Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#6401 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Averus »

SanskiBiser wrote:
Averus wrote:Ne mogu ući u svoj paypal, a kod mi ne šalje na mobitel nikako wtf :-)

Ja sam pitao ove sa Paypal za verifikaciju broja i kazu da sa njihove strane kad provjeravaju u logovima kodovi uredno prolaze tj. poslani su na broj u BiH i da je vjerovatno da nasi operateri filtriraju tj. blokiraju poruke koje PayPal salje, desava se i u drugim zemljama, te da bi mi ovdje morali pitati nase mobile operatere da puste te poruke sa PayPal...
Hvala, ja kako sam instalirao i povezao Google Authenticator, rahat :D
missko
Posts: 11433
Joined: 22/02/2008 13:22

#6402 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by missko »

Averus wrote:Hvala, nekako sam uspio preko Google Authenticatora ući



btw jel' iko drugi ima problema sa uplatama?
čovjek mi uplaćuje već godinu dana svaki mjesec nešto, sad odjednom paypal ne dozvoljava da mi uplati...
Jesi rijesio problem.
Ja evo pokusavam da uplatim iz inostranstva na BiH paypal racun i nece
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#6403 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by CaneBos »

Treba mi pomoc oko paypal-a za transfer na karticu.
Imam mastercard Raiffeisen banke s kojom vrsim placanja preko paypal-a.

Imam neki iznos na paypalu sada koji hocu da prebacim na karticu i uradim link kartice ali kaze da moja kartica ne podrzava Instant transfer?!
Ne kontam u cemu je fazon. Mogu placati s njom, ali na nju ne mogu prebaciti pare koje mi stoje na paypal accountu??

Kako ste vi rijesili ovaj problem? Jel se mora neka druga kartica korisiti za to?
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#6404 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by CaneBos »

Mehemed wrote:Ne možeš kupovati sa paypal balanceom iz BiH.
Ja ne mogu da prebacim paypal balance na kreditnu s kojom kupujem preko paypala, kad uradim link kartice kaze da ne podrzava transfer, znas li zasto ne moze?!
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8740
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#6405 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by SanskiBiser »

CaneBos wrote:Treba mi pomoc oko paypal-a za transfer na karticu.
Imam mastercard Raiffeisen banke s kojom vrsim placanja preko paypal-a.

Imam neki iznos na paypalu sada koji hocu da prebacim na karticu i uradim link kartice ali kaze da moja kartica ne podrzava Instant transfer?!
Ne kontam u cemu je fazon. Mogu placati s njom, ali na nju ne mogu prebaciti pare koje mi stoje na paypal accountu??

Kako ste vi rijesili ovaj problem? Jel se mora neka druga kartica korisiti za to?
Samo Visa kartica moze za povlacenje i placanje a Mastercard za placanje samo. Dakle treba Visa kartica.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#6406 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by CaneBos »

SanskiBiser wrote:
CaneBos wrote:Treba mi pomoc oko paypal-a za transfer na karticu.
Imam mastercard Raiffeisen banke s kojom vrsim placanja preko paypal-a.

Imam neki iznos na paypalu sada koji hocu da prebacim na karticu i uradim link kartice ali kaze da moja kartica ne podrzava Instant transfer?!
Ne kontam u cemu je fazon. Mogu placati s njom, ali na nju ne mogu prebaciti pare koje mi stoje na paypal accountu??

Kako ste vi rijesili ovaj problem? Jel se mora neka druga kartica korisiti za to?
Samo Visa kartica moze za povlacenje i placanje a Mastercard za placanje samo. Dakle treba Visa kartica.
Hvala ti puno na info. Visa kartica koje banke se pokazala najbolja za paypal transakcije?
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8740
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#6407 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by SanskiBiser »

CaneBos wrote:
SanskiBiser wrote:
CaneBos wrote:Treba mi pomoc oko paypal-a za transfer na karticu.
Imam mastercard Raiffeisen banke s kojom vrsim placanja preko paypal-a.

Imam neki iznos na paypalu sada koji hocu da prebacim na karticu i uradim link kartice ali kaze da moja kartica ne podrzava Instant transfer?!
Ne kontam u cemu je fazon. Mogu placati s njom, ali na nju ne mogu prebaciti pare koje mi stoje na paypal accountu??

Kako ste vi rijesili ovaj problem? Jel se mora neka druga kartica korisiti za to?
Samo Visa kartica moze za povlacenje i placanje a Mastercard za placanje samo. Dakle treba Visa kartica.
Hvala ti puno na info. Visa kartica koje banke se pokazala najbolja za paypal transakcije?

Debitne visa su ti najlakse, Intesa, RF se najcesce spominju na temi.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6408 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

CaneBos wrote:
Mehemed wrote:Ne možeš kupovati sa paypal balanceom iz BiH.
Ja ne mogu da prebacim paypal balance na kreditnu s kojom kupujem preko paypala, kad uradim link kartice kaze da ne podrzava transfer, znas li zasto ne moze?!
Samo VISA podržava transfer sa paypal balancea na karticu, niti jedna druga. Moraš izvaditi VISA-u da bi mogao prebaciti pare sa paypal balancea.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#6409 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by CaneBos »

:thumbup:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6410 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by channel10 »

Istekla mi kartica kojom kupujem na paypalu. Stigla nova i jos uvije je nisam aktivirao na bankomatu (RB).

Koja je sad procedura registracije nove kartice na payplau? Prvo je aktivirati na bankomatu. Nakon toga je unijeti na paypalu i koliko se onda ceka onaj verifikacijski kod?

Da li mogu nakon 2-3 dana otici na bankomat i izvuci onaj mini izvod i da li ce na njemu pisati verifikacijski kod sa paypala, ukoliko ga oni posalju do tada?
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 637
Joined: 06/11/2015 21:16

#6411 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Hyperthalamus »

channel10 wrote:Istekla mi kartica kojom kupujem na paypalu. Stigla nova i jos uvije je nisam aktivirao na bankomatu (RB).

Koja je sad procedura registracije nove kartice na payplau? Prvo je aktivirati na bankomatu. Nakon toga je unijeti na paypalu i koliko se onda ceka onaj verifikacijski kod?

Da li mogu nakon 2-3 dana otici na bankomat i izvuci onaj mini izvod i da li ce na njemu pisati verifikacijski kod sa paypala, ukoliko ga oni posalju do tada?
Ako imas mobilno (ili Internet) bankarstvo, transakcija sa kodom se vidi nakon par sati.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6412 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by channel10 »

Nemam.

Znaci ovo je ispravna procedura registrovanja kartice.

Sve dok ne dobijem kod i ne unesem ga na paypal, kartica nece biti aktivna?
dorkcic
Posts: 753
Joined: 19/12/2008 20:26

#6413 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by dorkcic »

Možeš otići u banku i pitati za kod, tako sam ja uradila u Unicreditu
edinc1991
Posts: 16
Joined: 20/05/2019 17:18

#6414 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by edinc1991 »

Pozdrav zanima me da li neko ima devizni racun i na njemu povezan paypal?
Prijatelj iz Zagreba mi je rekao da on ima takav racun povezan sa paypalom i na svaku transakciju placa fee od 2 $...
User avatar
_Reds_
Posts: 9352
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#6415 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by _Reds_ »

edinc1991 wrote:Pozdrav zanima me da li neko ima devizni racun i na njemu povezan paypal?
Prijatelj iz Zagreba mi je rekao da on ima takav racun povezan sa paypalom i na svaku transakciju placa fee od 2 $...
Mozes izvati dolarsku karticu i povezati je na paypal.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#6416 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by CaneBos »

Mehemed wrote:
CaneBos wrote:
Mehemed wrote:Ne možeš kupovati sa paypal balanceom iz BiH.
Ja ne mogu da prebacim paypal balance na kreditnu s kojom kupujem preko paypala, kad uradim link kartice kaze da ne podrzava transfer, znas li zasto ne moze?!
Samo VISA podržava transfer sa paypal balancea na karticu, niti jedna druga. Moraš izvaditi VISA-u da bi mogao prebaciti pare sa paypal balancea.
Mozel mi ko pomoci oko ovog povezivanja kartice?
Dakle pokusavam uraditi na Wallet-u link kartice i kad unesem sve podatke, izbacuje mi da mi je invalid security code. To su ona 3 broja na pozadini kartice. Znaci svi podaci koje unesem su ok, nije mi jasno?

Kod mene imaju opcije da se linkuje Credit Card ili Bank account. Pod Credit Card daje opcije MasterCard-a, Vise itd.. a na bank account daje Savings i Checkings account. Kako ste ovo odradili vi sa Visa karticom??
User avatar
_Reds_
Posts: 9352
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#6417 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by _Reds_ »

Da li je vama prosao automatski trasfer ?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6418 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

Jeste al dal je lego ne znam nisam u bih.....pitacu da vide na bankomatu
User avatar
_Reds_
Posts: 9352
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#6419 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by _Reds_ »

vjesticanametli wrote:Jeste al dal je lego ne znam nisam u bih.....pitacu da vide na bankomatu
Meni nije. Znali ko kontakt gdje da ima pisem, ovako kad trazim samo mi one FAQ izbaca.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6420 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

Hej ako imas vise od 500 eura nece povuci
User avatar
_Reds_
Posts: 9352
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#6421 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by _Reds_ »

vjesticanametli wrote:Hej ako imas vise od 500 eura nece povuci
Imam, ali u dolarima, i nesto sitno u eurima :( . Sta mi je raditi ?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6422 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

Povuci manuelno onda da bude ispod 500 ja 2 vuce odradila ovaj mjesec da mi moze aut. Proci s ostatkom....
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#6423 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by CaneBos »

CaneBos wrote:
Mehemed wrote:
CaneBos wrote:
Ja ne mogu da prebacim paypal balance na kreditnu s kojom kupujem preko paypala, kad uradim link kartice kaze da ne podrzava transfer, znas li zasto ne moze?!
Samo VISA podržava transfer sa paypal balancea na karticu, niti jedna druga. Moraš izvaditi VISA-u da bi mogao prebaciti pare sa paypal balancea.
Mozel mi ko pomoci oko ovog povezivanja kartice?
Dakle pokusavam uraditi na Wallet-u link kartice i kad unesem sve podatke, izbacuje mi da mi je invalid security code. To su ona 3 broja na pozadini kartice. Znaci svi podaci koje unesem su ok, nije mi jasno?

Kod mene imaju opcije da se linkuje Credit Card ili Bank account. Pod Credit Card daje opcije MasterCard-a, Vise itd.. a na bank account daje Savings i Checkings account. Kako ste ovo odradili vi sa Visa karticom??
Iko imao ovaj problem sa povezivanjem VISE na paypal??
prelivoda
Posts: 447
Joined: 30/07/2013 13:17

#6424 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by prelivoda »

CaneBos wrote:
Iko imao ovaj problem sa povezivanjem VISE na paypal??
Nekad davno, pisao na PayPal, morao promijeniti karticu. Al to je stvarno davno bilo.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#6425 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by CaneBos »

prelivoda wrote:
CaneBos wrote:
Iko imao ovaj problem sa povezivanjem VISE na paypal??
Nekad davno, pisao na PayPal, morao promijeniti karticu. Al to je stvarno davno bilo.
Hvala, uspjelo je..iz nekog razloga jucer paypal nije prihvatao link. pozz
Post Reply