem nego ja...ovako samo ja imam problem a ti niti moras ikad definisat granice niti imat problem sa saobracajem a bosance ko hebe.
Da hrvatska ima problem samo sa bosnom i da ima problem samo tu, ja bih vjerovao da ima nacina za rjesavanje nekim dogovorom ali nista bez suda.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3985 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

cyprus wrote:
Koliko se sjećam, naša strana je na početku tražila da taj most bude visok 55 metara... Hrvati su dosta zatezali, ali su na kraju ispoštovali taj zahtjev... Most će zaista biti visok toliko (valjda)...

Tek nakon toga kreću neki novi, uglavnom neartikulisani zahtjevi i prigovori sa naše strane (pojedinih političara i ponekog samoprozvanog stručnjaka), u koje se udrobilo svašta...
Toooooooliko strana ranijih napisanih i ti opet visina mosta. :-)
Visina mosta je jedno, zahtjev BiH je drugo.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3986 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

santo gral wrote: Pa jel se probalo ikad sa nekim mjerodavnim sudom? Strazburg,Brisel,UN....???
Pregovori nikad " zvanicno" nisu zavrsili, tuzba ili medijacija dolaze nakon zvanicno neuspjelih pregovora i sto manje uplitanje Covica, koji nije pristtao na tuzbu BiH protiv srbije a ne da ocekujem od njih da rade kontra hrvatskih interesa. Smjesno jeovako nesto i pitati.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3987 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by cyprus »

General War wrote:
cyprus wrote:
Koliko se sjećam, naša strana je na početku tražila da taj most bude visok 55 metara... Hrvati su dosta zatezali, ali su na kraju ispoštovali taj zahtjev... Most će zaista biti visok toliko (valjda)...

Tek nakon toga kreću neki novi, uglavnom neartikulisani zahtjevi i prigovori sa naše strane (pojedinih političara i ponekog samoprozvanog stručnjaka), u koje se udrobilo svašta...
Toooooooliko strana ranijih napisanih i ti opet visina mosta. :-)
Visina mosta je jedno, zahtjev BiH je drugo.
Nisam čitao, priznajem, nemam kad... Ja ti govorim da se u kontekstu mosta realno samo visina može problematizirati... Sve drugo su ublehe (šta god da je napisano na ovim stranicama)... A ti mi eto ukaži gdje griješim, ako želiš naravno...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23199
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3988 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Sanjarko »

TheGodfather001 wrote:Čuj luka Neum?? :D :D :D za par godina uz onakvu gradnju, Neum će postati glavna septička jama, a ne luka još kad Kinezi počnu bacati kojekakve otpatke sa mosta, biće šou.
Drugo, umjesto da vlasti iskoriste trenutak i potenciraju sada gradnju ceste Stolac - Neum, gubi se vrijeme na izgubljenu bitku gradnje Pelješkog mosta. Realno, kada se presječe koridor Klek-Neum-Ston-Dubrovnik, Neum će ekonomski propasti. HDZ ne želi da vidi da će oni afirmacijom gradnje P. mosta pucati sebi u koljeno.
Ali "luka Neum" mi je vrh, erotski san Adila Osmanovića... Ne mogu obnoviti most u Halilovićima dužine 10 metara, a da izgrade luku :lol: :lol: :lol: :lol:
Pa to sam i ja govorio. Da ce najvise stete imati u Neumu pa i Juznoj Bosni tj. Hercegovini. Ali luka jeste moguca samo ne onakva kako se zamislja. A Neum nek propadne kad tako zele u Neumu i Juznoj Bosni. Luka kako ja imam ideju bi bila plus za obje drzave, za Neumljane i cijelu Juznu Bosnu tj. Hercegovinu.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3989 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

cyprus wrote:
General War wrote:
cyprus wrote:
Koliko se sjećam, naša strana je na početku tražila da taj most bude visok 55 metara... Hrvati su dosta zatezali, ali su na kraju ispoštovali taj zahtjev... Most će zaista biti visok toliko (valjda)...

Tek nakon toga kreću neki novi, uglavnom neartikulisani zahtjevi i prigovori sa naše strane (pojedinih političara i ponekog samoprozvanog stručnjaka), u koje se udrobilo svašta...
Toooooooliko strana ranijih napisanih i ti opet visina mosta. :-)
Visina mosta je jedno, zahtjev BiH je drugo.
Nisam čitao, priznajem, nemam kad... Ja ti govorim da se u kontekstu mosta realno samo visina može problematizirati... Sve drugo su ublehe (šta god da je napisano na ovim stranicama)... A ti mi eto ukaži gdje griješim, ako želiš naravno...
Nemogu, stvarno nemam vise volje ponovo pisati, mogu ti samo napisati, da je hrvatska prevarila EU sto im je poturila papire, EK je trazila prosle godine da se obustave radovi dok se sa BiH ne otklone problemi...sad je do bosne da to iskoristi...ali dok je covica i hdza...problem. a parlament BiH je reagovao, i VM svih ovih hodina, ima odluka predsjednistva da ne daju izgradjiu mosta do razgranicenja...znaci, BiH nije cutala ali je uvjek reagovala kad sazna sta hrvatska radi iza ledja...mogu ti toliko napisati.
archi_a
Posts: 10382
Joined: 11/12/2011 18:11

#3990 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by archi_a »

Stotine izjava..... Profesora, pomorskih stručnjaka, moreplovaca. Stotine priloga. Crtanje pomorskih koridora, citiranje međunarodnih prava o plovnom putu, međunarodnih pomorskih koridora, elaborati....... Dokazane činjenice da hrvati zapinju i ne žele da ratificiraju dogovorenu granicu između BiH i Hr. :oops: Očigledno protivljenje ministara i političara iz reda hdz-a BiH da se podnese ili zahtjev ili tužba pred međunarodnim insitucijama. Očigledno korištenje takve situacije od strane Hrvatske.... Na kraju krajeva isto su pokušavali i sa Slovenijom! I onda mi, anonimni forumaši, dođemo i kažemo: " mi vam garantujemo da je sve ubleha, ta će BiH, "naši" nesposobni, imaju pravo hrvati, daj nam dokažite"... Čuj, dokažite nam! Idi begaj. Ebo forumska naglabanja. :lol: A riješit će se, kad tad. A onda ćemo se pogledati preko forumske tastature. Ko živ, ko mrtav.
PM72
Posts: 17742
Joined: 30/04/2012 16:54

#3991 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by PM72 »

decembar2017 wrote:
hajde u opstinu sa tim svojim stavom i reci im da zelis da napravis most izemdju svoje dvije parcele a da taj most prelazi preko puta koji vodi prema tvome komsiji i reci to sto ovdje tvrdis , da komsija nema ni za trocikla pa ti smatras da mozes da pravis sta ti i kako zelis..javi nam se kako je proslo. Ali mislim da ni ne trebas vec znas da nema veze to sto ti pricas ali treba tjerati kontru po svaki cijenu.
Ovdje je fazon što komšija ne treba tebe pitati da prođe između dvije parcele a između kojih je i zajednički pristupni put .U stvari,ti imaš pravo nužnog prolaza kroz komšijsku parcelu.Ne može ti zabraniti prolaz ali ni ti ne možeš njega zajebavati što je napravio stazu...

Nije ovo kontra nego ti je tako u životu.Nisi u prilici da ga ucjenjuješ jer prolaziš kroz njegovo...
archi_a
Posts: 10382
Joined: 11/12/2011 18:11

#3992 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by archi_a »

Pravo otvorenog mora, odnosno, pravo plovnog puta, nije išto što i pravo nužnog prolaza. :)
User avatar
Sanjarko
Posts: 23199
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3993 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Sanjarko »

Realno nasi nisu nesposobni. Nego su krade. Ima razlike. A luku u Neumu mi ne bi ni gradili, tako da ne bi se vjerovatno ni kralo. A luka cak bas i ne bi bila luka nego vise nesto drugo mozda.
PM72
Posts: 17742
Joined: 30/04/2012 16:54

#3994 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by PM72 »

archi_a wrote:Pravo otvorenog mora, odnosno, pravo plovnog puta, nije išto što i pravo nužnog prolaza. :)
100% si u pravu samo pravim poređenje.
Tražimo pravo plovnog puta a niti imamo luku niti jednog broda,kao da tražimo koridor do Mjeseca jal Marsa.Imamo pravo i na to. :D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3995 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

PM72 wrote:
archi_a wrote:Pravo otvorenog mora, odnosno, pravo plovnog puta, nije išto što i pravo nužnog prolaza. :)
100% si u pravu samo pravim poređenje.
Tražimo pravo plovnog puta a niti imamo luku niti jednog broda,kao da tražimo koridor do Mjeseca jal Marsa.Imamo pravo i na to. :D
Pa evo nemaju ni oni mosta, pa ga prave...sta je sad problem?
PM72
Posts: 17742
Joined: 30/04/2012 16:54

#3996 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by PM72 »

Problem je što će oni napraviti most a mi luku Neum - nikad,a možda ni tad.Za par godina se niko neće sjećati da je imao nešto protiv.
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1016
Joined: 13/10/2006 17:30

#3997 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by DrugaGimnazija »

Cisto da dodam ovu cinjenicu u diskusiju: Vecina novih kruzera ne moze proci ispod ovog mosta visine 55m.

Dakle, ako Neum ili Klek ikad postane turisticka destinacija, nece moci primati ove velike kruzere.
PM72
Posts: 17742
Joined: 30/04/2012 16:54

#3998 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by PM72 »

Do sada su kruzeri dolazili do Zenita? :lol:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3999 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by славянин »

Kontam nekada ljudi se sale.. trolaju ono :lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4000 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

PM72 wrote:Problem je što će oni napraviti most a mi luku Neum - nikad,a možda ni tad.Za par godina se niko neće sjećati da je imao nešto protiv.
Ni sarajevo se nije odblokiralo dok baba nije rekao, ni rat stao dok baba nije rekao...niti bi most se gradio dok baba nije dao pare...da je do hrvata u foto sopu bi ga samo mogli napravit, a ti nesto bas zaglibio...politike se mjenjajy ali teritorija tesko, jednom kad das nema vise povratka. .rekoh, po tvome bolje da mi ovo sve na PIK damo, niti zelis ratovati haj tu te razumijem, al sto bi sad i poklanjao jer boze moj sto smo sad qurcem zausi, e to nerazumijem te nikako.
Post Reply