Pelješki most - ko koga zeza

Post Reply
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#4926 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by RtrnOfSalisbury »

moresgajebat al bih nema srece ni sa tuzbama ni sa cuprijama. ako dadnu prolaz ispod cuprije za dzabe bice dobro, puna saka brade
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#4927 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by baglama »

Hafis wrote:Valja čuti mišljenje iskusnih primorskih barbi. Ima dobrih bisera, valja se prisjetiti.



I nikako ih naučiti da postoje termini poput bosanski konj ili bosanski lonac, ali more?
DE bolan Hahise sabura malo znas li ti kako je ovaj barba iz Vitine bio zajeban on je bio partizan od svoje 13-te.Bosko Buha Mirko i Slavko su bili male bebe za njega.
PS:rahmet mu poganoj dusi
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#4928 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by baglama »

baglama wrote:
Hafis wrote:Valja čuti mišljenje iskusnih primorskih barbi. Ima dobrih bisera, valja se prisjetiti.



I nikako ih naučiti da postoje termini poput bosanski konj ili bosanski lonac, ali more?
DE bolan Hafise sabura malo znas li ti kako je ovaj barba iz Vitine bio zajeban on je bio partizan od svoje 13-te.Bosko Buha Mirko i Slavko su bili male bebe za njega.
PS:rahmet mu poganoj dusi
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#4929 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by baglama »

detroit-mercy wrote:
Hafis wrote:Da i ja prospem jednu starinsku forumsku:
Kaće tužba? :)
Ono kad se nasladjujes uspjesima druge drzave i neuspjesima sopstvene :-) .
Postoji dijagnoza i za to :mrgreen: .
Turkofilium ozbiljnikus najebanikus :D :run: :run: :run: :bih:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4930 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

Hafis wrote:
General War wrote:
Hafis wrote:A jebat ga. Ja nikada ovdje nisam rekao tko je u ovom slučaju u pravu a tko nije, za razliku od gornjeg emeritusa.
Meni je samo način na koji se želi riješiti stvar koja je praktički već završena smiješan i definitivno služi za dnevno-političke potrebe.
inače, meni je to ni u džep, ni iz džepa. ali sam u svakom slučaju za gradnju objekata od kojih će biti praktične koristi (pa donekle i moje, jer mi jedan od najboljih prijatelja ima kuću na Pelješcu i odemo tamo 3-4 puta godišnje). To mi je veća korist, nego neka luka u perspektivi od 50 i više godina.
Ma gdje bi ti sta rekao...samo Bakir i bOsnjoci ti nedaju mira u sklada, te nemozes se pripojiti susedima, te ne mozes u miru naplatiti opljackano, te e mozes na miru graditi bez da se znaju medje...evo sad nece ni nuklearni otpad blizu granice..pa stvarno, dodje mi suzu da pustim.
A jebat ga. Handriš me mjesecima na osobnoj razini s nekim sitnim podjebavanjem kao da sam Adolf Eichmann. A vidiš i sam (barem se nadam da vidiš) da ja to ne jebem ni 2%.
Što ti to govori?
Da sam stvarno takav ili (a to će biti najprvo) da me ipak takvi ''tvornički'' programirani likovi ne mogu dotaći, jednostavno me se jebe za njih. I u životu sam takav, ne jebem nikoga 2%...jebe me se, ne ovisim o nikome, i sve što sam postigao, postigao sam isključivo zahvaljujući sebi a ne nekim uvlačenjem nekome u pakšu. Ima tu i malčice prepotencije, priznajem, ali jebat ga...samo sekundica.
Za razliku od tvojih kolega prašinara koji su u filteru, moram odati priznanje da to radiš ipak malo kulturnije od njih i nekako se može raspravljati, pošto si ipak potkovaniji od ovih fizikanera u filteru.
Stoga, pređi malo ponekad na sukus priče, nisam ja tema, a mrsko mi se perepucavati s ljudima nepotrebno, ja to odjebem i bila stvar.
Nista te ja ne handrim vise ni manje, nego sto ti pokusavas prodati lafinu izokola sto ja shvatim isto ko uljudbeno podjebavanje s tvoje strane...pa nebih te poredio sa Ajhmanom, ali ti se prica poklapa sa stavovima Vidkuna Quislinga...a opet ne obracam se ja tebi kao tebi pa kad pisem u jednini kao u predhodnom postu, vec toj politici, ti si samo katalizator tog stava na ovom forumu...i ne znam sto te to vrijedja nesto kad i ti i ja znamo da je to tako.
To sto ti se jebe jer ne zavisis ni odkoga, upravo potvrdjuje ono da ti ove stvari gledas kao utakmicu a ne stvar prava i pravicnosti, pa tamam da mi je iz oka ispao necu navijati jer je "moj"...ti pocnes sa barbom Sevalom, a valjda si do sada skontao da ja ne pripadam niti ikakvim Sevalima niti Mujama, ali BiH je moja zemlja, Muje i Mate prolaze ali zemlja ostaje nasoj djeci. Rodjena braca se za medju pobiju, a ovdje se svaka inicijativa da se definise cije je sta docekuje kao antihrvatski stav, sto nije nikakav slucaj...ali ako se to uzme u kontext sta je RH pomocu satelita instaliranih ovdje u zadnjih 30 godina pokusala napraviti i jos pokusava...izvini molim te, ali ko to ne vidi i ne prepoznaje, na stranu volio ti Bosnjake ili Srbe...je samo navijanje, a to naravno cu kroz jednako srazmjerno sukanje primjeniti prema bilo kome.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4931 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

baglama wrote:
detroit-mercy wrote:
Hafis wrote:Da i ja prospem jednu starinsku forumsku:
Kaće tužba? :)
Ono kad se nasladjujes uspjesima druge drzave i neuspjesima sopstvene :-) .
Postoji dijagnoza i za to :mrgreen: .
Turkofilium ozbiljnikus najebanikus :D :run: :run: :run: :bih:
Turkufilikus ne zive tamos u vecinikus, ju moronikus. :mrgreen:
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#4932 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by choxnox »

Hafis wrote:
General War wrote:
Hafis wrote:A jebat ga. Ja nikada ovdje nisam rekao tko je u ovom slučaju u pravu a tko nije, za razliku od gornjeg emeritusa.
Meni je samo način na koji se želi riješiti stvar koja je praktički već završena smiješan i definitivno služi za dnevno-političke potrebe.
inače, meni je to ni u džep, ni iz džepa. ali sam u svakom slučaju za gradnju objekata od kojih će biti praktične koristi (pa donekle i moje, jer mi jedan od najboljih prijatelja ima kuću na Pelješcu i odemo tamo 3-4 puta godišnje). To mi je veća korist, nego neka luka u perspektivi od 50 i više godina.
Ma gdje bi ti sta rekao...samo Bakir i bOsnjoci ti nedaju mira u sklada, te nemozes se pripojiti susedima, te ne mozes u miru naplatiti opljackano, te e mozes na miru graditi bez da se znaju medje...evo sad nece ni nuklearni otpad blizu granice..pa stvarno, dodje mi suzu da pustim.
A jebat ga. Handriš me mjesecima na osobnoj razini s nekim sitnim podjebavanjem kao da sam Adolf Eichmann. A vidiš i sam (barem se nadam da vidiš) da ja to ne jebem ni 2%.
Što ti to govori?
Da sam stvarno takav ili (a to će biti najprvo) da me ipak takvi ''tvornički'' programirani likovi ne mogu dotaći, jednostavno me se jebe za njih. I u životu sam takav, ne jebem nikoga 2%...jebe me se, ne ovisim o nikome, i sve što sam postigao, postigao sam isključivo zahvaljujući sebi a ne nekim uvlačenjem nekome u pakšu. Ima tu i malčice prepotencije, priznajem, ali jebat ga...samo sekundica.
Za razliku od tvojih kolega prašinara koji su u filteru, moram odati priznanje da to radiš ipak malo kulturnije od njih i nekako se može raspravljati, pošto si ipak potkovaniji od ovih fizikanera u filteru.
Stoga, pređi malo ponekad na sukus priče, nisam ja tema, a mrsko mi se perepucavati s ljudima nepotrebno, ja to odjebem i bila stvar.
Ejs, nemoj nam samo sad reci da nikada ni stranka nije pogurala :D
AngrySquid
Posts: 15
Joined: 14/10/2020 17:32

#4933 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by AngrySquid »

Image

Image

Image

Image

Image
AngrySquid
Posts: 15
Joined: 14/10/2020 17:32

#4934 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by AngrySquid »

Image

Image

Image[/url]

Image
GeorgeWranztits
Posts: 53
Joined: 27/04/2021 01:35
Location: Banovina Hrvatska

#4935 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by GeorgeWranztits »

Priprema li BiH tužbu ili će Komšić doploviti na dušeku i opaliti Kineze po prstima?
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#4936 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by mayab »

User avatar
istra_hr
Posts: 1513
Joined: 30/06/2018 19:11
Location: Pula...Zagreb...Rijeka

#4937 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by istra_hr »

:D ...još uvijek je aktualna tema o "legalnosti / ilegalnosti" Pelješkog mosta???

Oba kraja mosta su u Hrvatskoj.
More ispod mosta je u Hrvatskoj.
Morska granica je par stotina metara ili kilometar, dalje ...
BiH ima po svim mogućim pomorskim i ostalim zakonima - ima slobodan prolaz ispod mosta.

Most je visine 98 met... tako da vam može doći u posjetu i USS nuklearni nosač aviona klase Nimitz
Istina, malo će zagrebat po dnu, ali ...😎
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#4938 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Sigma90 »

Fakat u vezi cega je toliko price bilo o ovome mostu? Nisam to pratio tada nesto. Ali ako je ovo sto @istra_hr kaze tacno onda ne vidim neki problem. Sta vise nebi trebalo biti tranzita kroz neum.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#4939 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by ovo_malo_duse »

Sigma90 wrote: 27/04/2021 09:15 Fakat u vezi cega je toliko price bilo o ovome mostu? Nisam to pratio tada nesto. Ali ako je ovo sto @istra_hr kaze tacno onda ne vidim neki problem. Sta vise nebi trebalo biti tranzita kroz neum.
E upravo ovoga nisu svjesni HDZ kerovi u Neumu. Mogu komotno zatvorit, one prodavnice i kafane gore na tranzitu.

A onda ce bit kme, kme majko, kriv ce im bit Bosnjo sto me kupuje.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#4940 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Haris.ba »

Sigma90 wrote: 27/04/2021 09:15 Fakat u vezi cega je toliko price bilo o ovome mostu? Nisam to pratio tada nesto. Ali ako je ovo sto @istra_hr kaze tacno onda ne vidim neki problem. Sta vise nebi trebalo biti tranzita kroz neum.
Visina ispod koje se može ploviti nije 98 metara, već 55 metara. Bio fazon što nije 67 metara za visoke plime.
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#4941 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Sigma90 »

Haris.ba wrote: 27/04/2021 09:29
Sigma90 wrote: 27/04/2021 09:15 Fakat u vezi cega je toliko price bilo o ovome mostu? Nisam to pratio tada nesto. Ali ako je ovo sto @istra_hr kaze tacno onda ne vidim neki problem. Sta vise nebi trebalo biti tranzita kroz neum.
Visina ispod koje se može ploviti nije 98 metara, već 55 metara. Bio fazon što nije 67 metara za visoke plime.
Onda ovo sto kaze istra nije istina sa 98 metara. Onda je naravno situacija druga.

Nista osteti svaki put most kad se bude prolazilo. :lol:
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#4942 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Sigma90 »

ovo_malo_duse wrote: 27/04/2021 09:27
Sigma90 wrote: 27/04/2021 09:15 Fakat u vezi cega je toliko price bilo o ovome mostu? Nisam to pratio tada nesto. Ali ako je ovo sto @istra_hr kaze tacno onda ne vidim neki problem. Sta vise nebi trebalo biti tranzita kroz neum.
E upravo ovoga nisu svjesni HDZ kerovi u Neumu. Mogu komotno zatvorit, one prodavnice i kafane gore na tranzitu.

A onda ce bit kme, kme majko, kriv ce im bit Bosnjo sto me kupuje.
J... te hdzeovce dole. Sto manje zarade to bolje. :thumbup:
Naslovnica
Posts: 27914
Joined: 20/03/2013 15:38

#4943 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Naslovnica »

ovo_malo_duse wrote: 27/04/2021 09:27
Sigma90 wrote: 27/04/2021 09:15 Fakat u vezi cega je toliko price bilo o ovome mostu? Nisam to pratio tada nesto. Ali ako je ovo sto @istra_hr kaze tacno onda ne vidim neki problem. Sta vise nebi trebalo biti tranzita kroz neum.
E upravo ovoga nisu svjesni HDZ kerovi u Neumu. Mogu komotno zatvorit, one prodavnice i kafane gore na tranzitu.

A onda ce bit kme, kme majko, kriv ce im bit Bosnjo sto me kupuje.
Pa ovi iz Hrvatske maxuz dolaze u shopping u Neum (Bingo, Konzum, Neretvanac, Jabuka), tako da će nastaviti dolaziti i kada se izgradi most.
Stranci su u 99.5% samo u prolazu.
Mislim da neće biti nikakvog kme, kme.
Scopio
Posts: 418
Joined: 04/11/2012 13:03

#4944 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Scopio »

Neumu ide u prilog most, jer 99% ljudi koji tranzitiraju kroz Neum ne zaustavljaju se jer ne znaju da je u BiH osjetno jeftinije... Nego samo imaju u glavi WTF why am I crossing border...

Građani RH će i dalje dolazit u Neum u shopping.
Sad će se Neum tek moći turistički profilirat...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#4945 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Haris.ba »

Peljeski most kao tranzit je dobra stvar za Neum. Smanjice guzve.

Mada, dok se ne zavrsi sve tesko je reci koliko ce smanjiti guzve. Bice tu kalkulacije u sezoni da se ne stoji u redu za granicu, vec kruzi po Peljescu. Van sezone ce mozda i ici na granici biti brze.
Last edited by Haris.ba on 27/04/2021 10:00, edited 1 time in total.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#4946 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by mali_balon »

Plus sto ce se most naplacivat...pa ce lakse bit ici kroz neum nego dat 50ak kuna.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4947 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

Sigma90 wrote: 27/04/2021 09:15 Fakat u vezi cega je toliko price bilo o ovome mostu? Nisam to pratio tada nesto. Ali ako je ovo sto @istra_hr kaze tacno onda ne vidim neki problem. Sta vise nebi trebalo biti tranzita kroz neum.
Pa nije tacno, tako se more ne mjeri niti ogradjuje.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4948 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

istra_hr wrote: 27/04/2021 09:11 :D ...još uvijek je aktualna tema o "legalnosti / ilegalnosti" Pelješkog mosta???

Oba kraja mosta su u Hrvatskoj.
More ispod mosta je u Hrvatskoj.
Morska granica je par stotina metara ili kilometar, dalje ...
BiH ima po svim mogućim pomorskim i ostalim zakonima - ima slobodan prolaz ispod mosta.

Most je visine 98 met... tako da vam može doći u posjetu i USS nuklearni nosač aviona klase Nimitz
Istina, malo će zagrebat po dnu, ali ...😎
Mmm, da...pa ako je tako zasto su morali aktivirati rezervnu hrvatsku komponentu u BiH da se pozove na nacionalni interes kako bi osujetili da bude sve kako bog i zakon propovjeda?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#4949 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by General War »

sherbett wrote: 27/04/2021 10:07 U Neum preselit dubrovacku zracnu luku i svi sretni :mrgreen:
...A busko jezero nekako pomjeriti u croatiu, ovako ofirno brate :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 27914
Joined: 20/03/2013 15:38

#4950 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Naslovnica »

Scopio wrote: 27/04/2021 09:58 Neumu ide u prilog most, jer 99% ljudi koji tranzitiraju kroz Neum ne zaustavljaju se jer ne znaju da je u BiH osjetno jeftinije... Nego samo imaju u glavi WTF why am I crossing border...

Građani RH će i dalje dolazit u Neum u shopping.
Sad će se Neum tek moći turistički profilirat...
Upravo sam o tome i govorio. :thumbup:
Za ove što likuju...pitajte neumljane šta oni misle o mostu i kako će se to odraziti na Neum. :thumbup:
Post Reply