Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#6226 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by dobojlija81 »

ljudi zna li ko kako riješiti i jel ko imao problem umjesto na karticu pare se vrate na PP balans i tako već dva mjeseca
zvao Irsku, piso suportu njihovom samo kazu da je do banke
bio u banci sve ok, RF Visa
Hvala
User avatar
Casual's
Posts: 5713
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#6227 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Casual's »

Ekipa,
sada automatski bi mi trebalo prebaciti neki novac (01/12), ali mi to ne ide u korist. Po nekim zakonima u BiH ne može se isključiti automatski withraw.
Interesuje me, da li mogu sutra dodati drugu karticua da se na nju može prebaciti automatski (bez verifikacije, jer treba 3 dana za to) ?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6228 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

Casual's wrote:Ekipa,
sada automatski bi mi trebalo prebaciti neki novac (01/12), ali mi to ne ide u korist. Po nekim zakonima u BiH ne može se isključiti automatski withraw.
Interesuje me, da li mogu sutra dodati drugu karticua da se na nju može prebaciti automatski (bez verifikacije, jer treba 3 dana za to) ?
Mislim da se može isključiti automatski withdraw, progooglaj.
Ne, ne možeš koristiti karticu na paypalu bez verifikacije
User avatar
Casual's
Posts: 5713
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#6229 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Casual's »

Mehemed wrote:
Casual's wrote:Ekipa,
sada automatski bi mi trebalo prebaciti neki novac (01/12), ali mi to ne ide u korist. Po nekim zakonima u BiH ne može se isključiti automatski withraw.
Interesuje me, da li mogu sutra dodati drugu karticua da se na nju može prebaciti automatski (bez verifikacije, jer treba 3 dana za to) ?
Mislim da se može isključiti automatski withdraw, progooglaj.
Ne, ne možeš koristiti karticu na paypalu bez verifikacije
Image

Nejma pomoći 8)
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6230 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

Sigurno zato što se ne može koristiti paypal balance u nas, vjerovatno zato neće da zadržaje pare na paypalu. Možeš obrisati karticu i neće uraditi automatski withdraw ali u tom slučaju ćeš morati čekati još mjesec dana taj novac ili platiti 5$ provizije kada dodaš drugu karticu.
User avatar
Casual's
Posts: 5713
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#6231 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Casual's »

Mehemed wrote:Sigurno zato što se ne može koristiti paypal balance u nas, vjerovatno zato neće da zadržaje pare na paypalu. Možeš obrisati karticu i neće uraditi automatski withdraw ali u tom slučaju ćeš morati čekati još mjesec dana taj novac ili platiti 5$ provizije kada dodaš drugu karticu.
Ne daju ni to. :D

To remove this card, you’ll first need to add another US Bank or add another card for automatic transfers.

Jedina solucija je dodavanje druge, ali opet nisam siguran da ću uspjeti obrisati ako ta nova nije verifikovana.
el_bake007
Posts: 794
Joined: 16/03/2017 15:26

#6232 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by el_bake007 »

Da li da stavim Euro kao primary currency?


Treba da primim neke pare u USD pa me zanima šta mi je isplativije tj kako da najmanje para ode PayPalu?
Ja5m1na
Posts: 35
Joined: 07/04/2017 19:57

#6233 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Ja5m1na »

Kada mi pare lijezu sa PayPala na racun, onda banka za konverziju valute koristi kurs KUPOVNI ZA DEVIZE, je li tako??? Znam da se ovo negdje ranije spominjalo, ali ne mogu da nadjem...

Ono sto meni nije jasno, a i ranije sam pisalo o tome ovdje, je sto mi vrlo cesto nepravilno obracunaju, tj po 10-20 KM manje, iako sve ja preracunam po njihovoj kursnoj listi od prvog u mjesecu, oduzmem ono 1% i ostale troskove racuna. Bila sam u banci, ali onaj duduk sto tamo radi nema pojma sta je u pitanju. Govori pa ok je, a ja pred njim izracunam i ocigledno da fali, a on mi klima glavom i govori da ne zna, zbunjen je. :izet:
Da li je moguce da oni ovako zakidaju i kradu od klijenata, pa ko primijeti???
Ja opet planiram naredne sedm da odem ali ovaj put ne mrdam dok mi ne pojasne i ne vrate novac ako nemaju pojasnjenja.
Saka
Posts: 2586
Joined: 25/02/2011 11:49

#6234 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Saka »

Ne znam za druge valute ali ja povlačim samo u Eurima i legne mi tačno toliko u KM po kursu 1,95583. Čak nema ni onih 1% umanjenja.
Tako da ti je najbolje naplaćivati i povlačiti u Eurima.
OnirX
Posts: 3
Joined: 13/05/2010 00:13

#6235 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by OnirX »

Pozdrav, da li neko ima iskustva sa primanjem novca preko PayPala, znam da je potrebna Visa, ali koja banka je najbolja. Sluzbenik u Sparkasse banci mi je rekao da kod njih se ne moze primati novac na njihovu Visa Electron kada sam objasnio zasto mi je potrebna tako da sam u dilemi. Hvala
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#6236 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by ado_sar »

OnirX wrote:Pozdrav, da li neko ima iskustva sa primanjem novca preko PayPala, znam da je potrebna Visa, ali koja banka je najbolja. Sluzbenik u Sparkasse banci mi je rekao da kod njih se ne moze primati novac na njihovu Visa Electron kada sam objasnio zasto mi je potrebna tako da sam u dilemi. Hvala
Ili nisi dobro pitao ili te nije skontao. Kod mene je Sparkasse visa electron
OnirX
Posts: 3
Joined: 13/05/2010 00:13

#6237 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by OnirX »

ado_sar wrote:
OnirX wrote:Pozdrav, da li neko ima iskustva sa primanjem novca preko PayPala, znam da je potrebna Visa, ali koja banka je najbolja. Sluzbenik u Sparkasse banci mi je rekao da kod njih se ne moze primati novac na njihovu Visa Electron kada sam objasnio zasto mi je potrebna tako da sam u dilemi. Hvala
Ili nisi dobro pitao ili te nije skontao. Kod mene je Sparkasse visa electron
Pita me u koju svrhu odgovorim za plaćanje i primanje novca preko PayPala, kaze ne moze se primati, zato mi je i bilo cudno. Najbolje je da im posaljem mail. Ako neko ima preporuku za drugu banku otvoren sam za prijedloge :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6238 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

Visa u intesi....sve ok...lova stize
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#6239 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by mrgreen »

OnirX wrote:
ado_sar wrote:
OnirX wrote:Pozdrav, da li neko ima iskustva sa primanjem novca preko PayPala, znam da je potrebna Visa, ali koja banka je najbolja. Sluzbenik u Sparkasse banci mi je rekao da kod njih se ne moze primati novac na njihovu Visa Electron kada sam objasnio zasto mi je potrebna tako da sam u dilemi. Hvala
Ili nisi dobro pitao ili te nije skontao. Kod mene je Sparkasse visa electron
Pita me u koju svrhu odgovorim za plaćanje i primanje novca preko PayPala, kaze ne moze se primati, zato mi je i bilo cudno. Najbolje je da im posaljem mail. Ako neko ima preporuku za drugu banku otvoren sam za prijedloge :D
Provjereno moze.
kazo
Posts: 1513
Joined: 08/03/2012 19:57

#6240 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kazo »

Nema adekvatnije teme, a nigdje se na našim forumima ne spominje Neteller. Koristi li iko taj sajt za povlačenje novca?
Evo prije 4 dana sam povukao novac na karticu i jos uvijek mi piše pending.
emir_s
Posts: 23
Joined: 06/06/2016 13:10

#6241 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by emir_s »

Pokusajem da verifikujem mobilni broj na paypal nalogu, ali mi ne dolazi poruka na mobilni. Ima li neko da je uspjesno verifikovao broj i u kojem formatu je potrebno unijeti broj ?
Stockk
Posts: 235
Joined: 01/02/2018 22:52

#6242 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Stockk »

emir_s wrote:Pokusajem da verifikujem mobilni broj na paypal nalogu, ali mi ne dolazi poruka na mobilni. Ima li neko da je uspjesno verifikovao broj i u kojem formatu je potrebno unijeti broj ?
Isti slučaj, i nismo jedini, kolegicu sam pitao i njoj isto ne dolazi
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6243 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

Nikom ne dolazi, imaju neki veliki problem sa tim.
el_bake007
Posts: 794
Joined: 16/03/2017 15:26

#6244 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by el_bake007 »

Intessa San Polo Banka , VISA Inspire (Electron)


U cetvrtak preuzeo karticu,u petak uplatio 20KM na šalteru i ukucao na PayPalu karticu, tu sve prođe i dođe email notifikacija. Danas po izvod nema paypal transkacije ni verifikacionog koda. Kada odem ponovo na confirm this card dobijem "This card is not accepted. Please use a different card." , kada idem na remove card dobijem "This action is not available now,try again later". Čitam nešto da se mora aktivirati kartica na bankomatu i/ili ići do banke da se odobri transkacija ili tako nešto :-) (friško preuzeta u četvrtak,nije korištena nizašta)
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6245 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

Jest, moraš je ubaciti u bankomat da je aktiviraš. Ne moraš ništa podizati sa nje, samo da je ubaciš, ukucaš pin i trebalo bi da radi.
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#6246 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by mega_mashcine »

el_bake007 wrote:Intessa San Polo Banka , VISA Inspire (Electron)


U cetvrtak preuzeo karticu,u petak uplatio 20KM na šalteru i ukucao na PayPalu karticu, tu sve prođe i dođe email notifikacija. Danas po izvod nema paypal transkacije ni verifikacionog koda. Kada odem ponovo na confirm this card dobijem "This card is not accepted. Please use a different card." , kada idem na remove card dobijem "This action is not available now,try again later". Čitam nešto da se mora aktivirati kartica na bankomatu i/ili ići do banke da se odobri transkacija ili tako nešto :-) (friško preuzeta u četvrtak,nije korištena nizašta)
Pozdrav, da li si imao već neki račun u Intesi, pa si dodatno izvadio i Visu ? Ili ti je ovo prvi račun ? Koliko se plaća mjesečno održavanje ?

I, molim te, javi da li ti je proradilo nakon ovog savjeta kolege iznad.
el_bake007
Posts: 794
Joined: 16/03/2017 15:26

#6247 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by el_bake007 »

Mehemed wrote:Jest, moraš je ubaciti u bankomat da je aktiviraš. Ne moraš ništa podizati sa nje, samo da je ubaciš, ukucaš pin i trebalo bi da radi.

Koristio sam jučer bankomat,jutros otišao do banke oni nemaju nikakvu transakciju od PayPala izlistanu. Kažu da je kartica već aktivirana i da nebi trebalo biti problema.Na kartici ima dovoljno novca da se potvrdi paypal,ustvari evo malo bolje objašnjenje:

Četvrtak preuzeo karticu
petak uplatio 20kmd
petak dođem kući,ukucam karticu na paypal,tu piše wait for your confirmation code,dođe mi mail da sam uspješno dodao VISU-xxxx , i onda nema na izvodu nigdje tog chargea od paypala, u banci jutros bio kažu nije paypal napravio nikakav charge , kartica je aktivirana, čak sam i koristio bankomat jučer. Idalje piše you can't use this card.



mega_mashcine wrote:
    Pozdrav, da li si imao već neki račun u Intesi, pa si dodatno izvadio i Visu ? Ili ti je ovo prvi račun ? Koliko se plaća mjesečno održavanje ?

    I, molim te, javi da li ti je proradilo nakon ovog savjeta kolege iznad.

    Prvi račun,studentski paket. Nije proradilo.
    Mehemed
    Posts: 5713
    Joined: 20/11/2012 22:32
    Location: Visoko
    Vozim: automobil

    #6248 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

    Post by Mehemed »

    el_bake007 wrote:u banci jutros bio kažu nije paypal napravio nikakav charge , kartica je aktivirana, čak sam i koristio bankomat jučer. Idalje piše you can't use this card.
    Nije ni mogao napraviti charge kada kartica nije bila aktivirana. Probaj je obrisati sa paypala pa ponovo ukucati jer ne znam da li će paypal sam ponovo pokušati da napravi transakciju ili pokuša jedino kada se kartica doda. S tim da kartica nije bila aktivirana to je isto kao i da je nevažeća paypal nije mogao napraviti transakciju.
    el_bake007
    Posts: 794
    Joined: 16/03/2017 15:26

    #6249 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

    Post by el_bake007 »

    Mehemed wrote:
    el_bake007 wrote:u banci jutros bio kažu nije paypal napravio nikakav charge , kartica je aktivirana, čak sam i koristio bankomat jučer. Idalje piše you can't use this card.
    Nije ni mogao napraviti charge kada kartica nije bila aktivirana. Probaj je obrisati sa paypala pa ponovo ukucati jer ne znam da li će paypal sam ponovo pokušati da napravi transakciju ili pokuša jedino kada se kartica doda. S tim da kartica nije bila aktivirana to je isto kao i da je nevažeća paypal nije mogao napraviti transakciju.


    Proveo sam nekih pola sata na telefonu sa PayPal supportom,bar su bili ljubazni pa se ponudili da me nazovu nazad.Agentica mi je rekla da je banka odbila charge te smo pokušali da ona ukloni karticu što je i uradila te kada sam ja ponovno pokušao da dodam opet je izbacilo isti Error. Kada je ona pokušala da reversea promjenu tj da ona ručno vrati karticu na account,nije mogla. Rekli su mi da provjerim sa bankom jer nije do PayPala,što ću i uraditi sutra. Međutim, pošto na ovom PayPal accountu imam 26 USD balancea i povezan MasterCard,zanima me mogu li poslati taj balance nekom preko one family and friends opcije ili će i to naplatiti sa kartice?
    Mehemed
    Posts: 5713
    Joined: 20/11/2012 22:32
    Location: Visoko
    Vozim: automobil

    #6250 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

    Post by Mehemed »

    el_bake007 wrote:[Međutim, pošto na ovom PayPal accountu imam 26 USD balancea i povezan MasterCard,zanima me mogu li poslati taj balance nekom preko one family and friends opcije ili će i to naplatiti sa kartice?
    Ne možeš. Mi iz BiH ne možemo nikako koristiti balance osim da ga povučemo na VISA karticu.
    Post Reply