Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#7826 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by TouringBiker »

soha96 wrote: 02/09/2021 19:48
TouringBiker wrote: 02/09/2021 19:39 Pozalicete vi za PayPal-om, ima i gore...

eBay je trazio da se otvori account na Payoneer-u jer sad prelaze tamo umjesto PayPal-a. Sve obavio kako treba, potvrdjeno i od strane eBay da sam zadovoljio sve uslove.

Neki dan nesto prodao preko eBay i premda je kao kupac platio PayPal-om, pare su prebacene na Payoneer. Vidim ih tamo, ali ne mogu da ih prebacim na svoj bankovni racun koji sam registrovao. Da li jos neko ima taj problem i kako ga rijesiti???
Payoneer 99% ljudi koristi preko njihove kartice, vrlo rijetko cujem da neko spusta novac na banku. Ako ti odgovara, to ti je najbolja opcija.
Hvala - no to mozda vazi za one koji primaju preko Payoneera pare kao freelanceri, ja nisam i nemam namjeru ni baviti se time. Kartica se moze zatraziti ako si zaradio najmanje 100 US$ u zadnjih 6 mjeseci - ja sad imam 44.82 na racunui da mi se toga docepati. Kad cu prodavati jos nesto na eBay, pojma nemam. Ja ne bi ni pocinjao s tim sr.njem od Payoneera da me nisu natjerali

Image

Image
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#7827 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by soha96 »

Ja mislim da se prije nije mogao tako mali iznos spustiti sa payoneera na bank account. Cini mi se da je bio minimum 500usd, ne znam jel i dalje tako.
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#7828 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by TouringBiker »

Hvala, znas li gdje pise to ogranicenje?
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#7829 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by soha96 »

TouringBiker wrote: 03/09/2021 06:13 Hvala, znas li gdje pise to ogranicenje?
Negdje sam to gledao prije par godina, evo sad guglam i pise da je minimum 20 dolara.
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#7830 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by TouringBiker »

soha96 wrote: 03/09/2021 10:48
TouringBiker wrote: 03/09/2021 06:13 Hvala, znas li gdje pise to ogranicenje?
Negdje sam to gledao prije par godina, evo sad guglam i pise da je minimum 20 dolara.
Ja se registrovao na njihovom support forumu, izgleda da nije isto za sve zemlje, ali za vecinu 50 dolara. Postavio sam pitanje koliko je za BiH.

https://community.payoneer.com/en

Lijepi PayPal... Nema svih tih glupih ogranicenja
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#7831 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Loki2k9 »

TouringBiker wrote: 03/09/2021 11:55
soha96 wrote: 03/09/2021 10:48

Negdje sam to gledao prije par godina, evo sad guglam i pise da je minimum 20 dolara.
Ja se registrovao na njihovom support forumu, izgleda da nije isto za sve zemlje, ali za vecinu 50 dolara. Postavio sam pitanje koliko je za BiH.

https://community.payoneer.com/en

Lijepi PayPal... Nema svih tih glupih ogranicenja
Ti kao da radis za Paypal...
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#7832 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by TouringBiker »

Ne radim, nego sam s njima mogao doci do svojih para bez problema
Adm1ral
Posts: 45
Joined: 09/03/2007 00:17

#7833 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Adm1ral »

Imam problem prebacivanja novca sa Paypala na Raiffeisen Visa debitnu karticu. Kartica je odavno spojena a kad odem withdraw dobijem poruku: We can’t complete this for you right now. You can try again in a minute or two. If you’re still having an issue, let us know.

Da li je problem mjesto prebivalista posto sam davno napravio paypal akaunt i vodi se da je Velika Britanija prebivaliste. Koju valutu da izaberem posto ce mi uplate od freelance-a biti u dolarima?
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4416
Joined: 21/02/2011 12:56

#7834 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by REDDEVILS »

Imam debitnu visa karticu koja mi je povezana sa paypal računom, i sutra bi trebao poslati 200 KM rodici u USA.
Interesuje me koliko će mi Paypal uzeti provizije za transakciju🙂
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#7835 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by cassius »

REDDEVILS wrote: 12/09/2021 18:51 Imam debitnu visa karticu koja mi je povezana sa paypal računom, i sutra bi trebao poslati 200 KM rodici u USA.
Interesuje me koliko će mi Paypal uzeti provizije za transakciju🙂
Probaj poslat, trebalo bi ti pisat prije slanja sve to. Prije nego kliknes Send. Nisam siguran, ali mozda oko 3-4 eura :D
tri_poloski
Posts: 58
Joined: 13/03/2018 13:41

#7836 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by tri_poloski »

REDDEVILS wrote: 12/09/2021 18:51 Imam debitnu visa karticu koja mi je povezana sa paypal računom, i sutra bi trebao poslati 200 KM rodici u USA.
Interesuje me koliko će mi Paypal uzeti provizije za transakciju🙂
Evo ja sam maloprije provjerio kod sebe: Saljes 200BAM, rodica dobije 115.91USD (Conversion rate: 1 BAM = 0,5795 USD) i ti platis jos proviziju 7.32BAM.
DaniBL
Posts: 2
Joined: 21/05/2019 12:42

#7837 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by DaniBL »

TouringBiker wrote: 02/09/2021 19:39 Pozalicete vi za PayPal-om, ima i gore...

eBay je trazio da se otvori account na Payoneer-u jer sad prelaze tamo umjesto PayPal-a. Sve obavio kako treba, potvrdjeno i od strane eBay da sam zadovoljio sve uslove.

Neki dan nesto prodao preko eBay i premda je kao kupac platio PayPal-om, pare su prebacene na Payoneer. Vidim ih tamo, ali ne mogu da ih prebacim na svoj bankovni racun koji sam registrovao. Da li jos neko ima taj problem i kako ga rijesiti???
Minimalan iznos za prebacivanje na bankovni račun je 50 dolara...zato ne uspijevaš prebaciti novac. A kartica se izdaje besplatno, ne znam ko ti je rekao to za 100 USD, šta više nude ti 25 dolara za registraciju (koje ti onda oni skinu s računa za održavanje kartice itd). Dakle, ako se nije šta promjenilo trebao si imati taj iznos po registraciji. Uglavnom, jedina opcija da dođeš do tog novca je da tražiš karticu. Ista stiže relativno brzo, za par nedelja max.
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#7838 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by TouringBiker »

DaniBL wrote: 27/09/2021 13:35
TouringBiker wrote: 02/09/2021 19:39 Pozalicete vi za PayPal-om, ima i gore...

eBay je trazio da se otvori account na Payoneer-u jer sad prelaze tamo umjesto PayPal-a. Sve obavio kako treba, potvrdjeno i od strane eBay da sam zadovoljio sve uslove.

Neki dan nesto prodao preko eBay i premda je kao kupac platio PayPal-om, pare su prebacene na Payoneer. Vidim ih tamo, ali ne mogu da ih prebacim na svoj bankovni racun koji sam registrovao. Da li jos neko ima taj problem i kako ga rijesiti???
Minimalan iznos za prebacivanje na bankovni račun je 50 dolara...zato ne uspijevaš prebaciti novac. A kartica se izdaje besplatno, ne znam ko ti je rekao to za 100 USD, šta više nude ti 25 dolara za registraciju (koje ti onda oni skinu s računa za održavanje kartice itd). Dakle, ako se nije šta promjenilo trebao si imati taj iznos po registraciji. Uglavnom, jedina opcija da dođeš do tog novca je da tražiš karticu. Ista stiže relativno brzo, za par nedelja max.
Hvala, danas stigla (a u medjuvremenu sam prodao jos nesto pa bi se moglo skinuti i prebacivanjem na racun, ali s karticom se vise isplati).
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#7839 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by _Reds_ »

Ima li ko problema sa ovim sr...

Svako malo problemi sa njima.
Evo sadaopet iz nekog razloga ne mogu da primim novac uopce na račun.
I nije do pošiljaoca, jer više njih ne može da pošalje.
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#7840 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

_Reds_ wrote: 07/10/2021 10:04 Ima li ko problema sa ovim sr...

Svako malo problemi sa njima.
Evo sadaopet iz nekog razloga ne mogu da primim novac uopce na račun.
I nije do pošiljaoca, jer više njih ne može da pošalje.
Koja kartica i koje banke ti je spojena na PayPal? Nekad ako kartica ne podržava primanje novca neće nikako da primi uplatu.
Najbolje ti je nazvati ih, dosta su ljubazni i trude se da nađu razlog.
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#7841 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by _Reds_ »

Saka wrote: 07/10/2021 12:28
_Reds_ wrote: 07/10/2021 10:04 Ima li ko problema sa ovim sr...

Svako malo problemi sa njima.
Evo sadaopet iz nekog razloga ne mogu da primim novac uopce na račun.
I nije do pošiljaoca, jer više njih ne može da pošalje.
Koja kartica i koje banke ti je spojena na PayPal? Nekad ako kartica ne podržava primanje novca neće nikako da primi uplatu.
Najbolje ti je nazvati ih, dosta su ljubazni i trude se da nađu razlog.
Radilo prije, imam tri kartice povezane na paypal. I nije do toga. Nije problem povlečenje na karticu, nego da uopće primim nova na paypal.
Druga strana dobije ovu poruku "Sorry, this payment can’t be completed due to regulations.."

Btw da li je MC unicredit banke proradio za uplate na paypalu, da i to probam.
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#7842 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Averus »

Ja nemam probleme s primanjem ni slanjem novca.
Imam problem s tim što svaku uplatu moram čekati mjesec dana da ne bude "on hold", a onda još do sljedećeg 1. ili uraditi transfer funds

Znači uplate koje dolaze od freelancinga, od iste osobe već četiri godine, svaki put moram čekati... :oops:



Hoće li ići brže ako šaljem invoice umjesto što on direktno preko paypal.me linka uplaćuje?
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#7843 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

_Reds_ wrote: 07/10/2021 12:54
Saka wrote: 07/10/2021 12:28
Koja kartica i koje banke ti je spojena na PayPal? Nekad ako kartica ne podržava primanje novca neće nikako da primi uplatu.
Najbolje ti je nazvati ih, dosta su ljubazni i trude se da nađu razlog.
Radilo prije, imam tri kartice povezane na paypal. I nije do toga. Nije problem povlečenje na karticu, nego da uopće primim nova na paypal.
Druga strana dobije ovu poruku "Sorry, this payment can’t be completed due to regulations.."

Btw da li je MC unicredit banke proradio za uplate na paypalu, da i to probam.
Pa kažem ti ako ti kartica nije u stanju primiti novac neće PayPal prihvatiti uplatu. Zato pitam koja je kartica i koja je banka. Neke banke su odskora uskratile podršku povlačenja s PayPal-a, samim ti moguće da ne možeš više ni primiti uplatu na PayPal.
Bilo kako bilo kontaktiraj ih, samo tako ćeš saznati šta je u pitanju.
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#7844 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

Averus wrote: 07/10/2021 13:09 Ja nemam probleme s primanjem ni slanjem novca.
Imam problem s tim što svaku uplatu moram čekati mjesec dana da ne bude "on hold", a onda još do sljedećeg 1. ili uraditi transfer funds

Znači uplate koje dolaze od freelancinga, od iste osobe već četiri godine, svaki put moram čekati... :oops:



Hoće li ići brže ako šaljem invoice umjesto što on direktno preko paypal.me linka uplaćuje?
Neće, moraš uvijek čekati. Neko je spominjao da mu je skinuta ta zabrana nakon što ih je kontaktirao, ako imaš dosta transakcija. Ja nisam probavao, ne smeta mi sačekati taj mjesec.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#7845 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by deogest »

Saka wrote: 07/10/2021 13:21
Averus wrote: 07/10/2021 13:09 Ja nemam probleme s primanjem ni slanjem novca.
Imam problem s tim što svaku uplatu moram čekati mjesec dana da ne bude "on hold", a onda još do sljedećeg 1. ili uraditi transfer funds

Znači uplate koje dolaze od freelancinga, od iste osobe već četiri godine, svaki put moram čekati... :oops:



Hoće li ići brže ako šaljem invoice umjesto što on direktno preko paypal.me linka uplaćuje?
Neće, moraš uvijek čekati. Neko je spominjao da mu je skinuta ta zabrana nakon što ih je kontaktirao, ako imaš dosta transakcija. Ja nisam probavao, ne smeta mi sačekati taj mjesec.
Zato Paypal i ne koristim. Devizni majka. 2 radna dana i kod tebe pare. Ako si vani, isti dan dobijes. A mozes sve kupovat online, narucivat, cak mozes i placati Paypalom, spojis karticu tu na svoj acc i to je to.
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#7846 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by _Reds_ »

Saka wrote: 07/10/2021 13:19
_Reds_ wrote: 07/10/2021 12:54

Radilo prije, imam tri kartice povezane na paypal. I nije do toga. Nije problem povlečenje na karticu, nego da uopće primim nova na paypal.
Druga strana dobije ovu poruku "Sorry, this payment can’t be completed due to regulations.."

Btw da li je MC unicredit banke proradio za uplate na paypalu, da i to probam.
Pa kažem ti ako ti kartica nije u stanju primiti novac neće PayPal prihvatiti uplatu. Zato pitam koja je kartica i koja je banka. Neke banke su odskora uskratile podršku povlačenja s PayPal-a, samim ti moguće da ne možeš više ni primiti uplatu na PayPal.
Bilo kako bilo kontaktiraj ih, samo tako ćeš saznati šta je u pitanju.
Imam povezanu Visu intese, Visu unicredit i MC unicredit.
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#7847 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

deogest wrote: 07/10/2021 13:23
Saka wrote: 07/10/2021 13:21
Neće, moraš uvijek čekati. Neko je spominjao da mu je skinuta ta zabrana nakon što ih je kontaktirao, ako imaš dosta transakcija. Ja nisam probavao, ne smeta mi sačekati taj mjesec.
Zato Paypal i ne koristim. Devizni majka. 2 radna dana i kod tebe pare. Ako si vani, isti dan dobijes. A mozes sve kupovat online, narucivat, cak mozes i placati Paypalom, spojis karticu tu na svoj acc i to je to.
Da, nažalost uplata na račun nije opcija za mikro-uplate, tipa prodaja softvera i sl. Tu je još uvijek PayPal domininantan. Za freelance i veće uplate odjednom naravno, uvijek bolje na banku, manja i provizija i sve ostalo.
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#7848 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Averus »

Saka wrote: 07/10/2021 13:21
Averus wrote: 07/10/2021 13:09 Ja nemam probleme s primanjem ni slanjem novca.
Imam problem s tim što svaku uplatu moram čekati mjesec dana da ne bude "on hold", a onda još do sljedećeg 1. ili uraditi transfer funds

Znači uplate koje dolaze od freelancinga, od iste osobe već četiri godine, svaki put moram čekati... :oops:



Hoće li ići brže ako šaljem invoice umjesto što on direktno preko paypal.me linka uplaćuje?
Neće, moraš uvijek čekati. Neko je spominjao da mu je skinuta ta zabrana nakon što ih je kontaktirao, ako imaš dosta transakcija. Ja nisam probavao, ne smeta mi sačekati taj mjesec.
Pisao im jednom, kažu dok ne pregulim 10k dolara prometa ostaje tako. Po mojoj računici pregulio sam, ali haj' ga znaj...
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#7849 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

_Reds_ wrote: 07/10/2021 13:27
Saka wrote: 07/10/2021 13:19
Pa kažem ti ako ti kartica nije u stanju primiti novac neće PayPal prihvatiti uplatu. Zato pitam koja je kartica i koja je banka. Neke banke su odskora uskratile podršku povlačenja s PayPal-a, samim ti moguće da ne možeš više ni primiti uplatu na PayPal.
Bilo kako bilo kontaktiraj ih, samo tako ćeš saznati šta je u pitanju.
Imam povezanu Visu intese, Visu unicredit i MC unicredit.
Dakle uplate se mogu primiti samo na VISA tako da MC otpada. Intesa je odnedavno zabranila povlačenje s PayPal-a tako da sigurno ne radi. UniCredit odavno ne izdanje VISA kartice nikako za fizička lica, tako da ne znam otkad je ova tvoja, provjeri je li validna još i ako jeste stavi nju kao primarnu karticu.
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#7850 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by _Reds_ »

Saka wrote: 07/10/2021 13:36
_Reds_ wrote: 07/10/2021 13:27

Imam povezanu Visu intese, Visu unicredit i MC unicredit.
Dakle uplate se mogu primiti samo na VISA tako da MC otpada. Intesa je odnedavno zabranila povlačenje s PayPal-a tako da sigurno ne radi. UniCredit odavno ne izdanje VISA kartice nikako za fizička lica, tako da ne znam otkad je ova tvoja, provjeri je li validna još i ako jeste stavi nju kao primarnu karticu.
Imam Visu kreditnu unicredit.
Post Reply