PC <---> TV

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Kuuler
Posts: 28
Joined: 09/07/2010 20:00
Location: brinjaDo

#1 PC <---> TV

Post by Kuuler »

hocu, znaci, da gledam stream na tv-u. skopco onaj standardni RGB kabal od kompa do tv-a, medjutim, na tv-u "nema signala".
do cega je? trebam li ja sta nariktat posebno na kompu da bi mi slao signal iz RGB porta?

hvala samo tako onome ko mi pomogne
User avatar
cukundede
Posts: 35
Joined: 14/02/2008 00:12
Location: Dornje Brcigovo

#2 Re: PC <---> TV

Post by cukundede »

Google ti je prijatelj ! ... ali evo bit cu ti i ja ovaj put .
Naj bi ti bolje bilo da imas HDMI i na Pc-u ( pretpostavljam da ti TV ima HDMI port )
Ukoliko nema HDMI onda kako si vec prikopcao " obicnim " kablom , u TV meni-u izaberi INPUT - PC .Morat ces vjerovatno malo tamburati po displej setingu na PC . ( zavisi koji OS koristis i koja je video kartica ) . Za eventualne poteskoce ..... kao sto vec rekoh GOOGLE je tu !! jah ... nema na cemu .
User avatar
Kuuler
Posts: 28
Joined: 09/07/2010 20:00
Location: brinjaDo

#3 Re: PC <---> TV

Post by Kuuler »

cukundede wrote:Google ti je prijatelj ! ... ali evo bit cu ti i ja ovaj put .
Naj bi ti bolje bilo da imas HDMI i na Pc-u ( pretpostavljam da ti TV ima HDMI port )
Ukoliko nema HDMI onda kako si vec prikopcao " obicnim " kablom , u TV meni-u izaberi INPUT - PC .Morat ces vjerovatno malo tamburati po displej setingu na PC . ( zavisi koji OS koristis i koja je video kartica ) . Za eventualne poteskoce ..... kao sto vec rekoh GOOGLE je tu !! jah ... nema na cemu .
hmm... znam ja to sve! pošto su ovdje ti kablovi žara, rado bih pokušao s ovim RGB-om kojeg već imam. eh sad, ja sam prikopčao kabal kako treba, na inputu izabrao RGB (nema PC), međutim uopšte ga ne registruje, a kabal je nov, tako da nije do kabla... konto sam da ne moram možda nešto na kompu aktivirati/promijeniti/namjestiti...
User avatar
samošuti
Posts: 18
Joined: 03/10/2011 01:44
Location: South Tyrol, Italy - Gradačac

#4 Re: PC <---> TV

Post by samošuti »

koja grafična
koji operativni sistem
koji tv
rgb kabal? taj signal milijun vrasta kablova može prenijet...

malo detaljnije ako može :)
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#5 Re: PC <---> TV

Post by Kralj Tvrtko I. »

da ne otvaram novu...

Imam kabal (onaj zuti :) ) hocu da gledam na tvu nesto sa kompa...kako?

Spojim kablom Tv i komp...sta dalje radim? Graficka je GF7300GS...kako uraditi postavke?

Hvala 8-)
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#6 Re: PC <---> TV

Post by dragan.s »

Uđeš u Nvidia Control Panel i uključiš dodatni displej na kompozitnom izlazu. Video standard postaviš na PAL-B.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#7 Re: PC <---> TV

Post by Kralj Tvrtko I. »

Upravo to sam radio danas i nisam mogao dobiti sliku na TV-u.
Medjutim, sad imam ovaj problem...kada palim racunar, NE PALI MI SE MONITOR.
Umjesto onog zvuka "pip" (kod dizanja windows-a) sada svira par puta i monitor ostane ugasen a komp normalno se pali i odradjuje sve, cujem onaj ton windows-a.
Eh tek kad restartujem poslije takvog paljenja, onda se aktivira monitor i normalno sve bude...

U cemu je problem?
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#8 Re: PC <---> TV

Post by dragan.s »

Kralj Tvrtko I. wrote:Upravo to sam radio danas i nisam mogao dobiti sliku na TV-u.
Medjutim, sad imam ovaj problem...kada palim racunar, NE PALI MI SE MONITOR.
Umjesto onog zvuka "pip" (kod dizanja windows-a) sada svira par puta i monitor ostane ugasen a komp normalno se pali i odradjuje sve, cujem onaj ton windows-a.
Eh tek kad restartujem poslije takvog paljenja, onda se aktivira monitor i normalno sve bude...

U cemu je problem?
Možda ti se pomakla grafička iz ležišta kad si kopčao TV izlaz. Isključi kompjuter iz struje i provjeri kako je nalegla u slot.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#9 Re: PC <---> TV

Post by Kralj Tvrtko I. »

patakdaca wrote:
Kralj Tvrtko I. wrote:Upravo to sam radio danas i nisam mogao dobiti sliku na TV-u.
Medjutim, sad imam ovaj problem...kada palim racunar, NE PALI MI SE MONITOR.
Umjesto onog zvuka "pip" (kod dizanja windows-a) sada svira par puta i monitor ostane ugasen a komp normalno se pali i odradjuje sve, cujem onaj ton windows-a.
Eh tek kad restartujem poslije takvog paljenja, onda se aktivira monitor i normalno sve bude...

U cemu je problem?

iskljuci u postavkama graficke drugi monitor, mozda ti je ostao ukljucen pa prebacuje na njega
ma to i ja kontam, al vratio sam postavke kako je bilo...nista se ne desava.
Cak sam skinuo sve drivere sa racunara pa ponovo instalirao al isti slucaj. Svaki put moram prilikom paljenja kompa, restart uraditi da bi mi se upalio monitor.
sarajlija_11
Posts: 258
Joined: 20/05/2011 21:33
Location: Rajvosa

#10 Re: PC <---> TV

Post by sarajlija_11 »

Jel ima neko da prodaje kakvu grafu (da je provjeren) sa s video izlazom, planiram da spojim TV CRT sa PC , TV ima samo scart i ona 3 izlaza component mislim...
Na ovome bih samo filmove na TV-u gledao, hoce li mi biti ok slika ako nabavim kakvu slabiju grafu??
:sax:
sarajlija_11
Posts: 258
Joined: 20/05/2011 21:33
Location: Rajvosa

#11 Re: PC <---> TV

Post by sarajlija_11 »

Ako si u Sa naruci za mene kad dodje javis?? :D dajem kes odmah
nemam acc na e-bay....
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#12 Re: PC <---> TV

Post by The Realist »

Ima li igdje da se kupi HDMI to Scart Convertor i da li se to isplati kupiti?

Ako bih to našao, šta bi mi još trebalo da spojim kompjuter sa TV-om (očito je stariji TV)?

Hvala.
User avatar
hoćeli_ko_rasol
Posts: 318
Joined: 29/03/2012 19:23
Location: Bosnia and Herzegovina

#13 Re: PC <---> TV

Post by hoćeli_ko_rasol »

da li bih se mogao koristiti ovaj "USB 2.0 TV DVD VHS Video Audio AV adapter" za spajanj PC i TV-a (stari TV prijemnici - CRT)??

Slike USB 2.0 TV DVD VHS Video Audio AV adapter-a:

Image

Image

LINK do pomenutog kabla/adaptera:





I da li ima kakvo kablo ili kombinaciju kablova/adaptera sa kojim bi spojio/priključio PC (graficku karticu) sa TV (CRT - TV)?
Na grafičkoj kartici imam tri prikljucka: VGA, DVI i HDMI.
Na TV imam također tri vrste priključaka: SCART, cinch i "onaj klasični antenski priključak".
User avatar
Praetorious
Posts: 1525
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#14 Re: PC <---> TV

Post by Praetorious »

Koliko vidim taj USB sistem je u smijeru: vanjski AV izvor -> PC, a ne obrnuto, pa s njim ne možeš dobiti sliku na vanjskom displeju sa PC-a. Ako je dobri stari CRT TV, onda ti treba ili kompozitni signal ili da ideš preko AV činčeva, eventualno činč -> SCART adapter. Ja sam nekada davno kopčao preko S-Video konektora na grafičkoj po sistemu S-Video -> SCART + PC audio signal -> SCART, međutim to je bilo na starom kompu i na staroj kartici.
Nisam siguran da li postoji kakva opcija sa VGA konektorom, a DVI i HDMI su digitalni signali pa njih zaboravi, trebao bi ti neki digitalno-analogni konverter, a to je i skupo i degradira signal.
User avatar
hoćeli_ko_rasol
Posts: 318
Joined: 29/03/2012 19:23
Location: Bosnia and Herzegovina

#15 Re: PC <---> TV

Post by hoćeli_ko_rasol »

Praetorious wrote:Koliko vidim taj USB sistem je u smijeru: vanjski AV izvor -> PC, a ne obrnuto, pa s njim ne možeš dobiti sliku na vanjskom displeju sa PC-a. Ako je dobri stari CRT TV, onda ti treba ili kompozitni signal ili da ideš preko AV činčeva, eventualno činč -> SCART adapter. Ja sam nekada davno kopčao preko S-Video konektora na grafičkoj po sistemu S-Video -> SCART + PC audio signal -> SCART, međutim to je bilo na starom kompu i na staroj kartici.
Nisam siguran da li postoji kakva opcija sa VGA konektorom, a DVI i HDMI su digitalni signali pa njih zaboravi, trebao bi ti neki digitalno-analogni konverter, a to je i skupo i degradira signal.
zahvaljujemo na objašnjenju!
znači, nista od gore mopenute kombinacije...najlogičnije bi bilo da kupim LCD/plazma TV... :D :thumbup:
Post Reply