Pec na pelet cudno radi

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#1 Pec na pelet cudno radi

Post by toure123 »

Pozz ljudi,

ovako imam Stilmetal 15kW pec. Kada upalim pec ona krene ono da radi normalno sve, pocinje da potpaljuje pelet i podize temperaturu kotla... Medjutim do sada je pec zagrijavala do 49 stepeni i onda bi pustila valjda vodu u 1 cijev, i onda nastavila zagrijavat do 60 stepeni i onda bi pustala vodu, spusti do 49 i opet nastavi grijati do 60 , spusti nazad do 49 i sve tako...

Medjutim danas se desilo nesto cudno.. Pec je zagrijavala do 49 , pusti prvu vodu, zagrije na 60, pusti drugi dio vode iz kotla.. Medjutim umjesto da se spusti do 49 i onda opet potpali peleta, temperatura u kotlu prvi put se spustila na 40 i tek onda je nastavilo potpaljivat, dok je drugi put kada se temperatura spustala sa 60, pec potpuno ugasila... Peleta u njoj ima, ne znam do cega je... ? :?



Znaci imao sam ovakav scenario:

Podizanje temperature na 49 stepeni => prvo pustanje vode (1 cijev vrela) => podizanje temperature na 60 C => spustanje na 40 => podizanje na 49 => podizanje na 60 C => spustanje na 40 da bi se pec u potpunosti ugasila ovaj put...


Prije je temperatura stalno varirala izmedju 49 C i 60 C i bilo je sve OK... Pec sam nabavio tek prije par mjeseci... Ima li neko ideju do cega bi moglo da bude ? :-?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2 Re: Pec na pelet cudno radi

Post by Maraschino »

Pod garancijom je, zovi servis. Nesto u postavkama nije kako treba.
Nekada zbog loseg peleta ili dugackog peleta zna doci do padova temperature a pec radi.
Post Reply