PDA

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#1 PDA

Post by costacurta »

Je li moguće da nema teme? :-)
All abaut.
Moje viđenje, barem kad je TK u pitanju jer čisto sumnjam da u ostatku FBiH iko zna za njih.
Imali su skup u Mejdanu, puno svijeta. Uglavnom Banovići, Teočak, Sapna, Gradačac, Podrinje. Ovo Svijeta što ih "gotivi" u Tz konta da će vrlo brzo riješiti svoje egzistencijalno pitanje ako Kuko uzme izbore.
Mene kao Tuzlaka interesuje šta će Tuzla dobiti ako kojim slučajem PDA dobije i Tuzlu? Sad kako stvari stoje dobiće k a r i n u ko i do sad što su imali i sa SDA i SDP i DFom.
U vrhu stranke nema Tuzlaka, imaju svoj Gradski odbor ali nikakvog hajra od njega. Neki anonimusi, nikakvog programa nemaju, a na bilbordima samo lik jednog čovjeka, Mirse :D . Što će reći da je i PDA zelja i inat njegov i ničiji više. Ovi kandidati počev od Elzine glasnogovornice do Kuke veličanstvenog ne znaju pročitati govor a kamoli da nešto sami iz glave prozbore.
Kako god,
Drago mi je što je SDA doživjela fijasko u TK ali kad pogledam alternativu...... mrka kapa. Počev od SDPa i Envera Bedića do ovih kojekakvih nezavisnih mudomlata i
Kome posluku porati?! :(
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2 Re: PDA

Post by JThomas »

ja mislim da na dan današnji niko kao pojedinac nema više ljudi vezanih lično za sebe od kuke. ni bakir ni fahro. bez velike stranke to će brzo padati, ali na ovim izborima on hoće dobiti dosta glasova.
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#3 Re: PDA

Post by costacurta »

To jest tako.
Najjači adut SDPa u Tuzli je upravo PDA. Ljudi hoće promjene i Jasmina više niko ne može podnijeti ali kad vidiš ove koji su mu oponenti onda se bira manje zlo.
Kuko je lik koji radi mudro i pametno. Osim što sebi uzima daje i običnom puku, tj. rudnik mu je zlatna koka, nažalost obični seljak i polupismeni brđanin ne konta da je rudnik vlasništvo nas svih a ne Kukin. Al džaba, kaže u RMU ne možeš posao dobiti ako nemaš mjesto prebivališta u Banovićima.
Jasmin bi mogao puno toga naučiti od njega al Jasmin nije nadležan nizašto :izet:
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#4 Re: PDA

Post by Heller »

Najviđeniji u Tuzlanskom PDA hAzmir Husić. Nuff said.

Samo će razbit SDA, ništa više neće dobit osim kapitala za koaliciju SDA. Od SDP glasača će kurčinu dobit. DF i neutralni nisu ludi.


Njihova taktika za Tuzlu je bila da Azmir poklopi Slobodu pred prošle izbore i da ucjenama preko Slobode utječe nanizbor načelnika. Nije uspjelo, dvije godine kasnije Sloboda je jaka. Sad kad su se izdvojili taktika im je da Podrinjce vežu Azmirom i Slogom, te pokojeg mentalno zaostalog Tuzlaka.
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#5 Re: PDA

Post by costacurta »

Ne znam šta je konačni cilj Azmira, a da će Podrinje povući za sobom to sigurno da.
Fol je u tome što se u vrhu stranke nalaze ljudi koji su strašni egomanijaci i koliko će svi oni podnijeti i do kada da im Mirso bude guru i da se za sve Mirso prvo pita.
Prvo Azmir, pa Šiljo, pa Maljutka. svi oni imaju iza sebe veliki broj glasača, Banovići su uz Kuku i to je to. A kad gledaš bilborde ili je sam Kuko ili samo blank PDA
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#6 Re: PDA

Post by MarlboroGold »

costacurta wrote:To jest tako.
Najjači adut SDPa u Tuzli je upravo PDA. Ljudi hoće promjene i Jasmina više niko ne može podnijeti ali kad vidiš ove koji su mu oponenti onda se bira manje zlo.
Kuko je lik koji radi mudro i pametno. Osim što sebi uzima daje i običnom puku, tj. rudnik mu je zlatna koka, nažalost obični seljak i polupismeni brđanin ne konta da je rudnik vlasništvo nas svih a ne Kukin. Al džaba, kaže u RMU ne možeš posao dobiti ako nemaš mjesto prebivališta u Banovićima.
Jasmin bi mogao puno toga naučiti od njega al Jasmin nije nadležan nizašto :izet:
Nema on šta od Kuke naučiti osim da bude još veći kriminalac... da Jasmin barem nešto nije uzeo sebi je priča za malu djecu.
Tuzla ostaje crvena koliko god se oni koprcali.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#7 Re: PDA

Post by Maraschino »

Sve stranke su mi odvratne ali mi ova PDA sa Kukom i preletacima su bljak, gade mi se.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#8 Re: PDA

Post by Krokodajl »

PDA = Kukić i tu nema priče.

Ko god je upoznat sa političkom situacijom na TK znao je da je Kuko siva eminencija i vladar iz sjene u SDA u TK.
Razlog raskola SDA - PDA je u činjenici da Kuko nije želio da bude podguzna muha centrali u Sarajevu. Ma šta o njemu pričali i njegovim "ekonomskim" poduhvatima tu je bio u pravu, i ovaj potez a i izbori će zapravo pokazati koliko je Mirsad Kukić značio za SDA u TK, a što centrala u Sarajevu nije znala ili željela da prepozna (sumnjam da su oni iskreno krenuli u čistku stranke), odnosno, kada je Gutić htio da bude Kukić umjesto Kukića, a to kao što vidimo nije moglo proći.

Kukić je ovim raskolom sebe osigurao da će na ovaj ili onaj način ostati u vlasti, jer siguran sam da će PDA učestovati u kreiranju vlasti u TK, sa druge strane Kukić zna da ga SDA treba ako žele da politički opstanu u TK a možda i u Federaciji, jer TK kao najmnogoljudniji kanton i jedna od jačih baza SDA će svakako mnogo glasova odnjeti istoj.

Šta god da se desi (osim ako SDA baš ne doživi totalni fijasko na izborima) mogli bi gledati postizbornu koaliciju PDA - SDA u ovom kantonu (mada možda to neće ni biti dovoljno za kreiranje vlade).

----

I jedan edit; po manjim sredinama sam čuo da su privrednici dosta stali uz PDA, vjerovatno očekujući da će isti biti osovina za kreiranje buduće vlasti u TK.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#9 Re: PDA

Post by Maraschino »

Svi bi sada da budu uz Kuku.

Ko je Kuko? Iz cega crpi snagu vlasti? Sve sto radi je kriminal i okruzen je takvima. ''Ja tebi ali nemoj zaboraviti''. U pravnoj drzavi sve bi to bilo iza resetaka.
Ovi preletaci ocekuju uhljebljene nakon izbora. Koliko ce ih biti, mislim da nece puno, ostalo ce se raspasti.
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#10 Re: PDA

Post by costacurta »

Maraschino wrote:Svi bi sada da budu uz Kuku.

Ko je Kuko? Iz cega crpi snagu vlasti? Sve sto radi je kriminal i okruzen je takvima. ''Ja tebi ali nemoj zaboraviti''. U pravnoj drzavi sve bi to bilo iza resetaka.
Ovi preletaci ocekuju uhljebljene nakon izbora. Koliko ce ih biti, mislim da nece puno, ostalo ce se raspasti.
:thumbup:
Sve rečeno u 4 rečenice

Mene kao Tuzlaka interesuje gdje je Tuzla u svoj ovoj priči? Nigdje kao i do sada. Kao ni prije PDA.
Niko ove iz tuzlanslog odbora PDA neće pitati ništa jer je Kuko već instalirao ljude poslušnike, koji su kao repa bez repa, niti.političkog iskustva niti imaju pojma o politici, Tuzla će opet biti vođena snobovima i o njenoj sudbini, kao i do sada, odlučivaće selo. Jbga. Ko nam je kriv kad omamo prečeg posla tj. ispijati kafe 7. Oktobra dok "glOvonje" kolo vode :zoka:
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#11 Re: PDA

Post by costacurta »

Zašto ne pričaju o zakonu o prijeklu imovine?
Zašto ne pričaju o korupciji i nepotizmu? Zdravstvo?
Pljuju po Sarajevu isto kao da taj isti Kuko i Šiljo i Huso nisu bili u vlasti svih ovih 20ak godina, pa eto sad im se, kobiva, ukazala prilika da tu "nepravdu" prema TK promijene. De ba.
Gdje su putevi, brze ceste, autoput? Kako misle osigurati sredstva za izgradnju?
Strani investitori?
Depolitizacija obrazovnog sistema...........
SimkeA
Posts: 355
Joined: 10/12/2010 19:26

#12 Re: PDA

Post by SimkeA »

costacurta wrote:Je li moguće da nema teme? :-)
All abaut.
Moje viđenje, barem kad je TK u pitanju jer čisto sumnjam da u ostatku FBiH iko zna za njih.
Imali su skup u Mejdanu, puno svijeta. Uglavnom Banovići, Teočak, Sapna, Gradačac, Podrinje. Ovo Svijeta što ih "gotivi" u Tz konta da će vrlo brzo riješiti svoje egzistencijalno pitanje ako Kuko uzme izbore.
Mene kao Tuzlaka interesuje šta će Tuzla dobiti ako kojim slučajem PDA dobije i Tuzlu? Sad kako stvari stoje dobiće k a r i n u ko i do sad što su imali i sa SDA i SDP i DFom.
U vrhu stranke nema Tuzlaka, imaju svoj Gradski odbor ali nikakvog hajra od njega. Neki anonimusi, nikakvog programa nemaju, a na bilbordima samo lik jednog čovjeka, Mirse :D . Što će reći da je i PDA zelja i inat njegov i ničiji više. Ovi kandidati počev od Elzine glasnogovornice do Kuke veličanstvenog ne znaju pročitati govor a kamoli da nešto sami iz glave prozbore.
Kako god,
Drago mi je što je SDA doživjela fijasko u TK ali kad pogledam alternativu...... mrka kapa. Počev od SDPa i Envera Bedića do ovih kojekakvih nezavisnih mudomlata i
Kome posluku porati?! :(
Hmm, vrlo cudno. Koliko sam ja upratio politicku situaciju u TK, osnovan je prigradski odbor Tuzla.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#13 Re: PDA

Post by Haman2 »

Image

Covjeka ne poznajem pa ne mogu nista kazati. Puno je aktivan, obilazi ljude, obecava itd. Ljudi se nadaju boljim radnim mjestima ali to je samo nada. Brzo ce se to rasprisiti po principu " obecanje ludom radovanje". Iste aktivnosti ce biti i na narednim izborima, samo ce tada varati druge ljue. Mislim da nece imati nekog uspjeha ali ce sebi obezbijediti pristojno politicko uhljebljenje.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#14 Re: PDA

Post by Maraschino »

Ko je Mirsad Kukic Kuko

https://faktor.ba/vijest/ko-je-mirsad-k ... ona-284393

...i umjesto u tvorza on osniva stranku.

Znam da su svi slicni ili isti ali zasto jos jednog da trpimo.
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#15 Re: PDA

Post by Point. »

Šta je sad pda?
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#16 Re: PDA

Post by Haman2 »

Ljudi se namecu, daju lazna obecanja, poneko i nasjedne a oni sebi obezbijede politicko uhljebljenje i cekaju zgodnu priliku da isplivaju na vrsh ili u vrh. Nigdje "hape" kao u politici.
Nije iskljuceno da postane i gradonacelnik Tuzle. Jasmin je svima dosadio, ljude iznevjerio, tako bar pise na onoj zgradu gdje ljudi cekaju 10 godina na stanove koje su platiti. Naravno, niko nije kriv.
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#17 Re: PDA

Post by costacurta »

Point. wrote:Šta je sad pda?
:lol:
O tome ja pričam. Oni su "poznati" samo TK. Sve dalje od Karaule i Brijesnice ne znaju ljudi.
Znači naEbasmo sami mi u Tz.

PDA je "odmetnuti" dio SDA sa Mirsadom Kukićem na čelu.
Ako pitaš Bukvarevića i Bakira ko su ljudi u PDA oni će ti reći da su upravo ti ljudi bili najveće zlo SDA. Ako pak pričaš sa njima oni će reći da su konačno odlučili reći NE sarjevskim minderašima. I tako...
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#18 Re: PDA

Post by Haman2 »

Image
MIRSAD KUKIĆ
Zastupnik u Parlamentu Federacije Bosne i Hercegovine (FBiH) Mirsad Kukić je rođen u Banovićima 1958. godine. Diplomirao je na Rudarsko-geološkom fakultetu u Beogradu, a magistrirao na Rudarsko-geološko-građevinskom fakultetu u Tuzli. Bio je dugogodišnji funkcioner Stranke demokratske akcije SDA, koja ga je u martu 2018. isključila iz članstva. Istog mjeseca on je osnovao novu stranku - Pokret demokratske akcije (PDA), čiji je predsjednik. Kukić je od 1994. do 2001. godine bio generalni direktor Rudnika mrkog uglja "Banovići". Danas je pomoćnik generalnog direktora za razvoj i investicije u tom preduzeću. Bio je vijećnik u Općinskom vijeću u Banovićima i poslanik u Skupštini Tuzlanskog kantona. Na općim izborima 2014. godine osvojio je mandat zastupnika u Predstavničkom domu Parlamenta FBiH. Mirsad Kukić je suvlasnik stana vrijednog stotinu hiljada KM. Njegova supruga Envera je vlasnica još jednog stana od 66 metara kvadratnih. Njih dvoje imaju i kuću sa okućnicom koju je Kukić procijenio na 70.000 KM. U imovinskom kartonu iz 2014. godine je naveo da on i njegovih dvoje djece imaju ušteđevinu od 140.000 KM. Zajedno sa još osam osoba, Kantonalno tužilaštvo u Sarajevu je u martu 2017. Kukića optužilo za nezakonito zapošljavanje u Javnom preduzeću „Elektroprivreda Bosne i Hercegovine“. Kukić je 2006. godine osuđen na godinu i po dana zatvora jer je kao generalni direktor rudnika "Banovići" prekoračio granice službenog položaja, omogućivši nezakonito pribavljanje koristi drugim osobama, među kojima ...
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#19 Re: PDA

Post by Krokodajl »

Haman2 wrote:Ljudi se namecu, daju lazna obecanja, poneko i nasjedne a oni sebi obezbijede politicko uhljebljenje i cekaju zgodnu priliku da isplivaju na vrsh ili u vrh. Nigdje "hape" kao u politici.
Nije iskljuceno da postane i gradonacelnik Tuzle. Jasmin je svima dosadio, ljude iznevjerio, tako bar pise na onoj zgradu gdje ljudi cekaju 10 godina na stanove koje su platiti. Naravno, niko nije kriv.
Kuko ne bi bio gradonačelnik Tuzle tamam da su Banovići.

Što se Kukinih obećanja tiče, on je uhljebio svoje sve što je imao a kada kažem svoje mislim na Banoviće, a isti su mu to vraćali podrškom od 80+% na lokalnim i općim izborima.

Kuko je vladar iz sjene, pa čak i ako je na ovim izborima on na prvom mjestu, neće se on puno gurati u prvi plan već će kao i do sada biti negdje u pozadini, ovo prvo mjesto na listi je čisto da sebi obezbjedi finu političku penziju.

Što se tiče ljudi oko Kuke, u prvom redu to su ljudi koji ne da se bore za zaposlenje već oni koji se bore da isto zadrže, prvenstveno ljudi povezani sa Rudnicima i javnim i privatnim preduzećima okupljenih oko njih te vjerovatno u Banovićima i centru kantona Tuzli, drugu grupu čine oportunisti koji se nadaju da bi pobjedom PDA a porazom SDA oni mogli da ulete na neka mjesta koja sada drže "lojalisti".

Sumnjam iskreno da je iko pristupio PDA jer vjeruje da su oni sada neka alternativa nečemu (kao što je to možda sučaj sa Šepićem i onim drugim), prvenstveno su u PDA ljudi koji žele da sačuvaju pozicije odnosno oni koji se nadaju da se uvale u iste.

Biće zanimljiva politička jesen u TK.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#20 Re: PDA

Post by Heller »

Haman2 wrote:Ljudi se namecu, daju lazna obecanja, poneko i nasjedne a oni sebi obezbijede politicko uhljebljenje i cekaju zgodnu priliku da isplivaju na vrsh ili u vrh. Nigdje "hape" kao u politici.
Nije iskljuceno da postane i gradonacelnik Tuzle. Jasmin je svima dosadio, ljude iznevjerio, tako bar pise na onoj zgradu gdje ljudi cekaju 10 godina na stanove koje su platiti. Naravno, niko nije kriv.
S obzirom da je iz Banovića. Da je Banovićanin sumnjam. Pogotovo što Tuzla obožava SDA.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#21 Re: PDA

Post by Haman2 »

Znam neke ljude kojima je puno obecavao samo da mu se pridruze. Koliko ima takvih ne znam. Ambicije ljudi su promjenjljiva stvar a posebno kad je u pitanju politika. Politicarima svasta moze stati u dzep.
Puno je stranaka i puno politicara koji pretenduju na funkcije. To je ostra borba za uhljebljenje, mnoge privilegije pa i bogacenje.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#22 Re: PDA

Post by shake69 »

Valjda nemaju kandidata za Predsjednistvo BiH sto ce reci koga oni podrze od Bosnjaka (ili Komsica), taj bi puno lakse mogao u komsiluk Higijenskog!
Zna li neko ko im je najblizi? Sefik nije garant.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#23 Re: PDA

Post by putokaz1 »

Jaki su i mogli bi biti Drugi na TK ispod SDP
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#24 Re: PDA

Post by costacurta »

shake69 wrote:Valjda nemaju kandidata za Predsjednistvo BiH sto ce reci koga oni podrze od Bosnjaka (ili Komsica), taj bi puno lakse mogao u komsiluk Higijenskog!
Zna li neko ko im je najblizi? Sefik nije garant.
Bgmi po gradu se pričaju svakave priče,
Slikar FahrudIN je za člana predsjedništva a koalicija sa SBBom dogovorena a sve su prilike da će i SDP sa njima. U Lukavcu to već dela :izet:
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#25 Re: PDA

Post by Krokodajl »

shake69 wrote:Valjda nemaju kandidata za Predsjednistvo BiH sto ce reci koga oni podrze od Bosnjaka (ili Komsica), taj bi puno lakse mogao u komsiluk Higijenskog!
Zna li neko ko im je najblizi? Sefik nije garant.
Fahro kako sam čuo da se priča.
Locked