Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6101 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

Idi par stranica nazad pisala sam ja za taj update
User avatar
TinNBANFL
Posts: 532
Joined: 29/12/2012 23:51

#6102 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by TinNBANFL »

kartica mi istice 09/2018 imam neki narandzasti uzvicnik pored kartice, da li mogu jos uvijek withdraw pare koje imam na paypalu?
Nexus2
Posts: 230
Joined: 16/11/2009 21:30
Location: KUPUJETE ONLINE - EVO LINK ZA POVRAT NOVCA https://www.ebates.com/r/BERBIC6?eeid=28187

#6103 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Nexus2 »

Preko PayPala na rate kupovina?
Jel ko probao ovu opciju?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6104 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by vjesticanametli »

TinNBANFL wrote:kartica mi istice 09/2018 imam neki narandzasti uzvicnik pored kartice, da li mogu jos uvijek withdraw pare koje imam na paypalu?
Da do kraja sept
mirzakaric2016
Posts: 147
Joined: 16/05/2018 11:41

#6105 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by mirzakaric2016 »

Pozdrav. Upravo sam porucio ssd od crucial kompanije iz Velike Britanije. Uplatio sam putem PayPal-a naravno, ali mene zanima da li je transakcija uspješna obzirom da nisam jos verifikovao karticu tj. i dalje cekam na onaj kod za verifikaciju kartice na PayPal-u? Hvala!
DON_eARL
Posts: 3730
Joined: 31/10/2010 22:26

#6106 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by DON_eARL »

mirzakaric2016 wrote:Pozdrav. Upravo sam porucio ssd od crucial kompanije iz Velike Britanije. Uplatio sam putem PayPal-a naravno, ali mene zanima da li je transakcija uspješna obzirom da nisam jos verifikovao karticu tj. i dalje cekam na onaj kod za verifikaciju kartice na PayPal-u? Hvala!
Nazovi banku da ti pročitaju sa izvoda verifikacijski kod, sumnjam da ćeš moći platiti disk bez prvobitne verifikacije kartice.
mirzakaric2016
Posts: 147
Joined: 16/05/2018 11:41

#6107 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by mirzakaric2016 »

Zavrseno! Nazvao, rekli kod, potvrdio karticu! Napokon da i ja pocnem sa online kupovinom! :D
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#6108 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by bluesjunior »

mirzakaric2016 wrote:Zavrseno! Nazvao, rekli kod, potvrdio karticu! Napokon da i ja pocnem sa online kupovinom! :D
sretno mirza pravac ebay:)
mirzakaric2016
Posts: 147
Joined: 16/05/2018 11:41

#6109 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by mirzakaric2016 »

Hvala. Znate li mozda da li Ebay dostavlja u BiH?
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#6110 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by liaar »

Ljudino, ebay nije trgovac, ebay je online market stranica. Svaki artikl zasebno ima navedeno da li se dostavlja negdje ili ne.
User avatar
glitch
Posts: 3241
Joined: 09/07/2014 03:07

#6111 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by glitch »

Promjenio sam nedavno banku radi visa kartice i zamjenio onu koja je istekla bez problema sve radi elem sad se selim pa cu mijenjati adresu stanovanja, kad zavrsim papirologiju mislio sam da odem u banku i pomjenim te podatke pa onda na paypalu adresu i onu na kartici,
jel ima neko iskustva ,nije da nesto ne znam al eto samo da pitam mozel se sta iskomplikovati hvala :mrgreen: :thumbup:
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#6112 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by REDDEVILS »

Pozdrav
Imam jedan mali problem s Paypalom, naime kad sam pravio račun nisam stavio pravo ime i prezime već samo nadimak e sad bih htjeo to da promjenim i da stavim pravo ime i prezime ali mi traži da skeniram licnu i izvod iz banke gdje se vidi moje ime i prezime. E sad me zanima jeli sigurno da ja njima skeniram licnu i izvod iz banke.
Hvala unaprijed :)
User avatar
phillie
Posts: 9356
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#6113 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by phillie »

Jest.
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#6114 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by bluesjunior »

mirzakaric2016 wrote:Hvala. Znate li mozda da li Ebay dostavlja u BiH?
MIrza, pored ebay.com takođe pogledaj i sljedeće:
https://www.aliexpress.com/
https://www.geekbuying.com/

naravno tu je i amazon.com (ili amazon.co.uk ili amazon.de...)
mirzakaric2016
Posts: 147
Joined: 16/05/2018 11:41

#6115 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by mirzakaric2016 »

bluesjunior wrote:
mirzakaric2016 wrote:Hvala. Znate li mozda da li Ebay dostavlja u BiH?
MIrza, pored ebay.com takođe pogledaj i sljedeće:
https://www.aliexpress.com/
https://www.geekbuying.com/

naravno tu je i amazon.com (ili amazon.co.uk ili amazon.de...)
Hvala za prijedloge. Za aliexpress i geekbuying znam vec, ali mislim da se dugo ceka dok dostave u nasu drzavu, dok za amazon.com sam citao da se ne isplati jer dostava kosta puno (ne znam da li isto vazi za amazon.co.uk ili amazon.de?)
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#6116 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by bluesjunior »

britanska i njemacka posta su jeftinije naravno
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#6117 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Streptokok »

Otisao i paypal u neku stvar. Sad se ne moze balansom placati. Imam 100$ balansa i mogu pjevati borbene. Tjeraju me da mijenjam banku i vadim visu.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6118 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

Streptokok wrote:Otisao i paypal u neku stvar. Sad se ne moze balansom placati. Imam 100$ balansa i mogu pjevati borbene. Tjeraju me da mijenjam banku i vadim visu.
Nikad se nije ni moglo plaćati balansom, očigledno si imao podešenu neku drugu državu a ne BiH.
Narya
Posts: 81
Joined: 26/06/2008 13:47

#6119 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Narya »

Bila bih zahvalna ako neko moze da mi pomogne savjetom, jer dok ja dodjem na red na PayPal Facebook-u sa odgovorom ocito ce proci vremena, ako mi ikako i odgovore.

Prijateljica iz Hrvatske je htjela da mi posalje novac preko Paypala, ali svaki put kad bi pokusala dobila bi poruku "Sorry, we weren't able to do this transaction right now". Onda je tako pokusavala par dana, zvala svoju banku, provjeravala i nista. Stalno ta poruka. I moj i njen account je verifikovan, povezale VISA kartice, podaci ispravni, placamo preko Paypala sve kupovine na internetu godinama.
Onda sam ja pokusala da posaljem novac njoj, da vidim radi li sa moje strane, opet isto. Mislila sam nesto nije ok kod nje, pa sam zamolila muza da mi posalje, cisto da provjerimo, ali opet isto. Onda ja probala njima dvoma da posaljem, opet svaki put Sorry, we weren't able to do this transaction right now. Otisla u banku, provjerila podatke, kazu ne bi trebalo da bude problema.

Da li moramo imati novac na Paypal balance da mozemo poslati ili je dovoljno to sto imamo novac na VISA kartici koja je povezana sa Paypalom?

Hocu da otvorim shop na Etsy.com u koji sam ulozila dosta rada da bude kako treba, pa ne bih sad da mi zariba nesto sa Paypalom...mada u tom slucaju Paypal je samo posrednik preko kojeg ide placanje, pa mozda ne bude problema. A ovo je bilo placanje direktno.

Negdje sam procitala da privatno novac mozes slati samo ako imas novac na Paypal balance-u ili kao bankovnu transakciju preko Paypala, ali da ne mozes poslati sa kartice koja je povezana sa Paypalom. Onda negdje pise da je to neki security issue, mada nisam pronasla objasnjenje kakav...prije par godina sam u par navrata poslala novac preko Paypala i koliko se sjecam nisam ni tada imala nista na balance, samo sam kliknula na send money, a takodje sam i primila novac i povukla na karticu bez problema. Pitala sam na forumu za korisnike, sta god sam uradila sto su mi rekli opet nista.

Ne znam sta bi mogao biti problem, koje opcije jos da pogledam...pa eto ako neko zna hvala unaprijed :)
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6120 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

Kontaktiraj paypal direktno preko emaila ili preko telefona(skype ili viber out, trošak poziva bude sića). Balance ti ništa ne znači na paypalu u BiH, tako da nije potreban jer sve skida sa kartice tako da to nije problem. Teško da iko ovdje može pogoditi u čemu je problem jer većinom bude do paypala gdje samo support ima uvid u čemu je problem i samo oni to mogu riješiti. Ja jednom nisam mogao primiti novac na paypal dok sam mogao slati, kontaktirao paypal support, oni su nešto uradili i onda je proradilo, mogao sam primiti novac na paypal.
Narya
Posts: 81
Joined: 26/06/2008 13:47

#6121 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Narya »

Hvala :)
Nazvacu ih, kao sto si predlozio, posto od kontaktiranja e-mailom slaba vajda.
Iz svega sta sam procitala po forumima raznim ispada da je to do njih neki problem.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#6122 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by liaar »

Ne znam kako si ti uspjela dobiti mail kontakt za paypal, jer je to manje više nemoguća misija. Meni su odgovorili na FB nakon 6/12 sati ne mogu se sjetiti, računaj i na vremensku razliku.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6123 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

Klikneš na dnu stranice "CONTACT US" pa onda "Email us". Tako se konaktira paypal preko emaila.
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#6124 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Nogatrans »

Pozdrav raja ako neko moze reci koji su uvijeti kad se posalju pare iz Njemacke u BIH preko pay pala,jel svako moze povuci te pare na karticu da bi na kraju digao kes,ili samo to odredjene banke sa odredjenim karticama u BiH.

Hvala
Narya
Posts: 81
Joined: 26/06/2008 13:47

#6125 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Narya »

Ne znam kako si ti uspjela dobiti mail kontakt za paypal, jer je to manje više nemoguća misija. Meni su odgovorili na FB nakon 6/12 sati ne mogu se sjetiti, računaj i na vremensku razliku.
Klikneš na dnu stranice "CONTACT US" pa onda "Email us". Tako se konaktira paypal preko emaila.
E ovako bas, preko contact us...zato i kazem da je nemoguca misija, jer odgovor nisam dobila.

Dobila sam doduse odgovor na Facebooku, sve sto su mi rekli da probam da uradim uradila sam i bez njihovih instrukcija, na kraju mi rekose da je to zbog security issues, da nekad zadrze ili odbiju placanje ako je nesto sumnjivo itd...ja sam odgovorila: Jedino sta vam moze biti sumnjivo je to sto moji prijatelji i ja bezuspjesno pokusavamo poslati jedni drugima 1USD vec danima, kako bismo provjerili je li proradilo :lol:
Fakat im je korisnicka podrska uzasna.

Zovem ih danas, kupila sam viber out credit, valjda mi nece isteci sve na cekanje da mi neko odgovori na poziv.
Post Reply