Paznja pjesaci

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#1 Paznja pjesaci

Post by vanjki »

Raja pazite dobro kada prelazite cestu od bicakcica prema Skenderiji.Dva policajca uvijek stoje i masovno naplacuju kazne...Neki dan kada sam prolazio ufatise nekog momka a danas dvije zene i covjeka nekog starog.Bas mi nesto zao bilo jer ode 40KM u pm...

Naravno da policajci trebaju raditi svoj posao ali zasto ne naplacaju vozacima kada prelazim cestu na zelenom a on ili prodje kraje mene ili me tjera da sto brze predjem-MAJMUNI

UGLAVNOM PAZITE!!!!!!
zlatanko
Posts: 331
Joined: 24/03/2009 16:26

#2 Re: Paznja pjesaci

Post by zlatanko »

Ma po cijelom gradu ih ima, fataju raju, valjda je to u sklopu neke akcije. Ja nemam ništa protiv toga da kazne one koji prelaze cestu mimo pješačkog prelaza (iako i sam to radim, al' me eto nisu uhvatili dosad :P ). Kad već ne možemo uticati na nesavjesne vozače, možemo smanjiti šanse da nas levat pogodi na minimum tako što ćemo preći gdje i kako treba.
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#3 Re: Paznja pjesaci

Post by General_Jackson »

vanjki wrote:Raja pazite dobro kada prelazite cestu od bicakcica prema Skenderiji.Dva policajca uvijek stoje i masovno naplacuju kazne...Neki dan kada sam prolazio ufatise nekog momka a danas dvije zene i covjeka nekog starog.Bas mi nesto zao bilo jer ode 40KM u pm...

Naravno da policajci trebaju raditi svoj posao ali zasto ne naplacaju vozacima kada prelazim cestu na zelenom a on ili prodje kraje mene ili me tjera da sto brze predjem-MAJMUNI

UGLAVNOM PAZITE!!!!!!
Ako si mislio na prelaz od Bičakčića prema knjižari Veselin Masleša ili kako se sada zove, onda ih u potpunosti podržavam, samo da ne bude opet da kažnjavaju žene i penzionere, a svakog ko bi im se učinio imalo opasnijim preskoče.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#4 Re: Paznja pjesaci

Post by Cholina_Lokica »

aferim... napokon da pocnu i to
User avatar
glade
Posts: 311
Joined: 24/05/2009 16:21
Location: Kod Damira

#5 Re: Paznja pjesaci

Post by glade »

ma ja... sve savjesni gradjani u podrsci policiji a prvi bi presli mimo zebre... sta treba covjek? citav krug nazad do kina radnik pa do alipasine i na kraju preko tramvajske kako bi presao ulicu? pa i sa 10 godina sam znao preci ulicu na crveno i mimo pjesackog... nit sam retardiran nit corav... cak i mrtav pijan znam preci ulicu kako treba... sta sad, zbog idiota koji misle da ce se auto odbiti od njih ja trebam placat 40 maraka jer sam sebi skratio put za, najmanje, 5 minuta?
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#6 Re: Paznja pjesaci

Post by Cholina_Lokica »

glade wrote:ma ja... sve savjesni gradjani u podrsci policiji a prvi bi presli mimo zebre... sta treba covjek? citav krug nazad do kina radnik pa do alipasine i na kraju preko tramvajske kako bi presao ulicu? pa i sa 10 godina sam znao preci ulicu na crveno i mimo pjesackog... nit sam retardiran nit corav... cak i mrtav pijan znam preci ulicu kako treba... sta sad, zbog idiota koji misle da ce se auto odbiti od njih ja trebam placat 40 maraka jer sam sebi skratio put za, najmanje, 5 minuta?
ako i predjem, uhvate me i platim, nemam nista protiv... i treba da svi placaju jer mi je pun klinac baba, deda, raznih papaka koji mi iskacu pred auto sa svih mogucih i nemogucih mjesta, i samo da cekam hocu li nekoga zgaziti... po dzepu opali pa nece vise...
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#7 Re: Paznja pjesaci

Post by General_Jackson »

glade wrote:ma ja... sve savjesni gradjani u podrsci policiji a prvi bi presli mimo zebre... sta treba covjek? citav krug nazad do kina radnik pa do alipasine i na kraju preko tramvajske kako bi presao ulicu? pa i sa 10 godina sam znao preci ulicu na crveno i mimo pjesackog... nit sam retardiran nit corav... cak i mrtav pijan znam preci ulicu kako treba... sta sad, zbog idiota koji misle da ce se auto odbiti od njih ja trebam placat 40 maraka jer sam sebi skratio put za, najmanje, 5 minuta?
E neka si nam ti to tako lijepo izdeklamovao. Za čitav svoj život, a imam puno godina ne znam jesam li 3 puta tu prešao ulicu, a stanujem u blizini. Da li prelazim na crveno? naravno, ali rijetko i to tamo gdje ima semafor i pješački, dok mjesto o kojem govorimo nema ni jedno ni drugo. Eto ti si mangup pa prelazi, ali sve do jednom, dok se jedan koji slično razmišlja ne nađe s druge strane za volanom, i tako u nedogled dok se ne naučimo pameti i redu.
User avatar
glade
Posts: 311
Joined: 24/05/2009 16:21
Location: Kod Damira

#8 Re: Paznja pjesaci

Post by glade »

General_Jackson wrote:
glade wrote:ma ja... sve savjesni gradjani u podrsci policiji a prvi bi presli mimo zebre... sta treba covjek? citav krug nazad do kina radnik pa do alipasine i na kraju preko tramvajske kako bi presao ulicu? pa i sa 10 godina sam znao preci ulicu na crveno i mimo pjesackog... nit sam retardiran nit corav... cak i mrtav pijan znam preci ulicu kako treba... sta sad, zbog idiota koji misle da ce se auto odbiti od njih ja trebam placat 40 maraka jer sam sebi skratio put za, najmanje, 5 minuta?
E neka si nam ti to tako lijepo izdeklamovao. Za čitav svoj život, a imam puno godina ne znam jesam li 3 puta tu prešao ulicu, a stanujem u blizini. Da li prelazim na crveno? naravno, ali rijetko i to tamo gdje ima semafor i pješački, dok mjesto o kojem govorimo nema ni jedno ni drugo. Eto ti si mangup pa prelazi, ali sve do jednom, dok se jedan koji slično razmišlja ne nađe s druge strane za volanom, i tako u nedogled dok se ne naučimo pameti i redu.
a kako ce se naci ako prelazim dok nema opasnosti od auta (citaj stali su na semaforu ili su udaljeni nekih 100-injak metara)... pa hodam, ne puzem

p.s. e upravo to sto nema ni jedno ni drugo, ja moram citav krug praviti... kad naprave normalan prijelaz nek naplacuju i kazne
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#9 Re: Paznja pjesaci

Post by General_Jackson »

glade wrote:
General_Jackson wrote:
glade wrote:ma ja... sve savjesni gradjani u podrsci policiji a prvi bi presli mimo zebre... sta treba covjek? citav krug nazad do kina radnik pa do alipasine i na kraju preko tramvajske kako bi presao ulicu? pa i sa 10 godina sam znao preci ulicu na crveno i mimo pjesackog... nit sam retardiran nit corav... cak i mrtav pijan znam preci ulicu kako treba... sta sad, zbog idiota koji misle da ce se auto odbiti od njih ja trebam placat 40 maraka jer sam sebi skratio put za, najmanje, 5 minuta?
E neka si nam ti to tako lijepo izdeklamovao. Za čitav svoj život, a imam puno godina ne znam jesam li 3 puta tu prešao ulicu, a stanujem u blizini. Da li prelazim na crveno? naravno, ali rijetko i to tamo gdje ima semafor i pješački, dok mjesto o kojem govorimo nema ni jedno ni drugo. Eto ti si mangup pa prelazi, ali sve do jednom, dok se jedan koji slično razmišlja ne nađe s druge strane za volanom, i tako u nedogled dok se ne naučimo pameti i redu.
a kako ce se naci ako prelazim dok nema opasnosti od auta (citaj stali su na semaforu ili su udaljeni nekih 100-injak metara)... pa hodam, ne puzem

p.s. e upravo to sto nema ni jedno ni drugo, ja moram citav krug praviti... kad naprave normalan prijelaz nek naplacuju i kazne
Znači i dok se ne popravi ova ekonomska situacija u zemlji onda po tebi kojekakvi tipovi imaju pravo pljačkati banke, prodavnice, prolaznike na ulici. Pa kad se situacija popravi oni će prestati :x :x
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#10 Re: Paznja pjesaci

Post by Skyfox »

ovo je pocelo odbijanje od bubrega...
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#11 Re: Paznja pjesaci

Post by Gospoda Ministarka »

Cesto imam priliku vidjet nase dijasporce kad nam dodu na godisnji u BiH, kad bez ikakvog pitanja da li je dozvoljeno pusiti u prostoriji pale cigaru , bacaju smece iz auta, gase opusak na ulici... pokazuju nasu tipicnu nekulturu...medutim u Danskoj, Njemackoj i ostalim zemljama odakle dodu su primjereni gradani...zato sto moraju... zato sto znaju da ce dobiti po depu... zato sto znaju da se nekultura skupo placa.

Podrzavam akciju ali ipak nam je prioritet bila akcija da se ociste ulice tako sto ce se naplacivat kazne za bacanje smeca i opusaka.
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#12 Re: Paznja pjesaci

Post by samo malo »

Jos jedan harac na sirotinji.

Sve se bojim da ce mangupi zaustaviti bijesnog Audija ili BMW-a ako prodje na crvenom.

Banda u uniformama.
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#13 Re: Paznja pjesaci

Post by MAN-lion's coach »

........
Last edited by MAN-lion's coach on 11/01/2017 00:43, edited 1 time in total.
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#14 Re: Paznja pjesaci

Post by starii »

pa ja bile penzije pa mora drzava naplatiti od penzionera..eto kako mi punimo budžet..a kako cemo ga drugacije i puniti kad nam je semihica savjetinica federalnog premijera..
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#15 Re: Paznja pjesaci

Post by Gospoda Ministarka »

@mina-sana,iz par tvojih postova zakljucila sam da si pismena zena,pa aj sad procitaj sta sam napisala bez potrebe da danas nekom pokazes zube :)
Last edited by Gospoda Ministarka on 13/03/2010 13:27, edited 1 time in total.
User avatar
glade
Posts: 311
Joined: 24/05/2009 16:21
Location: Kod Damira

#16 Re: Paznja pjesaci

Post by glade »

General_Jackson wrote:
Znači i dok se ne popravi ova ekonomska situacija u zemlji onda po tebi kojekakvi tipovi imaju pravo pljačkati banke, prodavnice, prolaznike na ulici. Pa kad se situacija popravi oni će prestati :x :x
e da mi je znat kako si ti dosao do tog zakljucka... al' haj, bitno je nesto napisati, biti sarkastican... pa makar to i nemalo bas nekog narucitog smisla... jel de? :sax:
ssmmiilleeyy
Posts: 1165
Joined: 02/03/2010 16:51

#17 Re: Paznja pjesaci

Post by ssmmiilleeyy »

Mene kad bude zaustavio i bude trazio dokumenta, ja cu pobjeci trcecim korakom( Da vidimo i tu potjeru zbog pješačkog prelaza) Možda će mi zapisati tablice :D :D


Baš bih volio vidjeti potjeru za čovjekom,koji je pretrčao preko ulice :-D
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#18 Re: Paznja pjesaci

Post by ladyblue18 »

Kako mi je drago 8-)
Valjda se konacno "gradjani" nauce znacenju crvenog, i pravilnog prelaska na mjestima odredjenim za to.

A ne, u 4,5 posljepodne kad je udarno vrijeme, na svim prometnim raskrsnicama u gradu se prelazi kako je kome cejf, pa ce onda onaj za volanom bit kriv kad nekoga pokupi...jah :oops:
ssmmiilleeyy
Posts: 1165
Joined: 02/03/2010 16:51

#19 Re: Paznja pjesaci

Post by ssmmiilleeyy »

ladyblue18 wrote:Kako mi je drago 8-)
Valjda se konacno "gradjani" nauce znacenju crvenog, i pravilnog prelaska na mjestima odredjenim za to.

A ne, u 4,5 posljepodne kad je udarno vrijeme, na svim prometnim raskrsnicama u gradu se prelazi kako je kome cejf, pa ce onda onaj za volanom bit kriv kad nekoga pokupi...jah :oops:
Pa nećemo svi ko roboti hodati do prvog pješačkog. U Kanadi čim malo pješak zakorači na ulicu moraš stati ( što ti je demokratija)

A baš sam se volio kao malo bacati AJFORCIMa bacati pod djipa ( nikad lakse zaradjenih slatkiša)
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#20 Re: Paznja pjesaci

Post by elSaik »

U nijednoj demokratskoj (kad već to ističeš) zemlji ne možeš prelaziti kako ti nečemu ćejf. Gledam juče baba jedva hoda za shodno našla da pređe preko ulice 50 metara mimo semafora i pješačkog usred špice. I onda vozač kriv kad mu neko tako iskoči pred auto.
ssmmiilleeyy
Posts: 1165
Joined: 02/03/2010 16:51

#21 Re: Paznja pjesaci

Post by ssmmiilleeyy »

elSaik wrote:U nijednoj demokratskoj (kad već to ističeš) zemlji ne možeš prelaziti kako ti nečemu ćejf. Gledam juče baba jedva hoda za shodno našla da pređe preko ulice 50 metara mimo semafora i pješačkog usred špice. I onda vozač kriv kad mu neko tako iskoči pred auto.

Nisam sada rekao da mogu prelaziti autoput pa da čovjek mora kočiti :D :D

Uostalom meni još nikada nije niko prelazio ulicu a da sam ja u mogućnosti da ga udarim.

Bio sam u KANADI VIDIO SVOJIM OČIma vodio sam da je pješak važnijih od vozačevih udobno smještenih guzova


A ta BABA je za mene MANGUP Što nisi stisno pa je udario uostalom ako je bila špica onda je bila i gužva tj auto na auto tako da je jadna starica iskoristila priliku i uštedila na vodi u koljenima :D Što nisi izašao pa joj pomogao da predje kako treba :D Svi ćemo mi ostariti kad tad :-D
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#22 Re: Paznja pjesaci

Post by vanjki »

General_Jackson wrote:
vanjki wrote:Raja pazite dobro kada prelazite cestu od bicakcica prema Skenderiji.Dva policajca uvijek stoje i masovno naplacuju kazne...Neki dan kada sam prolazio ufatise nekog momka a danas dvije zene i covjeka nekog starog.Bas mi nesto zao bilo jer ode 40KM u pm...

Naravno da policajci trebaju raditi svoj posao ali zasto ne naplacaju vozacima kada prelazim cestu na zelenom a on ili prodje kraje mene ili me tjera da sto brze predjem-MAJMUNI

UGLAVNOM PAZITE!!!!!!
Ako si mislio na prelaz od Bičakčića prema knjižari Veselin Masleša ili kako se sada zove, onda ih u potpunosti podržavam, samo da ne bude opet da kažnjavaju žene i penzionere, a svakog ko bi im se učinio imalo opasnijim preskoče.

jeste taj prelaz...cuvajte se :D :D ..jbg tu nema semafora pa raja stalno prelazi a oni cekaju i trljaju ruke u pm...eto htio sam vam samo spasiti lovu,jer ipak 40-50km je jedna fina vecerica..majicica ili sl... :D
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#23 Re: Paznja pjesaci

Post by Margita81 »

Pazim kad, gdje i kako prelazim ulicu posebno otkad imam dijete a ona je gotovo uvijek kraj mene...i onda dodjemo do semafora i crveno upaljeno ali nema auta ili samo pokoje..svi ofkors prelaze i gledaju me u cudu kao "sta ja ovoj budali sta ona ceka??". Dajem primjer djetetu molim lijepo. A 20ak sekundi cekanja nikog nije ubilo je li.
I neka naplacuju kod nas se raja i ne moze nauciti nicemu bez da ga mlatnes po dzepu haman.
Treba bolan zaposlit jos murije i naplacivati i za bacanje smeca i istresanje pepeljara i sva slicna seljoberska posla.
User avatar
Djokej
Posts: 770
Joined: 25/09/2008 16:18
Location: Honduras

#24 Re: Paznja pjesaci

Post by Djokej »

Ne bojim se da ce me kazniti jer stvarno vodim racuna o semaforu gdje god se nalazim.. Ovih 40 kermića je puno al je dobra skola.. Ko jednom plati, kladim se da vise nece trcati kroz crveno..
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#25 Re: Paznja pjesaci

Post by kriticarka_nikova »

Jel' ovo znaci da ce se kazna naplacivat i penzionerima koji jedva uspiju prec pola puta dok je zeleno upaljeno dole kod Predsjednistva?
Post Reply