PEKARE U SARAJEVU

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#301 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by mali_milojica »

Ima na raskrsnici kod Bolnice Kosevo.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#302 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by agent_zero »

mali_milojica wrote:Ima na raskrsnici kod Bolnice Kosevo.
Treba mi Novo Sarajevo. :)
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#303 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by mali_milojica »

agent_zero wrote:
mali_milojica wrote:Ima na raskrsnici kod Bolnice Kosevo.
Treba mi Novo Sarajevo. :)
Znam,ali sam spomenuo da pored one u Alipasinoj i Fisa,ima i gore. U Novom Sarajevu mislim da nema.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5938
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#304 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by studiorum_tuzlaensis »

U MMu na Malti je strašna pita pogotovo sjecani burek, usudio bi se reći da parira onom Bosanskom sa Željinog stadiona i Saču na Baščaršiji.

Ako bi ja pravio neki redosljed onda bi to bilo ovako:

1. Sač
2. bosanski burek na Grbavici
3. MM
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#305 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by karanana »

Da, manja je beton. Ja nisam nikad uzeo nesto za sta sam kasnije reko da ne valja, a uzimo sam dosta. Od hljeba peciva kolaca....sve dobro. Nafaka najbolji somuni
User avatar
pametolog
Posts: 2065
Joined: 16/09/2009 17:48
Location: Tamo gdje se uspjeh, rad, znanje i trud ne prasta

#306 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by pametolog »

karanana wrote:Da, manja je beton. Ja nisam nikad uzeo nesto za sta sam kasnije reko da ne valja, a uzimo sam dosta. Od hljeba peciva kolaca....sve dobro. Nafaka najbolji somuni
Tacno, zaboravim stalno na Nafaku, somuni za 10. Za sve ostalo tu je Manja.
User avatar
duga puska
Posts: 821
Joined: 08/02/2012 21:40

#307 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by duga puska »

pametolog wrote:
karanana wrote:Da, manja je beton. Ja nisam nikad uzeo nesto za sta sam kasnije reko da ne valja, a uzimo sam dosta. Od hljeba peciva kolaca....sve dobro. Nafaka najbolji somuni
Tacno, zaboravim stalno na Nafaku, somuni za 10. Za sve ostalo tu je Manja.
Od sutra znaci svakodnevno put Nafake po somune, mada su i tokom citave godine vrh :thumbup:
User avatar
oldtajmer
Posts: 4871
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#308 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by oldtajmer »

gdje dođe ta nafaka :D
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#309 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by radiša »

mislim da je negdje kod pijace otvorene na cvili,u blizini..
User avatar
pametolog
Posts: 2065
Joined: 16/09/2009 17:48
Location: Tamo gdje se uspjeh, rad, znanje i trud ne prasta

#310 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by pametolog »

oldtajmer wrote:gdje dođe ta nafaka :D
Na pola puta izmedju dva nova kruzna toka, u Buca Potoku i C. Vili. Smjestena u privatnoj kuci, na strani ulice prema Ilidzi.
User avatar
Reisova
Posts: 1007
Joined: 15/08/2011 16:28

#311 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by Reisova »

ActionWoman wrote:Preporucite pekare u Sarajevu. Navedite kako se zove pekara, gdje se nalazi, koji su njeni proizvodi koje preporucujete i zasto.

Evo da ja preporucim:

0. Somun kod Ajse na Alfakovcu.
1. Pekara Grbavica (pored DM-a na Grbavici 1). Ima super peciva, ljubazno osoblje, izgleda cisto. Kad kupite hljeb kupiliste hljeb, a ne spuzvu. Najdrazi proizvodi, koje ujedno i preporucujem, su nanin hljeb, zvijezda, kravata sa cokoladnim kremom, kukuruza, pletenica, lisnato sa sirom, lisnato sa visnjom, buhtla sa sirom, mali burek.
2. Pekara Pal na Grbavici 2. Kolaci: lijena pita sa jabukama, kolac s visnjom i nekim zutim kremom.
3. Pereci u pekari na Kosevskom brdu (ne znam kako se pekara zove).
4. Poricanin na Bascarsiji. One saraf kifle su im super. Nekad im je bio ekstra domaci hljeb tkz. tepsijas.
Ja kontam pitas ko od njih izdaje fiskalne racune
statixx
Posts: 8768
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#312 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by statixx »

Dobra je Farina u Titovoj, imaju fine muffine.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#313 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by quarterback »

Reisova wrote:
ActionWoman wrote:Preporucite pekare u Sarajevu. Navedite kako se zove pekara, gdje se nalazi, koji su njeni proizvodi koje preporucujete i zasto.

Evo da ja preporucim:

0. Somun kod Ajse na Alfakovcu.
1. Pekara Grbavica (pored DM-a na Grbavici 1). Ima super peciva, ljubazno osoblje, izgleda cisto. Kad kupite hljeb kupiliste hljeb, a ne spuzvu. Najdrazi proizvodi, koje ujedno i preporucujem, su nanin hljeb, zvijezda, kravata sa cokoladnim kremom, kukuruza, pletenica, lisnato sa sirom, lisnato sa visnjom, buhtla sa sirom, mali burek.
2. Pekara Pal na Grbavici 2. Kolaci: lijena pita sa jabukama, kolac s visnjom i nekim zutim kremom.
3. Pereci u pekari na Kosevskom brdu (ne znam kako se pekara zove).
4. Poricanin na Bascarsiji. One saraf kifle su im super. Nekad im je bio ekstra domaci hljeb tkz. tepsijas.
Ja kontam pitas ko od njih izdaje fiskalne racune
pekara grbavica ne izdaje, ako vise puta trazis racun onda te zapamte pa gazdarice ili ta sto kontrolise radnice kaze radnici - izdaj mu racun
namjerno vise radi toga ne idem tamo nego odem u pekaru zeljo kod mosta kod elektroprivrede
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#314 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by O'zone »

quarterback wrote:
Reisova wrote:
ActionWoman wrote:Preporucite pekare u Sarajevu. Navedite kako se zove pekara, gdje se nalazi, koji su njeni proizvodi koje preporucujete i zasto.

Evo da ja preporucim:

0. Somun kod Ajse na Alfakovcu.
1. Pekara Grbavica (pored DM-a na Grbavici 1). Ima super peciva, ljubazno osoblje, izgleda cisto. Kad kupite hljeb kupiliste hljeb, a ne spuzvu. Najdrazi proizvodi, koje ujedno i preporucujem, su nanin hljeb, zvijezda, kravata sa cokoladnim kremom, kukuruza, pletenica, lisnato sa sirom, lisnato sa visnjom, buhtla sa sirom, mali burek.
2. Pekara Pal na Grbavici 2. Kolaci: lijena pita sa jabukama, kolac s visnjom i nekim zutim kremom.
3. Pereci u pekari na Kosevskom brdu (ne znam kako se pekara zove).
4. Poricanin na Bascarsiji. One saraf kifle su im super. Nekad im je bio ekstra domaci hljeb tkz. tepsijas.
Ja kontam pitas ko od njih izdaje fiskalne racune
pekara grbavica ne izdaje, ako vise puta trazis racun onda te zapamte pa gazdarice ili ta sto kontrolise radnice kaze radnici - izdaj mu racun
namjerno vise radi toga ne idem tamo nego odem u pekaru zeljo kod mosta kod elektroprivrede
Ja ga dobih prije par dana a ni tražio nisam...Beze šetali i uzeli par slanaca, štrudlu sa makom i dobismo račun
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#315 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by mali_milojica »

Meni je odlicna pekara u pijaci na Vojnickom Polju. Ne znam da li imam srece,ali kad god navratim sve je svjeze i toplo,ponekad i vrelo,sta god da uzmem. Vjerujem da stalno peku i da posao cvjeta jer su studentski blizu i da je sve iz pecnice sto bi se reklo.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#316 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by quarterback »

O'zone wrote: Ja ga dobih prije par dana a ni tražio nisam...Beze šetali i uzeli par slanaca, štrudlu sa makom i dobismo račun
:thumbup:
to je nesto novo, otici su bas danas da vidim jesu li se promjenili
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#317 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by ElDzidziIbnDzo »

Nesto vezano oko tih racuna. Da se odmah razumijemo niti koga da branim,svakako svako neizdavanje racuna je za osudu. Ali da budemo realni,i kada izdaje racun,pa taj porez ili PDV kako god,to ide u drzavni budzet.I vecina tog novca zavrsi za potrebe guzonja.

A penzioneri i dalje cekaju penzije...
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#318 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by quarterback »

od tih para u budzetu nesto i imam, od para koje odu nekom gazdi za novi mercedes nemam nista
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#319 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by ElDzidziIbnDzo »

Ne znam da li si me razumio. U potpunosti se slazem da je to za svaku osudu. E sad ako si ti jedan od onih kockastih glava ili lopova politicara,ja te razumijem,da imas nesto od tih para.

Medjutim ako si jedan obican radnik,koji gleda kako kraj sa krajem da zakrpi,onda si blentav. Jer od tih para ti nemas nista :)
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#320 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by quarterback »

ElDzidziIbnDzo wrote:Ne znam da li si me razumio. U potpunosti se slazem da je to za svaku osudu. E sad ako si ti jedan od onih kockastih glava ili lopova politicara,ja te razumijem,da imas nesto od tih para.

Medjutim ako si jedan obican radnik,koji gleda kako kraj sa krajem da zakrpi,onda si blentav. Jer od tih para ti nemas nista :)
toliko sranja sabrano u jednom postu

po cemu se vozis dzo, jel ti ceste napravio pekar?
jel ti otac od granapdzije dobiva penziju?
jel ti majka od vlasnika kafica dobiva zdravstveno?
jel ti dijete ide u skolu od vlasnika kakvog shisha shopa?
...

srati je najlakse, block lista, druzi se sa mirzetom i jaranima
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#321 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by holowey »

ElDzidziIbnDzo wrote:Ne znam da li si me razumio. U potpunosti se slazem da je to za svaku osudu. E sad ako si ti jedan od onih kockastih glava ili lopova politicara,ja te razumijem,da imas nesto od tih para.

Medjutim ako si jedan obican radnik,koji gleda kako kraj sa krajem da zakrpi,onda si blentav. Jer od tih para ti nemas nista :)
hodas mracnom ulicom, zatrpanom smecem, gledas kucu kako ti gori, treses se od groznice, nepismen si ali si sretan, ne treba ti ulicna rasvjeta, ne trebaju ulicni cistaci, ne trebaju vatrogasci, ne treba ljekar, ne treba skola - jer ti ne uzimas racun da ne bi guzonjama punio dzepove :-)

obavezno se sterilisi, svoje gene ne smijes prenositi dalje :evil:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#322 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by mali_milojica »

ElDzidziIbnDzo wrote:Ne znam da li si me razumio. U potpunosti se slazem da je to za svaku osudu. E sad ako si ti jedan od onih kockastih glava ili lopova politicara,ja te razumijem,da imas nesto od tih para.

Medjutim ako si jedan obican radnik,koji gleda kako kraj sa krajem da zakrpi,onda si blentav. Jer od tih para ti nemas nista :)
:facepalm:
Meho gasi
Sviraj sudija kraj
:run:
Naslovnica
Posts: 27662
Joined: 20/03/2013 15:38

#323 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by Naslovnica »

Od koga/čega platu dobijaju radnici u školstvu, vatrogasci, policija, itd, da ne nabrajam.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#324 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by Matijevic_Vlado »

Kakvo skolstvo? Njemu je ucitelj bio pekar :mrgreen:
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#325 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by sabina1 »

Sve "ugledni sarajevski biznismeni" , "gazde"....

Kad već kupujete i prodajete na crno , prijavite makar radnike.....

Jel' i to ide "guzonjama"...???
Post Reply