Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#7026 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

Ev meni sad doso mail....biJo automaCki
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#7027 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

Jesu, imao nešto sitno par dolara cashbacka na balanceu i prošlo.
Damiro
Posts: 5
Joined: 02/09/2020 03:16

#7028 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Damiro »

Ljudi vidim da je forum i diskusija na ovu temu aktivna to me raduje.
Da predjem odmah na stvar. Naime, imam Visa intesa karticu PayPal mi je preko nje. Limit novca koji mogu da prebacim je 500$ plus ono što odbijaju, onih 9km, daju da se prebaci 504$. Nego imao sam problem, prvo što sam updateovao automatski transfer novca gdje mi je PayPal rekao da to nije moguće i da će mi kartica biti važeća do 29 septembra i da u međuvremenu prijavim drugu račun kao primarni.
Sad bih ja da se osiguram i izvadim na vrijeme drugi račun i karticu. Pa ne znam u koju banku da idem i koju karticu da tražim. Bio sam u SBERBANCI i pitao. Rekli mi da ne može, da ne mogu da primam novac preko pp. Jedino ako sam klijent banke, šta god im to značilo. Kao moguće je ako ste klijent banke i te transakcije se prate, sve transakcije se prate, to mi je naglasila i bukvalno me odbijala.
Ima li neko kakav predlog, u koju banku da odem koji račun da tražim da mugu na njega da prebacujem novac sa pp?
Damiro
Posts: 5
Joined: 02/09/2020 03:16

#7029 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Damiro »

dobojlija81 wrote: 10/07/2020 17:01 Image

gle stoke oce da mi uzmu 9 km za ovu siću
sta se dešava?
To je provizija, lopovluk xd
Koliko god da prebacuješ uzimaju 9km dal 20 il 500km svejedno im je.
Preko koje banke je to?
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#7030 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by dobojlija81 »

Raifaisen
zeks23
Posts: 4
Joined: 04/02/2012 14:30

#7031 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by zeks23 »

Cudne stvari se desavaju sa paypalom! Nema polafunkcija! Nemoguce ostvariti kontakt! A novac stoji on hold!
User avatar
ma_zdra'o
Posts: 247
Joined: 09/08/2009 03:40

#7032 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ma_zdra'o »

Da li je moguce da se ukine cekanje od 30 dana on hold? Da novci budu odmah dostupni?
Je li ikom odobreno tako nesto?


Ja sam im pisala al su mi odbili zahtjev bez konkretnog objasnjenja ...
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8740
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#7033 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by SanskiBiser »

ma_zdra'o wrote: 16/09/2020 12:14 Da li je moguce da se ukine cekanje od 30 dana on hold? Da novci budu odmah dostupni?
Je li ikom odobreno tako nesto?


Ja sam im pisala al su mi odbili zahtjev bez konkretnog objasnjenja ...
Ne moze, samo kad nakupis odredjenu kumulativnu kolicinu prometa tj. primanja novca ne znam tacno kolika je sad iznos i to bez problema da ti nije Flagovan account do tog iznosa onda ti ukinu to...kod mene vec 5 godina nema on hold 30 dana odmah je novac dostupan...
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8740
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#7034 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by SanskiBiser »

Damiro wrote: 02/09/2020 03:38 Ljudi vidim da je forum i diskusija na ovu temu aktivna to me raduje.
Da predjem odmah na stvar. Naime, imam Visa intesa karticu PayPal mi je preko nje. Limit novca koji mogu da prebacim je 500$ plus ono što odbijaju, onih 9km, daju da se prebaci 504$. Nego imao sam problem, prvo što sam updateovao automatski transfer novca gdje mi je PayPal rekao da to nije moguće i da će mi kartica biti važeća do 29 septembra i da u međuvremenu prijavim drugu račun kao primarni.
Sad bih ja da se osiguram i izvadim na vrijeme drugi račun i karticu. Pa ne znam u koju banku da idem i koju karticu da tražim. Bio sam u SBERBANCI i pitao. Rekli mi da ne može, da ne mogu da primam novac preko pp. Jedino ako sam klijent banke, šta god im to značilo. Kao moguće je ako ste klijent banke i te transakcije se prate, sve transakcije se prate, to mi je naglasila i bukvalno me odbijala.
Ima li neko kakav predlog, u koju banku da odem koji račun da tražim da mugu na njega da prebacujem novac sa pp?
Prijem novca preko PayPal se prati preko sve i jedne banke, prate se i prilivi preko Western Union i moneygram. Pa šta je sad problem :-) Naravno ako odes u Sberbanku ili bilo koju drugu banku koja radi sa PPal moras biti klijent banke, tj. otvoriti racun tekuci ili stedni i dobiti kreditnu karticu koju mozes koristiti na PayPal. Kako ces koristiti PayPal preko Sberbanke ako nemas njihovu karticu a da bi je dobio moras imati racun otvoren i ugovor sa bankom...mislim bezveze... to naglasavanje pracenja transkacija je smijesno sve se prati danas. Problem je samo ako su veliki iznosi pa te po zakonu mogu teretiti s tim da dokazes porijeklo novca, ko salje i za sta i slicno...

Od Intese si trebao vec dobiti novu zamjensku karticu koja ti je ista kao ta sad samo ima drugi CVC kod na poledjini, inace trenutno dobar dio novih tj. zamjenskih kartica Visa kod intese ne radi tj. ne moze se aktivirati uopste ni koristiti na PayPal ni na bankomatima zbog nekog tehnickog problema kod njih u banci i rade na tome trenutno da poprave taj problem do kraja mjeseca bi trebalo biti regulisano.
User avatar
ma_zdra'o
Posts: 247
Joined: 09/08/2009 03:40

#7035 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ma_zdra'o »

SanskiBiser wrote: 16/09/2020 15:52
ma_zdra'o wrote: 16/09/2020 12:14 Da li je moguce da se ukine cekanje od 30 dana on hold? Da novci budu odmah dostupni?
Je li ikom odobreno tako nesto?


Ja sam im pisala al su mi odbili zahtjev bez konkretnog objasnjenja ...
Ne moze, samo kad nakupis odredjenu kumulativnu kolicinu prometa tj. primanja novca ne znam tacno kolika je sad iznos i to bez problema da ti nije Flagovan account do tog iznosa onda ti ukinu to...kod mene vec 5 godina nema on hold 30 dana odmah je novac dostupan...
Imam preko 10000$ i dobila sam samo zahvalnicu :-D
Bas me zanima koji je to iznos.
Nisam nasla na njihovoj stranici...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#7036 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

10 milja je cifra ne znam koje valute.....meni je ukinuto prije par god.....al sam im nagovorila i nisam popustala.....nema vise holda u mene 👌
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8740
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#7037 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by SanskiBiser »

vjesticanametli wrote: 16/09/2020 21:48 10 milja je cifra ne znam koje valute.....meni je ukinuto prije par god.....al sam im nagovorila i nisam popustala.....nema vise holda u mene 👌
Ma Skype samo i zvati Irsku i gnjaviti ih kulturno dok ne popuste :lol:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#7038 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

Zvala sam i popustise na kraju a vadili se lafo ne moze .....bjazi ba seronje
2215
Posts: 1
Joined: 16/09/2020 14:50

#7039 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by 2215 »

Pozdrav,
zanima me kako povezati paypal s karticom s tim da nemam kreditnu nego debitnu karticu ASA Banke.
Je li itko povezivao preko banke a ne preko kartice?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#7040 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

Nema veze je li debitna ili kredita, bitno je da je VISA ili Mastercard. Maestro prije nije mogla, ne znam da li sada može i ne znam šta je sa American Express karticama.
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#7041 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Leverage »

2215 wrote: 17/09/2020 10:35 Pozdrav,
zanima me kako povezati paypal s karticom s tim da nemam kreditnu nego debitnu karticu ASA Banke.
Je li itko povezivao preko banke a ne preko kartice?
Preko banke možeš samo sa bankovnim računom otvorenim u SAD-u, dakle to ništa.

Možeš spojiti bilo koju VISA ili MasterCard karticu s tim da povlačiti novac možeš samo na VISA karticu, dok sa obje možeš plaćati.
edinc1991
Posts: 16
Joined: 20/05/2019 17:18

#7042 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by edinc1991 »

Pozdrav svima da li postoji ikakva mogucnost da se novac drži na paypal balance i da se ne povlači ba račun automatski?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#7043 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

edinc1991 wrote: 18/09/2020 19:00 Pozdrav svima da li postoji ikakva mogucnost da se novac drži na paypal balance i da se ne povlači ba račun automatski?
Postoji, isključiš automatski transfer. Zapamti da s tim novcem ne možeš ništa osim da ga vratiš pošiljaocu ili povučeš na račun, ne možeš plaćati sa njim online niti ga slati drugoj osobi.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#7044 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by victom »

paypal je propo ko kauč... nekidan kaže mi čoek, pokušao sam ti poslati pare, ali mi odbilo jer je "rizična transakcija"
pitam drugog druga, de mi i ti probaj poslat 1 €, kaze i njemu odbijeno, ja ko rizican.
Ja imam paypal od 2014, bez ijednog incidenta i ne koristim ga često.
Reko da ih nazovem i pitam. MALO MORGEN...Ne možeš dobiti živi osobu na telefon, nema email, ne možeš otvoriti case, nema ništa....
Piše, potraži odgovor preko FAQ ili na forumu...
Nazovem taj telefon u USA, traži code broj, koji treba biti u tvom profilu (a nema ga)... , a kaze mi masina ako nemas code reci "I don't have"
Reko: I don't have
Kaze masina "Sorry, I dont understand"
Ma smijurija.
Krenem preko Help Deska, ona neka standardna pitanja, došo do kraja, kažu saćemo vas preusmjeriti na operatera. Reko , nema fajde, al hajd preusmjeri. Kad kaže: sorry Covid, nema operatera, probaj kasnije
Krenem preko onog lafo "artificial intelegence" asistenta, gdje ti softver postavlja pitanja, jel ovo, jel ono, pa ponudi rješenje. pita jel ovo, reko nije, nije, nije, izaberem ja nešto off topic skroz, samo da poruka ode... napisem "ne mogu primati funds, a mogu slat"... odgovor, neka nebuloza, ja opet posaljem pitanje, pojasnim opet... kad stiže odgovor poslije 2 dana od drugog support radnika, kaze bukavlno: "eo ja sam sad nesto čačno, sad mozete primati pare"
i sad stvarno moze.
A meni na youtube kanalu stoji: plz, plz, donacije na paypal... ko zna, možda je neko i pokusao poslat u zadnjh godinu, ali nije išlo, bez da sam i znao.
Ko zna, sigurno su me oštetili za 5-10 € :)
Raspad sistema.
I kad je prošlo transakcije (send to friend), pare na hold 30 dana. To je samo za nas i jos 7 afričkih čunga lunga država. Kad ja nekom pošaljem u EU, njima su pare odmah na raspolaganju.
Last edited by victom on 01/03/2021 02:29, edited 2 times in total.
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#7045 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Leverage »

:lol:
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#7046 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by sagosen »

:lol: :lol: :lol:
MrRango
Posts: 166
Joined: 10/08/2012 11:47

#7047 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by MrRango »

Pozdrav svima, molim za neki savjet ili upustvo kako smanjiti proviziju (ako je ikako moguce) koju mi paypal skida po svakoj transakciji koja je ostvarena prodajom na pojedinim marketplace stranicama (kupci iz raznih dijelova svijeta). U pitanju su mali iznosi, tako da iznos provizije značajno utiče na to koliko meni "legne" na paypal račun nakon provizije.
Hvala unaprijed.
User avatar
seda
Posts: 100
Joined: 06/07/2009 20:52

#7048 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by seda »

ej ljudi, jel se nekome desilo da su mu pare received, al pored toga pise pending?

otvorio racun prije 2 dana, jucer bez problema dobio 500 usd.

danas transakcija oko 2k, medjutim ne vidim je ma balance, samo pise pending.

jel se desavalo nekome?
nekome
Posts: 2930
Joined: 17/05/2011 10:41

#7049 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by nekome »

zasto pitas druge da li se meni sta desavalo :P :P
MrShadow
Posts: 564
Joined: 02/01/2011 13:56

#7050 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by MrShadow »

...
Last edited by MrShadow on 24/09/2020 02:51, edited 1 time in total.
Post Reply