PEKARE U SARAJEVU

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 19519
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#401 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by mk ultra »

@muha
moisson coco drže muž i žena, francuzi, doselili se u bosnu i otvorili pekaru :mrgreen:
proizvode na koševskom, jako čisto i uredno
prodaja je na ovim lokacijama što rekoše

Pekare Malta su također čiste veoma, oprema se redovno mijenja, sve se drži kako treba
Rolin bih izbjegavao, možda je uredan na prodajnom dijelu, ali ovamo iza je bljak

Grbavice su čiste, ali ako mene pitate idite u onu veću (ona kod DM), čistija je iza :mrgreen:

Manje nisu ni klasične pekare kao što su ove ostale... kuhinje su im veoma male, sa 2 manje pekarske peći
čisto i uredno sigurno
vlasnik Krajina Klas BL

Svega sam se nagledao, pa i kreveta za spavanje u pekari :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#402 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by muha_sa »

mk ultra wrote:@muha
moisson coco drže muž i žena, francuzi, doselili se u bosnu i otvorili pekaru :mrgreen:
proizvode na koševskom, jako čisto i uredno
prodaja je na ovim lokacijama što rekoše

Pekare Malta su također čiste veoma, oprema se redovno mijenja, sve se drži kako treba
Rolin bih izbjegavao, možda je uredan na prodajnom dijelu, ali ovamo iza je bljak

Grbavice su čiste, ali ako mene pitate idite u onu veću (ona kod DM), čistija je iza :mrgreen:

Manje nisu ni klasične pekare kao što su ove ostale... kuhinje su im veoma male, sa 2 manje pekarske peći
čisto i uredno sigurno
vlasnik Krajina Klas BL

Svega sam se nagledao, pa i kreveta za spavanje u pekari :lol:
hvala :-D
cim se vrnem u seher prva stanica je ta pekara :-D

inace u manji kupujem--hem mi je u komsiluku hem mi uredno izgleda a jos i frisko

boMMe i za svaku zemicku uredno racun daju
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#403 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by Nisrin »

nepass1 wrote:
muha_sa wrote:
wewa wrote:ja bih zivjela u maison coco
fala
gdje se nalazi ta pekara :?

hvala :)
ima u branilaca grada, preko puta aspek pekare, ima u je li se ulicica zove sime milutinovica, gdje je stojnicev cheers pa ulica sto vodi prema tramvajskim sinama. ima i u kranjcevicevoj ako se ne varam.
a jes im pecivo fakat dobro

maison coco u jelicevoj (ako na tu Mislis to je MRVICA)??!!! Maison Coco u Branilaca Sarajeva i preko puta Pivnice i Bicakcica...
User avatar
nepass1
Posts: 9700
Joined: 06/07/2017 07:35

#404 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by nepass1 »

jeliceva je gore kod katedrale, sime milutinovica je kontra, prema miljacki
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#405 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by Nisrin »

nepass1 wrote:jeliceva je gore kod katedrale, sime milutinovica je kontra, prema miljacki

prosla 10x tuda, nisam vidjela da su i tu otvorili :D znam za one dvije...ta mi je cak "vise na ruku" ako je otvorena..
User avatar
nepass1
Posts: 9700
Joined: 06/07/2017 07:35

#406 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by nepass1 »

Nisrin wrote:
nepass1 wrote:jeliceva je gore kod katedrale, sime milutinovica je kontra, prema miljacki

prosla 10x tuda, nisam vidjela da su i tu otvorili :D znam za one dvije...ta mi je cak "vise na ruku" ako je otvorena..
pa ja kupim redovno tu bagete ili bijeli hljeb, tako da radi sigurno :)
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#407 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by Nisrin »

nepass1 wrote:
Nisrin wrote:
nepass1 wrote:jeliceva je gore kod katedrale, sime milutinovica je kontra, prema miljacki

prosla 10x tuda, nisam vidjela da su i tu otvorili :D znam za one dvije...ta mi je cak "vise na ruku" ako je otvorena..
pa ja kupim redovno tu bagete ili bijeli hljeb, tako da radi sigurno :)

Odlicni bageti i nisu skupi...a odlican i focaccio sa maslinama i oni mali becki bageti sa cokoladom :D
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#408 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by Naslovnica »

Što se mene tiče, pored Manje nema potrebe da postoji niti jedna druga pekara na svijetu.
:)
User avatar
SmokingMan
Posts: 18698
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#409 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by SmokingMan »

Gdje mogu pronaći ukusne kroasane,jako mi je bitan eurokrem,mada gotovo sve pekare u Sa koriste onaj najjeftiniji.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#410 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by Nisrin »

SmokingMan wrote:Gdje mogu pronaći ukusne kroasane,jako mi je bitan eurokrem,mada gotovo sve pekare u Sa koriste onaj najjeftiniji.
pekara HUT!
Anne Boleyn
Posts: 336
Joined: 31/08/2011 16:29
Location: na dvoru

#411 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by Anne Boleyn »

Nisrin wrote:
SmokingMan wrote:Gdje mogu pronaći ukusne kroasane,jako mi je bitan eurokrem,mada gotovo sve pekare u Sa koriste onaj najjeftiniji.
pekara HUT!
Ja sam probala kroasane iz te pekare i tako su mi suhi, samo malo eurokrema na sredini... Možda se samo tako potrefilo, ali ista stvar im je i sa krofnama - mrvica džema na sredini i to je to. Meni bilo dovoljno da više ne kupujem tamo...
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#412 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by P308 »

Ja sam probao kroasane iz dosta pekara ali nijedna se do sada nije pokazala kao ona na Grbavici.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#413 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by Nisrin »

Anne Boleyn wrote:
Nisrin wrote:
SmokingMan wrote:Gdje mogu pronaći ukusne kroasane,jako mi je bitan eurokrem,mada gotovo sve pekare u Sa koriste onaj najjeftiniji.
pekara HUT!
Ja sam probala kroasane iz te pekare i tako su mi suhi, samo malo eurokrema na sredini... Možda se samo tako potrefilo, ali ista stvar im je i sa krofnama - mrvica džema na sredini i to je to. Meni bilo dovoljno da više ne kupujem tamo...

Jesi probala na Otoci??? Bas budu pune eurokrema i ukusno je jako...
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#414 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by van Basten »

beton su kroasani u onoj pekari kraj Druge kuće na Pofalićima... Mala kuća ili kako već se zove...
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#415 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by SHTEVELEC »

u maissonu je hljeb sa maslinama predobar
Anne Boleyn
Posts: 336
Joined: 31/08/2011 16:29
Location: na dvoru

#416 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by Anne Boleyn »

Nisrin wrote:
Jesi probala na Otoci??? Bas budu pune eurokrema i ukusno je jako...
Nisam, ali kad mi bude usput, svratiću.

A gdje vam je ta pekara na Grbavici koju spominjete?
Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#417 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by Rosso »

U Mlinaru bio jednom, probao meksicku pitu koja je im među najprodavanaijim proizvodima, ne ocekujem neki spektakl za dvije markice, ali ništa posebno :D U Maison cocu nisam bio još, moram svratiti.
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#418 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by Logovan »

P308 wrote:Ja sam probao kroasane iz dosta pekara ali nijedna se do sada nije pokazala kao ona na Grbavici.
Nisrin wrote:Jesi probala na Otoci??? Bas budu pune eurokrema i ukusno je jako...
Gdje tačno na Grbavici/Otoci? :D
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#419 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by azurna_obala »

Na Grbavici su dvije pekare, svejedno koju potrefite, jedna pored dm-a, druga kod konzuma, tj. nekadašnjeg elpi komerca. Isti je vlasnik.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#420 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by P308 »

Logovan wrote:
P308 wrote:Ja sam probao kroasane iz dosta pekara ali nijedna se do sada nije pokazala kao ona na Grbavici.
Nisrin wrote:Jesi probala na Otoci??? Bas budu pune eurokrema i ukusno je jako...
Gdje tačno na Grbavici/Otoci? :D
Ima ova pored DM-a:

Image


I ova nekih 50 metara udaljenija, isti je vlasnik. Ova je sada obnovljena, ne izgleda vise ovako, malo je bolja :D Ali je pecivo odlicno

Image
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#421 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by azurna_obala »

Trebaju nam platiti koliko ih reklamiramo :mrgreen:
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#422 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by perfect_guy »

koliko se samo puta u srednjoškolsko doba na velikom odmoru otišlo tamo
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#423 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by peepeep »

P308 wrote:
Logovan wrote:
P308 wrote:Ja sam probao kroasane iz dosta pekara ali nijedna se do sada nije pokazala kao ona na Grbavici.
Nisrin wrote:Jesi probala na Otoci??? Bas budu pune eurokrema i ukusno je jako...
Gdje tačno na Grbavici/Otoci? :D
Ima ova pored DM-a:


I ova nekih 50 metara udaljenija, isti je vlasnik. Ova je sada obnovljena, ne izgleda vise ovako, malo je bolja :D Ali je pecivo odlicno
Ni pod razno ovde ići! Uvaljuju izgorene stvari, zatvorili su onu dole kod mesnice i sada ih ovde uvaljuju! Ko hoće da jede dobro, kod Lipe ima pekara Željo i tu i valja a ove Grbavice su uvreda za pekare! Užas živi.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#424 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by azurna_obala »

peepeep wrote:
Ni pod razno ovde ići! Uvaljuju izgorene stvari, zatvorili su onu dole kod mesnice i sada ih ovde uvaljuju! Ko hoće da jede dobro, kod Lipe ima pekara Željo i tu i valja a ove Grbavice su uvreda za pekare! Užas živi.
Ma sta kažeš :mrgreen:

Sve sto si naveo, potkrijepi fotografskim dokazima i priloženim računom da znamo da je to ta pekara!

Ta kod mesnice se zatvorila jer nije dobro poslovala, dakle lokacijski faktor, za razliku od ove dvije kod kojih se možeš i parkirati, dok kod ove ne možeš, osim ako hoćeš na cestu pored semafora.
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#425 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by peepeep »

azurna_obala wrote:
peepeep wrote:
Ni pod razno ovde ići! Uvaljuju izgorene stvari, zatvorili su onu dole kod mesnice i sada ih ovde uvaljuju! Ko hoće da jede dobro, kod Lipe ima pekara Željo i tu i valja a ove Grbavice su uvreda za pekare! Užas živi.
Ma sta kažeš :mrgreen:

Sve sto si naveo, potkrijepi fotografskim dokazima i priloženim računom da znamo da je to ta pekara!

Ta kod mesnice se zatvorila jer nije dobro poslovala, dakle lokacijski faktor, za razliku od ove dvije kod kojih se možeš i parkirati, dok kod ove ne možeš, osim ako hoćeš na cestu pored semafora.
Pa dobro, pošto ih toliko braniš i očito toliko voliš, evo ti novi avatar da se ne patiš kada ti zatreba. A vjeruj mi, ako nastaviš kod njih jesti jer imaju parking, zatrebaće ti.

Image
Post Reply