Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6301 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

Opet ponavljam. Zavisi ko uplati i kako se uplati. Neke uplate dolaze bez trade holda, neke dolaze sa trade holdom, nema veze da li je account star 10 godina ili 10 dana.
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#6302 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by dobojlija81 »

Iko išta
visi mi 1000 km nista ne mogu sa njima
hvala
dobojlija81 wrote:ljudi zna li ko kako riješiti i jel ko imao problem umjesto na karticu pare se vrate na PP balans i tako već dva mjeseca
zvao Irsku, piso suportu njihovom samo kazu da je do banke
bio u banci sve ok, RF Visa
Hvala
zippoo87
Posts: 15599
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6303 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by zippoo87 »

DON_eARL wrote:
holowey wrote:
MrShadow wrote:Moje novo iskustvo

1) Paypal automatski poslao withdrawal na karticu 02.01 u iznosu od 892 Eur
2) Novac stigao na karticu i bio na kartici 10 dana
3) 11.01 Novac nestao sa kartice
4) Blokirao karticu i prijavio banci
5) Banka kaze da je paypal povukao novac nazad i da nemaju nista s time
6) Paypal kaze da nije povukao novac nazad i na mom paypalu nema novca

:? :?

Radi se o raiffeisen
ko ti je poslao taj novac? meni to izgleda kao da je posiljalac iz nekog razloga zatrazio povrat, argumentovao to i paypal odradio povrat... provjeri taj kraj... ako tu ne nadjes "krivca", nazovi paypal i trazi da ti oni objasne sta se desilo... uplati par dolara na skype i zovi
Možeš samo 1000KM da prebaciš u jednoj transakciji preko PayPala na kartice u BiH. Dugo se neko od poznanika isto gnjavio oko toga i na kraju je povučen iznos od 1000KM ručno, pa ostatak automatski. Uglavnom, kada ručno povučeš, otvori slučaj za podršku i kaži da ti vrate 5$. :D
meni je raiffesen isto tako ukrala 20 KM,dobio refund sa paypala ali banka mi nikada nije vratila sredstva na karticu
zvao banku,rekli mi da ce to provjeriti interno...zvao opet ali mi nikada nisu rekli ni gdje je problem ni sta se desilo sa parama
sreca nije neki iznos pa sam to halalio ali raiffeisen je definitivno najgora banka koja posluje u BiH...od saltera do usluge i bankomata
pocetkom januara niti jedan bankomat u gradu nije radio 5 dana...eto kakva je to banka
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#6304 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by victom »

Jel iko primjetio da se Paypal naopako čita: Lap Yap.
Masoni.
Last edited by victom on 01/03/2021 03:06, edited 2 times in total.
User avatar
Leverage
Posts: 9506
Joined: 27/05/2018 16:32

#6305 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Leverage »

Raiffeisen je najgora banka u multiverzumu. Davno se rastadoh sa njima i ne požalih, između ostalog radi problema sa PayPalom.

Prije neki mjesec podsjetio sam se kakvi su. Trebao uplatiti članarinu u jednom udruženju, a pošto udruženje ima račun u RF i pošto sam se zadesio u Tuzlanci odem u onu njihovu poslovnicu da uplatim. Tamo za onaj pult, jedan, drugi, nigdje uplatnice. Odem za šalter tražim uplatnicu, kaže mi teta nisam sigurna da ima :shock: Poče rovit' negdje i izvuče neke tri zgužvane koje sam popeglao olovkom i ispunio moleći se da ne promašim koje slovo ili broj jer popravnog očito nije bilo :lol:

U životu nisam vidio niti bih ikome povjerovao da u banci nema uplatnice. Gdje god sam ušao na pultu stoji bunt debljine Tojstojeve knjige.
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#6306 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by BaDa »

pozdrav drustvo evo da se javim trebao sam momku nekom da platim 10eura za IPTV ali kada unesem 10 eura na mail koji mi je poslao meni izracuna u dolarima 20,37 + fee 5,46 dolara od toga njemu ide 10 eura... bas me iznenadilo ovo za paypal prvi put ga koristim! ima li neko slicna iskustva i kako se ovo moze rijesiti? :? :?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6307 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

BaDa wrote:pozdrav drustvo evo da se javim trebao sam momku nekom da platim 10eura za IPTV ali kada unesem 10 eura na mail koji mi je poslao meni izracuna u dolarima 20,37 + fee 5,46 dolara od toga njemu ide 10 eura...
Ako šalješ 10€ ne može ti uzeti 20 + 5 $ NIKAKO. To ti nešto dobro nisi pročitao ili upisao.
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#6308 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by BaDa »

Mehemed wrote:
BaDa wrote:pozdrav drustvo evo da se javim trebao sam momku nekom da platim 10eura za IPTV ali kada unesem 10 eura na mail koji mi je poslao meni izracuna u dolarima 20,37 + fee 5,46 dolara od toga njemu ide 10 eura...
Ako šalješ 10€ ne može ti uzeti 20 + 5 $ NIKAKO. To ti nešto dobro nisi pročitao ili upisao.
Evo i slika! Ja ne znam zbog cega je ovo ovako

https://imgur.com/a/hswFGbc
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6309 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

BaDa wrote: Evo i slika! Ja ne znam zbog cega je ovo ovako

https://imgur.com/a/hswFGbc
Skontao sam šta je, sada sam baš malo to čačkao. To što piše u USD toliko ti ustvari skida KM.
Klikni na ono Change(ispod iznosa) i klikni "conver with card issuer" 2.68€ će ti uzeti provizije na tih 10€ i to je to.
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#6310 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by BaDa »

Mehemed wrote:
BaDa wrote: Evo i slika! Ja ne znam zbog cega je ovo ovako

https://imgur.com/a/hswFGbc
Skontao sam šta je, sada sam baš malo to čačkao. To što piše u USD toliko ti ustvari skida KM.
Klikni na ono Change(ispod iznosa) i klikni "conver with card issuer" 2.68€ će ti uzeti provizije na tih 10€ i to je to.
to sam uradio i to je to onda :D hvala ti cak sam i u walletu promijenio valutu u eure
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6311 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

BaDa wrote: to sam uradio i to je to onda :D hvala ti cak sam i u walletu promijenio valutu u eure
Promijeni u kompletu da banka vrši konverziju valuta a ne paypal
Možda će biti malo drukčije nego na tutorialu jer nekada mijenjaju izgled nekih stranica

https://forum.klix.ba/paypal-u-bosni-i- ... #p12187664
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#6312 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by BaDa »

Mehemed wrote:
BaDa wrote: to sam uradio i to je to onda :D hvala ti cak sam i u walletu promijenio valutu u eure
Promijeni u kompletu da banka vrši konverziju valuta a ne paypal
Možda će biti malo drukčije nego na tutorialu jer nekada mijenjaju izgled nekih stranica

https://forum.klix.ba/paypal-u-bosni-i- ... #p12187664
hvala ti druze na savjetu! evo uradio sam to :D
el_bake007
Posts: 794
Joined: 16/03/2017 15:26

#6313 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by el_bake007 »

Koliko čekate u Intesi da pare budu na kartici nakon što na PayPalu bude da su povučene na karticu?
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8753
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#6314 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by SanskiBiser »

el_bake007 wrote:Koliko čekate u Intesi da pare budu na kartici nakon što na PayPalu bude da su povučene na karticu?
do 5 minuta ako sve radi kako treba...

Ono kad ti na PayPal napise Completed pa +5 minuta...tako tu..
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6315 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

Bude namaH odma instant :D
el_bake007
Posts: 794
Joined: 16/03/2017 15:26

#6316 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by el_bake007 »

Meni u 10:48 došao mail da je obavljen withdrawal na karticu,još pare nisu legle niti je došla SMS obavijest... Prošli put withdraw bio u 10:48 ,pare legle u 13:54...
User avatar
ferratilis
Posts: 7278
Joined: 25/11/2013 16:48

#6317 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ferratilis »

Treba mi savjet oko odabira banke u kojoj bi otvorio devizni sa Visa karticom, zbog Paypala. Od sljedeceg mjeseca pocinjem primat platu iskljucivo preko Paypala (dosad je bilo direktno na devizni, dolarski), i to u japanskim yenima. Sad me zanima, posto ta valuta kod nas nije uobicajena, koja banka bi bila najbolja za otvaranje racuna, sto se tice konverzije? Hvala unaprijed.
User avatar
djordje5
Posts: 49
Joined: 09/06/2009 20:35

#6318 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by djordje5 »

Pozdrav narode

Imam problem
Naime Paypal samo otvorio u decembru mjesecu prosle godine (2018) i covjek mi je uplatio novac 24. decembra. Onda je na mom accountu stajalo da trebam cekati 30 dana i cekao sam, pa sam saznao da PP svakokg prvog u mjesecu prebacuje novac bez naknade pa rekoh kad sam cekao 30 dana ne kosta me nista da sacekam i tih nekoliko dana. I dosao je prvi februar. Nesto oko podne sam dobio mail od PP da mi imam automatski transfer sa svog PP naloga. Odem u banku tamo mi kazu na nikakav novac nije stigao. Vratim se kuci, ulogujem se na PP a tamo mi na accountu stoji iznos koji je trebao biti prebacen ali je na pendingu. Usput, imam VISA elektron debitnu karticu Raiffeisen banke. Sta se desava i zasto, zna li ko?
User avatar
djordje5
Posts: 49
Joined: 09/06/2009 20:35

#6319 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by djordje5 »

el_bake007 wrote:Meni u 10:48 došao mail da je obavljen withdrawal na karticu,još pare nisu legle niti je došla SMS obavijest... Prošli put withdraw bio u 10:48 ,pare legle u 13:54...
Ja imam isti problem, a sto je najgore, uvu mi je prva uplata i cekao sam, znas kad sam se radovao, odem u banku, kazu nije bilo uplate, udjem na svoj nalog a tamo stoji da je iznos na pendingu.
el_bake007
Posts: 794
Joined: 16/03/2017 15:26

#6320 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by el_bake007 »

djordje5 wrote:
el_bake007 wrote:Meni u 10:48 došao mail da je obavljen withdrawal na karticu,još pare nisu legle niti je došla SMS obavijest... Prošli put withdraw bio u 10:48 ,pare legle u 13:54...
Ja imam isti problem, a sto je najgore, uvu mi je prva uplata i cekao sam, znas kad sam se radovao, odem u banku, kazu nije bilo uplate, udjem na svoj nalog a tamo stoji da je iznos na pendingu.

Meni su pare bile skoro pa odma u Intesi , samo što je glupa poruka kasnila iz nekog razloga :-) To za pending ne znam,za BiH u 90% slučajeva ide na pending 30 dana, meni pare od ove firme budu odma available kad primim ali to je valjda jer su oni trusted ili imaju neki dogovor sa PayPalom.
User avatar
wickedsoul
Posts: 214
Joined: 16/09/2012 12:01

#6321 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by wickedsoul »

djordje5 wrote:Pozdrav narode

Imam problem
Naime Paypal samo otvorio u decembru mjesecu prosle godine (2018) i covjek mi je uplatio novac 24. decembra. Onda je na mom accountu stajalo da trebam cekati 30 dana i cekao sam, pa sam saznao da PP svakokg prvog u mjesecu prebacuje novac bez naknade pa rekoh kad sam cekao 30 dana ne kosta me nista da sacekam i tih nekoliko dana. I dosao je prvi februar. Nesto oko podne sam dobio mail od PP da mi imam automatski transfer sa svog PP naloga. Odem u banku tamo mi kazu na nikakav novac nije stigao. Vratim se kuci, ulogujem se na PP a tamo mi na accountu stoji iznos koji je trebao biti prebacen ali je na pendingu. Usput, imam VISA elektron debitnu karticu Raiffeisen banke. Sta se desava i zasto, zna li ko?
Imala sam isti slučaj sa Raiffeisenom, prvih par transakcija nakon aktiviranja kartice na PayPalu novac stoji u pendingu 24h pa tek onda prelazi u completed i liježe na karticu. Kod mene su prve dvije transakcije bile tako na čekanju, a od tad sve regularno odmah prelazi u completed.
User avatar
djordje5
Posts: 49
Joined: 09/06/2009 20:35

#6322 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by djordje5 »

el_bake007 wrote:
djordje5 wrote:
el_bake007 wrote:Meni u 10:48 došao mail da je obavljen withdrawal na karticu,još pare nisu legle niti je došla SMS obavijest... Prošli put withdraw bio u 10:48 ,pare legle u 13:54...
Ja imam isti problem, a sto je najgore, uvu mi je prva uplata i cekao sam, znas kad sam se radovao, odem u banku, kazu nije bilo uplate, udjem na svoj nalog a tamo stoji da je iznos na pendingu.

Meni su pare bile skoro pa odma u Intesi , samo što je glupa poruka kasnila iz nekog razloga :-) To za pending ne znam,za BiH u 90% slučajeva ide na pending 30 dana, meni pare od ove firme budu odma available kad primim ali to je valjda jer su oni trusted ili imaju neki dogovor sa PayPalom.
Blago tebi, tebi je kasnila samo poruka, a meni kasni uplata najvjerovatnije zato sto jer prva.
User avatar
djordje5
Posts: 49
Joined: 09/06/2009 20:35

#6323 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by djordje5 »

wickedsoul wrote:
djordje5 wrote:Pozdrav narode

Imam problem
Naime Paypal samo otvorio u decembru mjesecu prosle godine (2018) i covjek mi je uplatio novac 24. decembra. Onda je na mom accountu stajalo da trebam cekati 30 dana i cekao sam, pa sam saznao da PP svakokg prvog u mjesecu prebacuje novac bez naknade pa rekoh kad sam cekao 30 dana ne kosta me nista da sacekam i tih nekoliko dana. I dosao je prvi februar. Nesto oko podne sam dobio mail od PP da mi imam automatski transfer sa svog PP naloga. Odem u banku tamo mi kazu na nikakav novac nije stigao. Vratim se kuci, ulogujem se na PP a tamo mi na accountu stoji iznos koji je trebao biti prebacen ali je na pendingu. Usput, imam VISA elektron debitnu karticu Raiffeisen banke. Sta se desava i zasto, zna li ko?
Imala sam isti slučaj sa Raiffeisenom, prvih par transakcija nakon aktiviranja kartice na PayPalu novac stoji u pendingu 24h pa tek onda prelazi u completed i liježe na karticu. Kod mene su prve dvije transakcije bile tako na čekanju, a od tad sve regularno odmah prelazi u completed.
Znaci lova tek u ponedeljak..
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#6324 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by zemomak »

legao mi je neki novac na moj request na paypal račun, covjek je platio i sad stoji da je na pendingu uz oznaku ON HOLD, kako da to prevazidjem i da prebacim novac na karticu?
User avatar
Leverage
Posts: 9506
Joined: 27/05/2018 16:32

#6325 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Leverage »

zemomak wrote:legao mi je neki novac na moj request na paypal račun, covjek je platio i sad stoji da je na pendingu uz oznaku ON HOLD, kako da to prevazidjem i da prebacim novac na karticu?
To moraš da čekaš da PayPal prebaci u completed, ništa ti tu ne možeš ubrzati.
Post Reply