PEKARE U SARAJEVU

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Evolution_IV
Posts: 12642
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#1201 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by Evolution_IV »

McGradySA wrote: 14/05/2021 17:21
Evolution_IV wrote: 14/05/2021 17:15
kakav je burek,bio im je prije par godina odlican a 1KM cijena bila :-D
1.30 je sada
ma ok,ipak je proslo 8god kako sam zadjni put jeo,nego kakav je? :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 12642
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#1202 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by Evolution_IV »

vajdugaLoma wrote: 14/05/2021 17:24
Evolution_IV wrote: 14/05/2021 17:15
Phoenix-sad wrote: 12/05/2021 16:49

Dobra je AS pogotovo prije korone u noćnima satima svratiti 😀 Meni je isto dobra Mrvica, nemaju puno izbora ali su dobre stvari. Aspek mi ima bolju piletinu nego li Chipas ili iChicken
kakav je burek,bio im je prije par godina odlican a 1KM cijena bila :-D
Jel sa sirom?
:lol: :lol: :lol:

jedan je pitac :D
McGradySA
Posts: 784
Joined: 24/02/2021 11:25

#1203 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by McGradySA »

Evolution_IV wrote: 14/05/2021 17:57
ma ok,ipak je proslo 8god kako sam zadjni put jeo,nego kakav je? :D
loš ali je u Ravenni još gori(ne znam šta mi to treba da pite kupujem po pekarama)
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#1204 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by febo_acm »

Ja jednom kupio, curi ulje iz bureka...
User avatar
mk ultra
Posts: 19128
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1205 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by mk ultra »

Pa kad vidim koliko se ljudi zale zbog cijene ulja, ocigledno se to i trazi :mrgreen:
McGradySA
Posts: 784
Joined: 24/02/2021 11:25

#1206 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by McGradySA »

Zna li ko gdje se ima za kupiti dobar kukuruzni hljeb,da je malen a fino nabijen a ne samo bijeli posut sa malo kukuruze?
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#1207 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by corsa »

McGradySA wrote: 25/07/2021 14:00 Zna li ko gdje se ima za kupiti dobar kukuruzni hljeb,da je malen a fino nabijen a ne samo bijeli posut sa malo kukuruze?
Pekara na Dobrinji, "Euro-san" ovako nešto, kod picerije Sahat kula. Prava kukuruza. :)
heavyBrick
Posts: 800
Joined: 03/05/2021 14:18

#1208 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by heavyBrick »

febo_acm wrote: 14/05/2021 18:53 Ja jednom kupio, curi ulje iz bureka...
ne valja dihtung.

ja kupujem u jednoj maloj pekari zbog prodavačice. ima grudi, ubijaju inteligenciju. jednom neki profesor ušao da kupi vruće kifle, otišao s pogačom.
User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#1209 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by vicious »

heavyBrick wrote: 11/08/2021 12:53
febo_acm wrote: 14/05/2021 18:53 Ja jednom kupio, curi ulje iz bureka...
ne valja dihtung.

ja kupujem u jednoj maloj pekari zbog prodavačice. ima grudi, ubijaju inteligenciju. jednom neki profesor ušao da kupi vruće kifle, otišao s pogačom.
Mislim da ta pekara zaslužuje da joj se objavi ime i lokacija :D
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1210 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by Truba »

Pekara Manja ziva i zdrava
Zuzul sam neki otkrio
Kakav otrov al ukusan
User avatar
sime_cipol
Posts: 15866
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#1211 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by sime_cipol »

heavyBrick wrote: 11/08/2021 12:53
febo_acm wrote: 14/05/2021 18:53 Ja jednom kupio, curi ulje iz bureka...
ne valja dihtung.

ja kupujem u jednoj maloj pekari zbog prodavačice. ima grudi, ubijaju inteligenciju. jednom neki profesor ušao da kupi vruće kifle, otišao s pogačom.
Imas moju paznju, nastavi :sabur:
User avatar
agnostic_front
Posts: 6311
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#1212 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by agnostic_front »

Pekara Zeljo na Kovacima :thumbup:
mavi
Posts: 208
Joined: 22/04/2008 14:47

#1213 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by mavi »

Pekara Sito u zadnje vrijeme, pristupačni su s cijenama...
U Buča potoku mrtva trka između njih i Elvisa.
Jedni preko puta drugih
User avatar
duga puska
Posts: 821
Joined: 08/02/2012 21:40

#1214 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by duga puska »

mavi wrote: 06/04/2022 15:55 Pekara Sito u zadnje vrijeme, pristupačni su s cijenama...
U Buča potoku mrtva trka između njih i Elvisa.
Jedni preko puta drugih
Ali zato ona Nafaka dole kod podvoznjaka ubi sa somunima i pizzama. Ja somune sad po danu uzimam,bas guzve budu pred iftar. Podgrijem u mikrovalci i nov somun :mrgreen:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10290
Joined: 27/04/2021 22:52

#1215 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by tramvajtrojka »

mavi wrote: 06/04/2022 15:55 Pekara Sito u zadnje vrijeme, pristupačni su s cijenama...
U Buča potoku mrtva trka između njih i Elvisa.
Jedni preko puta drugih
pekara sito oni sudzuka salata sendvici u dugim kiflama i mini krofnice od marelice i cokolade :thumbup: :thumbup:

a ni pizze im nisu lose
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#1216 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by spinel_ »

Sta mislite brasno kojeg proizvodjaca koriste pekare?
Ne koriste sigurno najskuplje kao npr sarajevski Klas.
Koriste najjeftinija i nikome poznata.
Znaci uzima se lopatom sa dizanjem cijena.
Isto kao sto u pizzi ne dobijes najbolji kecap vec vodeni i najjeftini. A cijene oni dizu li dizu. Ali dok je ovaca...
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1217 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by konektovan »

spinel_ wrote: 06/04/2022 22:29 Sta mislite brasno kojeg proizvodjaca koriste pekare?
Ne koriste sigurno najskuplje kao npr sarajevski Klas.
Koriste najjeftinija i nikome poznata.
Znaci uzima se lopatom sa dizanjem cijena.
Isto kao sto u pizzi ne dobijes najbolji kecap vec vodeni i najjeftini. A cijene oni dizu li dizu. Ali dok je ovaca...
Ja znam da mlin majić snadbjeva dosta pekara, mlin nezić takodjer. Moju mahalsku kako se otvorila, samo mlin majić kamion vidjam.
User avatar
duga puska
Posts: 821
Joined: 08/02/2012 21:40

#1218 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by duga puska »

spinel_ wrote: 06/04/2022 22:29 Sta mislite brasno kojeg proizvodjaca koriste pekare?
Ne koriste sigurno najskuplje kao npr sarajevski Klas.
Koriste najjeftinija i nikome poznata.
Znaci uzima se lopatom sa dizanjem cijena.
Isto kao sto u pizzi ne dobijes najbolji kecap vec vodeni i najjeftini. A cijene oni dizu li dizu. Ali dok je ovaca...
A sta je mjerilo, sto.je Klas digao.cijene tj marze sramno. Gledam brasno Klas tip 500 prosle.sedmice preko.38 KM, dok su brasna slicnog kvaliteta i iste klase (tip 500) ispod 30 KM bila u tom trenutku. Kad znamo da Klas ima najvece silose,da je rezerve kupio davno prije poskupljenja psenice,malo mi je to gadljivo. Klas Zlatni puder je druga prica i taj tip se ni ne koristi u klasicnim pekarama.
A upitaj malo, ima dosta domacih mlinova za koje ti nikad nisi cuo a koji koriste iskljucivo madjarsku (kvalitetniju) psenicu, a ne srbijansku i domacu koje su losijeg kvaliteta.
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1219 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by konektovan »

duga puska wrote: 06/04/2022 23:42
spinel_ wrote: 06/04/2022 22:29 Sta mislite brasno kojeg proizvodjaca koriste pekare?
Ne koriste sigurno najskuplje kao npr sarajevski Klas.
Koriste najjeftinija i nikome poznata.
Znaci uzima se lopatom sa dizanjem cijena.
Isto kao sto u pizzi ne dobijes najbolji kecap vec vodeni i najjeftini. A cijene oni dizu li dizu. Ali dok je ovaca...
A sta je mjerilo, sto.je Klas digao.cijene tj marze sramno. Gledam brasno Klas tip 500 prosle.sedmice preko.38 KM, dok su brasna slicnog kvaliteta i iste klase (tip 500) ispod 30 KM bila u tom trenutku. Kad znamo da Klas ima najvece silose,da je rezerve kupio davno prije poskupljenja psenice,malo mi je to gadljivo. Klas Zlatni puder je druga prica i taj tip se ni ne koristi u klasicnim pekarama.
A upitaj malo, ima dosta domacih mlinova za koje ti nikad nisi cuo a koji koriste iskljucivo madjarsku (kvalitetniju) psenicu, a ne srbijansku i domacu koje su losijeg kvaliteta.
U amko odnedavno, ima se kupiti madjarsko brašno. Ima neko cudno ime. Cijena mu je slična nezić, majić, nepto malo jeftinije od klasa. U moju kuću neće, dok ima alternative. :mrgreen:
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#1220 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by auspuhc »

Phoenix-sad wrote: 12/05/2021 16:49
hotaa wrote: 11/05/2021 12:27 Pekara AS u hrasnom. Sednvic u kroasanu + krofna od cokolade + kola = perverzija
Dobra im je i zatvorena pica. Kako su Gjuraja otjerali napravili su opasan posao, dosta novih stvari, kolaca i krofni na sto nacina, sendvica isto tako, ubijaju ljudi iskreno.
Dobra je AS pogotovo prije korone u noćnima satima svratiti 😀 Meni je isto dobra Mrvica, nemaju puno izbora ali su dobre stvari. Aspek mi ima bolju piletinu nego li Chipas ili iChicken
Gdje dodje ta pekara AS?
User avatar
ElRe
Posts: 10581
Joined: 12/12/2011 11:28

#1221 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by ElRe »

spinel_ wrote: 06/04/2022 22:29 Sta mislite brasno kojeg proizvodjaca koriste pekare?
Ne koriste sigurno najskuplje kao npr sarajevski Klas.
Koriste najjeftinija i nikome poznata.
Znaci uzima se lopatom sa dizanjem cijena.
Isto kao sto u pizzi ne dobijes najbolji kecap vec vodeni i najjeftini. A cijene oni dizu li dizu. Ali dok je ovaca...
Fine Food - prije par dana vidim na izlazu iz fabrike Nezić kamion.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 18973
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#1222 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by teskeredzic_22 »

duga puska wrote: 06/04/2022 23:42
spinel_ wrote: 06/04/2022 22:29 Sta mislite brasno kojeg proizvodjaca koriste pekare?
Ne koriste sigurno najskuplje kao npr sarajevski Klas.
Koriste najjeftinija i nikome poznata.
Znaci uzima se lopatom sa dizanjem cijena.
Isto kao sto u pizzi ne dobijes najbolji kecap vec vodeni i najjeftini. A cijene oni dizu li dizu. Ali dok je ovaca...
A sta je mjerilo, sto.je Klas digao.cijene tj marze sramno. Gledam brasno Klas tip 500 prosle.sedmice preko.38 KM, dok su brasna slicnog kvaliteta i iste klase (tip 500) ispod 30 KM bila u tom trenutku. Kad znamo da Klas ima najvece silose,da je rezerve kupio davno prije poskupljenja psenice,malo mi je to gadljivo. Klas Zlatni puder je druga prica i taj tip se ni ne koristi u klasicnim pekarama.
A upitaj malo, ima dosta domacih mlinova za koje ti nikad nisi cuo a koji koriste iskljucivo madjarsku (kvalitetniju) psenicu, a ne srbijansku i domacu koje su losijeg kvaliteta.
Moram se kratko uključiti iako je malo off.

Kod mene u kući imaju običaj da kupe vreću brašna 25 kg i bude to...šta ja znam par mjeseci , možda te tri , četiri vreće brašna godišnje.
Kupuju isključivo KLAS , tip 500.

U novembru 2021 , u KLAS maloprodaji kod velepekare , kupio sam to brašno za 18 KM (25,kg) tako (pola marke , gore - dole , ne sjećam se).
Kad su Rusi napali Ukrajinu (prvi , drugi dan) traže moji da kupim brašno (ne zbog rata nego jer eto nestala redovna kućna količina) i u Tešnju povratku iz BL kupim to isto brašno za 26 KM.

Desetak dana poslije sasvim slučajno u Vojkovićima vidim da je to Brašno 31 KM a eto vi govorite da je već i 38 KM.

Milan Ćulibrk , glavni i odgovorni urednik beogradskog NIN-a , je ekonomski novinar primarno.
Kad je Vučić zabranio izvoz brašna iz Srbije osim za okruženje , Ćulibrk (kao proopozicioni nivinar) je to kritikovao.
Ćulibrk navodi da Srbija godišnje proizvede 3 miliona tona brašna (i običnog i stočnog - skupa).
1 milion tona se pojede u Srbiji.
1 milion tona se izveze i ostavi u zakonske zalihe.
1 milion tona Srbija baci.

BUKVALNO BACI.

Ne postoji bilo koji ekonomista , političar , privrednik i "domaćin" koji će me uvjeriti da je KLAS , potpuno opravdano bio primoran da svoje brašno poskupi za 100 % zato što je de fakto iz Srbije mogao dobiti brašno po mizernoj cijeni , bilo kada.

PLJAČKAŠI.

Narod bez države je NAJEBAO , država nije grb i zastava i himna , to ima i svaki seoski fudbalski klub.

Država je vladavina prava i odgovoran odnos države ka podanicima i podanika ka državi.
Dočekaće to (možda) naša djeca.
User avatar
duga puska
Posts: 821
Joined: 08/02/2012 21:40

#1223 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by duga puska »

teskeredzic_22 wrote: 07/04/2022 13:47
duga puska wrote: 06/04/2022 23:42

A sta je mjerilo, sto.je Klas digao.cijene tj marze sramno. Gledam brasno Klas tip 500 prosle.sedmice preko.38 KM, dok su brasna slicnog kvaliteta i iste klase (tip 500) ispod 30 KM bila u tom trenutku. Kad znamo da Klas ima najvece silose,da je rezerve kupio davno prije poskupljenja psenice,malo mi je to gadljivo. Klas Zlatni puder je druga prica i taj tip se ni ne koristi u klasicnim pekarama.
A upitaj malo, ima dosta domacih mlinova za koje ti nikad nisi cuo a koji koriste iskljucivo madjarsku (kvalitetniju) psenicu, a ne srbijansku i domacu koje su losijeg kvaliteta.
Moram se kratko uključiti iako je malo off.

Kod mene u kući imaju običaj da kupe vreću brašna 25 kg i bude to...šta ja znam par mjeseci , možda te tri , četiri vreće brašna godišnje.
Kupuju isključivo KLAS , tip 500.

U novembru 2021 , u KLAS maloprodaji kod velepekare , kupio sam to brašno za 18 KM (25,kg) tako (pola marke , gore - dole , ne sjećam se).
Kad su Rusi napali Ukrajinu (prvi , drugi dan) traže moji da kupim brašno (ne zbog rata nego jer eto nestala redovna kućna količina) i u Tešnju povratku iz BL kupim to isto brašno za 26 KM.

Desetak dana poslije sasvim slučajno u Vojkovićima vidim da je to Brašno 31 KM a eto vi govorite da je već i 38 KM.

Milan Ćulibrk , glavni i odgovorni urednik beogradskog NIN-a , je ekonomski novinar primarno.
Kad je Vučić zabranio izvoz brašna iz Srbije osim za okruženje , Ćulibrk (kao proopozicioni nivinar) je to kritikovao.
Ćulibrk navodi da Srbija godišnje proizvede 3 miliona tona brašna (i običnog i stočnog - skupa).
1 milion tona se pojede u Srbiji.
1 milion tona se izveze i ostavi u zakonske zalihe.
1 milion tona Srbija baci.

BUKVALNO BACI.

Ne postoji bilo koji ekonomista , političar , privrednik i "domaćin" koji će me uvjeriti da je KLAS , potpuno opravdano bio primoran da svoje brašno poskupi za 100 % zato što je de fakto iz Srbije mogao dobiti brašno po mizernoj cijeni , bilo kada.

PLJAČKAŠI.

Narod bez države je NAJEBAO , država nije grb i zastava i himna , to ima i svaki seoski fudbalski klub.

Država je vladavina prava i odgovoran odnos države ka podanicima i podanika ka državi.
Dočekaće to (možda) naša djeca.
21.03.2022. u Bingu vreca bila 38,60 KM.
Ne znam ja to postavljati ovdje,progooglaj...,u Fis u preko 39 bila itd
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1224 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by konektovan »

auspuhc wrote: 07/04/2022 13:36
Phoenix-sad wrote: 12/05/2021 16:49

Dobra je AS pogotovo prije korone u noćnima satima svratiti 😀 Meni je isto dobra Mrvica, nemaju puno izbora ali su dobre stvari. Aspek mi ima bolju piletinu nego li Chipas ili iChicken
Gdje dodje ta pekara AS?
Kruzni tok Hrasno, preko puta motorexa..
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#1225 Re: PEKARE U SARAJEVU

Post by spinel_ »

konektovan wrote: 06/04/2022 23:30
spinel_ wrote: 06/04/2022 22:29 Sta mislite brasno kojeg proizvodjaca koriste pekare?
Ne koriste sigurno najskuplje kao npr sarajevski Klas.
Koriste najjeftinija i nikome poznata.
Znaci uzima se lopatom sa dizanjem cijena.
Isto kao sto u pizzi ne dobijes najbolji kecap vec vodeni i najjeftini. A cijene oni dizu li dizu. Ali dok je ovaca...
Ja znam da mlin majić snadbjeva dosta pekara, mlin nezić takodjer. Moju mahalsku kako se otvorila, samo mlin majić kamion vidjam.
Haj dobro to Majic, Nezic cuo sam i ima se kupiti po trznim i ok mi je.
Ali npr pekara Edin na Bascarsiji uzima kamionima neko rebronja brasno iz Doboja. To ni na internetu ne mozes naci. Ali bitno je da su zato podigli cijene za 100%.
A uzimaju dakle najlosije, najmizernije i najnepoznatije brasno. Samim tim ono je garant i najjeftinije. S obzirom da se to njima kamionima na veliko dovlaci cisto sumnjam da njima vreca dodje i 15 maraka. Ali eto sto ne bi podigli cijene kad su na mjestu, puno im je stalno i 7/24 rade.
Evo o kojem je rijec:

https://www.poslovanje.ba/registar/3093 ... ijesnica-v
Post Reply