PDA

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#176 Re: PDA

Post by Nivelacija »

Mislio sam da je Kukic jaci, pa Kasumovic ga potukao za parlamentBH a Kukic kao drzi TK :-)

7. Nezavisni blok 35.902;
8. Pokret demokratske akcije 33.257;
sumirprimus
Posts: 80767
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#177 Re: PDA

Post by sumirprimus »

pa veca je zenica od banovica :skoljka:
bitna je baza kuko je u banovicima siguran a u zenici koliko ce fudo dugo opstati?
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#178 Re: PDA

Post by Krokodajl »

sumirprimus wrote:sda u tk? ti mora da se salis? :D
Gutić je jedan od boljih premijera kojeg je SDA imala htio ti to priznati ili ne, je li se počelo sa rješavanjem nekih problema, jeste.

Da je to daleko od idealnog, svakako jeste, ali mi ovdje govorimo o izboru ili SDA ili PDA, i tu mislim da je SDA pogotovo ova sada bez Kukića, Jakubovića i ostalih, svakako bolji izbor od Kukićevog PDA.

Za SDP bi koaliranje sa PDA bilo negativnije od koaliranja sa SDA, jer glasači na Kantonu znaju ko je i šta je Mirsad Kukić, i malo ko na PDA ovdje (a i sam živiš na kantonu) na PDA gleda kao na nešto pozitivno.

Svrha PDA je sama PDA, svrha je bila ubaciti Kukića u parlament, probiti Banovićki lobi u kanton i zaštiti kriminalnu hobotnicu oko RMU.

U tome su djelimično uspili.

Drugi razlog zašto je koalicija SDA - SDP dobra je, što bi tom koalicijom SDA povela čistku protiv Kukića i njegove hobotnice, a to ne može da bude loše, time bi bile uništene dvije muhe jednim udarcem, Kukić i PDA, PDA bi se time vjerovatno raspala i pala bi na nivo lokalne stranke u Banovićima (trenutno su ipak malo više od lokalne).

Eventualnom koalicijom SDA - PDA ili SDP - PDA se ne bi ništa promjenilo, šta više smatram da je SDP - PDA najpogubnija koalicija za Kanton.

Prvo, SDA bi (koja će vjerovatno činiti vlast na nivou Federacije) blokirala Kanton, a imidž SDP-a bi krahnuo.
Bilo kako bilo, SDP ako uđe u vlast, nek očekuju da će im mnogi glasači okrenuti leđa i okrenuti se NS-u ili DF-u ili kome već.

Dok koalicija SDP - SDA zasigurno donosi ubjedljivu pobjedu SDA na izborima za 4 a vjerovatno i onim lokalnim za 2 godine.

Teško je biti pametan, ali i dalje mislim da bi iz gore navedenih razloga, SDA - SDP koalicija bila u ovom trenutku najbolja opcija...

---

Naravno ti kao ljevičar je li, se nećeš složiti sa time i nadaš se koaliciji SDA i PDA pa da za 4 godine SDP pobjedi, što opet neće biti slučaj, jer ni za 4 godine se bez SDA/PDA neće vlast formirati, s tim što ovisno o trenutnoj vlasti pitanje je na šta će PDA ličiti za 4 godine.
Last edited by Krokodajl on 10/10/2018 13:08, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 80767
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#179 Re: PDA

Post by sumirprimus »

ti vjerovatno ne zivis na tk.nista licno druze.
uvijek i u svakoj situaciji protiv sda i njihovog MO...
nema tu neke price, kontra sda i bog.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#180 Re: PDA

Post by vatrogasac »

sumirprimus wrote:sda u tk? ti mora da se salis? :D
Ko je bio premijer kantona 3,5 godina na TK? Prošli mandat do razlaza sa Kukićem?
sumirprimus
Posts: 80767
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#181 Re: PDA

Post by sumirprimus »

znam na sta pucas al opet, nikad sa sda 8-)
i ako ikako moze ja sam za izdvajanje iz kantona. hocu distrikt i da sami sebi krojimo sudbinu. jebes vise i izborne jedinice zakone i pravila.
svaki seljo beljo dok se emancipuje ode zivot.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#182 Re: PDA

Post by vatrogasac »

sumirprimus wrote:ti vjerovatno ne zivis na tk.nista licno druze.
uvijek i u svakoj situaciji protiv sda i njihovog MO...
nema tu neke price, kontra sda i bog.
Ili opozicija ili Kukić ako ne želi SDA, a ovi izbori kako većina kaže su na 8, a ne na 4 godine.
sumirprimus
Posts: 80767
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#183 Re: PDA

Post by sumirprimus »

opozicija i da im sve kontriraju samo to.
sumirprimus
Posts: 80767
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#184 Re: PDA

Post by sumirprimus »

nekako mi je najprirodnije da se sda i pda zblize ponovo.
plus recimo df.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#185 Re: PDA

Post by vatrogasac »

sumirprimus wrote:nekako mi je najprirodnije da se sda i pda zblize ponovo.
plus recimo df.
Borba je da se Kukiću uzme rudnik, a on sve čini da to spriječi. Nema tu ni mene ni tebe u priči.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#186 Re: PDA

Post by kmirsad »

Nego , vlast se mora formirati a vanrednih izbora nema... hajmo pokušati smisliti kakav povratak BH bloka u TK u svijetlu ovih odluka SDP u centrali i Enkinih u kantonalnom SDPu... Centrala ne da sa SDA, a Enko neče sa PDA... nama fali SBB koji je otišao podkajlat PDA i SBiH koji je otišao podkajlat SDA...teško da stub SDA / SBiH mogu sa stubom PDA/ SBB... a i jedni i drugi otišli računajuči na vlast koju im je treba dati SDP Pat pozicija...Sbih sad na vjetrometini, ali se izgleda neče vratiti, a i đaba him bez SBB... SBB isto sad na vjetrometini...ali bi se, koliko je meni poznato, rado vratio ali sa PDA... a Enko neče PDA...
Ima rješenje
E sad Kuka odobri svoj dvojici svojoj dvojici da prelete SBB-u, iz ideoloških razloga...i jednog ministarstva, a onda SBBovih dvoje, ojačanih s tom dvojicom bivših Kukinih preletača se vrati u BH BLOk... eto čarobnih 19... BH plok moše progutati četvoro ruki SBB, neme PDA...pušiona SDA i SBiH,... BH blok ima skupštinsku večinu i Vladu... PDA ima dvojicu svojih preletača, nadzornih organa unutar... ostali njegovi vani i sa strane konstruktivno podržavaju sve što je dobrao za narod... ravanš... neče se praviti problem oko Termobloka 1 koji je po najvišim ekološkim standardima, RMU ostaju gdje je...PDA iako "okrnjen" za dvojicu preletača, bude konstruktivna opozicija i lagano do opčinskih mjenja percepciju birača na TK prema sebi, birači im to vrate na opčinskim... Vuk sit, ovce na broju... reče vuk... i pojde SDA i SBiH... a ni Enki nije lako...nije zaustavio formiranje vlasti na Tk...
polacijela
Posts: 364
Joined: 24/04/2012 13:39

#187 Re: PDA

Post by polacijela »

http://tip.ba/2019/02/15/video-ko-ce-od ... stanak-sa/

Čović Kukiću dolazi na noge :D

GIGANT :D
Halal mu elektrana :D izgleda jedini zna kako sa levatima
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#188 Re: PDA

Post by kmirsad »

vatrogasac wrote:
sumirprimus wrote:nekako mi je najprirodnije da se sda i pda zblize ponovo.
plus recimo df.
Borba je da se Kukiću uzme rudnik, a on sve čini da to spriječi. Nema tu ni mene ni tebe u priči.
Ovo kao da je danas napisano, a ne u oktobru prošle godine...
User avatar
Leverage
Posts: 9456
Joined: 27/05/2018 16:32

#189 Re: PDA

Post by Leverage »

Čović i ide u Živinice da Kukiću poljubi ruku i obeća u ime Izetbegovića da ne samo da niko neće dirati RMU Banovići nego da nikad nikakva inspekcija neće doći tamo u naredne 3 i po godine.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#190 Re: PDA

Post by putokaz1 »

PDA je pmogla SDA na TK
To je plan Kukić-Izetbegović
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#191 Re: PDA

Post by Vidal89 »

Leverage wrote:Čović i ide u Živinice da Kukiću poljubi ruku i obeća u ime Izetbegovića da ne samo da niko neće dirati RMU Banovići nego da nikad nikakva inspekcija neće doći tamo u naredne 3 i po godine.
Znaci istina je ono sto se prica za ovog Kukica, da je to pravo zajeban lik i jako mocan.
User avatar
Leverage
Posts: 9456
Joined: 27/05/2018 16:32

#192 Re: PDA

Post by Leverage »

Vidal89 wrote:
Leverage wrote:Čović i ide u Živinice da Kukiću poljubi ruku i obeća u ime Izetbegovića da ne samo da niko neće dirati RMU Banovići nego da nikad nikakva inspekcija neće doći tamo u naredne 3 i po godine.
Znaci istina je ono sto se prica za ovog Kukica, da je to pravo zajeban lik i jako mocan.
Kantonalni Milo Đukanović.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#193 Re: PDA

Post by kmirsad »

putokaz1 wrote:PDA je pmogla SDA na TK
To je plan Kukić-Izetbegović
Da je uspjela koalicija SDA SDP... koliko bi trajala PDA Vlada... ili bi ovi isti ponovo zamjenili/ vratili stare knjižice...
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#194 Re: PDA

Post by putokaz1 »

Kukić je formirao vladu s 23 Zastupnika,pokupio od SDA oko 11,uzeo 5 SBB,uzeo 2 NSRZB,,1 SBIH,i ja mislim 1 BPS,1 ,DF itd
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#195 Re: PDA

Post by kmirsad »

Vidal89 wrote:
Leverage wrote:Čović i ide u Živinice da Kukiću poljubi ruku i obeća u ime Izetbegovića da ne samo da niko neće dirati RMU Banovići nego da nikad nikakva inspekcija neće doći tamo u naredne 3 i po godine.
Znaci istina je ono sto se prica za ovog Kukica, da je to pravo zajeban lik i jako mocan.
Istina. Čovjek koji smijeni Vladu TK zajedno s PREMIJEROMu par dana, BEZ IKAKVE BUKE I TALASANJA, a da se ni jednom ne pojavi u medijima, ne da ni jednu izjavu...
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#196 Re: PDA

Post by Vidal89 »

Sad zamisljam sta ce Kukic uradit Izetbegovicu u pregovorima

Uzet ce mu 4 ministarstva :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#197 Re: PDA

Post by kmirsad »

Ministarstva dajem, glavu ne dajem...
SimkeA
Posts: 355
Joined: 10/12/2010 19:26

#198 Re: PDA

Post by SimkeA »

Ma covjek je svemocan.
Pogledati prvu minutu (a ko ima jak zeludac i ostalo) i komentar Papića:
https://www.youtube.com/watch?v=wAD4DU-XUwg
SimkeA
Posts: 355
Joined: 10/12/2010 19:26

#199 Re: PDA

Post by SimkeA »

Vidal89 wrote:Sad zamisljam sta ce Kukic uradit Izetbegovicu u pregovorima

Uzet ce mu 4 ministarstva :lol:
Ma kako to, mozda jedno ili nijedno. Uzet ce ostalo, sto ne vide svi. Upravne, nadzorne odbore, kontrolu nad resusrisma, rudnicima itd...
sumirprimus
Posts: 80767
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#200 Re: PDA

Post by sumirprimus »

nidje veze tipicni sda mit.
zbog 30k cca glasova...
Locked