Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
-baksuz-
Posts: 18
Joined: 23/03/2017 13:54

#7951 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by -baksuz- »

Ja redovno plaćam preko paypal bussines...do sad nisam imao problem.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#7952 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by cassius »

elq wrote: 26/11/2021 12:26 Ako promjwnim ime na pp npr iz xxx xic u yyy yyy da li ce to predstavljat neki problem tj da li ce pp pravit problem posto ce ime bit drugacije nego na banci?
Vjerovatno.
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#7953 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Diverse »

Tesla Edison wrote: 26/11/2021 10:04 Imam PayPal, registrovane kartice i sve ok u tom dijelu. Sad, nemam aplikaciju, nije moguće instalirati u BiH, pa me interesuje da li sa ovom aplikacijom PayPal Business mogu da se vrše transakcije, budući da me ulogovalo uredno u moj account, ali još nisam pravio nikakve transakcije preko te aplikacije, pa da upitam ovako, da li je možda neko uspio i da li to radi?
Za sta ces da koristis business account? Mogu poslije odredjenog vremena da ti traze potvrdu o registraciji firme i porerski broj. Meni jos nisu trazili, ali ima ljudi kojima jesu. Mislim da zavisi od posla kojim se bavis. U svakom slucaju, business account je ako imas firmu.
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#7954 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by the_stick »

Mehemed wrote: 26/11/2021 09:59 1. Za verifikaciju uzme oko 2$, odnosno malo ispod 2$, tačno 1.95$ ako se ne varam, to 6$ ne vjerujem da je uzelo za verifikaciju, jedino ako nije od verifikacije tri kartice pa se sakupilo 5.85$.
2. Uključeno ti je da paypal vrši konverziju umjesto banke, a paypal dere i uvijek ima lošiji kurs nego banka, prilikom svakog plaćanja moraš odabrati da ti konverziju vrši banka a ne paypal. Prije se to moglo jednom podesiti i uvijek tako bude, ali su to isključili da bi navukli što više para od konverzija i sada se to mora promijeniti prilikom svakog plaćanja.
1. Upravo je to - 5,85 za verifikaciju 3 kartice. Ono sto mi nije jasno je zasto kada nesto placam preko paypal prvo ne povuku taj balans, pa razliku preko kartice? Da li ima ikakav nacin da iskoristim taj novac?

2. Nisam uopste imao opciju da biram ko ce raditi konverziju. Samo je prosla transakcija. Nisu neki iznosi, ali malo je bezveze.
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#7955 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Diverse »

the_stick wrote: 26/11/2021 23:29
Mehemed wrote: 26/11/2021 09:59 1. Za verifikaciju uzme oko 2$, odnosno malo ispod 2$, tačno 1.95$ ako se ne varam, to 6$ ne vjerujem da je uzelo za verifikaciju, jedino ako nije od verifikacije tri kartice pa se sakupilo 5.85$.
2. Uključeno ti je da paypal vrši konverziju umjesto banke, a paypal dere i uvijek ima lošiji kurs nego banka, prilikom svakog plaćanja moraš odabrati da ti konverziju vrši banka a ne paypal. Prije se to moglo jednom podesiti i uvijek tako bude, ali su to isključili da bi navukli što više para od konverzija i sada se to mora promijeniti prilikom svakog plaćanja.
1. Upravo je to - 5,85 za verifikaciju 3 kartice. Ono sto mi nije jasno je zasto kada nesto placam preko paypal prvo ne povuku taj balans, pa razliku preko kartice? Da li ima ikakav nacin da iskoristim taj novac?

2. Nisam uopste imao opciju da biram ko ce raditi konverziju. Samo je prosla transakcija. Nisu neki iznosi, ali malo je bezveze.
Posaljes mejl podrsci da ti postave valutu koju ti zelis. Uslov je da je kartica Visa, a ne mastercard.
XRPInfo
Posts: 34
Joined: 19/05/2021 16:14

#7956 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by XRPInfo »

imam pitanje, sta je svrha koristenja paypala za placanje putem interneta kada se na vecini sajtova moze platiti direktno kreditnom karticom?
User avatar
Casual's
Posts: 5712
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#7957 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Casual's »

XRPInfo wrote: 30/11/2021 15:36 imam pitanje, sta je svrha koristenja paypala za placanje putem interneta kada se na vecini sajtova moze platiti direktno kreditnom karticom?
Sigurnost, refund policy
XRPInfo
Posts: 34
Joined: 19/05/2021 16:14

#7958 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by XRPInfo »

Casual's wrote: 30/11/2021 15:45
XRPInfo wrote: 30/11/2021 15:36 imam pitanje, sta je svrha koristenja paypala za placanje putem interneta kada se na vecini sajtova moze platiti direktno kreditnom karticom?
Sigurnost, refund policy
hvala! dakle, ja mogu paypalu dodijeliti dio novca sa kartice i onda stranica na kojoj online kupujem moze pristupiti samo tom malom dijelu novca?

prije toga moram potvrditi karticu sa onih 1.95$ ako sam sve dobro shvatio? hvala unaprijed.
User avatar
programerAnel
Posts: 268
Joined: 28/02/2018 08:05

#7959 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by programerAnel »

XRPInfo wrote: 30/11/2021 15:36 imam pitanje, sta je svrha koristenja paypala za placanje putem interneta kada se na vecini sajtova moze platiti direktno kreditnom karticom?
Plaćanjem putem paypala nikad ne unosiš podatke od kartice na bilo kojoj stranici.
Plaćanjem karticom uvijek moraš razmišljati imaš li kakav virusa, keyloggera, da li je stranica sigurna, da li će se podaci od kartice obaviti samo za tu transakciju i nikada više.
XRPInfo
Posts: 34
Joined: 19/05/2021 16:14

#7960 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by XRPInfo »

Probah paypal i odmah se pokajao.

Probao sam kupiti jedan artikl na internetu, na paypalu mi dosla notifikacija da je transakcija "pending" ali mi skinuli novac sa kreditne kartice.
Takodjer sam na stranici na kojoj sam kupovao dobio error prilikom ordera. Kontaktiram stranicu, kazu moguce je da je error bio jer paypal zeza kad se radi sa internacionalnim uplatama pa nekada je payment "pending". Kada zavrsi payment, poslat će order. Je li neko imao slične probleme :-)
XRPInfo
Posts: 34
Joined: 19/05/2021 16:14

#7961 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by XRPInfo »

Probao 2x nesto kupiti, dobio 2 errora na stranici, 2x mi skinuli pare sa kartice 2x pise na paypalu pending payment :-) :-) :-)

Sad sam obrisao karticu sa paypala, ali i dalje pise pending. Iako mi vratise pare. Sta to znaci?
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#7962 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by deogest »

XRPInfo wrote: 30/11/2021 16:28 Probah paypal i odmah se pokajao.

Probao sam kupiti jedan artikl na internetu, na paypalu mi dosla notifikacija da je transakcija "pending" ali mi skinuli novac sa kreditne kartice.
Takodjer sam na stranici na kojoj sam kupovao dobio error prilikom ordera. Kontaktiram stranicu, kazu moguce je da je error bio jer paypal zeza kad se radi sa internacionalnim uplatama pa nekada je payment "pending". Kada zavrsi payment, poslat će order. Je li neko imao slične probleme :-)
Ti u biti placas tako sto povuces novac na svoju karticu i onda kupujes. Bosna direktno preko Paypal ne moze kupovati, recimo neko ti uplati pare na Paypal, ti to moras povuci na racun i tek onda. Zemlja za plakat.
XRPInfo
Posts: 34
Joined: 19/05/2021 16:14

#7963 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by XRPInfo »

Moze li mi neko objasnit sta se ovdje tacno dogadja.

Dakle, 2x sam pokusao transakciju, 2x dobio na stranici na kojoj kupujem error, 2x sam dobio na Paypalu notifikaciju da je transakcija pending, 2x su mi skinuli pare sa unicredit kreditne kartice pa u roku od pola sata mi pare vratili.

Na Paypalu u activity > transactions nema apsolutno nista, sve prazno. Ali nisam dobio notifikaciju da su ove pending transakcije prekinute tj cancelled? Treba li to doci?

Takodjer na mobilnom bankarstvu su pare vracene i nema nikakvih transakcija da pisu da su uradjene, iako se vidjelo u 2x navrata da su skinute pare i vracene u roku od pola sata...

Na cemu sam ja sada? Je li jednostavno 2x propala transakcija i sad nikom nista? Moze li se desiti da transakcija kao prodje za tipa 5-10 dana i onda mi skinu 2x iznos? Nista mi nije jasno.
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#7964 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by _Reds_ »

Je li vama bio automatski. Ovaj paypal je fakat odron, svaki put lutrija hoće li nešto biti ili neće.
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#7965 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by mega_mashcine »

Ni meni još uvijek nije bio automatski. Kontam možda bude u toku dana ?

EDIT: evo sad vidim da je prošla. :thumbup:
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#7966 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by EasyMan »

U BBI banci nema prepaid visa kartica, ima li neka druga banka ove kartice?
User avatar
necko_hz
Posts: 3587
Joined: 18/04/2009 12:36

#7967 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by necko_hz »

Pozdrav, koju banku preporučujete za Paypal?
User avatar
fox-69
Posts: 294
Joined: 06/03/2021 03:22

#7968 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by fox-69 »

XRPInfo wrote: 30/11/2021 17:32 Moze li mi neko objasnit sta se ovdje tacno dogadja.

Dakle, 2x sam pokusao transakciju, 2x dobio na stranici na kojoj kupujem error, 2x sam dobio na Paypalu notifikaciju da je transakcija pending, 2x su mi skinuli pare sa unicredit kreditne kartice pa u roku od pola sata mi pare vratili.

Na Paypalu u activity > transactions nema apsolutno nista, sve prazno. Ali nisam dobio notifikaciju da su ove pending transakcije prekinute tj cancelled? Treba li to doci?

Takodjer na mobilnom bankarstvu su pare vracene i nema nikakvih transakcija da pisu da su uradjene, iako se vidjelo u 2x navrata da su skinute pare i vracene u roku od pola sata...

Na cemu sam ja sada? Je li jednostavno 2x propala transakcija i sad nikom nista? Moze li se desiti da transakcija kao prodje za tipa 5-10 dana i onda mi skinu 2x iznos? Nista mi nije jasno.
3D secure.... vještačka intelegencija sistem, mashine leraning, cuting edge tehnelogija, a funkcioniše ovako:

blokira svaku transakciju, pa treba zvat info telefon da vam puste transakciju

TOP TEHNOLOGIJA
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#7969 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ExNihilo »

fox-69 wrote: 20/12/2021 03:00
XRPInfo wrote: 30/11/2021 17:32 Moze li mi neko objasnit sta se ovdje tacno dogadja.

Dakle, 2x sam pokusao transakciju, 2x dobio na stranici na kojoj kupujem error, 2x sam dobio na Paypalu notifikaciju da je transakcija pending, 2x su mi skinuli pare sa unicredit kreditne kartice pa u roku od pola sata mi pare vratili.

Na Paypalu u activity > transactions nema apsolutno nista, sve prazno. Ali nisam dobio notifikaciju da su ove pending transakcije prekinute tj cancelled? Treba li to doci?

Takodjer na mobilnom bankarstvu su pare vracene i nema nikakvih transakcija da pisu da su uradjene, iako se vidjelo u 2x navrata da su skinute pare i vracene u roku od pola sata...

Na cemu sam ja sada? Je li jednostavno 2x propala transakcija i sad nikom nista? Moze li se desiti da transakcija kao prodje za tipa 5-10 dana i onda mi skinu 2x iznos? Nista mi nije jasno.
3D secure.... vještačka intelegencija sistem, mashine leraning, cuting edge tehnelogija, a funkcioniše ovako:

blokira svaku transakciju, pa treba zvat info telefon da vam puste transakciju

TOP TEHNOLOGIJA
To je sve zato što nisu angažovali FKP da im napravi payment sistem.
User avatar
necko_hz
Posts: 3587
Joined: 18/04/2009 12:36

#7970 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by necko_hz »

elq wrote: 20/12/2021 12:42Ja koristim union visu jer mi je najjeftinije odrzavanje tekuceg racuna
Ako ti je bitno povlacenje para sa pp idi na banke samo sa visom, a visa i mastercard mogu placat
Takodjer intesa iako ima visu ne moze primat pare sa pp
Hvala na odgovoru. Imam račun u Unicredit, ali Mastercard, tako da mogu samo slati, ali ne i primati novac.

Zato pokušavam na osnovu iskustava drugih sa Paypalom skontati u kojoj banci je najbolje da otvorim.
epik
Posts: 1488
Joined: 10/05/2011 14:15

#7971 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by epik »

Izgleda da odavno nisam placao nesto vise od 100 marki... Da platim hosting 88,20 $ preko PP izbaci mi 159,17 KM... Platim karticom 152,58 KM. Je li bila uvijek ova provizija?? Na eBay imam masu nekih transakcija preko PayPal-a nisam nikad obracao paznju.
User avatar
Haris033
Posts: 3826
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#7972 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Haris033 »

Dobio na viber poruku od RFB
"Obavještavamo vas da umjesto obnovljene VISA debitne kartice tokom naredne sedmice možete preuzeti Vašu Mastercard debitnu karticu. Detaljnije informacije vezano za isporuku VISA Classic debitne kartice ćemo Vam dostaviti naknadno"

Ovo znači da pri PayPal transakcijama, Mastercard karticom ne mogu dobiti povrat sredstava što sam mogao VISA debitnom karticom. :roll:
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#7973 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by liaar »

Haris033 wrote: 28/12/2021 10:15 Dobio na viber poruku od RFB
"Obavještavamo vas da umjesto obnovljene VISA debitne kartice tokom naredne sedmice možete preuzeti Vašu Mastercard debitnu karticu. Detaljnije informacije vezano za isporuku VISA Classic debitne kartice ćemo Vam dostaviti naknadno"

Ovo znači da pri PayPal transakcijama, Mastercard karticom ne mogu dobiti povrat sredstava što sam mogao VISA debitnom karticom. :roll:
Povrat možeš (tipa neko ti refunda nešto) ali ne možeš direktno uplatu dobit
User avatar
Haris033
Posts: 3826
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#7974 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Haris033 »

Hvala za info :thumbup:
nekitamolik313
Posts: 4
Joined: 05/01/2022 09:17

#7975 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by nekitamolik313 »

Cao raja, punoljetan sam i zelim da otvorim racun u banci.
Vjerovatno ce to biti RF banka. Sada mene zanima sta trebam reci kada dodjem tamo. Htio bih i da napravim paypal da imam ako bude zatrebalo sta da kupim online. Citao sam ovaj podforum ali opet ne boli da upitam nekoga ko zna bolje od mene. By the way, srednjoskolac sam. Ne zamjerite ako nesto zvuci glupo. Hvala!
Post Reply