Paypal u Bosni i Hercegovini

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#6076 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kudrilo »

Pozdrav svima :)

Otvorim stari neki svoj mail i gledam mailove i vidim ovaj mail, na žalost nisam pogledao ko šalje ([email protected])

Image

Kliknem na ovo ispod View Statement i izađe mi Clkim - Broken Link.

S obzirom da ja ne znam prije koliko sam godina napravio taj paypal (baš davno), nemam pasworda za paypal, može li me ovaj spam nekako ugroziti ili ne?

Nisam upućen u ove stvari oko Paypala.
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#6077 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kudrilo »

Postoji li neki način da se besplatno dobije customer service ili za neke baš male troškove?
krajisnik_bih
Posts: 17
Joined: 17/07/2018 19:33

#6078 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by krajisnik_bih »

kudrilo wrote:Postoji li neki način da se besplatno dobije customer service ili za neke baš male troškove?
Postoji, sibni mi poruku pa ti objasnim
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6079 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

kudrilo wrote:Postoji li neki način da se besplatno dobije customer service ili za neke baš male troškove?
Skype i Viber. Ja preko Vibera zvao, pričao par minuta i izašlo me jeftinije nego da sam nazvao nekog u BiH hahaha. Minuta košta par centi jer se zove na fiksni telefon.
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#6080 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kudrilo »

Mehemed wrote:
kudrilo wrote:Postoji li neki način da se besplatno dobije customer service ili za neke baš male troškove?
Skype i Viber. Ja preko Vibera zvao, pričao par minuta i izašlo me jeftinije nego da sam nazvao nekog u BiH hahaha. Minuta košta par centi jer se zove na fiksni telefon.
Support je na engleskom sve?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6081 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

Da, na Engleskom. Preko Vibera dođe 1.9 centi po minuti, to je 0.03-0.04KM po minuti. Irska fiksni telefon.
nerminz
Posts: 140
Joined: 16/02/2008 22:19

#6082 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by nerminz »

boshniak wrote:Da li zna neko postoji li neka VISA kartica koja se moze naruciti online u BIH poput LeuPay VISA kartice i koja se moze povezati na paypal. LeuPay ne salje u BiH, eto koja smo crna rupa u evropi kad sve okolne države uključujući i Kosovo mogu dobiti tu karticu samo u BIH ne šalju.
https://www.payoneer.com/main/
nerminz
Posts: 140
Joined: 16/02/2008 22:19

#6083 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by nerminz »

ultras1921 wrote:Verifikovao sam karticu na PayPal i imam 10 KM na kartici,no ne pokazuje mi nista na PayPalu kada stisnem "Withdraw funds" ispise mi
"There’s nothing to withdraw right now.Try again when you have a PayPal balance." - Ne znam baš eng. al' koliko sam razumio hoće mi reći da nemam novaca ili ?
U "Withdraw funds" nemas nista jer ti je stanje na PajPal nalogu "0".
Za sve koji neznaju ili ne razumiju:
PayPal je nesto kao posrednik u tranveru novca.
BiH je jos uvijek limitirana i to n nacin da nije moguce obvljti nikakav trnsvr direktno sa PayPal naloga.
Svaki transver se obavlja sa kartice preko PayPal-a.
To znaci da ako na kartici nemate novca, nemozete obaviti nikakvo online placanje iako na PayPal nalogu imate novac.
Ja sam nekoliko godia pokusavao rijesiti taj problem i rijesio sam na kraju (ako nekoga zanima neka pita pojasnicu, sad nije tema)
Takodje ko na krtici imate novac a nemate na PayPal-u. Mozete normalno obaviti svako placanje li na PayPal nalogu necete vidjeti nikakav novac.
Nadam se da sam pojasnio.
PayPal ne prikazuje novac koji imate na kartici!
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6084 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

nerminz wrote: To znaci da ako na kartici nemate novca, nemozete obaviti nikakvo online placanje iako na PayPal nalogu imate novac.
Ovo nije uvijek tačno. Neke mjesečne pretplate možemo plačati preko paypal balancea, odnosno to automatski uzima.
nerminz
Posts: 140
Joined: 16/02/2008 22:19

#6085 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by nerminz »

phillie wrote:
ultras1921 wrote:
ultras1921 wrote:Verifikovao sam karticu na PayPal i imam 10 KM na kartici,no ne pokazuje mi nista na PayPalu kada stisnem "Withdraw funds" ispise mi
"There’s nothing to withdraw right now.Try again when you have a PayPal balance." - Ne znam baš eng. al' koliko sam razumio hoće mi reći da nemam novaca ili ?

BUMP! Hitno...
kad se otvori prozor za placanje, nudi ti se opcija da platis ili sa Paypal balansa ili sa kartice koja je povezana sa Paypalom. Jednostavno kliknes na karticu, ono ti svuce iznos koji placas i to je to. Ne ostavljas stranici na kojoj placas svoje podatke od kartice, nego to radis preko Paypala.
U BiH moze placati iskljucivo sa kartice.
Koliko god da ima novca na PayPal nalogu, nemoze platiti nista ako nema novac na kartici.
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#6086 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by phillie »

nerminz wrote:
U BiH moze placati iskljucivo sa kartice.
Koliko god da ima novca na PayPal nalogu, nemoze platiti nista ako nema novac na kartici.
Da, njemu to upravo i treba, a ne da prebacuje pare s kartice na Paypal, jer onda ionako ne bi mogao nista sa njima (osim sto bi mu se pocetkom mjeseca vratile na karticu, ako mi je automatic withdraw ukljucen).
Covjek je mislio da kad verifikuje karticu na Paypalu da ce mu se automatski prikazivati na Paypal racunu stanje sa kartice. Al mislim da smo to rijesili :D
Gavaz
Posts: 119
Joined: 27/02/2008 14:39

#6087 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Gavaz »

Mehemed wrote:
nerminz wrote: To znaci da ako na kartici nemate novca, nemozete obaviti nikakvo online placanje iako na PayPal nalogu imate novac.
Ovo nije uvijek tačno. Neke mjesečne pretplate možemo plačati preko paypal balancea, odnosno to automatski uzima.
NE ZNAČI! Ako na PP imaš novac možeš obaviti plaćanje, ali ono ide preko kartice.
User avatar
kica
Posts: 924
Joined: 10/03/2012 14:11

#6088 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by kica »

jel se ista moze placati sa PayPal direktno,a da ne ide na karticu ?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6089 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

kica wrote:jel se ista moze placati sa PayPal direktno,a da ne ide na karticu ?
Ne. Samo neke mjesečne pretplate može da automatski naplaćuje sa paypal balancea i to je to, nikako drukčije se ne može trošiti paypal balance.
Gavaz
Posts: 119
Joined: 27/02/2008 14:39

#6090 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Gavaz »

kica wrote:jel se ista moze placati sa PayPal direktno,a da ne ide na karticu ?
NE može! Živiš u BiH.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#6091 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Revolucionar ★ »

Raja, gdje se sad ono stima konverzija na banku, a ne preko paypala :D Ne mogu da nadjem da si hljeb

**NAŠAO
User avatar
TinNBANFL
Posts: 532
Joined: 29/12/2012 23:51

#6092 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by TinNBANFL »

da li povlacenje na BBI prepaid karticu radi kao Raiffesen ( kad se povuce novac, bude na kartici za 5-6 minuta)
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6093 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by Mehemed »

Zar se uopšte i mogu povući pare na prepaid karticu ?
isx
Posts: 3595
Joined: 24/05/2014 19:12

#6094 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by isx »

Jok, samo na onu koja je vezana za tekući račun.
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#6095 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by DON_eARL »

TinNBANFL wrote:da li povlacenje na BBI prepaid karticu radi kao Raiffesen ( kad se povuce novac, bude na kartici za 5-6 minuta)
Korisnik iste kaže da bude u roku par radnih dana, u zavisnosti da li prvi pada za vikend ili praznike. Povlačenje za 5$ isto tako, 2-3 dana obično. Meni je isto na RFB kod automatskog povlačenja nekada bilo, ali odavno nisam imao transakcije preko PP.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#6096 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by liaar »

Da l' ću morati dodavati karticu opet na paypal, dobio sam novu, sve je isto osim CVC koda, različit je...
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#6097 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by victom »

liaar wrote:Da l' ću morati dodavati karticu opet na paypal, dobio sam novu, sve je isto osim CVC koda, različit je...
good question. Obicno kad dobiješ novu, budu novi brojevi.
Last edited by victom on 01/03/2021 03:10, edited 2 times in total.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#6098 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by liaar »

victom wrote:
liaar wrote:Da l' ću morati dodavati karticu opet na paypal, dobio sam novu, sve je isto osim CVC koda, različit je...
good question. Obicno kad dobiješ novu, budu novi brojevi.
Provjerili smo odmah, isti su brojevi kartice, jedino je drugačiji rok isteka i CVC, vidjet ću dok bude aktivna kartica sutra, pa javim.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#6099 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by victom »

liaar wrote:
victom wrote:
liaar wrote:Da l' ću morati dodavati karticu opet na paypal, dobio sam novu, sve je isto osim CVC koda, različit je...
good question. Obicno kad dobiješ novu, budu novi brojevi.
Provjerili smo odmah, isti su brojevi kartice, jedino je drugačiji rok isteka i CVC, vidjet ću dok bude aktivna kartica sutra, pa javim.
nisam expert, ali mislim da expiration date igra ulogu pri prijavi.
Uglavnom, vidi, probaj. najlakše je prijavit.Bitno je da ti imaš tu novu.
Last edited by victom on 01/03/2021 03:10, edited 2 times in total.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#6100 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini

Post by liaar »

victom wrote:
liaar wrote:
victom wrote:
good question. Obicno kad dobiješ novu, budu novi brojevi.
Provjerili smo odmah, isti su brojevi kartice, jedino je drugačiji rok isteka i CVC, vidjet ću dok bude aktivna kartica sutra, pa javim.
nisam expert, ali mislim da expiration date igra ulogu pri prijavi.
Uglavnom, vidi, probaj. najlakše je prijavit.Bitno je da ti imaš tu novu.
:thumbup:
Uglavnom, ima na paypalu upozorenje da ističe, imam opciju edit gdje mi nudi da kucam novi expiration i CVC, pa ćemo vidjeti :)
Post Reply