PEKARE U SARAJEVU

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#376 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by strong69 »

muha_sa wrote:
strong69 wrote:Juce nabasah na neku pekaru Manja na Otoci/C. Vili. Ne znam je li bilo slucajno ali uzeh toplo pecivo i hljeb. Kupuje li neko cesce tu ili sam ja nabasao u dobro vrijeme?
kupujem ja redovno :-D
Zadovoljan?
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#377 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by muha_sa »

strong69 wrote:
muha_sa wrote:
strong69 wrote:Juce nabasah na neku pekaru Manja na Otoci/C. Vili. Ne znam je li bilo slucajno ali uzeh toplo pecivo i hljeb. Kupuje li neko cesce tu ili sam ja nabasao u dobro vrijeme?
kupujem ja redovno :-D
Zadovoljan?
:thumbup:

cim sam svakodnevni kupac jesam :-D
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#378 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by duga puska »

strong69 wrote:
muha_sa wrote:
strong69 wrote:Juce nabasah na neku pekaru Manja na Otoci/C. Vili. Ne znam je li bilo slucajno ali uzeh toplo pecivo i hljeb. Kupuje li neko cesce tu ili sam ja nabasao u dobro vrijeme?
kupujem ja redovno :-D
Zadovoljan?
Manja je jako dobra sto se tice kvaliteta, objekti su im uradjeni vrhunski, usluga dobra, asortiman dobar.Oni se bave i veleprodajom kolaca, a njihova firma je Krajina Klas koja distribuira sirovine za kolace, sladolede, a mislim i za pekarstvo.I taj slatki program im je dobro solidan i koliko vidim da ih ima po Konzumu i jos nekim marketima po gradu.E sad je pitanje kako ce dugorocno proci sa tim konceptom gdje rade veleprodaju sirovina i gotovih proizvoda, a onda dolaze u komsiluk tim istim ljudima sa svojom maloprodajom...Pored ove dvije radnje po Cengic Vilama, cini mi se da sam i u Lukavici vidio jednu.
Sve u svemu jako ozbiljna prica
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55677
Joined: 15/12/2008 16:53

#379 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by ultima_palabra »

Gazda fan Ratka i Voje.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#380 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by strong69 »

ultima_palabra wrote:Gazda fan Ratka i Voje.
Manja? Ko je lik?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55677
Joined: 15/12/2008 16:53

#381 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by ultima_palabra »

https://twitter.com/TrivicSasa
Sasa Trivic ‏@TrivicSasa Jan 9
Sasa Trivic Retweeted Marija Bogdanovic
Jedan jedini

На свему вам хвала. Генерале, срећан ти Дан Републике!
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#382 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by duga puska »

ultima_palabra wrote:Gazda fan Ratka i Voje.
cuo sam i ja svakakvih prica, ali mi se nije dalo gubit vrijeme na doticnog
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#383 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by muha_sa »

eno ih pun BH parlament koji se kunu u pišonju i mladica
još debele pare primaju od države koju mrze i kojoj žele nestanak :-) a i rade na tome :-)
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#384 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by azurna_obala »

Bolji kroasani u pekari Grbavica nego u mlinaru, plus veći i jeftiniji. :oops:
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#385 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by kafanski_covjek »

Grbavica ( pored dm-a), Malta ( pored kaffe Nesh) i Rolin prema bivsem Merkatoru
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#386 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by orinoco »

ultima_palabra wrote:Gazda fan Ratka i Voje.
Rat je završen prije 20-tak godina. Šta sad, trebamo diskreditirati ljude zbog toga što je fan Ratka i Voje? I oni da pljuju po fanovima Rasima i sl.?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55677
Joined: 15/12/2008 16:53

#387 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by ultima_palabra »

Ne 'trebamo' nista, jer 'mi' ne postojimo... svako treba raditi po svojoj savjesti.

Licno, ako bih nekoga 'diskreditirao', to bi bio jedan od boljih razloga.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6325
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#388 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by agnostic_front »

orinoco wrote:
ultima_palabra wrote:Gazda fan Ratka i Voje.
Rat je završen prije 20-tak godina. Šta sad, trebamo diskreditirati ljude zbog toga što je fan Ratka i Voje? I oni da pljuju po fanovima Rasima i sl.?
Da.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#389 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by strong69 »

orinoco wrote:
ultima_palabra wrote:Gazda fan Ratka i Voje.
Rat je završen prije 20-tak godina. Šta sad, trebamo diskreditirati ljude zbog toga što je fan Ratka i Voje? I oni da pljuju po fanovima Rasima i sl.?
Pa on bi prvi trebao biti svjestan da je rat završio prije 20 godina. U mojim očima diskreditovan je svako kome su zločinci toliko važni da ih javno slavi putem društvenih mreža. Rat je prošao, prošlo je 20 godina, ono se bavi poslom u Sarajevu i slavi ratne zločince. Ne ide to, makar ne javno.
User avatar
mayab
Posts: 27174
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#390 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by mayab »

strong69 wrote:
orinoco wrote:
ultima_palabra wrote:Gazda fan Ratka i Voje.
Rat je završen prije 20-tak godina. Šta sad, trebamo diskreditirati ljude zbog toga što je fan Ratka i Voje? I oni da pljuju po fanovima Rasima i sl.?
Pa on bi prvi trebao biti svjestan da je rat završio prije 20 godina. U mojim očima diskreditovan je svako kome su zločinci toliko važni da ih javno slavi putem društvenih mreža. Rat je prošao, prošlo je 20 godina, ono se bavi poslom u Sarajevu i slavi ratne zločince. Ne ide to, makar ne javno.
Baš tako, takve ja jednostavno " prekrizim" , i za mene ne postoje! Hvala
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#391 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by P308 »

kafanski_covjek wrote:Grbavica ( pored dm-a), Malta ( pored kaffe Nesh) i Rolin prema bivsem Merkatoru
Meni je bolja na Grbavici ona blize pijaci, uz banku.
U pekari Rolin ne kupujem od kako sam nasao dlaku u pecivu :D Jbg, znam da se moze bilo gdje desiti ali kad god joj pridjem zamisljam pecivo s dlakom pa je izbjegavam u sirokom luku :D
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4473
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#392 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by VladaFBiH »

perfect_guy wrote:
Edin H. wrote: Slazem se teoretski, ali u praksi ne.

Nema to veze sa izdavanjem racuna, nego da li kucaju i pravilno prikazuju.

E Engleskoj je tendencija u velikim supermarketima (a oni sigurno placaju porez) da samo ako insistiras da ti izdaju racun, jer u suprotnom se radi o bespotrebnom trosenju papira.
a da li se u engleskoj evidentira promet neovisno o štampi računa? to je bitna razlika
pa s obzirom da je kod njih 99% plaćanje karticom a onda pare idu preko računa i ostaje trag o transakciji i nema potrebe za fiskalnim računom jer se isplata mora vezati za izdani račun tako da i nema načina da prodavac prevari državu :)
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#393 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by Nisrin »

MRVICA - hljebovi vrhunski, ali su malo digli cijene...super im je integralno od tunjevine, kolači, a Bogami i vegi riegeli, fitness hljeb- ukratko sve :D

MANJA- odlična peciva, iznenadih se kako su ukusna mini jaffa peciva lisnata, 0.20KM jedno, ima i od oraha...tiramisu u čaši odličan--hljebovi ništa specijalno, kolači- PUNI MARGARINA i stvarno i na deklaraciji piše margarin ...to sam se razočarala, a za skrooooz malu tortu dadoh 13KM- bačen novac, previše margarinasto-kremasto!
Dessert izmislio kolače za njih...

Mlinar- najukusnije su mi one male kiflice- mediteranske i kukuruzne :D

Kaiser - lisnata integralna peciva...

Maison Coco - dugo ne udjoh jer su se pohasili sa cijenama, ali su im hljebovi za 10...nekad mi je favorit bio kroasan sa bademima, ali to su "preradjeni" kroasani od nekoliko dana, tako da...i mafini su preskupi s obzirom da ih vracaju u frizider svaku noc ono sto se ne proda...sto znaci, mijenja se temp iz dana u dan, a jaja u sastavu :run:

HUT- kroasani sa cokoladom preukusni, cokolada je mrak :D

Šteta da ne mogu skoro nigdje naci hljeb bez psec+nicnog brasna, osim u francuskoj pekari koja mi nije usput...u Mrvici imaju hrono hljeb, ali u oko stane svojom velicinom...s tim da imaju i vegipan, jeste 3 KM, ali su same sjemenke- nema brasna itd...ako imate ideju gdje naci hljeb bez psenicnog brasna, zahvaljujem!
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#394 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by musicman80 »

Meni je u Maison Coco sve super. Narocito volim ono lisnato pecivo sa jabukama. U Mrvici su mi Macaronsi najbolji u gradu, ali cini mi se da su sada puno manji nego prije, a cijena je ista. Ipak, najbolji macaroni u gradu. U Mlinaru mi se iskreno nista nije dopalo, izvikano bez pokrića, a u ove dvije, Manja I Hut nisam nikada bio.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#395 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by wewa »

ja bih zivjela u maison coco
fala
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#396 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by addy_sa »

wewa wrote:ja bih zivjela u maison coco
fala
me too :D
sendviči nikad bolji sir, pureća šunka..tart svaki.. ma :thumbup:
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#397 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by klixo »

orinoco wrote:
ultima_palabra wrote:Gazda fan Ratka i Voje.
Rat je završen prije 20-tak godina. Šta sad, trebamo diskreditirati ljude zbog toga što je fan Ratka i Voje? I oni da pljuju po fanovima Rasima i sl.?
:roll:
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#398 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by muha_sa »

wewa wrote:ja bih zivjela u maison coco
fala
gdje se nalazi ta pekara :?

hvala :)
User avatar
nepass1
Posts: 9699
Joined: 06/07/2017 07:35

#399 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by nepass1 »

muha_sa wrote:
wewa wrote:ja bih zivjela u maison coco
fala
gdje se nalazi ta pekara :?

hvala :)
ima u branilaca grada, preko puta aspek pekare, ima u je li se ulicica zove sime milutinovica, gdje je stojnicev cheers pa ulica sto vodi prema tramvajskim sinama. ima i u kranjcevicevoj ako se ne varam.
a jes im pecivo fakat dobro
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#400 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by muha_sa »

nepass1 wrote:
muha_sa wrote:
wewa wrote:ja bih zivjela u maison coco
fala
gdje se nalazi ta pekara :?

hvala :)
ima u branilaca grada, preko puta aspek pekare, ima u je li se ulicica zove sime milutinovica, gdje je stojnicev cheers pa ulica sto vodi prema tramvajskim sinama. ima i u kranjcevicevoj ako se ne varam.
a jes im pecivo fakat dobro
hvala :-D ce se uvjerim :)
Post Reply