Pedofili ?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Znate li neki slucaj pedofilije ?

da
41
40%
ne
48
47%
nisam siguran
14
14%
 
Total votes: 103

pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#1 Pedofili ?

Post by pesak »

Da li ste imali nekad posla sa pedofilima ili culi za nekog ko je imao problema s njima ? Ili za nekog pedofila ?
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#2

Post by pesak »

ja znam za najmanje tri- moj bivsi dragi , moja dobra drugarica, ja... i td i td.
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#3

Post by pesak »

Pa dobro, sto niko ne kaze- jeli prijavio slucaj pedofilije ? Sta je bilo ako je prijavip? Jeli se nesto promenilo ? Jeli pedofil otisao u zatvor ? Sta se desilo ?
Ajde, sto ste skrti ?

Mismo imali pedofila u skoli ...profesori su ga stitili...on se zakljucavao sa ucenicama ...pa su ga provalili roditelji, pa je obecavao da ce biti "dobar", pa je nastavio da spopada klinke, pa je onda morao u drugu skolu u koj je nastavio da spopada klinke i onda ga je jedamn roditelj jurio da ga ubije, ovaj je dobio infarkt i otisao u prevremenu penziju. Nista zatvor, nista sudjenje...nista...pedofil je bio aktivni celi radni vek- dvadesetak godina...i u svakoj generaciji je imao zrtve. ...koje su imale posledice-neke vece , neke manje, ali sve su imale posledice- sve do samoubistva. to je slucaj pedofila koji znam. ajde vi.
u begesu ima nebrojeno mnogo pedofila...prednjaci pahomije, vladika iz vranja, pa ilarion, isto voli/decake/...ima ih... ihaaa
i nikom nista.
User avatar
limun_
Posts: 113
Joined: 25/09/2007 03:19

#4

Post by limun_ »

nema ti toga kod nas :zzzz: ... vjera nam zabranjuje. 8)

cakstavise, nema ni homica :shock:

cuo sam za ovog pahomija. mnogo strasno.
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#5

Post by pesak »

nema vraga...samo se ne prica..ljudi ne znaju ko je pedofil.i sta sve spada u pedofiliju.
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#6

Post by pesak »

i nista mu nije falilo... pa da...tako je to kod nas...na balkanu...
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#7

Post by pesak »

ajde, ljudi, javljajte se...
moje prvo iskustvo je bilo sa rodjakom...imala sam 5 godina otprilike...pa onda sa profesorom...dvanaestak...bilo je nesto i u medjuvremenu...mora da sam zaboravila.
inace, seks pre vremena ostavlja duboke oziljke u dusi deteta koji tesko da mogu da zacele ikada...
neki se i ubiju.

a da. secam se...spopao me neki deda u dalmaciji, ali su neki ljudi naisli...
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#8

Post by pesak »

bez obzira na sve, najsokantnije mi je sto su profesori u skolama tako moralno opredeljeni :shock: da stite kolegu pedofila...stite ga, ne daju dokaze, ne govore...
koliko je to nemoralno. ta tzv. kolegijalnost. tako su i omogucili skotovima da neometano maltretiraju decu dugi niz godina...
taj moj drugar, sto ga je maltretirao profesor-peder-pedofil, propio se , izgubio i posao, sve, i na kraju se kao odrastao, ubio.
mala od skandala
Posts: 207
Joined: 10/09/2007 15:24
Location: tamo gdje je sve po mom

#9

Post by mala od skandala »

pesak wrote:ajde, ljudi, javljajte se...
moje prvo iskustvo je bilo sa rodjakom...imala sam 5 godina otprilike...pa onda sa profesorom...dvanaestak...bilo je nesto i u medjuvremenu...mora da sam zaboravila.
inace, seks pre vremena ostavlja duboke oziljke u dusi deteta koji tesko da mogu da zacele ikada...
neki se i ubiju.

a da. secam se...spopao me neki deda u dalmaciji, ali su neki ljudi naisli...
zlostavljana si?
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#10

Post by karanana »

pesak wrote:ajde, ljudi, javljajte se...
moje prvo iskustvo je bilo sa rodjakom...imala sam 5 godina otprilike...pa onda sa profesorom...dvanaestak...bilo je nesto i u medjuvremenu...mora da sam zaboravila.
inace, seks pre vremena ostavlja duboke oziljke u dusi deteta koji tesko da mogu da zacele ikada...
neki se i ubiju.

a da. secam se...spopao me neki deda u dalmaciji, ali su neki ljudi naisli...
Kad kazes iskustvo, pa spominjes sa 5 godina, pa sa 12, na sta tacno mislis? Jeli mislis na pipkanje kroz odjecu, nesto vise ili nesto jos vise?

Sad kad pogledam unazad nekih 15-16 godina mislim da je moj nastavnik fizickog dirkao ucenice vise nego je potrebno. A ja tada kao dijete bio ljubomoran zasto on posvecuje vise paznje nekim ucenicama nego meni.
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#11

Post by Prozor »

Cekaj, je li se u ovim slucajevima radilo i o silovanju tj prisilnom sexu ili dobrovoljnom sa obje strane? Jer ima razlike izmedju pedofila-silovatelja i "obicnog" pedofila cije zrtve pristaju...
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#12

Post by karanana »

Prozor wrote:Cekaj, je li se u ovim slucajevima radilo i o silovanju tj prisilnom sexu ili dobrovoljnom sa obje strane? Jer ima razlike izmedju pedofila-silovatelja i "obicnog" pedofila cije zrtve pristaju...
Ne bih se bas slozio da dijete od 5 godina moze na nesto rezonski pristati, a posebno kad je sexualni odnos u pitanju. Apsolutno se ne slazem sa tvojom podjelom.
mala od skandala
Posts: 207
Joined: 10/09/2007 15:24
Location: tamo gdje je sve po mom

#13

Post by mala od skandala »

Prozor wrote:Cekaj, je li se u ovim slucajevima radilo i o silovanju tj prisilnom sexu ili dobrovoljnom sa obje strane? Jer ima razlike izmedju pedofila-silovatelja i "obicnog" pedofila cije zrtve pristaju...
Naravno da ima, a zakonske sankcije su skoro pa iste. Upražnjavanje sexa sa maloljetnim licima je također kažnjivo, bez obzira ako je maloljetno lice dobrovoljno pristalo na seksualni odnos. Sjeti se one učiteljice iz Irske koja je osuđena na visoku zatvorsku kaznu (mislim da je bilo u Irskoj) jer je imala vezu sa četrnaestogodišnjim učenikom (kasnije mu je i dijete rodila), iako je on dobrovoljno stupio u vezu s njom, pa čak izjavio da će po punoljetstvu stupiti u brak sa dotičnom.
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#14

Post by didgeridoo »

u gimnaziji su mi predavala 2 profesora koji su vec prebacivani iz drugih skola zbog pipkanja djevojaka (ova gimnazija im je bila treca skola). jedan je ostao a drugog su prebacili u drugu skolu. taj sto je prebacen je pokusao silovati djevojku koju je spremao za upis u srednju skolu (naisao njen brat pa sprijecio) ali bilo koji oblik kazne (osim skarletnog slova) je izostao.skoro sam cuo da je izbacen i iz te skole. Ponavljam: nije bilo kazne, nije bilo pravnih sankcija, poklopi se, cuti, i najlakse je - prebaci ga u drugu avliju da drugima zagorcava zivot.
Last edited by didgeridoo on 06/02/2008 09:07, edited 2 times in total.
mala od skandala
Posts: 207
Joined: 10/09/2007 15:24
Location: tamo gdje je sve po mom

#15

Post by mala od skandala »

karanana wrote:
Prozor wrote:Cekaj, je li se u ovim slucajevima radilo i o silovanju tj prisilnom sexu ili dobrovoljnom sa obje strane? Jer ima razlike izmedju pedofila-silovatelja i "obicnog" pedofila cije zrtve pristaju...
Ne bih se bas slozio da dijete od 5 godina moze na nesto rezonski pristati, a posebno kad je sexualni odnos u pitanju. Apsolutno se ne slazem sa tvojom podjelom.
.. upravo zbog ovog "nerealnog rasuđivanja" maloljetnih lica, kazne su skoro pa jednake, zavisno od težine počinjenog djela i njenih posljedica na psihofizičko stanje žrtve.
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#16

Post by Prozor »

karanana wrote:
Prozor wrote:Cekaj, je li se u ovim slucajevima radilo i o silovanju tj prisilnom sexu ili dobrovoljnom sa obje strane? Jer ima razlike izmedju pedofila-silovatelja i "obicnog" pedofila cije zrtve pristaju...
Ne bih se bas slozio da dijete od 5 godina moze na nesto rezonski pristati, a posebno kad je sexualni odnos u pitanju. Apsolutno se ne slazem sa tvojom podjelom.
Imas pravo, ja sam vise mislio na slucajeve kao ovaj naveden od @male od skandala. Svakako da je u tim godinama to jednako silovanju.
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#17

Post by pesak »

furuna wrote:u gimnaziji su mi predavala 2 profesora koji su bili vec prebacivani iz drugih skola zbog pipkanja djevojaka (ova gimnazija im je bila treca skola). jedan je ostao a drugog su prebacili u drugu skolu. taj sto je prebacen je pokusao silovati djevojku koju je spremao za upis u srednju skolu (naisao njen brat pa sprijecio) ali bilo koji oblik kazne (osim skarletnog slova) je izostao.skoro sam cuo da je izbacen i iz te skole. Ponavljam: nije bilo kazne, nije bilo pravnih sankcija, poklopi se, cuti, i najlakse je - prebaci ga u drugu avliju da drugima zagorcava zivot.
Jeste. Bas je tako. Nema sankcija. Eto, [ogledajte samo na primeru vladike Pahomija. Bilo sudjenje, sve i nista...deca su potpuno nezasticena...jedino ima par sos-telefona koliko znam, na koji se deca mogu javljati ako misle da su zlostavljana. Problem je i u tome sto mnogi i ne znaju sta sve spada u zlostavljanje. Evo pogledajte, na forumu. Ljude treba edukovati u tom pogledu. Ljudi masovno ne znaju o cemu se radi i ne prepoznaju .
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#18

Post by ahmed&nedzad »

Znam za slučaj sa likom u Sarajevu koji je pokušavao napastvovati dvije djevojčice, i kad su one to prijavile roditeljima nisu im povjerovali. Srećom, ništa im nije uradio, a danas kad su odrasle ljudi su shvatili da nisu lagale, ali lik je u međuvremenu odselio iz naselja.
User avatar
Enka-Benka
Posts: 197
Joined: 30/08/2007 00:06

#19

Post by Enka-Benka »

Nedavno sam postavila slicnu temu,ali je ukinuta ili sta vec,zalutala :-)

Bilo je primjera Hodza iz Travnika(ne znam da li se jos neko sjeca)
Iz Doboja isto,otac cerku zlostavljao,pa iz Tuzle je bio jedan,,ne znam samo gdje se ovakvi slucajevi zavrse,jednostavno nestaju iz medije,brze nego stignu.
Ima ih dosta i neodkrivenih sigurno,jer kod nas je to,gluho bilo,sramota,cuce se u komsiluku,a jadna djeca :( :( ,na kraju ispadne da halociniraju,lazu itd.
Citam i maloprije,djevojcica od godinu dana preminula u Tuzli :sad: radi zlostavljanja,majkinog joj frajera.Gdje ovo sve vodi?!

Jeben zakon a i drzava. :x :x :x :x
Last edited by Enka-Benka on 06/02/2008 20:08, edited 1 time in total.
polara
Posts: 673
Joined: 27/10/2007 02:09

#20

Post by polara »

Ja sam imala " bliski" susret sa pedofilom kada je meni bilo oko pet godina.
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#21

Post by pesak »

Ma skotovi. Treba ih ganjati po svakom osnovu, na svaki nacin, posto ih drustvo i drzava cuvaju sto malim kaznama, sto prikrivanjem, jer ovo je drustvo gde vladaju muskarci. Svi slabi- zene, deca ima da igraju kako oni sviraju. Bolje je u razvijenim zemljama, a kod nas , na Balkanu je haos.
Meni su ubedljivo najodvratniji "prosvetni radnici", zbog cutanja i skrivanja pedofila.
Mislim da bi bilo i zato dobro makar ovde da pricamo o tome, da razbijemo cutanje. Cutanje je saucesnistvo.
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#22

Post by Bea_Trix »

da si ti ziva i zdrava, na forumu je bila milijardu i jedna tema o pedofiliji.
tinna.psy
Posts: 10
Joined: 10/01/2008 21:08

#23

Post by tinna.psy »

Prozor wrote:Cekaj, je li se u ovim slucajevima radilo i o silovanju tj prisilnom sexu ili dobrovoljnom sa obje strane? Jer ima razlike izmedju pedofila-silovatelja i "obicnog" pedofila cije zrtve pristaju...

Pod zlostavljanje spada ili prislila ili bilo kakv oblik manipulaciije (hodi da ti ciko da bonu...). Ne moze se ovako dijeliti. Ali ne moze se ni tvrditi da je sex sa svim maloljetnicima pedofilija. postoji razlika izmedju petogodisnjaka i djevojke od 17. Mozda ne zakonski, ali...
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#24

Post by anais_nin »

tinna.psy wrote:
Prozor wrote:Cekaj, je li se u ovim slucajevima radilo i o silovanju tj prisilnom sexu ili dobrovoljnom sa obje strane? Jer ima razlike izmedju pedofila-silovatelja i "obicnog" pedofila cije zrtve pristaju...

Pod zlostavljanje spada ili prislila ili bilo kakv oblik manipulaciije (hodi da ti ciko da bonu...). Ne moze se ovako dijeliti. Ali ne moze se ni tvrditi da je sex sa svim maloljetnicima pedofilija. postoji razlika izmedju petogodisnjaka i djevojke od 17. Mozda ne zakonski, ali...
postoji i zakonski...uzrast od kojeg mlada osoba moze legalno da da pristanak na seks varira od drzave do drzave, u Kanadi je zakonom to doba od 14 godina :roll: diskutabilno ali eto...U nekim drzavama je ta granica spustena cak do 12 godina :roll: u BiH je takodje 14 koliko znam, stoga nam se desavaju ovakve stvari :roll:



Šezdesetčetverogodišnji Š. D. iz Tuzle, koji je policiji tuzlanske županije prijavljen zbog seksualnih odnosa s djevojčicom iz Lukavca rođenom 1992. godine, neće kazneno odgovarati, niti će tužiteljstvo protiv njega pokretati istragu.

Njega je policiji prijavila R. H. (46) iz Lukavca, majka djevojčice. U svojoj prijavi navela je da je 64-godišnjak odvodio njenu kćer u vikendicu od kraja 2005. do 19. lipnja ove godine i s njom imao seksualne odnose.

Međutim, zbog skandalozne odredbe Kaznenog zakona FBiH, kojom je dozvoljen seksualni odnos s osobom starijom od 14 godina, pod uvjetom da nije bilo prisile, Š. D. neće odgovarati.

- Djevojčica, koja je starija od 14 godina, u svojoj izjavi policiji navela je da je seksualni odnos s prijavljenim bio na dobrovoljnoj osnovi te prema važećem zakonu ne postoji kazneno djelo. Osobno mogu misliti i mislim da je to što se dogodilo s moralne strane grozno i da ništa ne valja, ali kao tužitelj moram primjenjivati važeće zakone - rekao je županijski tužitelj Šesenam Ćosić za Dnevni avaz.

Starosna dob osoba s kojima je seksualni odnos na dobrovoljnoj bazi dozvoljen u ranijem zakonu je bila 16 godina. Usvajanjem novog Kaznenog zakona, koji je na snagu stupio 1. kolovoza 2003., ta granica je spuštena na samo 14 godina.



znaci bilo koja vrsta seksualnog odnosa sa osobom mladom od 14 godina je kaznjiva zakonom. Za seksualni odnos sa osobom preko 14 godina je bitan pristanak, sto onda prelazi u sferu silovanja tj prisilnog seksualnog odnosa, ali ne i pedofilije, pod "pedofilijom" se prisila podrazumijeva jer legalno dijete nije u stanju da da pristanak na seksualni cin.
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#25

Post by Prozor »

tinna.psy wrote:
Prozor wrote:Cekaj, je li se u ovim slucajevima radilo i o silovanju tj prisilnom sexu ili dobrovoljnom sa obje strane? Jer ima razlike izmedju pedofila-silovatelja i "obicnog" pedofila cije zrtve pristaju...

Pod zlostavljanje spada ili prislila ili bilo kakv oblik manipulaciije (hodi da ti ciko da bonu...). Ne moze se ovako dijeliti. Ali ne moze se ni tvrditi da je sex sa svim maloljetnicima pedofilija. postoji razlika izmedju petogodisnjaka i djevojke od 17. Mozda ne zakonski, ali...
Na to sam i mislio, izvinjavam se.

P.S. Posto se ne razumijem u ovaj zakon najbolje, je li kod nas osoba od recimo 25 godina koja spava sa osobom od 15 nije pedofil, zakonski?
Post Reply