PC gamerske konfiguracije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#7801 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

@aditon

Da , dostavljaju u zemlje EU ,a i sire ... Cijena koju vidis na stranici je sa uklj njemackim PDV-om od 19 % , i ako narucujes npr u hr gdje je PDV 25% , obracunaju naknadno tj dodaju jos 6 % i cijenu shippinga na tu cijenu u finalnom obracunu prije samog placanja ili narudzbe . Shipping se placa , zavisi od stranice do stranice i lokacije , od 8 do 15 - 20 eur u prosjeku , pa i vise .Alza npr ima jeftiniji shipping , ali malo su skuplji od njem. shopova , ali za sve preko 300 eura ima free shipping . Ima puno zackoljica , treba dobro iskalkulirat pogotovo kad su vece cifre u pitanju ,kako god . Eto , nadam se da je jasnije :)
Seawolf
Posts: 7685
Joined: 14/06/2012 22:59

#7802 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Seawolf »

Maharadza wrote:
Averus wrote:Prvobitno su mi bili niđe veze ultrawide monitori, ali već sad za neke igre vidim da bi bilo pravo kul imati takav jedan.
Prethodno sam planirao dual-monitor setup, ali mislim da ću ipak guliti na jednom dok ne rikne, pa da se prebacim na UW.

Samo me sad zanima kako na njemu izgledaju 1080p igre?

Ili je ultrawide namijenjen za malo jače grafičke itd.?
Imaš ti ultrawide i na 1080p, konkretno od LG-a najviše monitora ali onda ti je 2560x1080 reza - za koju je i dalje gtx 1060 više nego dovoljna! :thumbup:
typeOnegative wrote:jeste caseking , s tim sto nije naruceno na adresu u BIH . sto kolega maharadza kaze mindfactory je dobar , jos bi dodao i alzashop.com i computeruniverse.de ,a i notebooksbilliger.de isto ima fine cijene .

Btw imate idealo.de ( u fazonu nabava.hr ) unesete zeljeni artikl u trazilicu i izbaci gdje se sve moze kupiti i poreda po cijeni, od najmanje do najvece
Ima i https://www.billiger.de/ :thumbup:
Bilo kome, ko kupuje komponente u DE, preporučujem da krene od ove stranice:

https://www.hardwareschotte.de/
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#7803 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

Danke morski vuče :thumbup:
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#7804 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Nedavno sam razmišljao da kupim bežične/BT slušalice, pa sam se zarovio po internetu čisto da vidim šta se nudi od ovih adaptera/receivera itd.

Uzeo sam ove dvije džidže:

Bluetooth V4.0 Dongle

i

Bluetooth receiver



Kao što vidite cijene su smiješne, pa sam i kontao "haj' bgt i ako ne valja neću požaliti"
Danas mi je konačno stigao i dongle, a prije otp dvije sedmice mi je stigao receiver. Odmah sam prikopčao sve i isprobao sa već postojećim slušalicama "fuš s pijace" koje su mi uvijek bile drage jer imaju odličan zvuk, iako su bile tipa 20-30KM

Helem, očekivao sam onako "tanak" zvuk i neko kašnjenje, pa me je baš iznenadila činjenica da zvuk ne kasni ni sekunde, a kvalitet istog mi se čini čak za nijansu boljim nego što je kroz integrisanu zvučnu bio! Sve u svemu, odlična kupovina, a za otprilike $3.50, dobio sam što sam i htio, a više nego što sam očekivao :thumbup:


:izet:



Mane:

Receiver ne radi dok se puni.
Baterija traje par sati (mogla bi malo duže)
Signal nije previše jak, ali može se komotno u WC-u slušati muzika ili zvuci iz "akcionog" filma :D
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#7805 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

typeOnegative wrote:@aditon

Da , dostavljaju u zemlje EU ,a i sire ... Cijena koju vidis na stranici je sa uklj njemackim PDV-om od 19 % , i ako narucujes npr u hr gdje je PDV 25% , obracunaju naknadno tj dodaju jos 6 % i cijenu shippinga na tu cijenu u finalnom obracunu prije samog placanja ili narudzbe . Shipping se placa , zavisi od stranice do stranice i lokacije , od 8 do 15 - 20 eur u prosjeku , pa i vise .Alza npr ima jeftiniji shipping , ali malo su skuplji od njem. shopova , ali za sve preko 300 eura ima free shipping . Ima puno zackoljica , treba dobro iskalkulirat pogotovo kad su vece cifre u pitanju ,kako god . Eto , nadam se da je jasnije :)

shvatam šta pišeš ali još da pitam jednu stvar koja mi je logična nakon tvog posta iznad. Kažeš computeruniverse.de radi dostavu za BiH i ako je PDV 19% a kod nas 17%, da li to mijenja šta...mislim ne očekujem povrat od 2% ali ako se još PDV naš mora platiti onda jbg nikako nije isplativo kupovati vani da ti isporuče ovdje, bar ne ove komponente za PC
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#7806 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

Neces placati dva PDV-a , samo nas od 17% . To je tkzv VAT , porezi za zemlje EU i kako mjenjas zemlje tako se automatski obracunava i mjenja i cijena artikla ovisno koliki je PDV u toj zemlji . znaci CU to njima automatski naplacuje , dok nama u BiH ne , jer smo van EU . Kad izaberes BIH , na stranici ce ti pisat " gola cijena " bez ikakvog poreza , -a nasih 17% i eventualne takse ces naknadno platit ( najvjerovatnije tu u BIH kad artikl stigne )

EDIT : Mislim da se itekako isplati , pogotovo kad se uzima vise stvari . evo npr Seasonic Focus Gold 750 w izađe oko 137 eura sa dostavom i uklj PDV od 17% , dok je na OLX 300 km najjeftinija i jedna jedina te cijene ( pod uslovom da je uopce ta cijena ) .Sve ostale su 335 , 350 + cenera dostave .
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#7807 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by irac300 »

Ne znam je li bilo već?! Zanima me, isplati li se kupovati polovne računare preko Procompa, Doper Techa... i sl. firmi? Daju 12 mjeseci garanciju. Je l' ima neko iskustva s njima i ako može prijedlog još kakvih radnji. Jbg, nema se love za nove mašine.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#7808 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

Reci ću ti iz prve ruke, jer radim u firmi koja prodaje takve računare i pripremam ih za krajnje kupce. Nije nikakvo reklamiranje, nemam od toga ništa da odmah kažem, ali mislim da se isplati. Računari su tip top sređeni, provjereni u ovlaštenom servisu, unutra čisti uredni, kabeli podvezani, imaju org sisteme, garanciju itd. ima ih za svačije potrebe, od uredskih do gaming.mislim da nećeš pogriješiti sa takvim računarom.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#7809 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by irac300 »

typeOnegative wrote:Reci ću ti iz prve ruke, jer radim u firmi koja prodaje takve računare i pripremam ih za krajnje kupce. Nije nikakvo reklamiranje, nemam od toga ništa da odmah kažem, ali mislim da se isplati. Računari su tip top sređeni, provjereni u ovlaštenom servisu, unutra čisti uredni, kabeli podvezani, imaju org sisteme, garanciju itd. ima ih za svačije potrebe, od uredskih do gaming.mislim da nećeš pogriješiti sa takvim računarom.
Hvala ti. :thumbup: Ono, čitam za obje firme na FB da ih mnogi hvale. Al' opet, više volim čuti mišljenje iz prve ruke.
User avatar
lonely_wolf
Posts: 2610
Joined: 16/03/2011 19:12
Location: daleko u blizini svega
Contact:

#7810 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by lonely_wolf »

Forum je dobra stvar, ali u posljednje vrijeme je postao jednosmjeran, raja pita i kad dobiju odgovor ili preporuku nikad se vise ne jave sa povratnim informacijama pa da i ostali imaju koristi.
U posljednje vrijeme se dosta raspravlja gdje kupiti komponenete, pa posto sam frisak po tom pitanju (a mislim da sam napravio i dobre kupovine) da i sa vama podjelim iskustvo, a naravno i da se malo i pohvalim novom "upgrade_om" :D :run:
Od novih komponenti sam kupio: ploču, procesor, RAM, SSD M.2, napojnu i kuler za procesor.
http://i63.klix.com/2qapwur.jpg

Službeno sam bio na putu u Budimpešti pa sam iskoristio da u PCX_u kupim dio komponenti:

Ryzen 1700x 87.743 HUF (570,- KM) evo sad gledam cijena mu je jos pala pa sad kosta 83.523 HUF (oko 535,-KM)
https://www.pcx.hu/amd-ryzen-7-1700x-yd ... zor-470943
Samsung 960 EVO M.2 250GB 33.753 HUF (225,-KM)
https://www.pcx.hu/samsung-250gb-960-ev ... jto-946602
i gore sam jos uzeo napojnu
EVGA 650w G3 Supernova 42000 HUF (270,-KM)

Matičnu ploču i RAM sam kupio na OLX_u i ovom bi prilikom istakao saradnju sa prodavcem "InsertHome" (Aleksandar) koj a je bila zaista na zavidnom nivou. https://www.olx.ba/profil/InsertHome
ASUS ROG Crosshair HeroVI 520,-KM
CORSAIR KIT 2x16GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz 830,_KM

Kuler i termalnu pastu sam uzeo u Plus computers.
Cooler master Hyper 212 EVO 75,-KM i
ARCTIC MX-4 4G 18,-KM

Prilikom instalacije komponenti nisam imao nikakvih problema, međutim prilikom dizanja sistema namučio sam se oko prepoznavanja SSD M.2 diska, naime matična ga nije prepoznavala kao disk i nije mi davala mogucnost da na njega dignem sistem, sve dok nisam otkacio stare HDD_ove. Međutim i tada je to kilavo islo (kad muda nisam svoja odgriz'o) i onda sam uz pomoć googleta skont'o da nadogradim BIOS (nikad u zivotu nisam jednostavnije nesto napravio, svaka čast za ASUS HERO VI) i onda je pročepilo kako treba.
Što se tiće RAM_a malo sam se zezno, za ovaj sto sam ja uzeo jos nije izasao update za ploču pa umjesto 3200MHz radi na 3066MHz (bez OC), ali procitah negdje da se sad u aprilu ocekuje novi update tako da se ne sekiram puno.
http://i64.klix.com/2ql63a8.jpg
Nadam se da se nisam previse hvalio :D i da ce ovaj post nekome biti od koristi, a kad jos malo poslozim stvari i sredim programe javim se sa impresijama Ryzena7.


LP
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#7811 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by hekaton »

lonely_wolf wrote:Forum je dobra stvar, ali u posljednje vrijeme je postao jednosmjeran, raja pita i kad dobiju odgovor ili preporuku nikad se vise ne jave sa povratnim informacijama pa da i ostali imaju koristi.
U posljednje vrijeme se dosta raspravlja gdje kupiti komponenete, pa posto sam frisak po tom pitanju (a mislim da sam napravio i dobre kupovine) da i sa vama podjelim iskustvo, a naravno i da se malo i pohvalim novom "upgrade_om" :D :run:
Od novih komponenti sam kupio: ploču, procesor, RAM, SSD M.2, napojnu i kuler za procesor.
http://i63.klix.com/2qapwur.jpg

Službeno sam bio na putu u Budimpešti pa sam iskoristio da u PCX_u kupim dio komponenti:

Ryzen 1700x 87.743 HUF (570,- KM) evo sad gledam cijena mu je jos pala pa sad kosta 83.523 HUF (oko 535,-KM)
https://www.pcx.hu/amd-ryzen-7-1700x-yd ... zor-470943
Samsung 960 EVO M.2 250GB 33.753 HUF (225,-KM)
https://www.pcx.hu/samsung-250gb-960-ev ... jto-946602
i gore sam jos uzeo napojnu
EVGA 650w G3 Supernova 42000 HUF (270,-KM)

Matičnu ploču i RAM sam kupio na OLX_u i ovom bi prilikom istakao saradnju sa prodavcem "InsertHome" (Aleksandar) koj a je bila zaista na zavidnom nivou. https://www.olx.ba/profil/InsertHome
ASUS ROG Crosshair HeroVI 520,-KM
CORSAIR KIT 2x16GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz 830,_KM

Kuler i termalnu pastu sam uzeo u Plus computers.
Cooler master Hyper 212 EVO 75,-KM i
ARCTIC MX-4 4G 18,-KM

Prilikom instalacije komponenti nisam imao nikakvih problema, međutim prilikom dizanja sistema namučio sam se oko prepoznavanja SSD M.2 diska, naime matična ga nije prepoznavala kao disk i nije mi davala mogucnost da na njega dignem sistem, sve dok nisam otkacio stare HDD_ove. Međutim i tada je to kilavo islo (kad muda nisam svoja odgriz'o) i onda sam uz pomoć googleta skont'o da nadogradim BIOS (nikad u zivotu nisam jednostavnije nesto napravio, svaka čast za ASUS HERO VI) i onda je pročepilo kako treba.
Što se tiće RAM_a malo sam se zezno, za ovaj sto sam ja uzeo jos nije izasao update za ploču pa umjesto 3200MHz radi na 3066MHz (bez OC), ali procitah negdje da se sad u aprilu ocekuje novi update tako da se ne sekiram puno.
http://i64.klix.com/2ql63a8.jpg
Nadam se da se nisam previse hvalio :D i da ce ovaj post nekome biti od koristi, a kad jos malo poslozim stvari i sredim programe javim se sa impresijama Ryzena7.


LP
Bravo :thumbup:
User avatar
rolltroll
Posts: 181
Joined: 02/04/2013 16:36

#7812 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by rolltroll »

lijepa konfa..
sto se prodavaca na piku tice i moja su iskustva najbolja s InsertHome-om, najprofesionalnije radi medjutim koliko god sam htio da poslujemo, jednostavno ove cijene su mi prepreka bila. Ne znam da li da cekam i dalje s kupovinom, ryzen 2 i 20 seriju od nVidije koji su najavljeni za ovu godinu. Dobra stvar u mom slucaju sto imam novce spremne tako da bi mi najbolje bilo da se strpim jos koji mjesec, nije mi za glavu...valjda necu pogrijesiti jer citam neki dan da bi cijene grafickih ustvari mogle "ici jos gore". Tesko je biti pametan u ovj situaciji.
Luxor-Concorde
Posts: 213
Joined: 31/10/2014 15:18

#7813 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Luxor-Concorde »

Takodje planiram uzimati nove komponente tj. CPU, maticnu, napajanje i CPU cooler :)

Do sad sam kupio
Phanteks Evolv TG
Samsung 850 EVO 1TB SSD
Samsung 960 EVO 250GB M.2
G.Skill TridentZ 2x8GB 3200MHz CL14
Logitech G900
Asus PG348Q

Mislim ici opet na Intel, 8700K + AIO + Asus Maximus X Code + EVGA Supernova G3 750W/Seasonic Focus+ 750W/ Corsair RM750x ali cu sacekati da vidim i taj Zen+ sad za koji mjesec pa da konacno sastavim paklenu masinu...

btw trazim GTX1080Ti, dao bi ovu svoju GTX1080 uz neke parice pa se javite :)
relevantan
Posts: 777
Joined: 08/10/2011 22:30

#7814 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by relevantan »

Odlična konfiguracija i dobar izbor. Mogao si jedino uzeti bolje kućište koje manje košta. Kako je samo ovaj Phanteks Evolv TG precijenjen. 5 stoja za kaljeno staklo i rgb lightshow :-) Kvalitetna je izrada, nema šta, ali vidi se da ga prodaje vizualni dojam. Još ubacili u njega dva 140 mm ventilatora naprijed koji se jadni ugušiše pokušavajući da uhvate malo zraka kroz ove skoro nepostojeće sitne otvore na rubovima. Kada sastaviš mašinu, izmjeri CPU/GPU temperature sa i bez prednjeg panela. Bit će jedno 10 C razlika :D Osim ovoga, i napojna sa ventilatorom prema dole se muči sa ubacivanjem zraka jer je razmak između samog poda kućišta i stopa dosta mali.

Nek je sa srećom drug i da te dugo posluži :thumbup:
Luxor-Concorde
Posts: 213
Joined: 31/10/2014 15:18

#7815 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Luxor-Concorde »

Sve znam, uzeo sam ga ima jedno godinu dana i to je bila bas neka povoljna cijena. Za mene je ovo savrsenstvo od kucista. Za airflow se toliko i ne brinem, CPU pod vodu a GPU se nece ugusiti majku mu :)

P.S. Nece kuciste nikad na pod, samo moze na sto kao i do sad. :)
Dell 1
Posts: 58
Joined: 14/06/2013 14:34

#7816 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Dell 1 »

Zna li neko, je li moguce naruciti online sa ovih madarskih stranica. Vidim da su cijene sjajne. Recimo meni treba maticna, procesor i ram memorija. Kada sve to saberem ispadne pravo dobra usteda
User avatar
zomri
Posts: 12838
Joined: 03/05/2006 07:31

#7817 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by zomri »

Eh, stari pc odsluzio svoje pa je potreban novi. Budzet oko 1000 gore dole, igranje i grafika me ne zanimaju, moze integrisano sve dok ima dva izlaza za monitore. Ssd 256, hdd 1tb, i5 ili i7, min 16gb rama plus neko normalno hladjenje da ne crkavaju komponente radi neizbalansiranost. Periferija nije potrebna :)
caseytron
Posts: 2088
Joined: 01/06/2016 16:42

#7818 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by caseytron »

zomri wrote:Eh, stari pc odsluzio svoje pa je potreban novi. Budzet oko 1000 gore dole, igranje i grafika me ne zanimaju, moze integrisano sve dok ima dva izlaza za monitore. Ssd 256, hdd 1tb, i5 ili i7, min 16gb rama plus neko normalno hladjenje da ne crkavaju komponente radi neizbalansiranost. Periferija nije potrebna :)
Cijene su gore, za te pare gore navedeno, sumnjam da ce moci. Neka me ispravi neko ako grijesim
User avatar
zomri
Posts: 12838
Joined: 03/05/2006 07:31

#7819 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by zomri »

caseytron wrote:
zomri wrote:Eh, stari pc odsluzio svoje pa je potreban novi. Budzet oko 1000 gore dole, igranje i grafika me ne zanimaju, moze integrisano sve dok ima dva izlaza za monitore. Ssd 256, hdd 1tb, i5 ili i7, min 16gb rama plus neko normalno hladjenje da ne crkavaju komponente radi neizbalansiranost. Periferija nije potrebna :)
Cijene su gore, za te pare gore navedeno, sumnjam da ce moci. Neka me ispravi neko ako grijesim
A evo gledam i sam, nema sanse. Moglo bi se proci sa 8gb rama i ssd od 120 giga ali bi proc volio ostaviti jaci. Izgleda da je najveci problem graficka sa dva izlaza, otisle cijene u pm :lol: najgori momenat je izabrao da ode u vjecna lovista :evil:
TDi_bajo
Posts: 3
Joined: 05/02/2018 12:04

#7820 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by TDi_bajo »

Ne znam gdje da pitam , pa hajde ovdje .

Naime , u posljednje vrijeme me zeza HDD , ponekad kao da zastane i klikne dvaput pa nastavi sa radom nakon sec/dvije , pa jedan/dva dana radi normalno pa opet . Mislim da nije do softwera jer se isto desava i u BIOS-u i prilikom dizanja sistema , da li je HDD pri kraju i treba li ga mijenjati ? Star je 11god i ima preko 1800 radnih dana :run:

Navodno ima 98 losih sektora :?

Image

Image


Ako je zaista do HDD-a , da li ga je bolje zamijeniti KINGSTON SSD-om od 120GB koji bi bio sistemski drive :)
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8731
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#7821 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by SanskiBiser »

TDi_bajo wrote:Ne znam gdje da pitam , pa hajde ovdje .

Naime , u posljednje vrijeme me zeza HDD , ponekad kao da zastane i klikne dvaput pa nastavi sa radom nakon sec/dvije , pa jedan/dva dana radi normalno pa opet . Mislim da nije do softwera jer se isto desava i u BIOS-u i prilikom dizanja sistema , da li je HDD pri kraju i treba li ga mijenjati ? Star je 11god i ima preko 1800 radnih dana :run:

Navodno ima 98 losih sektora :?

Image

Image


Ako je zaista do HDD-a , da li ga je bolje zamijeniti KINGSTON SSD-om od 120GB koji bi bio sistemski drive :)
Naravno da je bolje, sto prije backup uradi i stavi SSD kao sistemski a taj ostavis za arhiviranje nekih nebitnih stvari ono ako i kad rikne da ti nije zao. A kad ce da crkne to se ne zna, moze gurati jos par godina, kod mene ovaj Maxtor nece da crkne a ima 3276 radnih sati a vec je 6-7 godina kako je "pozutio" :lol:

Image
User avatar
rolltroll
Posts: 181
Joined: 02/04/2013 16:36

#7822 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by rolltroll »

Luxor-Concorde wrote:Takodje planiram uzimati nove komponente tj. CPU, maticnu, napajanje i CPU cooler :)

Do sad sam kupio
Phanteks Evolv TG
Samsung 850 EVO 1TB SSD
Samsung 960 EVO 250GB M.2
G.Skill TridentZ 2x8GB 3200MHz CL14
Logitech G900
Asus PG348Q

Mislim ici opet na Intel, 8700K + AIO + Asus Maximus X Code + EVGA Supernova G3 750W/Seasonic Focus+ 750W/ Corsair RM750x ali cu sacekati da vidim i taj Zen+ sad za koji mjesec pa da konacno sastavim paklenu masinu...

btw trazim GTX1080Ti, dao bi ovu svoju GTX1080 uz neke parice pa se javite :)
koliko tražiš za 1080, koliko je stara, koji model i da li imaš račun od iste? može i u pp :)
relevantan
Posts: 777
Joined: 08/10/2011 22:30

#7823 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by relevantan »

Ima li neko od vas Logitech G402 miš?

https://www.logitechg.com/en-roeu/produ ... ming-mouse

Poderao sam i drugi Logitech G500 i fakat su me dobro služili godinama. Ovaj G402 djeluje kao solidna zamjena za cca 108 KM. Igram isključivo MMO naslove i ovo je sasvim dovoljan broj tipki za keybinds. G502 se čini kao idealan, ali je preskup.
TDi_bajo
Posts: 3
Joined: 05/02/2018 12:04

#7824 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by TDi_bajo »

SanskiBiser wrote:
Naravno da je bolje, sto prije backup uradi i stavi SSD kao sistemski a taj ostavis za arhiviranje nekih nebitnih stvari ono ako i kad rikne da ti nije zao. A kad ce da crkne to se ne zna, moze gurati jos par godina, kod mene ovaj Maxtor nece da crkne a ima 3276 radnih sati a vec je 6-7 godina kako je "pozutio" :lol:
Ma ovaj je gotov , evo je poceo i da se restartuje , pa ga moram cekat da se zavrti ponovo :lol: :lol:

Nista , sad sam u dilemi izmedju WD Black 1TB 64mb i SanDisk SSD 240GB :D
User avatar
rolltroll
Posts: 181
Joined: 02/04/2013 16:36

#7825 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by rolltroll »

ssd ako ti treba disk na kojem će biti sistem...za storage, WD svakako
Post Reply